Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

İşletim Sistemi

için 162 sonuç bulundu.

İşletim Sistemi

Teknolojik gelişmeler son yıllarda çok hızlı bir şekilde artmaya başladı. Teknolojik gelişmeler dolayısıyla bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi araçların kullanımı son derece yaygındır. Bu araçlar sayesinde günlük hayatta sürekli uğraşmak zorunda kaldığımız birçok sorumluluğu çok kolay bir şekilde yerine getirebiliriz. İş ve okulla ilgili çok sayıda işlem de bu cihazlar aracılığıyla kolaylıkla halledilebilir. Bu sebeple bu araçların kullanımının rahatlığı ve kolaylığı oldukça önemlidir. Bu cihazların kullanımında en büyük önem taşıyan noktalardan biri de işletim sistemi olur. İşletim sistemlerinin önemleri anlayabilmek için, "İşletim sistemi nedir?" sorusunun cevabını vermek gerekir. Bilgisayar ve benzeri araçların tümünde birçok yazılım ve donanım bulunur. Öğrenciler ve çalışanlar için günlük hayatta teknolojinin yeri çok büyüktür. Bilgisayarlar ve telefonlar tüm sorumlulukların yerine getirilmesi için büyük rol oynayan önemli cihazlardır. Teknoloji sorumluluklarınızı yerine getirmenize yardımcı olurken bir yandan da sorumluluklarınızın ta kendisi olabilir. Bu sebeple tüm bu teknolojik cihazlar oldukça geniş bir yaş kitlesi tarafından çok sık bir şekilde kullanılır. Tüm bu yazılım ve donanımlar cihazın çalışmasıyla ilgili farklı yükümlülüklere sahiptirler. İşletim sistemleri tüm bu yazılım ve donanımların düzenli bir şekilde çalışabilmesi ve işleyebilmesi için en önemli bir sistemdir. Bu sistem sayesinde tüm cihazları çok daha kolay bir şekilde kullanabiliriz. Siz de sayfamızda bir araya getirilmiş olan farklı oyun ve yazılım sistemlerini tercih ederek günlük hayatınızı çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

İşletim Sistemleri ile Hayatınızı Çok Daha Kolay Hale Getirin

İşletim Sistemleri ile Hayatınızı Çok Daha Kolay Hale Getirin

Bilgisayar ve telefonları kullanırken en önemli detaylardan biri kolay kullanımdır. Bu cihazları kullanmak ne kadar rahat ve kolaysa tüm işlemleriniz o kadar kısa bir sürede halledilebilir. Bilgisayar ve telefonların içerisinde birçok yazılım bulunur. Tüm bu yazılımlar cihaz içerisindeki farklı işlemlerin gerçekleştirilmesinden sorumludur. Tüm bu yazılımların hareketini denetleyen gelişmiş sistemler de işletim sistemleridir. İşletim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak teknolojik açıdan herkes için son derece faydalı olur. İşletim sistemi görevleri oldukça geniş bir alana yayılır. Sistemin önemli görevlerinden biri ana bellekteki her türlü hareketi yönetmek olur. Sistemde bulunan farklı işlemciler de sistem tarafından farklı görevlere yönlendirilir. Bu sayede her ne kadar iş bölümü yapılmış olsa da cihazdaki tüm işlemler merkezi bir sistem yönetilmiş olur. İşletim sistemleri rahatlıkla değiştirilebilir veya silinebilir. Böylece cihazınızda kullanmak istediğiniz işletim sistemini kendi tercihinize göre belirleyebilirsiniz. İşletim sistemi çeşitleri oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Bu yelpazede bulunan farklı cihazlar için, farklı amaçlarla üretilir. Bu sebeple farklı istek ve ihtiyaçlara sahip kullanıcılar bu seçenekler arasında kendine uygun olanı kolaylıkla bulabilir ve tercih edebilir. İşletim sistemleri arasında özellikle ofis işleri ve öğrenciler için tasarlanmış sistemler bulunur. Bu tür sistemler sayesinde farklı birçok programı kullanabilir, kolaylıkla sunular ve dosyalar oluşturabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz okul hayatınızı oldukça kolaylaştıracak olan bu sistemler ofiste çalışanlar için de büyük rahatlık sağlar. Siz de tüm bu sistemleri inceleyerek kendi amacınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ofis programları seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Gelişmiş Fonksiyonel Özellikleri ile İşletim Sistemleri

