Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Marka

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yazar

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Eğitim & Ders Kitapları

için 93,426 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Eğitim

Eğitim ve ders kitapları mevcut durumunuza katkı sunmada ve eğitim hayatınız süresince gerekli bilgiyi gereken zamanda edinmenizi sağlayan ve bu eylemi doğrudan ya da dolaylı bir biçimde gerçekleştiren kaynaklardır. Becerileri artırmakla beraber edinilen bilgilerin kalıcı bir hale dönüşmesinde de oldukça etkili olan kaynak kitaplar verimliliği artırmada başat faktörü oluşturan etken maddelerden biridir. Çünkü edinilen bilgiler ilk kısa süreli hafızaya ulaşmaktadır ve devamında uzun süreli hafızaya geçip halıcı bir hale dönüşmesi için belirli periyotlarda tekrarının yapılması gerekmektedir. Kişinin gelişimini doğrudan bir biçimde etkilemektedir ve seviye belirleme konusunda net sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısıyla seçilen kaynak kitapların içeriği ya da bünyesinde barındırdığı unsurlar önemli detaylardan biridir. Özellikle çeşitli sınavlar ile kurumlara yerleşmeyi ya da daha iyi bir seviyeye ulaşmayı isteyen insanlar için sınav kitapları büyük önem arz etmektedir. Bu durumun başlıca sağlayıcısı olan unsur, pratikliğin yalnızca kitaplar vasıtası ile sağlanabiliyor oluşudur. Edinilen bilginin çeşitli işlemlere maruz bırakılması gerekmektedir. En başarılı sonuç doğuran tekrarlayıcı işlem, bilgi üzerine pratik yapmaktır. Çünkü bilgi üzerinde bir pratik geliştirmek kişinin hangi noktalarda eksik olduğunu net bir biçimde ortaya koymaktadır. Bu nedenle eğitim kitapları doğru sonuca ulaşma noktasında ilk kapısı çalınan unsurlardan biridir. Bilgi üzerine pratik yapmak, bilginin kısa süreli hafızadan uzun süreli hafızaya geçmesini sağlamaktadır. Bu durum da edinilen bilginin kalıcı bir hale dönmesine ve beraberinde de unutulmamasına olanak sağlamaktadır. Bu durum dil öğreniminde, yazılım dili öğrenmede ya da çeşitli kurumlara yerleşmek için yapılan sınavlarda da böyledir. Her eğitimin bir pratik aracına, öğrencinin kendisini sınayabileceği bir platforma ihtiyacı bulunmaktadır. Örneğin bilişim alanında herhangi bir eğitimi halihazırda almakta olan birey için bilgisayar kitapları gerekli pek çok niteliğe sahiptir. Böylelikle öğrenci bilgisayar alanındaki bilgilerinin düzeyini sınayabilir ve geleceğe yönelik oluşturacağı çalışma planını seviyesine uygun bir hale dönüştürebilir. Dil öğreniminde de benzer bir durum söz konusudur. Kişi edineceği İngilizce eğitim kitapları ile bilgisini artırabilir ve bununla beraber de kendisini sınayabilir. Çeşitli pekiştireç görevi gören kitaplar ile öğrenme aynı zamanda daha keyifli bir hale bürünmektedir. Kişiye ders çalışmayı ya da herhangi bir konuda uzmanlaşmayı öğreticiyle beraber ders kitapları da öğretmektedir. Bu nedenle öğrenim faaliyetinin içeriği fark etmeksizin, öğrenim gören bireyin ders kitaplarını edinmesi gerekli ve etkili bir yöntemdir.

