Hava Filtresi

Hava filtresi, motorun ihtiyaç duyduğu havayı en temiz ve en kaliteli şekilde sağlamaya yarayan ekipmandır. Hava, motorun çalışması için en az yakıt kadar gereklidir. Bu sebeple hava filtresinin önemi büyüktür. Hava filtresi sayesinde, motorun ihtiyaç duyduğu havanın içerisinde yer alan istenmeyen partiküller süzülür ve ateşleme bölgesine tamamen tozsuz ve temiz hava ulaştırılır. Temiz bir hava filtresi kullanmanın amacı: Motora gerekli olan temiz havayı sağlamak, motor ekipmanlarını korumak, yakıt/hava karışımını dengelemek ve bakım masraflarından tasarruf etmeyi sağlamaktır. Yeteri kadar temiz hava alan motor daha iyi performans saplar.

Hava filtresi çeşitleri arasında spor hava filtresi ve açık hava filtresi gibi seçenekler yer almaktadır. Spor hava filtresi, adından da anlaşılacağı gibi spor araçlarda kullanım için özel olarak üretilmektedir. Performans filtresi olarak bilinir ve aracın performansını arttırmak için geliştirilmiş bazı özellikleri bulunur. Aracının performansını arttırmak isteyen otomobil kullanıcıları, performans hava filtrelerini tercih edebilir. Ayrıca performans hava filtreleri, motorun daha iyi hava almasını sağlar ve daha iyi bir ateşleme gerçekleştirir. Yakıt tasarrufu sağlar ve motorun uzun süre güvenle kullanılmasına yardımcı olur. ModaCar performans hava filtresi, 1200 - 1800 cc motorlara sahip araçlarda kullanım için uygundur. Boğaz girişi 6 cm'dir, daha dar girişlerde ek yuvarlak hortumla daraltılarak kullanılabilir. Maximum 4 beygir ve yüksek ses özelliği bulunur. Diğer filtrelere göre daha çok temiz emiş gücü ve performans sağlar. Özel karton malzemeden üretildiği için maksimum derecede havayı çeker. Kolay temizlenir, yanmaya karşı dayanıklıdır ve kolay kolay deforme olmaz. Kullanım ömrü maksimum 60.000 km'dir. Performans hava filtresi fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

İyi bir hava filtresi kullanılmayan araçlarda ateşleme ile ilgili problemler yaşanabilir, araç daha fazla yakıt tüketebilir ve aracın performansında düşüş yaşanabilir. Bu durumları ortadan kaldırmak için iyi bir hava filtresi kullanmakta yarar olacaktır. Özellikle LPG'li araçlarda hava filtresinin kirlenmesi, motorun daha fazla yakıt tüketmesine neden olur. Bu sebeple LPG araç kullanıcılarının hava filtrelerini düzenli olarak kontrol etmeleri ve bakımını yapmaları önerilir. Standart hava filtrelerine göre performans hava filtresi daha fazla hava girişi sağlar ve motorun daha yüksek performans göstermesine yardımcı olur. Daha çok hava alan motor, daha verimli çalışır ve durum da yakıt tüketiminin azalmasına yardımcı olur. Hava filtresi fiyatları, özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Hava Filtresi

için 19,613 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(690)
ve üzeri (806)
ve üzeri (846)
ve üzeri (860)
ve üzeri (878)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL