Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sınav Kitapları

için 19,124 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sınav Kitapları

Neredeyse okula başlanılan ilk günden itibaren her gün farklı bir sınav karşınıza çıkıyor. Geleceğinizi etkileyecek en önemli durumlar her zaman sınavların sonuçların bağlı olabiliyor. Sadece akademik eğitim değil her alanda işe girişte, dil öğrenirken, bir kursu bitirmeye çalıştığınızda, keyif için yaptığınız bir işte kendinizi kanıtlamak için devamlı olarak sınava tabi tutuluyorsunuz. Öğrenciler okullarda öğrendikleri dersleri girecekleri sınavlara kadar unutmamak, daha çok pratik yapmak, farklı soru tipleri görmek, sınav stresine alışmak ve soru çözerken hızlanmak adına birçok sınav kitabına ihtiyaç duyarlar. Bu kitaplar girilecek sınava göre kategorilere ayrılmıştır. Bu nedenle ihtiyacınız olan kitabı kolaylıkla bulup satın alabilirsiniz. 11. Sınıf öğrencisi birisi kendi okul sınavlarına hazırlanırken 11. sınıflara özel olarak hazırlanmış ve basılmış kitapları kolayca bulabilir. Aynı zamanda bu sınav kitaplarının çoğu zorluk seviyesine göre kategorize edilir. Genel olarak kolay, orta, zor diye üç temel kategoriye ayrılmakla beraber bazı yayınevleri zorluk seviyelerini daha çok kategoriye bölebilmektedir. Gireceğiniz sınav ve seviyenize göre seçeceğiniz kitaplar sizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır. Alacağınız hazırlık kitabının seviyesini belirlerken kendi seviyenizi doğru bir şekilde hesaplamanız çok önemli olabilir. Orta seviye bir kitap satın almak iyi bir seçenekken yine çözüm kabiliyetlerinizin gelişmesine pek katkı sağlamayabilir. Orta seviyelerdeki soruları zaten çözebilen bir öğrenciyseniz zor seviyeli bir kitap satın alıp kendinizi biraz zorlayarak daha iyi olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Aynı şey diğer tüm seviyeler için de geçerli olmakla beraber en zor soruları bile rahatlıkla çözebilen bir öğrenciyseniz, farklı yayınevlerinin kitaplarını tercih etmek sizin için sınava daha iyi bir hazırlık yapmanızı sağlayabilir.

LGS ve YKS Kitapları

LGS ve YKS Kitapları

Akademik anlamda temel olarak iki önemli sınavla karşılaşılır. Bunlardan bir tanesi liseye giriş diğeri ise üniversiteye giriştir. Liseye geçişte henüz ilk defa bu kadar ciddi bir sınava girecek öğrenciler ne şekilde ders çalışmaları gerektiğini pek bilemese de çevrelerinden duydukları, öğretmen ve aile desteğiyle sınav yıllarına adapte olmaya çalışırlar. Tabii ki her sınavda olduğu gibi bu önemli sınavda da en yakın arkadaşları soru bankaları, yaprak testler ve deneme sınavları olur. Şu anki Liseye Geçiş Sınavı yani kısaca LGS öğrencileri oldukça zorlayan bir sınavdır. Masa başında saatlerce ter döken öğrenciler verimli bir çalışmayla bu sınavı başarıyla geçebilir. Bu verimli çalışma LGS kitapları sayesinde sağlanabilir. LGS sadece 8. sınıfı yani ortaokul son sınıfı kapsayan test bir sınavdır. Sadece ortaokul son sınıfı kapsadığından 8. sınıf test kitapları ve LGS kitapları arasında pek fark yoktur. Her iki okul dönemi için de 1. dönem LGS kitapları ve 2. dönem LGS kitapları olarak ayrılabilir veya tüm sene tek kitap içinde de bulunabilir. Tek kitap genellikle öğrencilerin işlerini kolaylaştırırken kimi öğrenciler her iki dönem için de farklı kitaplar almayı tercih ederler. LGS test kitapları öğrecilerin sınava hazırlanmaları için en verimli yollardan biridir. Test çözmeden önce konuyu tekrar etmek isteyen öğrenciler için konu anlatımlı kitaplar da mevcuttur. En önemli ikinci sınavı ise üniversite sınavlarıdır. Tam manasıyla hayatınızın gidişatını belirleyen bu sınavın günümüzdeki adı ise Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani kısaca YKS’dir. YKS üç farklı oturumda yapılan bir sınavdır. Bu oturumlar Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak adlandırılır. Çoktan seçmeli bir sınav olan YKS’ye hazırlanmanın en iyi yolu da YKS test kitapları olmaktadır. Üniversite sınav sistemleri sık aralıklarla değiştiğinden piyasada bulunan test kitapları bazen öğrencilere yeterli gelmemektedir. Bu gibi durumlarda öğrenciler eski sınav sistemleri olan YGS ve LYS kitaplarına yönlenmektedir. Bütün dersler için farklı kitap seçenekleri sunulmaktadır. Aynı zamdan birçok deneme sınavıyla kendinizi sınavdaymış gibi denemeniz de başarınızı destekleyecek bir yöntem olabilir. Tüm bu kitapları ve deneme sınavlarını sayfamızdaki ürünler arasında bulabilirsiniz.

Yabancı Dil Sınavı Kitapları Çeşitleri

Yabancı Dil Sınavı Kitapları Çeşitleri

Bir yabancı dil bilmek özellikle günümüz koşullarında fazlasıyla önemlidir. Bu yabancı dil genellikle İngilizce olarak karşımıza çıkar. Diğer her şeyde olduğu gibi İngilizce seviyemizi kanıtlamak, İngilizce bilgimizi kullanarak bir işe girmek için çoğunlukla ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara girmeniz gereklidir. Dışardan da girebileceğiniz sınavlar olduğu gibi ÖSYM tarafından yapılan ve en çok bilinen iki yabancı dil sınavı, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve YKS’ye bağlı olarak yapılan Yabancı Dil Testi’dir. Yine her ikisi de çoktan seçmeli sınavlar olarak karşınıza çıkar. Eğer lisede alanınızın dil ise veya dil alanındaki bilgilerinize çok güveniyorsanız üniversite sınavında dil sınavına da girmek işinize yarayabilir. Belki puanınız çok yüksek gelebilir ve isterseniz dil alanında bir üniversiteyi bile tercih edebilirsiniz. YDS diğer ÜDS, KPDS ve KPSS gibi yabancı dil sınavlarının kaldırılmasıyla bu sınavların yerini alan bir dil sınavıdır. YDS sınavı yılda 3 kez YDT sınavı yılda 1 kez yapılmaktadır. YDT üniversiteye geçiş için önemli bir sınav niteliği taşırken YDS, doçent, doktora adayları, yüksek lisans programına kayıt olmak isteyen lisans mezunları, lisans eğitimi görmekte olup akademik hayatına devam etmeyi planlayanları, kamu kuruluşunda yabancı dil bilgisi gereken alanlarda düzey belirlemek isteyenleri, Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) veya Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sınavlarına girecek olan adaylar, kamu kuruluşunda çalışmak isteyen yüksekokul mezunları gibi birçok kişi için önemli bir sınav niteliği taşır. Elbette her sınava olduğu gibi yabancı dil sınavları da özenli bir çalışma gerektirir. Özellikle dil kullanılmadıkça unutulduğundan düzenli olarak çalışmak dil sınavları için fazlasıyla önemlidir. Tüm yabancı dil sınavları içeriği; gramer, kelime bilgisi ve okuduğunu anlama gibi bölümlerden oluşur. YDS gramer kitapları veya kitapları herhangi bir dil sınavına hazırlananlar için en iyi kaynaklar arasında sayılabilir. YDT için üniversite sınavı kaynakları bulunurken aslında her dil sınavı için benzer ve çeşitli kitaplardan yararlanmak hem soru tipi görmek açısından hem de pratik kazanmak açısından oldukça önemlidir. Siz de sayfamızdaki ürünler arasında yer alan tüm YDS kitapları ve diğer yabancı dil sınavları kitaplarını keşfedebilirsiniz

KPSS Kitapları

KPSS Kitapları

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS, kamudaki kadrolara dahil olabilmeniz için girmeniz gereken bir sınavdır. KPSS B sınavı iki yılda bir planlanırken, KPSS A ve öğretmenlik sınavı yılda birer kez düzenlenir. KPSS B sınavına hazırlanmak için gayet yeterli bir vakit olmasına karşın KPSS A ve öğretmenlik sınavları için aynı şey geçerli değildir. İlk seneden sınavı başarılı bir şekilde geçip tekrar tekrar sınava hazırlanarak zaman kaybetmemek kişiler için son derece önemlidir. KPSS sınavları genel yetenek (sözel ve sayısal bölüm) ve genel kültür (tarih, coğrafya ve vatandaşlık) ana başlıklarından oluşur. Lise, lisans, önlisans gibi farklı alanlar için KPSS sınavları bulunur. Bu sınavlara girerek bir kamu kuruluşunda işe başlama hakkına sahip olabilirsiniz. KPSS sınav kitapları genellikle set halinde satılan kitaplar olmasıyla beraber kendinizi geliştirmek istediğiniz alanla ilgili de özel olarak basılmış kitapları kullanabilirsiniz. Çalışma süreci uzun bir süreç olduğundan bilgilerin zihninizde sürekli taze kalması ve özellikle genel kültür bölümündeki sorulardan daha fazlasına aşinalığınızın olması sınav başarınız için çok önemli iki unsurdur. Eğer KPSS sınavı için dışarıdan bir yardım alıyorsanız (dershane, kurs veya özel ders gibi) çok daha fazla kitap görmeniz ve test çözmeniz gerekebilir. Sınav zamanı gelene kadar ne kadar fazla soru ve soru tipi görürseniz başarı şansınız da aynı oranda artacaktır. KPSS sınavlarına hazırlananlar için en önemli koşul sabırlı olmaktır. İstikrarlı bir şekilde sınav zamanı gelene kadar çalışmak, çok çalışıp sınava yakın tarihlerde sıkılıp bırakmaktan kat be kat daha iyi bir seçenektir. KPSS kitapları gibi kaynakları doğru bir şekilde seçmek sizi başarıya götürebilir. Kimi zaman seviyenizin altında kitaplar çözmek de pratik kazanmak açısından faydalı olabilir. Ders çalışmayı bırakmadan çözebileceğiniz soruları çözmeye devam etseniz de soru tipi görmeye devam edersiniz. KPSS kitaplarının birçok farklı yayınevi tarafından hazırlanan çeşitlerini sayfamızdaki ürünler arasında bulabilir, inceleyebilirsiniz. Genel olarak diğer test kitaplarıyla benzer fiyatlarda olan KPSS kitapları ile çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz. KPSS kitaplarını set halinde de bulabilir, çalışma planınıza dahil edebilirsiniz. Uzun bir çalışma süreci planlıyorsanız set halinde satılan kitapları tercih etmek daha fazla işinize yarayabilir ve sürekli yeni kitaplar almakla uğraşmamanız açısından sizin için de güzel bir seçenek olabilir.

DGS ve ALES Kitapları

DGS ve ALES Kitapları

DGS, Dikey Geçiş Sınavının kısaltılmış hali olup, önlisans programı okuduktan sonra lisans bölümüne geçmek isteyen kişilerin girdiği bir sınavdır. Sınav Türkçe ve matematik olmak üzere yalnızca iki bölümden oluşur. Bu sınavdan alınan notla birlikte aynı üniversite sınavında olduğu gibi kişiler okudukları önlisans bölümüne bağlı olarak bir lisans programını tercih ederler. Üniversite ve bölüm tercihi yapılır ve okulun kendi belirlediği koşullara göre bazı zamanlarda 4 yılı baştan okumak gerekirken bazı zamanlarda da 4 yıla tamamlamak için 2 yıl daha okumak gereklidir. Bu sınava değil okula bağlı bir durumdur. ÖSYM tarafından düzenlenen bu sınav yılda iki kez düzenlenir. Yine kişilerin geleceğini belirleme açısından büyük bir öneme sahiptir. DGS kitapları bu sınava hazırlanırken yol arkadaşı görevi görür. Türkçe ve matematik kitapları bir arada satılabildiği gibi, matematik için ayrı, paragraf yani Türkçe için ayrı DGS kitapları da bulunmaktadır. Ayrıca DGS konu anlatımlı pek çok kitap da sayfamızda bulunmaktadır. Bir diğer önemli yine ÖSYM tarafından düzenlenen sınav ise ALES’tir. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olarak bilinen ALES yükseköğretime devam etmek için gerekli bir sınavdır. Bir lisans programından mezun olmuş herkes bu sınava girebilmeye otomatik olarak hak kazanır. Tabii her sınav gibi ALES’in de bir başvuru süreci vardır. Lisansüstü eğitim için gerekli olan bu sınav aynı zamanda öğretim görevlisi, araştırma görevlisi gibi kadrolara yapılacak atamalarda kullanılan bir sınavdır. Yüksek lisans yapmak için de ALES puanına ihtiyaç vardır. Tezsiz yüksek lisansta ihtiyaç olmasa da eğer tezli yapmak istiyorsanız ALES mutlaka girmeniz gereken bir sınavdır. ALES’e sınırsız giriş hakkı vardır. Sınavdan aldığınız puanın geçerlilik süresi 5 yıldır. 5 yıl boyunca puanınızla istediğiniz programa başvuru yapabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda 2 kez ALES sınavı gerçekleştirilir. Son derece önemli bir sınav olmakla beraber ALES kitapları sınav çalışmanız boyunca size eşlik edecek kitaplardır. Sürekli pratik yaparak kendinizi bu sınava hazırlamak diğer tüm sınavlarda olduğu gibi çok önemlidir. Sınav toplam 100 adet sorudan oluşur ve aynı DGS gibi Türkçe ve Matematik olarak 2 alanda yetenek ölçen bir sınavdır. Tüm DGS ve ALES kitapları ve soru bankalarını sayfamızdaki ürünler arasında bulabilir, ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu düşündüğünüz kitapları inceleyerek tercih yapabilirsiniz.

