Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Beden

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Bba
Ss
Sll
Ans
Slb
Afp
Asp
Mas
Cmt
Slh
Ada
Eap
Mps
Pnb
Tpz
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ebat

Başka bir kelime deneyin

Tasma Rengi

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Künye Rengi

Başka bir kelime deneyin

Künye Boyu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tasma & Künye

için 8,833 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Köpek Tasma & Künye

Evcil hayvan sahiplerinin en çok önem verdiği eşyalardan biri olan tasmalar, hayvanların güvenliği ve konforu açısından çok önemlidir. Tasmalar , genellikle köpeklerde kullanımı daha yaygın olan ve genellikle boyuna bağlanan, kayışlı kemerlere verilen isimdir. Evcil hayvanın kimliği neticesinde önem taşır. Bu yüzden sık sık değiştirilmez, hayvanın da alışması ve sürekli kullanması için hiç çıkarılmamaya özen gösterilir. Evcil hayvanınıza tasma satın almak da ayrıca özen göstermeniz gereken konulardan biridir. Gelişen teknoloji ile birlikte en basit eşyalardan biri olan tasmalara bile elektronik özellikler yüklenmiş ve tasma çeşitleri fazlalaşmıştır. Bu sebeple bir tasma satın alınmadan önce dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır. Farklı boyutları ve farklı tasarımlarıyla, hayvanınızın cinsine ve cinsiyetine uygun modele karar vermek için tasmayı sipariş etmeden önce iyice incelemelisiniz. Ayrıca, tasma fiyatları özelliklerine ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, her hayvana da aynı ürünü almak doğru olmayacaktır. Farklı özellikleri ve farklı renklerinin yanı sıra, piyasada evcil hayvanınıza özel olarak yaptırabileceğiniz tasma künyeleri de mevcuttur. Künye metalinin üzerine yazdırmak istediğiniz herhangi bir yazı ile ürünü tamamen kendinize özel olarak kişiselleştirebilirsiniz. Bu sayede olası bir kaybolma durumunda evcil hayvanınızın kimliği bir nevi boynunda olmuş olur. Başta köpekler olmak üzere neredeyse her evcil hayvanın kişisel bir tasmaya ihtiyacı olduğu yaygın olarak bilinmektedir. Tasmalar kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre bölümlere ayrılır. Ayrıca evcil hayvanın yaşına, cinsiyetine ve cinsine göre de değişkenlik gösterir. Doğru tasmayı seçmek için dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında, hayvanın türü yer almaktadır. Siz de evcil hayvanınızın kişisel bir tasması olsun istiyorsanız sayfamıza göz atabilir, en uygun ürünü seçip siparişini verebilirsiniz. Gıda alışverişleriniz için kuru mama sayfasına göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvan Tasma Modelleri

Evcil Hayvan Tasma Modelleri

Klasik köpek tasması piyasada en yaygın olan ve kolayca satın alınabilecek türler arasında başta gelmektedirler. Köpeğinize bir tasma seçerken öncelikle yaşına dikkat etmelisiniz, küçük yaşta alıştırmak ve rahatsız olmadan sürekli kullanmasını sağlamak yaşamsal önem arz etmektedir, çünkü gezdirirken kaybolması gibi sürpriz bir olay ile karşı karşıya gelindiğinde tasmalar hayvanlar için adeta bir kimlik niteliği taşımaktadırlar. Bu yüzden tasma siparişi verirken, bütün bunları göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Klasik tasma modelleri arasındaki ilk fark, kemerinin boğaz ile uyumudur. Büyük bir hayvana küçük kemerli bir tasma alınamayacağı gibi, yavruya da kendisinden büyük ve taşıyamayacağı ağırlıkta bir tasma takılmamalıdır. Doğru tasmayı bulmak, alışma süreci bakımından oldukça önemlidir, çünkü hayvanınız ilk tasmasından rahatsız olursa diğer tüm tasmaları reddedebilir ve bu sizin de hayatınızı zorlaştırabilir. İkinci olarak, tasmanın bir halkasının olması pratiklik açısından çok önemlidir, gezdirmeye karar verdiğinizde kayışı halkaya kolayca tutturabilmek hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak ve her gün tasma değişimi yapmak zorunda kalmayacaksınız. Köpeğin cinsine göre değişkenlik gösteren modellerde de sağlamlık ön plandadır. Sağlam bir tasma kayışı hem uzun bir kullanım ömrü demektir, hem de köpeğiniz tarafından olan ani çekiştirmelere dayanıklı olacaktır. Köpeğiniz onu gezdirirken sürekli etrafı keşfetmeyi ve hızlı hareket etmeyi seviyorsa aldığınız tasmanın dayanıklı olması, ani manevralara karşı dayanıklı olmasını sağlar ve hem köpeğinizi hem de çevredeki insanların güvenliğini garanti eder. Köpek tasması boyun kısmını da kolayca tahriş edebileceğinden, dayanıklı ve kaliteli bir materyalden üretilmiş olması sağlık açısından büyük önem arz edeceği gibi, tahriş veya yara oluşumu gibi beklenmedik bir sağlık sorununun da önüne geçmiş olur.

Tasmaların Özellikleri

Tasmaların Özellikleri

Yaygın olan tasma çeşitleri arasında boyun tasmalarının yanı sıra köpek vücut tasması modelleri de vardır. Bazı köpekler gezi esnasında etrafı keşfetmek isterken aniden heyecanlanabilir ve tasmasını çekiştirebilirler. Bu durum sıklıkla yaşandığında boyun çevresinde tahriş ve kızarıklıklar, hatta yaralanmalar meydana gelebilir. Köpeğiniz dışarı çıktığında heyecanlanıyor ve siz de onu kontrol etmek adına çekiştirmek zorunda kalıyorsanız köpek tasması gövdeli modeller arasından seçiminizi yapmanız gerekebilir. Bu sayede boyun bölgesi zarar görmez ve sizin kontrol edebilmeniz açısından kolaylık sağlanmış olur. Genellikle büyük cins köpeklerde sıklıkla görülen bu durum, can sıkıcı olsa da gövdeli tasmalar sayesinde kolayca üstesinden gelinebilir. Bu hem köpeğinizin hem de çevredeki insanların güvenliğini sağlamak konusunda çok önemlidir. Gövdeli tasma modelleri dıştan bakıldığında da daha güvenli bir hissiyat oluşturduğundan, hayvanlardan korkan insanlara köpeğinizin tehlikeli olmadığı sinyalini verebilirsiniz. İstenmeyen gerginlikleri önlemek ve hem çevredeki insanları rahatsız etmeden hem de köpeğinizin nefesini kesmeden rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Gövdeli tasmanın tüm vücudu saran modelleri sayesinde soğuk havalarda da ekstra bir koruma sağlayarak kolay hastalanmaların önüne geçilmiş olur. Ayrıca yeni doğum yapan bir köpeğe sahipseniz, gövdeli tasmalar onun karın bölgesini de dış darbelere karşı koruyarak güvenliğini arttıracaktır. Köpeğiniz büyüme aşamasındaysa ve yürüyüş eğitimi vermek istiyorsanız, yürüyüşlere bu tür tasma kullanarak çıkmanız tavsiye edilir, çünkü kuralları henüz tanımayan ve çevreye oldukça meraklı olan evcil hayvanınızı rahatlıkla kontrol edebilmenizi sağlar. Gövdeli tasmalar evde kullanıma uygun değildir, kolay takılıp çıkarılabilirliği sayesinde pratik bir kullanım sunar. Köpek vücut tasması modelleri sıradan modellere göre biraz yüksek fiyatlı olabilir, ancak hem uzun ömürlü hem de kaliteli bir kullanım sunduğundan evde bulundurmanız gereken en önemli evcil hayvan aksesuarlarından biridir. Çeşitli renk seçenekleri sayesinde köpeğinizin cinsiyetine uygun rengi bulabilirsiniz. Yine ayarlanabilir olmaları büyüme ve gelişme çağında rahatlıkla kullanmanıza olanak sağlar. Siz de farklı modellere göz atmak ve tasma siparişinizi vermek için sayfamızı ziyaret edebilir, çeşitli tasma modelleri arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Doğru tasma seçilirken neye dikkat edilir?

