Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bilgisayar Kitapları

için 1,562 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bilgisayar Kitapları

Merakın ve pratikliğin bir sonucu olarak meydana gelen bilgisayarlar, dijitalleşmenin en çok hissedildiği çağımızda artık neredeyse bir zorunluluğunun getirisi olarak insan hayatında yerini aldı. 2000’lerin başında birkaç eve girmeye başlayan bilgisayarlar artık çantalarda seyahat ediyor. Her an ulaşılır olmayı ve işleri vakit kaybetmeden hızlıca yapmayı sağlaması her geçen gün biraz daha önemlerini artırıyor. Başlangıç seviyeleriyle kıyaslanamayacak kadar işlevlerinin gittikçe arttığı bilgisayarlar, her geçen gün biraz daha geliştirilmeye devam ediyor. Piyasaya ilk çıktıkları, evlere ilk girdikleri dönemlerde en basit uygulamaları gerçekleştiren, internette arama yapmak ve yazı yazmak için kullanılan bilgisayar giderek geliştirildi. Bu gelişim sürecine bilgisayar programları ve uygulamaları söz konusu olduğu kadar ergonomisinden de bahsedilebilir. Bir oda büyüklüğündeki kütlesinden gittikçe küçülen ve hafifleyen, ufak bir çantaya sığabilen bir form kazandılar. Hafifliği ve taşınmada kolaylığı dikkate alan tasarımlarıyla her an her yerde kullanılabilmesi için uygun hale getiriliyor. Programlarındaki gelişmeler ise artık alanlara ayrılmış durumda. Bilgisayarlar artık farklı kullanım amaçlarına göre farklı programlar eşliğinde üretiliyor. Bir öğrenci için gerekli olacak bilgisayar programları ve kapasiteleri, bir tasarımcının ihtiyaçlarından farklı olabilir. Ayrıca artık bilgisayarlar sadece iş amaçlı kullanılmakla sınırlanmıyor, çeşitli oyunlar için de tercih ediliyor. Bilgisayar alanında bu ve benzeri gelişmeleri hem takip edebilmek hem de bir parçası olabilmek isteyenler bilgisayar kitapları ile teorik ve pratik uygulama imkanına ulaşabilirler. Eğitimden bankacılığa, koltuk tasarımından yemek siparişine kadar çok geniş yelpazeye yayılan iş kolları giderek dijital platformlara uyum sağlamaya başlamakta. Bu uyum sürecini gerçekleştirmek için elbette bunu tasarlayanlar vardır. Bu tasarımlar için çeşitli kodlama çalışmaları yapılmaya başlanmış, kodlamanın kendisi bir meslek alanı olarak, aranan bir iş kolu olmaya başlamıştır. Bu gelişim sürecine en başından beri eşlik eden bir diğer iş kolu da bilgisayar mühendisliğidir. Bilgisayarın donanım ve ekipmanlarının araştırılmasında ve geliştirilmesinde rol alan mühendisliği incelemek isteyenler, merak edenler için bilgisayar mühendisliği kitapları önerilmektedir. Genel olarak bilgisayarın geliştirilme süreçleri ya da özel olarak bilgisayarın bir alanında yaşanan gelişimi takip etmek, yine özel bir alanda kendini geliştirmek isteyenler için bilgisayar kitapları başvuru kaynaklarıdır.

Bilgisayar Kitabı Çeşitleri

Bilgisayar Kitabı Çeşitleri"

Bilgisayar alanında kendini geliştirmek isteyenler eskiden alanının eğitim fakültesinde mezun olurken, artık sadece üniversitelerin ilgili fakültelerinde eğitim almıyor. Üniversitelerin ya da birçok özel kurs programlarının görece daha kısa süreli sertifika programlarından faydalanabilecekleri gibi daha ekonomik bir yol olan kendi başına öğrenme sürecini de tercih edebiliyor. Kendi başına öğrenme yolunu tercih edenlerin sistemli ve sağlıklı bir yol izlemeleri için bilgisayar bilimi kitapları ve türevleri önerilebilir. “Bilgisayar Nedir?” gibi en temel bilgilerle başlayan ve basit anlatım teknikleriyle takibi kolaylaştıran bilgisayar öğrenme kitapları yazılım, programlama, algoritma gibi en temel kavramların açıklanmasıyla devam ediyor. Bu temel başlangıçtan sonra, uygulama alanlarını tanıtarak ve okuyana da yapma pratiği için fırsat tanıyarak devam ediyorlar. İlk aşamalarda ilerleme kat edenler, bir sonraki seviyelerine uygun bilgisayar donanım kitapları ile alıştırmalarına devam edebilirler.

Eğitici Bilgisayar Kitapları

Eğitici Bilgisayar Kitapları

Bilgisayar oyunu tutkunlarının son yıllarda hobilerini işe dönüştürme yolu artık mümkün. Neredeyse tüm büyük girişimlerin altında bir hayal yattığı gibi, oyun geliştirmek isteyen kişiler de bir hayali oyun tasarımıyla işe başlayacaktır. Ancak bu hayallerin gerçeğe dönüşmesinin mümkün oldupunu da göz ardı etmemek gerekir. Birçok eğitim kurumunda artık oyun geliştirme ya da oyun kodlama gibi online ya da yüz yüze sertifikalı eğitimler verilmeye başlandı. Diğer tüm eğitim alanları gibi elbette bu eğitim alanı için de kitap kullanılabileceği hemen öngörülebilir. Bu tür çalışmalarda kaynak kitap olarak bilgisayar oyunu kitapları önerilebilir. En baştan araştırma yapmayı gerektiren bu alan kitaplar arasından kendinize en uygununu seçebilmek için ürünleri inceleyebilirsiniz. Bilgisayar kitapları arasından seçim yaparak bilgilerinizi de pekiştirebilirsiniz. Nasıl bir oyun tasarlamak istediğine karar veren kişi yararlı olabilecek kitap içeriğinde, oyunun taslağını oluşturmada, ihtiyaç olan yazılım ve donanım hakkında yol gösterecek içerikler bulundurabilir. Sırayla ilerlemenin faydası olduğu düşünülürse bilgisayar yazılım kitapları ilk tercih olabilir.

Farklı Seviyelere Uygun Bilgisayar Kitapları

Farklı Seviyelere Uygun Bilgisayar Kitapları

Neredeyse tüm masa başı mesleklerin dijitalleşmesiyle, dijital ortamın kendisi de bir iş sahası haline dönüşür. Birçok çocuk ödev ve oyun ikilisi aracılığıyla tanıştığı bilgisayarda kendi hayalini gerçekleştirmek isteyebilir. Hayal güçlerinin oldukça geniş olduğu bilinen çocuklar belki de yetişkinlerin aklına gelmeyecek çözümler için iyi bir bilgisayar eğitimiyle öneriler sunabilir. Bunun farkında olan eğitimciler ve ebeveynler halihazırda çokça rağbet gören dijital mecrada, işgücü faaliyetlerinin gelecekte de süreceği tahmin ediyor. Bu öngörü doğrultusunda, eğitimde çağdaş koşulları benimseyen birçok ilkokulda kulüp etkinlikleri olarak çocuklara kodlama eğitimleri verilmeye başlandı. Eğitimler arttıkça okullar arası ya da daha geniş mecralarda öğrencilerin kodlama çalışmalarına katıldıkları ve dereceler paylaştıkları da gözlemlenmekte. Bu sebeple eğitimini sadece ders saatiyle değil ek çalışma metotlarıyla bu alanda kendini geliştirmek isteyen minikler bilgisayar kitaplarıyla teşvik ediliyor. Ne yapmak istediklerine karar vermiş ya da henüz karar verememiş ama bilgisayarı merak eden çocuklara anlaşılır dille açıklamalar sunan kitaplar hazırlanmakta. Sadece teorik değil pratik eğitimin her alanda olduğu gibi kodlama, yazılım, programlama alanlarında da ihtiyacı hissedilir olduğundan bu kitaplar aracılığıyla uygulama örnekleri gösterilmekte. Çocukların okuldan ayrı, kendi başlarına kaldıklarında da teorik bilgilerini yineleyebilmeleri, teorik bilgileri pratik uygulamalara dökebilmeleri ve pratik çalışmalarn her aşamasında öğretmen desteğini yanlarında hissetmeleri için yeni başlayanlar için bilgisayar kitapları önerilebilir. Ayrıca yine genç yeteneklerden sadece hobi olarak değil bilgisayarı ciddi öğrenim alanı olarak belirleyenler temel bilgisayar kitapları ile ilk adımlarını atabilir daha sonra seviyelerini geliştirmek için uygun kitapları seçerek donanım sahibi olabilirler. Bilgisayar gibi karmaşık ama bir o kadar işleri kolaylaştırıcı bir materyali inceleyenlerin kendini güvende hissetmesi için iyi bir danışman olan bu kaynak kitapları değerlendirmek faydalı olabilir. Bu alanla ilgilenenlere her seviyeye hitap eden kitaplar sunulmakta. Alanı takip edenler hangi yayınevinin bu tür eğitim kitaplarını yayınladıklarını takip etmekle birlikte sayfamızdaki ürünleri inceleyerek yeni yayınevleri ve kaynaklarla da tanışabilirler.