Gelişmiş Fonksiyonel Özellikleri ile İşletim Sistemleri

İşletim sistemleri bilgisayar, telefon ve tablet gibi cihazlar için son derece önemli araçlardır. Bu araçlar doğru şekilde tasarlandığından cihazların kullanımını çok daha kolay ve keyifli hale getirilir. Bu sebeple sistemler arasında seçim yaparken sahip olduğu fonksiyonel özelliklere dikkat etmek son derece önemlidir. Tüm işletim sistemi özellikleri kullanıcıların memnuniyeti ön plana alarak tasarlanır. İşletim sistemi fonksiyonları cihazda yapılacak çok farklı işlemlerin düzenlenmesini ve gerçekleştirilmesini sağlayacak şekilde düzenlenir. İşletim sistemlerinin sahip olduğu önemli fonksiyonlardan biri cihazın belleğini yönetmektir. Cihazlarda yaptığınız her türlü işlem, kullandığınız her türlü dosya belleğe kaydedilir. İşletim sistemleri bu kayıtların düzenli şekilde yapılmasını denetler. Tüm işletim sistemi bileşenleri bu ve benzeri görevlerden oluşur. İşletim sistemlerinin bileşenleri sistemin cihaz üzerinde sahip olduğu her türlü görevi belirtir. Sistemin bileşenlerinden ilki görev yönetimi olur. Bu fonksiyon cihazın tüm çalışma durumunu denetlemek amacıyla tasarlanır. Bu özellik sayesinde cihaz içerisinde farklı görevlere sahip olan farklı yazılımlar sorunsuz bir şekilde çalışır ve görevlerini yerine getirir. Böylece herhangi bir aksama yaşanmadan tüm işlemler devam etmiş olur. Bir diğer bileşen de disk yönetimi olur. Bu özelliği ile sistem cihazın tüm depolama alanını kontrol eder ve diskle ilgili her türlü paylaşım ve kopyalama işlerini yürütür. Bir diğer büyük öneme sahip özellik de sistemin güvenlik üzerindeki görevidir. Son derece yüksek koruma sağlayan işletim sistemi güvenlik ayarları cihazınızın ve bilgilerinizin korunması için çok önemlidir. Sistem sahip olduğunuz her türlü kişisel bilgiyi koruyarak ikinci ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını engeller. Bu sayede güvenli bir şekilde internette gezinebilir, cihazınızda kişisel işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşletim sistemlerinin sahip olduğu tüm bu özellikler cihazınızı kullanırken hayatınızı çok daha kolay hale getirir. Siz de cihazınıza uygun işletim sistemini tercih ederek cihazlarınızı çok daha kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Koruma amaçlı antivirüs programları kullanarak da, sisteminizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Kolay Kullanımıyla Farklı İşletim Sistemleri