Ortaokul Ders Kitaplarının Önemi

Ortaokul Ders Kitaplarının Önemi

Ders kitapları ya da bir diğer adıyla kaynak kitaplar, öğrenim gören kişinin bilgilerini sınaması, doğru ya da yanlışlarını öğrenmesi ve bilgiyi kalıcı bir hale dönüştürmesi amacıyla kullanılan eğitime yardımcı ürünlerdir. Ortaokul düzeyindeki öğrenciler bir kimlik inşası sürecine geçiş yapmaktadır. Kimlik inşası süresince okul derslerine eğilmek ya da bir gelecek planı yapmak ve benzeri hususlar öğrenci tarafından gereken önemi görmeyebilmektedir. Dolayısıyla ebeveynlerin çocukları için gerekli olan ve çocuklarının seviyesine uygun olarak hazırlanmış kitaplar hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Sektör içerisinde her yaş grubuna uygun kitaplar yer almaktadır. Çocuğunuzun yaşına ve sınıf seviyesine bağlı olarak 5. sınıf ders kitapları ya da 6. sınıf ders kitapları arasından dilediğinizi seçebilir ve öğrenim sürecine katkı sağlayabilirsiniz. Ortaokul süreci 5. sınıf ile 8. sınıf arasındaki süreci kapsamaktadır. En ehemmiyetli süreçlerden biridir. Çünkü öğrenim konuları gittikçe daha fazla detaya değinmektedir ve her geçen gün yeni bilgiler eklenmektedir. Dolayısıyla edinilen bilginin en kısa süre içerisinde belli bir işleme maruz bırakılması ve uzun süreli hafızaya kaydolması gerekmektedir. Bunun gerçekleşmesi için de belirli kaynak kitaplar üzerinden pratik yapılması ve doğru yanlışların iyi bir biçimde öğrenilmesi gerekmektedir. Ortaokul sürecinde özellikle 8. Sınıf ders kitapları büyük önem arz etmektedir. Lise sınavına hazırlanmaya başlayan öğrenci için kaynak kitaplar etkili ve önemli bir yere sahiptir. Çünkü iyi bir başarının gelmesi için, yeterli pratik ve çalışma gerekmektedir. Pratiklerin doğru sonuçlar doğurması çözülen kaynağın sunduğu içeriklere bağlı olarak değişmektedir. Her nasıl başladığı ve bununla beraber nasıl bittiği, bir sonraki yılı da büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle 8. sınıfa geçen bir öğrencinin, 7. sınıf boyunca iyi bir performans sergilemiş olması pek çok faydayı beraberinde getirecektir. Bu sebeple ebeveynler 7. sınıf ders kitapları seçimine de özen göstermelidir. 5. sınıf ile 8. sınıf arasındaki dönemlerde seviye her geçen yıl artmaktadır. Bir önceki yılda öğrenilmiş olan bilgilerin üzerine yeni bilgiler eklenmekte ve soyut düşünme kapasitesini geliştirecek yeni konular eklenmektedir. Kaynak kitaplar da bu sürecin gereksinimlerini karşılayacak bir biçimde hazırlanmaktadır. Dolayısıyla kaynak kitaplar öğrenim gören her öğrencinin başarıya adım adım ulaşmasında başar rolü oynamaktadır. Bu denli bir etkisinin olması sebebiyle ebeveynler ve sınava hazırlanan öğrenciler kaynak taramasını iyi yapmalıdır ve her kitabın soru kapasitesini göz önünde bulundurmalıdır.

