Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yakıt Filtresi

için 21,627 sonuç bulundu.

Yakıt Filtresi

Motorlu taşıtlar için periyodik bakımlar büyük önem taşıyor. Düzenli olarak bakımları yapılan araçlar daha sağlıklı çalışıyor ve daha uzun süre kullanılabiliyor. Bu bakımlar esnasında değiştirilen parçalardan biri de yakıt filtresi oluyor. Yakıt filtresi aracın ilerlemesi için gerekli olan yakıtın temizlenmesini sağlıyor. Dolayısıyla aracın sağlıklı bir şekilde çalışması açısından önemli bir pozisyonda bulunuyor. Bununla birlikte yakıt filtresi modelleri aracın motor tipine göre farklılık gösteriyor. Araç benzinli motora sahipse benzin filtresi, dizel motora sahipse dizel filtresi kullanılıyor. Bununla birlikte yakıt filtresi aracın markasına ve modeline göre de değişiklik gösteriyor. Araç üreticileri hangi araçta ne tür parça kullandıklarını açıklıyor. Bununla birlikte yakıt filtresinin hangi aralıklarla değiştiği de yine araç üreticileri tarafından belirleniyor.

Motorun Düzgün Çalışması için Yakıt Filtresi

Motorun Düzgün Çalışması için Yakıt Filtresi

Aracın yakıt sisteminde zaman zaman kir, parçacık, toz, pas artıkları ve çeşitli partiküller bulunabiliyor. Söz konusu zararlı materyaller araç sahibinin satın aldığı kötü yakıttan kaynaklanabiliyor. Bunun dışında yakıt deposunun içerisinde oluşan kirler de sisteme zararlı materyal karışmasına sebep olabiliyor. Yakıt filtresi ise bu zararlı parçacıkları ve kiri süzmek için çalışıyor. Böylece motora gönderilen temiz yakıtın temiz bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. Temiz yakıtla beslenen motor ise daha düzgün çalışıyor. Öte yandan yakıt filtresi fiyatları da tıpkı değişim zamanı gibi markadan markaya değişiklik gösteriyor. Fiyat konusunda ürünün türü ve kalitesi de etkiliyor. Benzin filtresi fiyatları üzerinde de bu kriterler etkili oluyor. Yakıt filtresinin değişimini doğru zamanda yapmak ise motor sağlığını yakından ilgilendiriyor. Zamanında değiştirilmeyen yakıt filtresi görevini düzgün yapamayacağından motora kirli yakıt gönderilebiliyor.

Performans İçin Yakıt Filtresinin Önemi

Performans İçin Yakıt Filtresinin Önemi

Aracın bakımlı olmasının pek çok durum ile yakından ilişkisi bulunuyor. Bakımsız bir araç performans noktasında sıkıntılar çıkardığı gibi kullanım noktasında da kısa ömürlü olabiliyor. Yakıt filtresi de bakımla alakalı bir parça olarak öne çıkıyor. Yakıt filtresinin doğru çalışması yakıt tüketimini azaltan bir etken olarak belirtiliyor. Ayrıca bu parça araçtan düzgün performans alınması ve aracın daha uzun süre kullanılmasının önünü açıyor. Öte yandan otomobil markalarının piyasaya sürdüğü orijinal parçaların yanı sıra bazı yakıt filtresi markaları da bulunuyor. Bu markalar araç sahiplerine alternatif ürünler sunuyor. Böylece araç sahipleri için seçenek sayısı artıyor. Ayrıca bazı araçlarda yakıt filtresi uyarı ışığı bulunuyor. Bu da yakıt filtresi ile ilgili herhangi bir sıkıntı olması durumunda araç sahibinin daha ciddi zararlara maruz kalmaması için iyi bir donanım olarak dikkat çekiyor.

Soğuk Havalara Karşı Isıtmalı Yakıt Filtresi

Soğuk Havalara Karşı Isıtmalı Yakıt Filtresi

Oto yakıt filtresi modelleri arasında ısıtmalı filtreler de bulunuyor. Bu filtreler özellikle kış mevsiminde ya da iklimi çok soğuk olan bölgelerde kritik bir görev üstleniyor. Hava sıcaklığı çok düşük olduğunda aracın içerisindeki yakıt bazı olaylara maruz kalabiliyor. Yakıtta bulunan parafin kristalize olabiliyor ve bunun sonucu olarak yakıt filtresinde tıkanma meydana gelebiliyor. Bazı yakıt markaları üretim esnasında yakıta bazı katkı maddeleri ekleyerek kristallenme olayı azaltmayı amaçlıyor. Ancak her ihtimale karşı ısıtmalı yakıt filtresi kullanıldığında araç sahiplerinin eli daha da güçleniyor. Söz konusu filtrede bulunan ısıtıcı belli bir sıcaklıkta devreye giriyor. Bunların dışında yakıt filtresi satın alırken ürünün kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Kaliteli ürün için de iyi araştırma yapmak önem taşıyor. Filtre kaynak sorunlar başta pek anlaşılmasa da ilerleyen durumlarda aracı çekişten düşürebiliyor. Müdahale edilmemesi durumunda da daha büyük sorunların kapısını aralıyor. Dilerseniz tüm araç filtre modellerine Filtre kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(739)
ve üzeri (846)
ve üzeri (876)
ve üzeri (883)
ve üzeri (920)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL