Semaver & Çay Makinesi

için 8,278 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Semaver & Çay Makinesi

Çay Türkiye topraklarında yalnızca yüz yıldır yetiştirilmekte olsa da milli içecekler arasındaki yerini sağlamlaştırmış içeceklerden biri olarak hemen hemen bütün evlerdeki yerini almıştır. Günün her saati içilen çayın uzun süre tazeliğini ve sıcaklığını koruması için tasarlanan semaver ise Ruslara özgü bir alet olup Türklerin kendi çay demleme ve muhafaza etme teknikleriyle bir araya gelerek sıkça kullanılan bir ürün olmuştur. Genellikle restoran ya da kafelerde yüksek miktarlarda çayın demlenmesi ve tazeliğini kaybetmemesi için kullanılan semaverlerin son yıllarda evlerde kullanım için tasarlanan daha küçük boyutlarda çeşitlerine rastlamak da mümkündür. Sıradan çaydanlıklara kıyasla çok daha fazla çay demleyerek ve çayın sıcaklığını uzun süre korumasını sağlayarak çay keyfinin süresini uzatan çay makinesi veya semaver çeşitleri pek çok ev ve iş yerinin vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Semaver Modelleriyle Çay Keyfiniz Hiç Bitmesin

Semaver Modelleriyle Çay Keyfiniz Hiç Bitmesin

İki yüz yıl öncesine kadar lüks bir tüketim malzemesi olan çayın Karadeniz Bölgesinde başlanan üretimi zamanla artarken çay da lüks bir ürün olmaktan çıkıp popüler bir içecek haline gelmiştir. Kahvaltıdan öğle yemeğine; akşam üzerinden geceye günün her saatinde çay içmeyi sevenler için tasarlanan çay makinesi modelleri evde kullanım için son derece uygun olup altı litreye varan iç hacimleriyle çay keyfinizi kesintisiz olarak sürdürmenizi sağlamaktadır. Ev tipi semaverler çoğunlukla elektrik enerjisiyle çalışmakta olup suyun kısa sürede ısıtılmasını ve çayın hızlı demlenmesini sağlayarak sürpriz misafirlere eksiksiz ikram sunmanızı kolaylaştırır. Hem özel günlerde hem de sıradan günlerde bolca çay tüketen ailelere eksiksiz hizmet eden ev tipi semaverler bolca çayı uzun süre sıcak ve taze tutarak sık sık çay demleme veya çay tazeleme telaşına düşmenizi engelleyerek gününüzü keyifli geçirmenizi sağlar. Çok sevilen bir içecek olan çayın tam kıvamında demlenmesi için suyu uygun sıcaklıklara getiren semaverlerin günümüzde ürünü kullanacak ailenin büyüklüğüne göre değişen boyutları mevcuttur. Yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de sıkça tüketilen bir içecek olan çayın daima sıcak kalması ve bolca bulunması için tasarlanan on litreye kadar iç hacme sahip ticari elektrikli semaver çeşitleri özellikle çay ocağı, kahvehane, pastane ve kafe gibi yiyecek ve içecek servisi yapılan mekanların olmazsa olmazı ürünler arasındadır. İnce belli bardaktan içilen tavşan kanı kıvamında çayların ardının kesilmemesi gereken yiyecek içecek sektöründe hizmet kalitesini artıran büyük semaverler tek demleme hazneli modellerin yanı sıra büyük su kazanlı ve iki ya da daha fazla demlik hazneli modelleriyle geleneksel tadı ve kokusuyla Türk çayının kıvamının tutturulmasını sağlamaktadır. Hem evlerde hem de iş yerlerinde yüksek miktarlarda çayın tek seferde demlenmesini ve uzun süre tazeliğini korumasını sağlayan semaverlerin klasik odun ateşiyle çalışan çeşitleri sadece iç mekanlarda değil elektriğin olmadığı dış mekanlarda da çay keyfinin tüm tazeliğiyle devam etmesini sağlamaktadır. İlk semaverlerin mantığıyla iş gören odunlu semaver çeşitleri demlik, sıcak su bölmesi ve ateşleme bölgesi olmak üzere üç bölümden oluşmakta olup elektriksiz semaverler özellikle piknik, mangal gibi dış mekan etkinliklerinde bolca taze çay tüketmek isteyenler için son derece kullanışlı ürünlerdir. Geniş ürün yelpazesiyle kullanıcıya sunulan semaverlerin birbirinden kullanışlı modelleri farklı özellikleriyle dikkat çekmektedir. Elektrikli Mutfak Aletleri kategorisi üzerinden farklı modelleri inceleyebilirsiniz.

Semaver Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Semaver Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pek çok insanın kahvaltıdan akşam oturmasına gün boyunca tükettiği aromatik kokusu ve yumuşak içimiyle ne kadar tüketilirse tüketilsin bıktırmayan çaydan vazgeçemeyen kullanıcılar için tasarlanan semaverler ev tipi ve ticari olmak üzere iki temel grupta ayrılabilir. Ev tipi elektrikli çay makinesi modelleri üç litre ila altı litre arasında iç hacme sahip seçenekleriyle hem günlük kullanıma hem de özel günlerde kullanıma uygun ürünlerdir. Çayın hızlı demlenmesini sağlarken tıpkı çaydanlıkta demlenmiş gibi tadını koruyan çay makineleri farklı modlarıyla çayın tazeliğini korumasını sağlamaktadır. Kaynatma modu, bekleme modu ve ısı azaldıkça yeniden çalışma modu gibi ayarlanma seçenekleriyle uzun süren sohbetlerde çayınızın ardının kesilmemesini sağlayan elektrikli semaverlerden en sık tercih edilenler demlik ve su ısıtıcı olmak üzere iki bölmesi bulunan çaydanlık tipi modeller oluyor. Evler dışında küçük ofislerde de kullanılabilen çay makinelerinin demlikleri sıradan demlikler gibi çelik olabildiği gibi daha şık görünümüyle dikkat çekerken şeffaf oluşuyla da çayın tazeliğini kontrol etmenizi sağlayan dayanıklı cam demlikli modeller de sıklıkla tercih ediliyor. Yine bir başka tasarım olan yan yana iki parçalı çaycı seçeneğinde demlik ve su ısıtıcı yan yana olacak şekilde ısıtma haznesinin üzerinde kullanılıyor. Çeşitli renk seçenekleriyle mutfağınızı canlandıran elektrikli ev tipi semaverler küçük iş yerlerindeki kullanışlılıklarını yeme içme sektöründe faaliyet gösteren iş yerlerinde sürdüremiyor. Birden fazla demlik bölmeli sanayi tipi çay makinesi modelleri büyük sıcak su kazanlarıyla kalabalık müşteri gruplarına yetkin hizmet etme imkanı sağlamaktadır. Gazlı olabildiği gibi elektrikli seçenekleri de bulunan büyük boy semaverler çelik veya bakır su kazanları ve birden fazla demlikle aynı anda on litreye yakın çayı demleme ve sıcak tutma özelliğine sahiptir. Dünyada en fazla çay tüketen ülkelerden biri olan Türkiye’de hemen hemen her iş yerinde ve evde bulunan çaydanlıklara alternatif olarak sunulan semaverler farklı malzemelerden yapılabilir. Örneğin elektrikle çalışan ev tipi semaverlerin suyu sıcak tutan yalıtımlı alt bölmelerinde genellikle çelik kullanılırken üst yüzeyleri cam, çelik veya bakır olabiliyor. Çoğu modelinde demlik kısmı çaydanlıktaki gibi uzun burunlu olan çaycıların suluk bölmeleri armatürlü olabildiği gibi küçük burunlu ürünlere de rastlamak mümkün oluyor. Semaver fiyatları ürünler arasında farklılık göstermekte olup hangi çay makinesini seçerken nerede kullanacağınızı ve kaç kişilik gruplara çay servis edeceğinizi bilmeniz önemlidir.

Semaver ile Çayın Tadı Bir Başka

Semaver ile Çayın Tadı Bir Başka

Çayın tadını belirleyen unsurlar şöyle sıralanabilir: su-çay oranı, suyun kalitesi, çayın içine eklenen aroma verici bitkiler ve tabii ki çayın nasıl demlendiği. Pek çok çay sever için çayın tadını belirleyen bir başka unsur da çayın ne ile demlendiği oluyor. Çaydanlıkta demlenen çay kadar lezzetli olan semaver çayı özellikle odunlu veya kömürlü semaver çaycı ile yapıldığında eşsiz bir lezzete kavuşuyor. Özellikle açık havada yapılan çay keyfinin vazgeçilmezlerinden olan geleneksel odunlu çaycılar pikniklerde, dışarıda yapılan aile etkinliklerinde hatta kış düğünlerinde bile tam kıvamında mis gibi çayları hazırlamasıyla birçok insanın vazgeçilmezleri arasına giriyor. Açık havada tüketilen her şey gibi açık havada tadı başka olan odun ateşiyle çay pişiren geleneksel semaverler hem büyük hem de küçük modelleriyle aile boyu etkinliklerde de balkonda yapılan yaz akşamı sohbetlerinde de son derece kullanışlı oluyor. Odunlu olmasının yanı sıra üretildiği malzemeyle de çaya hoş bir tat verdiği iddia edilen bu ürünün çelik modelleri çok sevilse de özellikle bakır semaver çeşitleriyle yapılan çayların tadının bambaşka olduğunu iddia edenler de yok değil. Çelik yalnızca klasik odunlu ürünlerde değil aynı zamanda elektrikli semaverlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Görüntüsüyle hem şık hem de nostaljik bir hava estiren çelikten yapılmış semaverler yeni teknolojilerle insan hayatındaki yerini sağlamlaştırırken birbirinden kullanışlı semaver seçenekleri arasından birini tercih etmek size kalıyor. Semaver seçiminde semaverin evde mi yoksa iş yerinde mi kullanılacağı; ticari amaçlı mı yoksa keyfi sebeplerle mi edinileceği gibi önemli faktörlerin göz önüne alınması gerekiyor. Çay keyfini uzatmak isteyenler için son derece faydalı olan semaverlerden ihtiyacınıza uygun ürünleri belirlemek ve bu ürünler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Elektrikli Ev Aletleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çay Makinesinde Çay Nasıl Demlenir?

 • Öncelikle çayınızın miktarını servis yapacağınız kişi sayısına göre ayarlayıp çay makinesinin demlik kısmına dökmelisiniz.
 • Ardından su haznesine çayı demlemek için gerekli olan yeterli miktarda içme suyunu ilave edin.
 • Su haznesini kolay açma kapama düğmesine dokunarak çalıştırın ve suyun kaynamasını bekleyin.
 • Su kaynayınca demlik kısmına yeterli oranda kaynamış su ilave edin ve ortalama 5-10 dk için tavşan kanı çayınız içime hazır hale gelecektir. Bütün işlemler bu kadar kolay!

Çay Makinesi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Çay makinesi ya da elektrikli semaver kullanıyorsanız, topraklı bir prize bağlamanız olası elektrik kaçaklarına karşı koruma sağlar.
 • Kaynar ya da sıcak su barındırması nedeniyle, çocuklarınızın ulaşabileceği mesafeden yükseğe koymanız önerilir.
 • Su haznesinde suyun yapısından kaynaklanan kireçlenme problemini engellemek için kullanacağınız kadar suyu hazneye doldurmayı deneyebilirsiniz. Kireçlenme problemi yaşıyorsanız, su haznesine limon tuzu ve su koyup kaynatmak bir çözüm olabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Activex (16)
Acura (9)
Adessa (1)
Adore (1)
Aeg (1)
Akel (2)
Aksu (1)
Alevli (1)
Altus (39)
Ariete (1)
ariette (1)
Arisco (1)
Arıtmax (1)
Arnica (86)
Artmix (1)
Arzum (254)
Arçelik (169)
Atadan (1)
Bari (1)
Behçet (1)
Beko (109)
Bluehouse (4)
Bosch (46)
Braun (2)
Breville (4)
Cafemarkt (22)
Caso (1)
Conti (10)
Cucinox (1)
Cvs (84)
Damlalife (1)
Dekor (2)
Delonghi (1)
(894)
Doğrular (1)
Eco (2)
Efba (2)
Emsan (48)
Emson (1)
Era (1)
Esse (4)
Fakir (240)
Fantom (6)
Felix (3)
Ferre (25)
Goldmaster (154)
Grundig (6)
H2 (5)
Hararet (1)
Hisar (1)
Homend (42)
Icf (1)
İtimat (1)
Karcher (8)
Kayalar (17)
Kenwood (2)
King (83)
Knmaster (2)
Korkmaz (381)
Kuban (6)
Lady (1)
Lider (5)
Master (1)
Mr.Muscle (1)
Philips (39)
Premier (38)
Profilo (7)
Rem (6)
Remetta (26)
Remta (371)
SCHAFER (63)
Severina (2)
Siemens (13)
Sinbo (88)
SM (1)
Stilevs (140)
Sunny (16)
Tefal (100)
URVE (1)
Uydu (1)
Vento (3)
Vestel (40)
WMF (5)
Zanussi (8)
Zeneger (4)
Özkent (36)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(681)
ve üzeri (1,084)
ve üzeri (1,187)
ve üzeri (1,225)
ve üzeri (1,274)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL