Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yabancı Dil Kitapları

için 6,132 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yabancı Dil Kitapları

Yabancı dil hayatın her alanında, birçok iş başvurusunda, şunlardan, projelerde, okulda ve daha birçok yerde ihtiyaç duyulan yetenekler arasında yerini almaktadır. Farklı kültürleri keşfetmek, dil öğrenmenin getirdiği farklı bakış açısını kazandırmak ayrıca hem eğlenmek hem de öğrenmek için yabancı dil tercih edilen yollar arasında yerini almaktadır. Yabancı dil gündelik hayatta kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu kadar aynı zamanda akademik anlamda oldukça önem taşımaktadır. Yüksek lisans düşünen pek çok kişinin yabancı dilini geliştirmesi beklenir. Yabancı dil, kişilere özgürlük, farkı yerlerde yaşama ve farklı okullarda okuma imkânı sunar. Tüm bunların yanına yabancı dil özellikle iş görüşmelerinde kişileri bir kaç adım öne taşıyacak özellikler arasında yerini almaktadır. Deneyim, tecrübe ve diploma başarısının yanında kaç yabancı dil bilindiği ve bu dillerin ne kadar iyi seviyede konuşulabildiği aranmaktadır. Genellikle yabancı dil seviyeleri çeşitli sınavlar aracılığıyla belirlenmektedir. Bu sınavlardan başarılı olunduğu takdirde ise bir yabancı dil seviye sertifikası sunulur. Böylece kişiler gittikleri iş görüşmesinde bu sertifikayı kullanarak dil becerilerini ispat etme şansını yakalarlar. Bu sınavlara hazırlanmak için azim, hırs ve disiplinin yanında çeşitli sayıda gramer kitabı ihtiyacı duyulacaktır. Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce sınavlarına ise İngilizce gramer kitabı ile rahatlıkla hazırlanabilir. Bunun yanında her bir dil için özel olarak düzenlenmiş ve derlenmiş gramer kitaplarıyla yeni bir dil öğrenmek sanıldığı kadar zor olmayacaktır.

Yabancı Dil Kitabı Seçenekleri

Yabancı Dil Kitabı Seçenekleri

Yabancı dil bilmek artık pek çok kişide aranan özellikler arasında yerini almıştır. Gündelik hayatta lazım olabilmesinin yanında akademik hayat düşünüldüğünde ise son derece gerekli hale gelmektedir. Herhangi bir konu hakkında daha geniş kapsamlı araştırma yapabilmek bazı bilgilere daha çabuk ulaşabilmek için yabancı dil oldukça önemlidir. Yabancı diller arasında kuşkusuz herkesçe bilinen ve yaygın olarak konuşulması beklenen İngilizce yer almaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte kolay bir şekilde İngilizce öğrenmek artık pek çok açıdan mümkün hale gelmektedir. Ancak teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin kitaptan öğrenimde kolay kolay etkisini yitirmeyecektir. English grammar kitabı kişilerin kolayca İngilizce dil bilgisi yapısını anlayabilmesi için farklı yayınlar ve hocaların işbirliği ile kullanıcıların karşısına sunulmaktadır. Kitapların yanında hafıza teknikleriyle İngilizce öğrenmek de mümkündür. Bunun için hafıza teknikleriyle anlatılan ders videoları tercih edilebilir. İngilizcenin yanında Almanca da pek çok kişinin yabancı dil öğrenmek için tercih ettikleri arasında yerini almaktadır. Yine burada da Almanca kitabı kişilere oldukça yardımcı olacaktır.