Başarı Yolundaki Merdiven: Kaynak Kitaplar

Başarı Yolundaki Merdiven: Kaynak Kitaplar

Kaynak kitapların çözülmesi, yanlış yapılan sorulara tekrar bakılması ya da konuları kaynak kitaplar üzerinden pekiştirmek öğrenim faaliyeti fark etmeksizin her öğrenci için başarı merdiveninin basamaklarından biridir. 1. sınıf ile 9. sınıf arasında geçen zamanın verimliliğini artırmak amacıyla öğrencilere sunulan kaynak kitaplar, eğitim sürecinde başar rolü oynamaktadır. 1. sınıf ders kitapları yardımıyla süreç başlamaktadır. Okumayı ve yazmayı henüz öğrenen çocukların, pratik yapması için ve öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla kaynak kitapları kullanması büyük önem arz etmektedir. Böylelikle harflerin ya da sayıların yazımı üzerine sayısız pratik yapılabilir ve basit düzeydeki problemlerin çözülmesi aşamasına geçilebilir. Dört işlem ile henüz karşılaşan öğrenciler kimi zamanlar için zorluk yaşayabilmektedir. Bu nedenle devamındaki yıl içerisinde de 2. sınıf ders kitapları yardımının alınması gerekmektedir. Böylelikle her yıl kendi içerisinde tamamlanacaktır ve bir önceki yılın eksikliği bir sonraki yıla yansımayacaktır. Bu durum öğrencilerin yükünü de büyük oranda azaltmaktadır. 2. sınıfın ardından gelen yıl içerisine daha soyut unsurları barındıran konular gelmektedir. Soyut düşünme kapasitesi henüz tam anlamıyla bu süreç içerisinde gelişmeye başlamaktadır. Bu nedenle 3. sınıf ders kitapları bu süreç içerisinde büyük bir rol oynamaktadır. Konuları tam anlamıyla öğrenen öğrenci, başarı basamaklarını zorlanmadan çıkmaktadır. Milli Eğitim’in hazırlamış olduğu müfredata uygunluk düzeyinin belirlendiği kaynak kitaplar ile başarı kolay bir biçimde sağlanacaktır. Ortaokula geçiş evresinin son evresi olan 4. sınıfta ise daha yeni konular görülmektedir ve soyut kavramların sayısı artmaktadır. Öğrencinin her dersin şemasını ideal bir biçimde öğrenmesi ve ortaokula geçişte herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması için 4. sınıf ders kitapları edinilmesi gereken unsurlardan biridir. İlkokul seviyesinde olup özel eğitime dahil olan çocuklarda da durum değişkenlik göstermemektedir. Yayınlar her düzeye ve sınıfa uygun içerikler ve sorular hazırlamaktadır. Özel eğitime dahil olan çocukların ebeveynleri satın alınan kaynak kitapların özel eğitim kitapları sınıfına uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmalıdır. Bu şekilde öğrenci yaşıtlarının gerisinde kalmayacaktır ve öğrenmesi gereken bilgileri, gereken zamanda edinecektir. Bu durum hem şimdiki zaman hem de gelecek zaman için pek çok olumlu faktörü bünyesinde barındırmaktadır. Kaynak kitaplar ile öğrenim süreci kolay bir hale dönüşmektedir ve öğrenci belli bir disiplini edinmektedir.

Sınav Kitaplarına Dair Bilinmesi Gereken Hususlar

Sınav Kitaplarına Dair Bilinmesi Gereken Hususlar

YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencinin süreç içerisinde birbirinden farklı derslere yönelik pek çok sınava yardımcı kitaba gereksinimi olmaktadır. Başladığı ile sonlandırdığı zaman arasındaki süreç, sınav sonucunu ortaya koyacak işlemlerden biridir. TYT yani Temel Yeterlilik Testi de sürece dahil olan sınavlardan biridir. Geçen yıllarda yürürlükte olan YGS ve LYS ile hemen hemen aynı sisteme sahiptir. İkinci aşamaya geçilmesi için ilk olarak ilk aşamadan geçilmesi gerekmektedir. Bu dönem süresince sınava hazırlık kitapları tavsiye edilmektedir. İki aşamalı sınavın her iki aşamasının. Konuları ve bununla beraber seçilen alana bağlı olmak üzere dersler değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle adayların kendi alanlarına yönelik olarak oluşturulmuş sınava hazırlık kitaplarından edinmeleri gerekmektedir. Bununla beraber çıkmış sorular da çözülmelidir. Çünkü mevcut sistemin ve sorduğu soruların içeriğinin bilinmesi pek çok açıdan faydalıdır. Bu sayede öğrenci geçen yıllarda girmiş olsaydı, ne yapabileceğini net bir biçimde görmektedir. Her ders için ayrı konu anlatımı ve soru bankalarının olması bu noktada fayda sağlamaktadır. Konuların taranması ve kitaplar üzerinde pratik yapılmasının ardından çıkmış sorulara geçilmelidir. Böylelikle eksiklikler kolayca fark edilir ve öğrenci yapması gereken hususlar konusunda bilgi sahibi olabilir. Sınavlar 9. sınıftan itibaren görülen tüm konuları içermektedir. Bu nedenle her yıl kendi içinde önemlidir ve başarıyı etkilemektedir. Lisenin ilk yılında 9. sınıf ders kitapları edinmek pek çok katkıyı sunmaktadır. Bu sayede öğrenci gereken zamanda gereken bilgiyi edinmektedir. Lise son sınıfa yaklaşıldığı zaman bilgiler taze bir biçimde hafızada depolanmış olacaktır. Yapılması gereken tek eylem her derste yetkinlik düzeyine bağlı olarak bir süreç geliştirmektir. Bu sebeple her ders için ayrı bir kitap alınması hem fazla soru çözme imkanı açısından hem de fazla sayıda pratiklik yapabilme olanağından kaynaklı önem arz etmektedir. Türkçe ders kitapları yardımı ile paragraf sorularına yönelik pek çok kazanım elde edilebilmektedir. Bununla beraber öğrencilerin genelinin zorlanmakta olduğu matematik için de pek çok takviye alınmalıdır. Takviyelerden biri de matematik kitapları edinmektir. Bu sayede öğrenci sınava kolaylıkla hazırlanabilir ve doğru bir çalışma planı ile hayallerine ulaşabilir. Bu durumun sağlayıcısı olan başlıca işlem, doğru kaynaklar ile doğru bir çalışma düzeni oluşturmaktır.

