MAYO

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle

Mayo

Tatil bavulunun olmazsa olmazlarını saymaya kalksak büyük bir ihtimalle listenin başında mayo gelir. Erkek modasında önemli bir yere sahip olan mayo modelleri en uygun fiyatlar ve bol çeşit seçeneği ile kategorimizde beğeninize sunuluyor.

Erkek Mayo Modelleri Nelerdir?

Erkek Mayo Modelleri Nelerdir?

Söz konusu erkek mayo çeşitleri olduğu zaman pek çok farklı mayo modelinden bahsetmek mümkün. Örneğin slip mayolar vücudu saran ve külot-benzeri bir form ile vücuda tam oturan yapıdaki mayolardır. Slip mayo kullanımını daha çok yüzücüler, dalgıçlar ve su sporları ile uğraşan benzeri sporcular tercih eder; zira slip mayolar vücuda tam oturdukları için yokmuş hissi yaratarak kolay hareket etme olanağı sağlar. Öte yandan şort mayo da sıklıkla tercih edilen mayo modelleri arasında gelir. Şort mayolar su geçirmez ... kumaş özelliği sayesinde denizde ve havuzda rahat bir kullanım vaat ederek yüzmenize engel olmaz. Şort mayolar aynı zamanda yalnızca denizde ya da havuzda değil, plajda ve havuzbaşında da güvenle kullanılır. Bununla birlikte mayo seçimi yaparken boy önemli bir kriter olmakta; zira uzun boylu erkekler slip mayo tercih edebilirken daha kısa boylu olanların kısa şort mayo kullanması tavsiye ediliyor.

Erkek Mayo Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Erkek Mayo Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mayo kullanımının kendine has birkaç püf noktası vardır demek mümkün. Her şeyden önce havuz ya da deniz çıkışı ıslanan mayo uzun süre kurutulmadan vücudun üstünde bırakılmamalıdır. Ne kadar kaliteli olursa olsun bu ıslak kumaş karın bölgesinin ve o bölgedeki organların soğuk almasına yol açacak ve neticede üşüterek hasta olmanıza sebep olacaktır. Çoğu zaman havuzda ya da denizde yüzdükten sonra çıkışta bele kuru bir havlu sarılması ya da doğrudan güneşe çıkarak mayonun kurutulması tavsiye edilir. Bununla birlikte mayoların bakımı da ayrıca dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Klorlu havuz suyuna uzun süre maruz kalan mayolar maalesef zaman içerisinde rengini kaybedecek, yıpranacak ve yırtılacaktır. Mayonuzu mümkün olabildiğince uzun süre kullanabilmek ve onu koruyabilmek için özellikle havuzdan sonra onu çalkalamayı ve üzerindeki kloru atmayı ihmal etmemelisiniz. Denizde bulunan kum ve küçük çakıl taşları da aynı şekilde kumaşa uzun vadede zarar verebileceği için en sevdiğiniz mayonuzu denize götürmemenizde fayda var diyelim.

Erkek Mayo Fiyatları Ne Civardadır?

Erkek Mayo Fiyatları Ne Civardadır?

Erkekler için mayo fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterebilmekte. Eğer spor amaçlı bir erkek mayosu edinmeyi planlıyorsanız özellikle bu alanda mayo üretimi yapan mayo markaları arasında inceleme yapmanızda fayda var. Speedo, Wiggle, Arena ve TYR gibi markalar bunlardan birkaçı. Öte yandan Kom, Ayyıldız, Dagi, Nautica, Quicksilver ve Hugo Boss gibi diğer popüler markalar da kaliteli ve uzun ömürlü mayolar ve slipler üretmekte. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun mayo fiyatını bulmak için doğru adreste olduğunuz kesin. Diğer erkek giyim ve aksesuar parçalarını incelemek ve gardırobunuzdaki eksikleri tamamlamak için Erkek Giyim & Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilir, keyif ve güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Mayo Nasıl Temizlenir?

  • Önce mayoyu saf ılık suda 30 dakika bekletin.
  • Sabunlu ılık bir bezle kumaşı silin.
  • Kuru bir havlu üzerine sererek havluyu katlayın ve sıkın.
  • Güneşte kurutun.

Bunları Yapmayın:

  • Elinizde ovalamayın.
  • Çamaşır makinesine atmayın.
  • Çamaşır deterjanı kullanmayın.
  • Havuzdan çıkar çıkmaz ılık su ile klordan arındırın.