Yabancı Dil Kitabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yabancı Dil Kitabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğitim hem öğrenmek hem de üretmek için hangi yaşta olursa olsun pek çok kişi için önemlidir. Eğitimin bir parçası olan önemli unsurlardan birisi de dil öğrenimidir. Hem kendini daha iyi ifade etmek hem de çok yönlü düşünmek için yeni bir dil öğrenmek veya mevcut dili geliştirmek kişilere pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Yüksek lisans veya doktora yapılmak istendiğinde ise yabancı dil zorunlu olarak değerlendirilebilmektedir. Hem gündelik hayat hem de akademik hayatta aranan özelliklerden olan yabancı dil öğrenmek pek çok farklı yöntemle hayata geçirilebilmektedir. Bunlardan birisi de yabancı dil kitapları edinmek olacaktır. Yabancı dil kitabı alırken hem dili iyi bir şekilde öğrenmek hem de kitabı rahat ve zorlanmadan bitirebilmek için bir takım noktalara dikkat edilmelidir. Bunlardan ilki seviyeye uygun kitap seçimidir. İngilizce kitaplarında diğer kitaplarda da olduğu gibi A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleri bulunmaktadır. Pre intermediate kitap alındığında B1 seviyesi ve İngilizce intermediate kitap tercih edildiğinde ise B2 seviyesinden söz edilecektir. B2 seviye İngilizce kitaplar verimli ve doğru bir şekilde tamamlandığında kişilerin İngilizce kompleks cümleler kurabilmesine, etrafındaki kişilerle herhangi bir tartışma üzerinde rahatlıkla durabilmesine olanak sağlayacaktır. Ancak bu noktada seviyenin yanında kitapların kalitesi de oldukça önemlidir. Kitap içerisindeki İngilizce metinlerin, metinle ilgili sorulan soruların kalitesi, kitabın eğitici ve öğreticiliği olmazsa olmazlar arasında yerini almaktadır. Bunun yanında seçilen kitapların video destekli anlatımlarının olup olmamasına da dikkat edilebilir. Böylece kişiler farklı bir anlatım seçeneğiyle anlamadıkları kısımları tekrar etme şansı yakalayabilmektedir. Kitap seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise kitapların anlaşılır olup olmamasıdır. Bazı kitaplar ağır kelime bilgisine ve gramere sahip olabilmektedir. Dolayısıyla ilerledikçe seviyenin zorlaştığı dil bilgisi kitaplarının tercih edilmesi pek çok açıdan daha mantıklı olacaktır. Böylece zorluk seviyesi birden başlamayacak adım adım ilerlenebilecektir. Bunun yanında kitapların yeni basım olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece en yeni ve en güncel bilgilerle donatılmış kitaplardan dil öğrenme fırsatı yakalanabilir. Tüm bunların olması kitabın daha çabuk bitmesine ve kişilerin daha verimli bir şekilde İngilizce öğrenmesine olanak sunmaktadır. Kitabın hem eğitici hem de öğretici olması kişileri sıkmayacak, çalışma istediğini ve verimini arttıracaktır. Böylece kişiler ikinci veya üçüncü bir dili öğrenme cesaretini kendinde bulabilirler. İngilizce ve Almancanın yanında Korece de öğrenilmek istenen diller arasında yerini almaktadır. Korece öğrenmeye yeni başlayan kişilerin Korece kelimeler kitabı edinmesi iyi bir başlangıç olacaktır. Bu kelimeler Türkçe detaylı açıklamalarıyla kişilerin daha iyi kelimeleri öğrenmelerine olanak sağlayacaktır.

Yabancı Dil Kitabı Kullanımı

Yabancı Dil Kitabı Kullanımı

Herhangi yabancı bir dil öğrenirken yardımcı materyallerden yararlanılması oldukça doğaldır. Bunlar arasında kuşkusuz yabancı dil kitap kaynakları yer alacaktır. Kitap sektörünün gelişmesiyle birlikte pek çok yöntemle farklı yazarlar tarafından eğitici ve öğretici yabancı dil kitapları kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Bu kitapların kullanımı içerisindeki bilgileri iyice kavramak, kitapta hızlı ve etkili bir şekilde ilerleyebilmek, kitabın vadettiği dil seviyesine ulaşabilmek için oldukça önemlidir. Bunun için öncelikli olarak alınan kitabın iyi tanınması gerekir. Her şeyden önce kişilerin kendi seviyelerine uygun bir yabancı dil kitabından başlamaları oldukça önemlidir. Kişiler seviyelerini tespit etmek için mevcut olan İngilizce seviye tespit sınavlarına girebilir ve ardından daha iyi öğrenmek istedikleri dildeki seviyelerini öğrenebilirler. Seviye tespitinden sonra kitap tercihinin yapılması artık çok daha mantıklı olacaktır. Dil bilgisi kurallarının öğrenilmesi bir dilin düzgün bir şekilde konuşulabilmesi ve o dilde düzgünce yazı yazılabilmesi için oldukça önemlidir. Bunun için de gramer kitaplarından yararlanılabilmektedir. Almanca öğrenmek isteyen kişilerin seviyelerine uygun Almanca gramer kitabı alması doğru olacaktır. İster Almanca ister İngilizce ister başka bir dil olsun seçilecek olan yabancı dil kitabının doğru bir şekilde kullanıldığından emin olunması pek çok açıdan sağlıklı olacaktır. Kitabın kazanımları, dil öğrenme ile ilgili ipuçlarının kitapta nerede yer aldığı gibi durumlar kitap kullanımı ile ilgilidir. Bunun yanında kitapların kendilerine özgü bir programı da bulunmaktadır. Aynı ve temel bilgilerden dil kitaplarında farklı yerlerde bahsedilebilir. Kitapların belirlediği yöntemi bilip ona ayak uydurarak bir şeyleri öğrenmeye çalışmak daha verimli olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki iyi seviyede İngilizce veya herhangi bir dil konuşabilmek için yalnızca kitaplar yeterli olmayabilir. Bunun yanında konuşma pratiği yapmak, arkadaş edinmek ve okuma yapmak gerekecektir. İngilizce öğrenmek veya İngilizcesini geliştirmek isteyen kişilerin bol bol hikâye kitabı veya roman okuması oldukça faydalı olacaktır. Hikâye kitaplarının da aynı ders kitapları gibi seviye seviye olduğu unutulmamalıdır. Mevcut seviyeden daha yüksek bir hikaye kitabı okumaya çalıştığında kişiler zorlanabilirler. İngilizce hikaye kitapları intermadiate seviye pek çok orta seviye İngilizce bilen kişiler için ideal olacaktır. Kişiler eğer bu hikaye kitaplarını okumakta zorlanıyorsa bir alt seviyeyi tercih edebilirken çok rahat okuduklarını fark ettiklerinde kendilerini geliştirmek adına bir üst seviyeyi okumayı tercih edebilirler.