Kitapların Yardımını Almanın Önemi

Kitapların Yardımını Almanın Önemi

Kaynak kitaplar pek çok öğrenim alanında sıklıkla kullanılan ve bilginin kalıcı hale dönüşmesinde başat rolü oynayan faktörlerden biridir. Öğrenim gören bir bireyin edindiği bilgileri test edebilmesi için belli bazı tekniklere ihtiyacı olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin alanlarına ya da amaçlarına uygun bir şekilde ders kitapları inceleme süreci geliştirmesi gerekmektedir. Bu sayede doğrular ve yanlışlar kolaylıkla öğrenilebilir ve geleceğe dair belli bazı planlar yürürlüğe konulabilir. Öncelikle öğrenim alanı fark etmeksizin her bireyin Türkçe bilgisinin iyi olması gerektiği bilinmelidir. Türkçe yazım kuralları ya da paragraf çözümü pek çok sınavın kapsama alanına dahil olan unsurlardır. Dolayısıyla sınava hazırlanan bir bireyin tdk yazım kılavuzu edinmesi pek çok açıdan sürece katkı sunmaktadır. Özellikle ALES, KPSS, YKS, TYT, AYT ve YÖS gibi sınavlarda Türkçe bilgisini ölçen pek çok soru adaylara sunulmaktadır. Bu vesileyle imla kurallarının ve dilbilgisinin bilinmesi ve bununla beraber paragraf çözerken yapılan zaman yönetiminin de ideal bir düzeyde olması gerekmektedir. Bu sürece yarar sağlayacak başlıca kaynak imla kılavuzları kitaplarıdır. İmla kılavuzları kitapları ile adaylar yazım kurallarında ya da dilbilgisinde takıldıkları hususlarda kolaylıkla bilgi sahibi olabilir ve başarısını artırabilir. Bununla beraber her öğrenim alanında kitaplara gereksinim duyulmaktadır. Çünkü öğretici aracılığıyla öğrenilen konu bir kaynak üzerinden teste tabi tutulmalıdır. Bilgisayar alanında öğrenim gören bireyler, yabancı dil eğitimi alan öğrenciler ya da çeşitli platformlardan uzmanlık eğitimi alan adaylar kendi alanlarına uygun bir biçimde hazırlanmış olan kitaplar üzerinden ideal bir gelişim planı hazırlayabilmektedir. Dil konusunda yetkin olan kişilerin hazırlamış olduğu yabancı dil kitapları ile beraber yeterli düzeyde pratik yapılabilir ve sıfırdan başlamış olan bireyler dahil olmak üzere öğrenim gören her birey faydalanabilir. Düzeylerin seviyesine uygun bir biçimde oluşturulan içerikler edinilen bilginin kalıcı bir hale dönmesine imkan tanımaktadır. İlk edinildiği an kısa süreli hafızaya depolanan bilgi, tekrar ve pratik ile uzun süreli hafızaya geçmektedir. Bu durum bilginin hayat boyu kalıcı bir halde kalmasına olanak sunmaktadır. Özellikle ilkokul düzeyindeki çocuklar için bilginin kalıcı hale dönmesi büyük önem arz etmektedir. Çünkü okuma ve yazma öğrenimi ile başlayan süreç gittikçe katmanlaşmakta ve konu sayısı artmaktadır. Dolayısıyla ilkokul kitapları ile yapılan tekrarın ve pratiğin etkisiyle ebeveyn ve çocuk iş birliğinde ideal bir süreç yapılandırması gerçekleşmektedir. Aynı zamanda DGS kitap seçeneklerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ders Kitapları Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ders Kitapları Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğitim ve öğretim süreci adım adım gelişen ve katmanlaşan bir süreçtir. Dolayısıyla öğrenim gören bireylerin de çalışma stilinin bu şekilde olması gerekmektedir. Kişi seviyesine ve alanına uygun olarak seçtiği kitaplar ile adım adım ilerleyebilir ve atlattığı her adıma dönüp bakma zorunluluğunu ortadan kaldırabilir. Özellikle KPSS, ALES ya da YKS gibi sınavlara hazırlanan adayların kolaydan zora giden bir yol izlemesi eğitimciler tarafından önerilmektedir. Piyasada yer alan kpss kitapları da bu format çerçevesinde hazırlanmaktadır. Kimi kitaplar konuları genel bir açıyla ele alırken kimi kitaplar daha detaycı bir yol izlemektedir. Genel bir açıdan öğrendiklerini test eden birey devamında daha zor sorulara yönelerek bilgisini kalıcı hale dönüştürebilmektedir. Eğitimde fırsat eşitliğini benimseyen açıköğretim sistemi de bu şekildedir. Bu süreç içerisinde de kaynak kitapların olması büyük önem arz etmektedir. İlkokul, ortaokul, lise ya da mesleki eğitim olması fark etmeksizin her açıköğretim öğrencisinin edindiği bilgileri kalıcı bir hale dönüştürmek için çeşitli kaynaklara ihtiyaçları olmaktadır. Bu sebeple dönemin başında öğrenciler açıköğretim kitapları hakkında bilgilenmeli ve gerekli yetkinliği sunacak kaynaklar ile kendisini geliştirmelidir. Bu durum ilerleyen sınıflarda da pek çok unsuru daha kolay bir hale dönüştürecektir. Örneğin açıköğretim sınavlarında Türkçe ve matematiğe önem gösteren birey, lisansüstü eğitim almaya karar verdiğinde, yalnızca Türkçe ve matematiğin sorulduğu ALES’te herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Bununla beraber örgün eğitime dahil olan bireylerin de çeşitli kaynaklara gereksinimi olmaktadır. Özellikle Türkçe her sınavda öğrencilerin karşısına çıktığından dolayı ayrı bir efor sarf etmek gerekmektedir. Bu nedenle öğrencilerin kitaplığında sözlükler ve özellikle de tdk sözlük gibi kaynakların bulunması süreç açısından gelişimi sağlayan başlıca etkenlerden biridir. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve her öğrenim alanına uygun olarak hazırlanmış olan kaynak kitaplar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede bütçenize uygun olan yayınların da takibini yapabilir ve gelişiminiz için faydalı olacak yayınlar ile seçenekler oluşturabilirsiniz. TOEFL sınavına hazırlık kitapları da sayfamızda mevcuttur.