Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hava Filtresi

için 41,280 sonuç bulundu.

Hava Filtresi

Otomobil ya da diğer motorlu taşıtların sorun çıkarmadan uzun süre kullanılmaları için bakım konusuna özellikle dikkat etmek gerekiyor. Zira aracın sorun çıkarması 'maliyet' anlamına geliyor. Bakım zamanı geldiğinde ise bazı kimyasal sıvıların ve mekanik parçaların değiştirilmesi gerekirken; değiştirilmesi gereken mekanik malzemeler arasında en çok bilinenlerden biri de oto hava filtresi olarak öne çıkıyor. Hava filtresi direkt aracın motor sistemi bünyesinde görev yapıyor. Sistemdeki hava - yakıt karışımının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi hava filtresinin görevini doğru olarak yerine getirebilmesinden geçiyor. Bununla birlikte otomobil hava filtresi çeşitleri kullanıcının isteğine göre standart hava filtresi ve açık hava filtresi gibi seçeneklere ayrılıyor.

Temiz Bir Yakıt Karışımı için Hava Filtresi

Temiz Bir Yakıt Karışımı için Hava Filtresi

Bir motorlu taşıtın ilerleyebilmesi için kullandığı yakıtın motorun içerisinde bulunan yanma odasında yanması gerekiyor. Yanma olayı içinse yakıt ve hava karışması gerekiyor. Motor ihtiyacı yakıtı dışarıdan çekiyor. Dışarıdan çektiği için de havanın yanı sıra bazı zararlı partiküller motora doğru yol alıyor. İşte tam bu noktada araç hava filtresi devreye giriyor. Hava filtresi motordaki silindire alınan havanın süzülmesine sağlıyor. Böylece içeri çekilen havadaki toz ve pisliklerin yanma odasına girememesi amaçlanıyor. Bu sebeple hava filtreleri aracın motor sağlığını yakından ilgilendiriyor. Tıkanmış bir hava filtresi görevini iyi yapamıyor. Dolayısıyla hava filtresinin değişim zamanını aksatmamak önem teşkil ediyor. Hava filtresinin değişim zamanı gibi filtrenin kalitesine de dikkat etmek gerekiyor. Oto hava filtresi markaları günümüzde kağıt elemanlı hava filtreleri imal ediyor. Oto hava filtresi fiyatları ise kullanıcının otomobilinin markasından hava filtresine üreten markaya kadar pek çok etkene göre farklılık gösterebiliyor.

Hava Filtresi Performansa Etki Ediyor

Hava Filtresi Performansa Etki Ediyor

Tıkanmış bir hava filtresi ile sağlıklı çalışan bir hava filtresi arasında ciddi farklar bulunuyor. Hava filtresi doğru düzgün çalışmadığında aracın yakıt tüketimi artabiliyor. Sebebi ise, hava filtresi direkt olarak yakıt - hava karışımını ilgilendiriyor. Tıkalı ya da kirlenmiş bir hava filtresi motora yeterince hava alınamamasına neden oluyor. Yetersiz hava girişi de yakıt tüketimini arttırıyor. Bunun yanı sıra aracın performansı da kötü etkileniyor. Yeterli hava alamayan motorun çekişi düşüyor. Bu da performansın aşağı seviyelere inmesi anlamına geliyor. Çekiş ve yakıt konusu dışında kirlenmiş ya da tıkanmış bir hava filtresi gaz pedalının tepki süresinin uzamasına neden olabiliyor. Ayrıca aracın egzoz emisyonları da kötüleşebiliyor. Hava filtresi genel olarak kolay bulunabilen bir ürün olurken aynı durum araç hava filtresi hortumu için de geçerli oluyor.

Daha Geniş Gözenekleri ile Açık Hava Filtresi

Daha Geniş Gözenekleri ile Açık Hava Filtresi

Oto hava filtresi modelleri arasında standart kağıt filtrelerin dışında bir de açık hava filtresi bulunuyor Açık hava filtreleri performansa yönelik kullanılan filtreler olarak biliyor. Bu filtrelerde standart kağıt filtrelere göre daha geniş gözenekler kullanılıyor. Böylece motora daha fazla hava alınması amaçlanıyor. Ancak daha fazla hava alınması zararlı partiküllerin filtrelenmesi konusunda ödün verilmesi anlamına geliyor. Bu sebeple açık partikül yakalama kabiliyetini arttırmak için açık hava filtresi özel bir şekilde yağlanıyor. Bu şekilde emilen havada bulunan zararlı partiküllerin yağa yapışması amaçlanıyor. Yine de standart kağıt filtreler kadar iyi filtreleme yapamıyor. Öte yandan açık hava filtresi genel olarak pamuk ipliklerle dokunmuş olan özel bir malzemeden üretiliyor. Açık hava filtresi gözenekleri dışında boyutu sayesinde de daha fazla hava çekmenin önünü açıyor. Açık hava filtresinin yüzey alanı standart hava filtrelerine göre daha geniş olduğu için emiş gücü daha yüksek oluyor. Tüm oto filtre çeşitlerini incelemek için Filtre kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(1,907)
ve üzeri (2,204)
ve üzeri (2,290)
ve üzeri (2,312)
ve üzeri (2,356)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL