ERKEK MONT

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Mont

Soğuk kış mevsiminin başta gelen giysilerinden biri montlar oluyor. Mont seçimi sırasında dikkat edilen belli başlı faktörler, soğuk dakikalarda hayat kurtarıcı nitelikte olabiliyor. Erkek mont kategorisi her geçen gün çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor. Bütün giysilerde olduğu gibi kışlık erkek mont modellerinde de seçim yaparken yalnızca görüntüsünü göz önünde bulundurmak yetmiyor. Pek çok yönden birbirini tamamlayan özelliklerin olduğu mont seçimleri yapıldığı takdirde birçok kış mevsiminde giyilebilecek mont modellerine ulaşılmış olunuyor. Erkek mont modelleri klasik veya spor olabildiği gibi spor şık bir görünümde de olabiliyor. Kategorideki çeşitlilik bütün tarzlara hitap ede nitelikte olduğundan bütün taleplerin karşılanması mümkün oluyor. Giyim & Ayakkabı seçeneklerini inceleyebilir, kapsamlı bir inceleme yapabilirsiniz.

Montlar Pek Çok Mevsime Hitap Ediyor

Montlar Pek Çok Mevsime Hitap Ediyor

Montlar şişme, kaban, kaşe, yelek gibi pek çok çeşitten oluşabiliyor. Mont alırken içinin astarlı olması veya yünlü olması oldukça önemli oluyor. Ancak yünlü mont tercihlerinde giyilen iç kıyafete iplik bırakmaması özelliğinin bulunmasına ayrıca dikkat etmek gerekiyor. Yalnızca kışlık değil mevsimlik erkek mont modelleri veya yazlık erkek mont modelleri de kategorilerdeki yerini alıyor. Mevsimlik montların özellikle rüzgar geçirmiyor olması gerekiyor. Genelde mevsim geçişlerindeki hava soğumalarında tercih edildiğinde çok keskin bir soğuk olmasa bile uzun süreli rüzgarlar veya yağmurlar söz konusu olabiliyor. Gerek mevsimlik gerek yazlık modellerde su geçirmeyen kumaşlardan üretilen ince yapılı ama soğuğa dayanıklı montların tercih edilmesi gerekiyor. Örneğin micro kumaştan tasarlanan bir montun su geçirme olasılığı olmuyor. Böylece gerek mevsim geçişlerinde maruz kalınan yağmurlar gerekse yaz yağmurları kullanıcılar için problem olmamış oluyor. Erkek mont ceket kategorisine giren deri ceketler de soğuk havalarda giyiliyor. Özellikle sonbahar mevsiminin giysisi olan deri ceketlerin su ve yağmurdan koruyan dayanıklı yapısı ve çok kalın olmamasından gelen hareket kolaylığı özelliği, kışın habercisi olan mevsimlerde gerçek bir kolaylık sağlıyor. Bunların dışında kış aylarında da deri ceketlerin tercih edildiği oluyor. Ancak özellikle kış aylarında tercih edilen deri ceketlerin, içlerinde yün veya benzeri eklemenin olması aynı zamanda sıcak tutmasını da arttırıyor. Böylece soğuk kış günlerinde de deri ceket şıklığından vazgeçilmemiş oluyor. Baharlık erkek mont modellerinde daha çok yağmurluk stilinde modellerin tercih edilmesi uygun oluyor. Genelde polyester ve naylon kumaştan üretilen bu ürünlerin ince yapısı, çok soğuk olmayan genelde yağmurlu ve hafif rüzgarlı olan havalarda, rahat ve korunaklı bir kullanımı beraberinde getiriyor. Montlara göre daha küçük boyutlarda olan bu montlar daha çok ceket stilinde oluyor. Rüzgara karşı tam koruma sağlanması adına genelde fermuarlı olarak tasarlanıyorlar. Yalnızca kış mevsiminin giysisiymiş gibi görünse de özellikle renkli bir iklim kuşağında yaşayan kullanıcıların farklı mevsimler için de mont kategorisinden faydalanması gerekiyor. Kategorideki çeşitlilik bu ihtiyacın en geniş şekilde karşılanabilmesine yardımcı oluyor. Erkek Giyim & Aksesuar ürünleri arasında size kış mevsimlerinde büyük destek olacak mont modellerine göz atmayı unutmayın.

Erkek Mont Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Erkek Mont Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Erkek mont çeşitleri çok farklı modellerde olabiliyor. Spor, klasik, spor-şık gibi seçenekler kullanıcıların taleplerini karşılamak amacıyla üretiliyor. Gösterişli modeller olduğu gibi sade modeller de kategoride sergileniyor. Gösterişli olarak adlandırılabilecek modeller biri Kürklü erkek mont modelleri oluyor. Yaka kısmına veya varsa kapüşon kısmına eklenen kürk detayları montlara iddialı bir görünüm kazandırıyor. Şişme montlar veya kaşe kaban montlar fark etmeksizin bu eklemnin yapılması mümkün olabiliyor. Erkek mont kaban kaşe ürünlerinde uzun kısa, fermuarlı fermuarsız, kemerli kemersiz gibi farklılıklar oluşturabilecek nitelikler bulunuyor. Mont seçimi yaparken en çok kullanışı kolaylaştıracak nitelikteki montun tercih edilmesi gerekiyor. Örneğin düğmeli bir kaşe kaban mont alınacaksa içeriden görünmez fermuarlı modelin tercih edilmesi soğuk havanın daha rahat engellenmesini sağlamayı kolaylaştırıyor. Şişme montlarda da içinde yün yapılı bir astar bulunduran modeller olabiliyor. Bir montun sıcak tutması için astarı olması da yeterli olabiliyor. Yünlü kumaş detaylı bir iç astar daha çok aşırı soğuklarda tercih edilen bir ürün oluyor. Kaşe kaban montlarda kareli desenler büyük veya küçük fark etmeksizin kullanılabiliyor. Kaşe kabanlar kalitesiz olmaları halende tüylenme, eskime yapabileceğinden kaliteli seçimlerden yana tercihleri kullanmak gerekiyor. Beyaz erkek mont seçimi yaparken beyazın çabuk kirleneceği detayını gözetmek gerekiyor. Özellikle kir tutma özelliği olmayan kumaşlardan açık renklerin seçilmesi uzun süreli konforu sağlamış oluyor. Kırmızı erkek mont modellerinde genelde bordo kırmızılara yer veriliyor. Bordo kırmızının keskin tonu, içe giyilen trikolar için daha yumuşak olan renklerin tercih edilmesiyle dengeleniyor. Kapşonlu erkek mont modellerinde ise kapüşonun yeterli seviyede büyük olması gerekiyor. Kafayı rahatsız edecek kadar küçük veya kullanılmadığı zamanlar yük olacak kadar büyük olmamasına dikkat edilmesi elzem oluyor. Yer yer kürk detaylarının kapüşon önlerine eklendiği de oluyor. Uzun kaşe kaban montlarda alt kısma eklenen pile detayının hareket kolaylığı sağlayan bir etkisi oluyor. Montlarda cep detaylarına önem vermek gerekiyor. Erkekler çok fazla çanta kullanmak istemediğinden kişisel eşyalarını rahatlıkla taşıyabilmek istiyor. Bu aşamada montta bulunan ekstra cepler düzenli ve yükün eşit şekilde dağılabileceği bir düzenle tasarlandığında kullanım konforu da arttırılmış oluyor. Erkek mont fiyatları modellerine göre değişkenlik gösteriyor.

 Son Derece Kullanışlı Spor Erkek Montları

Son Derece Kullanışlı Spor Erkek Montları

Spor tutkunları yağmur, kar demeden maceralarına devam etmek istiyor. Sonbahar, kış gibi mevsimlerde yapılan doğa yürüyüşleri veya orman kampı yaparken gibi durumlar başta olmak üzere günlük yaşantıda da rahatlıkla kullanılabilecek spor erkek mont modelleri kullanıcılarla buluşuyor. Spor modellerde özellikle şişme mont stilinde mont modellerini görmek mümkün oluyor. yeşil erkek mont kategorisindeki sportif modeller için fazlasıyla kullanılan bir renk oluyor. Özellikle kamuflaj desenin yaygınlığı göz ardı edilecek cinsten olmuyor. Doğa temalarına fazlasıyla uyumlu olan kamuflaj desen sportif montlara ayrı bir hava katıyor. Erkek mont kışlık, yazlık veya mevsimlik fark etmeksizin klasik veya sportif bir şekilde tasarlanabiliyor. Genelde spor mont modellerinde fazlaca cep detaylarının eklendiği görülüyor. Armalar veya bandajlarla bu kategorideki montlara marjinal bir görünümün kazandırılması da mümkün oluyor. Erkek mont kaban modelleri kaşe stilinde genelde klasik görünümleriyle biliniyor. Bu modellere daha spor bir hava katılmak istendiğinde hafif salaş bir yapıda tasarım yapılabiliyor. Salaş duruş, kaşenin sabit ve ciddi görüntüsüne hafif bir gölge düşürüyor ve rahat ama bir o kadar klas bir model ortaya çıkarılabiliyor. Bütün bu modeller tasarlanırken uzun ömürlü kullanıma önem verildiğine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kaşe kumaşlarda erken tüylenmenin oluşmaması için kaliteli seçimlerden şaşmamak şart oluyor. Diğer modellerde de sağlıklı bir kış ve maliyetsiz birkaç kış için olabildiğince kaliteli ve profesyonel üreticilerden alışveriş yapmak kullanıcı için büyük bir avantaj oluyor. Dış Giyim kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.