Doğru tasma seçilirken neye dikkat edilir?"

Tasma almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, köpeğinizin cinsine uygun bir seçim yapmaktır. Örneğin, köpeğiniz kısa bacaklı ve kısa boylu bir cins ise, ince kesim kayışları olan bir tasma almak, iri yapılı ve güçlü bir köpek ise, kalın kesim modellerden yana tercih etmeniz en önemli konulardan biridir. İnce boyunlu köpeklere takılan kalın tasmalar nefes almalarını zorlaştıracağı gibi, kalın boyunlu köpeklerde de ince tasma kolaylıkla tahrişe neden olabilir ve hatta köpeğinizin huysuzlaşmasını sağlayabilir. Eğitim aşamasında olan bir köpeğe tasma seçerken, deri modellerden yana seçim yapmak akıllıca olacaktır. Köpek tasması deri modelleri hem şık hem de kullanışlı olmasının yanı sıra, güvenlik açısından en çok tercih edilenlerden biridir. Alıştırma aşamasında hem tahrişe yol açmayacağından hem de oldukça güvenlikli olduklarından, en revaçta modellerden biridir. Uzatmalı köpek tasması çeşitleri de büyüme aşamasında olan hayvanlar için kullanılabilir, bu sayede köpeğinizin gelişimi ile birlikte boynunu sıkmasını engelleyebilir, hatta geceleri tasmayı kolayca genişletebilirsiniz. Köpek tasması büyük ırk hayvanlarda kullanılabilecek olan çeşitlerden bazıları da çivili ya da kalın boyunluklu olabilir. Bu sayede vahşi köpeklerden gelebilecek olası bir sürpriz saldırıda kendi köpeğinizin boyun bölgesini ısırmalara karşı korur. Büyük köpeklere nazaran küçük ırk sahibiyseniz de zilli köpek tasması çeşitlerine göz atabilirsiniz. Zilli tasmaların renk ve model çeşidi daha fazladır, evden çıkmayan ya da süs köpekleri için ideal modellerdir. Köpeğinizi düzenli aralıklarla dışarıya çıkarmanız gerektiğinden, seçeceğiniz model ne olursa olsun üzerinde bir kayış halkası bulunduğuna emin olun. Bu sayede sık sık değiştirmek zorunda kalmadan pratik hareketlerle ve köpeğinizi rahatsız etmeden kayışı köpeğinize tutturabilir ve dolaşmaya çıkarabilirsiniz. Alıştırma aşamasında köpeğinizin ilk günlerde tasmasından rahatsız olması ve onunla oynaması sıkça rastlanan bir durum olduğundan, kaliteli materyallerden üretilmiş tasmalar sizin işinizi kolaylaştıracak ve köpeğinizin tasmasını koparmasını engelleyecektir. İnternet sayfamızdan her çeşit tasma modeline göz atabilir ve en kaliteli materyale sahip olduğunu düşündüğünüz modelin siparişini verebilirsiniz.

Kaybolma Endişesine Son

Kaybolma Endişesine Son

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tasmaların içine küçük çipler yerleştirilmeye başlanmıştır. Bu tasma çipleri köpeğinizin eğitiminde sıkça kullanılır, günlük hayatta da size yardımcı olur. Çipin içerisinde bulunan mikro düzenekler sayesinde gps bağlantısı kurabilir, olası bir kaybolma durumunda bu gps yardımıyla köpeğinizin hareketini ve yerini kolayca saptayabilirsiniz. Günümüzde kaybolan köpek vakaları oldukça artmıştır. Bu tip istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçmek için sürekli olarak tasma takmak oldukça önemlidir. Hatta köpeklerin tasmaya alışması için verilen özel eğitimler bile bulunmaktadır. Evcil hayvanınıza bu eğitimi kendi evinizde vermeniz de mümkün. Bunun için özel tasarlanmış tasmalara da kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Eğitimin uzun ve sabır gerektiren bir süreç olmasının yanı sıra, oldukça önemli olduğunu da unutmamak gerekir. Gps’li köpek tasması modelleri ile eğitimini tamamlayan köpekler tasmalarını kolayca benimser ve siz de güvenliğinizi sağlamış olursunuz. Tasma zincir çeşitlerine göz atarak, cinsine uygun bir zincir seçimi yapabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayacak her kalınlıkta zincirler ile kopma riskini en aza indirebilirsiniz. Seçimini yapacağınız zincirin kalınlığı köpeğinizin vücut ağırlığı ile doğru orantılı olmalıdır, küçük ırk köpeklere takılacak kalın zincirler onların da adapte olmasını zorlaştıracağı gibi fazla ağırlıklar rahatsız edebilir. Tasma ile birlikte kullanacağınız uzatmalı kayışlar da yürüyüşlerde köpeğinizin kontrolünü kolaylaştırarak size istediğiniz yakınlıkta olmasını sağlar. Son zamanlarda sahipler tarafından tercih edilen ışıklı tasma modelleri de gece yürüyüşlerinde köpeğinizin takibini zorlanmadan yapmanızı sağlar. Kolayca tedarik edebileceğiniz piller yardımıyla renkli ışık saçan bu tasmalar, hayvanınızın zifiri karanlıkta bile yerini tespit edebilmenizde büyük rol oynayarak kaybolma gibi durumların önlenmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda eğitimlerde ve doğa yürüyüşlerinde tercih edilen köpek tasması gövdeli modeller, özel olarak tasarlanmıştır ve kontrolün daima sizin elinizde olmasını garanti eder. Güvenlik kadar rahatlığın da ön planda olduğu tasma modelleri arasında deri olanlar ön plana çıkar. Tahriş veya alerji gibi sağlık sorunlarının önüne geçen deri tasmalar, sağlamlığı ve kaliteli duruşuyla en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Renkli Tasarımları ile Evcil Hayvan Künyeleri

Renkli Tasarımları ile Evcil Hayvan Künyeleri

Tasma modellerinin yanı sıra, köpeklerin kimlik kartı niteliğini taşıyan künyeler de olmazsa olmaz evcil hayvan aksesuarlarının başında gelmektedir. Köpeğinizin adını, adresinizi, hatta telefon numaranızı bile üstüne yazdırabileceğiniz bu künyeler kaybolduğunda köpeğinizin başka insanlar tarafından bulunması durumunda size kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlar. Bu künyelerin mutlaka tasmaya sıkı bir şekilde tutturulması ve herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Köpek künyesi metal modeller en çok tercih edilen materyallerden biridir. Paslanmayan bu çeşitlerde hava koşulları ya da fazla kullanımdan kaynaklı meydana gelen paslanma veya küflenme gibi istenmeyen durumlar ortadan kaldırılır. Siparişini vereceğiniz isimlikli köpek tasması çeşitlerine göz atarken künyenin yapım materyaline dikkat etmek bu noktada çok önemlidir. Aynı zamanda tasmanın materyalinin köpeğinizin cildine karşı kötü bir reaksiyon göstermesini istemeyeceğinizden, yaygın kullanılan ve sağlam modelleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Bahçe ve koruma köpeklerini bağlamak ve vahşi köpeklere karşı korumak amacıyla tasarlanan uzatmalı köpek tasması modelleri, istediğiniz gibi uzatılabildiğinden, size de kullanım kolaylığı sağlar. Kemirmeye ve koparmaya dayanıklı malzemeden üretilen köpek tasması deri modeller, estetik görünüşlerinin yanı sıra güvenli kullanımlarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Aynı modelin birden fazla çeşidini tek seferde sipariş edebileceğiniz tasma seti çeşitleri sayesinde renk bütünlüğünü bozmadan evcil hayvanınızın tasma ve kayışını kullanmaya başlayabilir, paket içinde bulunan isimliklere de özel olarak hayvanınızın ismini yazdırabilirsiniz.

Tasma Nasıl Takılır?

Çeşitlerine bağlı olarak tasmalar genelde boyundan geçirmeli olup, evcil hayvanınızın boyun çevresini hem sıkmayıp hem de fazla geniş bırakmadan rahatlıkla kullanmanızı sağlar. Alışma aşamasında biraz bol tercih etmeniz gereken tasmaların genişliğini zamanla tam boyun çevresine göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle bel ve göğüs tasmasını takarken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri tasmanın aşırı sıkı olmamasıdır. Bu sayede evcil hayvanınızın alışma sürecini kolaylaştırmış ve hareketlerini kısıtlamadan rahatça nefes alıp verebilmesine olanak sağlamış olursunuz. Hem köpek hem de kedi sahipleri tarafından sıkça tercih edilen modellerden biri olan göğüs tasması, sizin de kontrolü elinizde tutmanızda yardımcı olurken hayvanınızın da içinde rahat hareket edebilmesine olanak sağlar.

Tasma Nasıl Seçilir?

Köpekler son derece aktif ve hareketli, aynı zamanda hızlı hayvanlardır. Gezmeye çıkarıldıklarında tasmalı olmaları son derece önem arz etmektedir. Tasma modelleri genellikle takılacak hayvanın cinsine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Türlere özel üretilen tasma modelleri her cinse uygun olmayabilir. Bunun için satın alınmadan önce detaylı bir araştırılma yapılması şarttır. Örneğin, kedilere özel üretilen bir tasma her köpeğe, özellikle boyut olarak iri köpeklere asla uygun değildir. Ya da saldırgan cins köpekler ile küçük köpeklerin ihtiyaçlarına uygun modeller farklılık göstermektedir. Eğitim aşamasında alıştırılması şart olan bu tasmalara alışkanlık, yanlış model tercih edildiğinde oldukça acılı bir sürece dönüşebilir. Olası itaatsizlik ve saldırganlık durumunun oluşmasını engellemek için, seçilen tasmanın materyalinin çiğneme ve koparmaya dayanıklı olması gerekmektedir. Aynı zamanda ev ile bahçe köpeklerine alınması gereken tasma modelleri farklılık gösterebilir. Bahçe köpeklerine genelde çivili modeller tercih edilir, bu sayede dışarıdan gelecek herhangi bir saldırı sırasında köpeğin boyun çevresi korunmuş olur. Tasma modelleri boyun ve göğüs tasmaları olarak başlıca ikiye ayrılmaktadır. Boyun tasmaları günlük kullanıma uygun olup, göğüs tasmaları hem doğa hem de çevre yürüyüşlerinde sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Köpeğin vücut yapısı ve boyutu da tasma seçimi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında gelmektedir.

Köpek Künyesinde Neler Yazar?

Köpek künyeleri, tasmaya iliştirilmiş küçük metal levhalara verilen addır. Bu künyelerde başlıca köpeğin ismi yazar ve evcil hayvanlar için adeta bir kimlik değerini taşır. Evcil hayvan sahipleri genelde künyelere kendi cep telefonu numaralarını da yazdırmayı tercih edebilir. Bu sayede olası bir kaybolma durumunda hayvanı bulan kişi sahibine kolayca ulaşmış olur. Bunun yanı sıra günlük olarak ve ev içerisinde kullanılan köpek künyelerinde evcil hayvanın adının yanı sıra sahiplerinin seslendiği tatlı lakaplar da kullanılabilir. Künyelerin üzerindeki yazılar hazır alınabildiği gibi, özel olarak da yazdırılabilir.

Köpek Künyesi Nereye Takılır?

Köpek künyeleri genellikle sıkıca tasmaya iliştirilir. Köpeklerin kemirmesi ya da koparmaya çalışmasının önüne geçilmek için genellikle metal ya da kırılmaz materyallerden üretilen bu künyeler, tasmanın ön kısmına, yani evcil hayvanın boynunun ön kısmına tutturulur.