Yabancı Dil Kitabı Çeşitleri

Yabancı Dil Kitabı Çeşitleri

Yeni bir dil öğrenmek zor görünse de doğru adımlar takip edildiğinde zor olmadığı görülecektir. Bu adımlar arasında bol bol konuşma pratiği yapmak, yazı yazmak, dinlemek, izlemek ve uygulamalı aktiviteler yapmak yer alsa da en temel yapılması gereken şey dil bilgisi kurallarını ve kelimeleri öğrenmek olacaktır. Kelime bilgisi dil bilgisi kadar önemlidir. Kişiler kelime bilgisi bilmeden cümle yapısı kurmada oldukça zorlanacaktır. Bu yüzden dil bilgisinin yanında kelimeye de gereken özen gösterilmelidir. Korece geliştirmek istendiğinde Korece kelimeler kitabı tercih edilebilir. Eğer Korece öğrenmeye yeni başlanacaksa o zaman Korece kelimeler 1 serisi tercih edilmelidir. Yabancı dil materyallerinde 1 başlangıcı simgelemektedir. Dolayısıyla hem kelime hem de gramer kitaplarında buna dikkat etmekte yarar vardır. Kelime kitabı tercih edilebileceği gibi kelime kartı da tercih edilebilir. Bu kartlar küçük ve pratik oldukları için çantada veya cepte taşınabilirler. Böylece kelime öğrenmek hayatın her alanında mümkün hale gelir. Otobüs beklerken, bir bankta dinlenirken, sıra beklerken pratik bir şekilde çıkarılıp bakılabilir. Böylece birçok kelime kısa sürede öğrenilebilir. Söz konusu kelime olduğunda kitap ve kartların özelliklerine göz atmakta fayda vardır. Bazı kelime kartları Türkçe açıklamayla birlikte verirken bazıları ise bunu hem Türkçe hem de o dilde sunmaktadır. Ancak bu yöntem başlangıç düzeyi için pek de uygun olmayabilir. Dolayısıyla alınacak olan kart ve kitabın hangi yöntemlerle oluşturulduğunu bilmek kendinize en uygun kitabı veya kartı almanızda büyük rol oynayacaktır. Kart kelime öğrenmenin yanında gramer öğrenmek için de oldukça kolay ve motive edici bir yoldur. Ancak kartlar boyutları gereği sınırlı sayıda dil bilgisi örnekleri sunacaktır. Dolayısıyla daha detaylı ve çeşitli dil bilgisi örneklerine ihtiyaç duyan kişilerin kitap tercih etmesi daha mantıklı olabilir. Bu noktada da yine kişilerin mevcut olan yabancı dil seviyelerini bilmeleri oldukça önemlidir. Aksi halde zaten bilinen şeylerin üzerinde durmak pekiştirmenin yanı sıra vakit kaybettirebilir. Dolayısıyla bir seviye tespit sınavıyla öncelikli olarak seviyenin belirlenmesinin ardından kişiler kendilerine uygun dil kitabını seçebilirler. Çok az veya hiç İngilizce bilmeyen kişilerin başlangıç seviyesindeki gramer ve dil bilgisi kitaplarına yönelmelidir. Yeni başlayanlar için İngilizce gramer kitabı tercihinde de yine kolay anlaşılır olması ve gittikçe zorlaşan kaliteli örneklere rastlanması beklenmektedir. Çünkü dil öğrenmeye başlayan yeni kişiler bazı noktalarda tereddütlü olabilir. Dolayısıyla ilerledikçe zorlaşan bir yöntem kişileri dil öğrenmeye daha fazla cesaretlendirecektir. İngilizceyi yeni öğrenenler için bir diğer faydalı materyal Türkçe açıklamalı İngilizce grammer kitabı olacaktır. Kitaplardaki ders anlatımları veya kelimelerin açıklamaları Türkçe olabildiği gibi İngilizce de olabilmektedir. İngilizce açıklama orta düzey İngilizce bilen kişiler için faydalı olacakken çok az İngilizce bilgisine sahip olan kişiler için pek de faydalı olmayacaktır. Dolayısıyla önce Türkçe açıklamayla ilerlemek ardından İngilizce açıklamaya geçmek mantıklı olabilir. Bu açıklamaların anlaşılır olabilmesi için kitabın markasına ve kimler tarafından yazıldığına mutlaka göz atılmalıdır. Böylece kişiler kendilerine en uygun olduğunu düşündüğünü kitabı rahatlıkla seçebilirler.

Yabancı Dil Kitabı Fiyatları

Yabancı Dil Kitabı Fiyatları

İngilizce gramer kitabı fiyatı kitabın yazarına, basım yılına, sayfa sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında kitapların dış yüzeyleri de fiyatlarda etkilidir. Kitabın ciltli veya ciltsiz olması bu noktada etkin rol oynayacaktır. Bunun yanında kitaplarda kullanılan sayfanın niteliği de yine fiyatlarda etkili olacaktır. Parlak dergi kağıtlarının kullanılmasının yanı sıra saman kağıdı veya normal kağıt da kullanılabilmektedir. Fiyatları etkileyen bir diğer durum ise kitapların yazarıdır. Yabancı dili hem eğiterek hem de öğreterek anlatabilmek zannedildiği kadar kolay olmayabilmektedir. Bu yüzden bazı kişiler belirli hocaların kitaplarına öncelik verebilmektedir. Gramer öğrenimi dil eğitimi için olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kitaplarda gramerin pekişmesine büyük oranda katkı sunan kaliteli okuma metinlerine ve bu okuma metnine bağlı olarak özenle hazırlanmış metin sorularına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanında dil bilgisinin eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi de oldukça önemlidir. Bu yüzden kitaplarda herhangi bir hataya yer vermemeye dikkat edilmelidir. Kitaplarda videolu anlatımın bulunup bulunmaması da yine kişilerin dikkat ettikleri noktalardan birisidir. Bazı dil bilgisi kitaplarının içinde videolu anlatım bulunabilmektedir. Bu videolu anlatımlarda kitaptaki metinlerin, dil bilgisi kurallarının ve soruların detaylı anlatımları bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra bu videolarda ek örnekler ve konuyla ilgili hikayeler de bulunabilmektedir. Bu videoların içeriği sayısı ve süresi kitaptan kitaba göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla kişilerin almayı düşündüğü gramer kitaplarını detaylı incelemesi önemli olacaktır. Dil bilgisi, ders kitapları ve kelime kartlarının seviyeleri de fiyatlarda etkilidir. Başlangıç seviyesi İngilizce gramer kitabı diğer seviyedeki kitaplara göre fiyat farklılığı taşıyacaktır. Çünkü kitapların veya kartların seviyesi arttıkça içerisinde yer alan metinlerin, örneklerin hatta metinle ilgili soruların da kalitesi artacaktır. Fiyatları etkileyen bir diğer şeyse marka olacaktır. Bazı markalar dil konusunda adını duyurmuş ve kendine özgü öğretme teknikleriyle ön plana çıkmışlardır. Ancak kişilerin popülerlikten çok kendilerini göz önünde bulundurmaları, kendi eksikliklerini göz önünde bulundurarak yabancı dil kaynağı seçmeleri mantıklı olacaktır. Bunun için mevcut olan dil kitaplarındaki anlatım tarzları incelenmeli ardından kişilerin kendilerine en uygun tarzdaki dil bilgisi kitabını veya kartı seçmeleri daha mantıklı olacaktır. Siz de sayfamızda yer alan birbirinden farklı dil bilgisi kitabı arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.