Sınav Kitapları Fiyatları

Sınav Kitapları Fiyatları

Sınavlara hazırlanırken ne kadar fazla soru ile karşılaşılırsa sınav tekniğine o kadar alışılır. Başarılı olmak istenilen bir konuda sayısız pratik yapmak her zaman çok önemli olduğu gibi kariyerinizi belirleyen sınavlar için de aynı şeyler geçerlidir. Pratik yapmanın dışında nasıl bir sınavın sizi beklediğini de sınavdan önce kavramak başarıya giden yolda önemli bir basamaktır. Sizi bekleyen sınavı gözlemlemenin en kolay yolu da önceki yıllarda çıkmış soruları incelemekten geçer. İsterseniz geçmiş sınav sorularını bir deneme sınavı gibi çözerek o yıl sınava girseydiniz nasıl bir başarı elde edeceğinizi görmek için kendinizi ölçebilirsiniz. Bu sorulara günümüzde internetten kolayca ulaşıldığı gibi internet aracılığıyla toplu bir şekilde ulaşmak oldukça zor olabilir. Bu noktada da devreye çıkmış sorular kitapları girmektedir. Neredeyse her sınav için çıkmış sorular kitapları bulunmaktadır. değişen sınav sistemleriyle beraber eski sınav sistemlerinin çıkmış soru kitaplarını bulmak da mümkündür. Örneğin YKS’ye girecek bir öğrenciyseniz 2021 yılı itibariyle dördüncü kez uygulanacak bir sınav olduğundan çok da fazla çıkmış soru seçenekleri bulamayabilirsiniz. Bunun için genellikle YGS ve LYS çıkmış soru kitapları tercih edilmektedir. ALES gibi önemli sınavların da çıkmış sorular kitapları mevcuttur ve sadece ALES’e girenler tarafından değil kendini zorlamak isteyen her aday için ALES çıkmış sorular kitabı iyi bir çalışma seçeneğidir. Tüm bu sınav kitaplarının kendi alanınıza göre hazırlanan çeşitlerini bulabilirsiniz. Birçok yayınevi tarafından farklı seçenekler, alanlar ve zorluk seviyelerinde satışa sunulmuştur. Kitapların fiyatları değişiklik gösterebilir. Tüm yayınevlerinin kitaplarını inceleyerek fiyat karşılaştırmaları yapabilir, gireceğiniz sınava ve seviyenize uygun kitapları hemen satın alabilirsiniz. Kariyerinizi belirlemenize yardımcı olan bu sınavlara hazırlanırken en büyük yardımcılarınızdan olan sınav kitaplarıyla kendinizi geliştirmek ve sınavlarda başarı elde etmek için önemli bir adım atabilirsiniz. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek aradığınız seçeneklere ulaşabilir, tercihlerinizi yapabilirsiniz.