Kolay Kullanımıyla Farklı İşletim Sistemleri

İşletim sistemleriyle ilgili en önemli özelliklerden biri bilgisayar telefon ve tablet gib cihazlarının kullanımı çok daha kolay hale getirir. Bu sayede asıl amacı hayatınızı kolaylaştırmak olan bu sistemlerin kullanımının da kolay olması çok önemlidir. İşletim sistemi kurulumu, sistemi kullanmaya başlamadan önce yapmanız gereken işlemlerden biridir. Sayfamızda bulunan Windows işletim sistemleri son derece kolay bir şekilde rahatlıkla kurulabilirler. Kurulum işlemine başlamadan önce işletim sistemi türleri arasından hangisini kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Seçiminizi yaptıktan ve istediğiniz sistemi edindikten sonra kurulum aşamalarına geçebilirsiniz. Öncelikle cihazınızdaki tüm verileri yüklemelisiniz. Eğer sıfırdan bir cihaz üzerinde kurulum yapmıyorsanız ve cihazı daha önce kullandıysanız verilerinizi kaybetmemek için yedekleme yapmanız gerekir. Sahip olduğunuz tüm önemli dosyaları harici bir belleğe yükleyerek sistem kurulumu sırasında silinmesini engelleyebilirsiniz. Eğer bilgisayar üzerine bir kurulum yapma istiyorsanız öncelikle kurulum diskini cihaza yerleştirerek cihaz üzerinde bir ön kurulum gerçekleştirmeniz gerekir. Daha sonra kurulum programını yükleyebilirsiniz. Bazı sistem türlerinde ürün anahtarını kurulum programı yükledikten sonra, bazılarında ise daha önce girmeniz gerekir. Seçtiğiniz sisteme göre bu işlemlerin sırası değişebilir. Kurulum tümünü seçtikten sonra diski biçimlendirerek kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kurulumu yaptıktan sonra sistem üzerinde oturum açabilmek için bilgilerinizi girebilirsiniz. Tüm bu işlemler farklı işletim sistemlerinde değişiklik gösterebilirler. Farklı sistemlerin çalışma stili de farklı olur. Sayfamızdaki 4. nesil işletim sistemi modellerinin tümü cihazınızın kullanımını çok daha kolay ve keyifli hale getirirken aynı zamanda güvenliğini de sağlamak için üretilir. Son yıllarda teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte bilgisayarlar ve telefonlar üzerinde bilgi hırsızlıkları da oldukça yaygınlaştı. Kişisel bilgilerinin çalınması çok farklı ve tehlikeli durumlara yol açabilir. İşletim sistemleri sağladıkları güvenlik ayarları ile birlikte bu tür durumların engellenmesini sağlar. Güncel işletim sistemleri özellikle bu tür durumların yaygınlığı göz önüne alınarak tasarlandığından kullanıcı için çok daha güvenli seçeneklerdendir. Siz de cihazınızla uyumlu olduğundan emin olduğunuz farklı özelliklere sahip olan kullanışlı işletim sistemlerinden birini kolaylıkla cihazınıza kurarak çok uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

Farklı Fiyat Seçenekleriyle İşletim Sistemleri

Farklı Fiyat Seçenekleriyle İşletim Sistemleri

İşletim sistemleri bilgisayar ve telefon gibi elektronik cihazları kullanan herkes için olmazsa olmazlardan biridir. Bu sistemler araçların kullanımını daha kolay ve keyifli hale getirirken aynı zamanda daha güvenli hale getirir. Bu sebeple cihazınızı bir işletim sistemi olmadan sorunsuz bir şekilde kullanabilme ihtimaliniz yoktur. İşletim sistemi fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Bu sayede farklı bütçelere sahip kullanıcılar kendilerine uygun işletim sistemini kolaylıkla bulabilir ve edinebilirler. Online işletim sistemi fiyatları bazen detaylardan etkilenerek değişebilir. Bu detaylar arasında ürünün teknik özellikleri, uyumlu olduğu cihaz türleri, üretildiği tarih gibi özellikler bulunur. Ürünlerin fiyatlarını etkileyen önemli özelliklerden biri sahip olduğu özelliklerdir. İşletim sistemleri hayatınız kolaylaştırmak için tasarlanan ürünlerdir. Bu sebeple ne kadar fazla faydalı özelliğe sahipse kullanımı o kadar kolay olur ve bu da fiyatını doğal olarak etkiler. Windows sürümleri birbirlerinden faydalı özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken sürümlerdendir. Sahip olduğu yüksek hız sayesinde tüm işlemlerinizin suresini çok daha kısa bir hale getirir. Ayrıca sahip olduğu ekstra güvenlik önlemleri de kişisel her bilgi ve işlemin saklı kalmasına yardımcı olur. Bu sayede herhangi bir tehlikeyle karşılaşmadan cihazınızı kolaylıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Sistem cihaz hafızasını ve kaynaklarını en verimli ve tasarruflu şekilde kullanacak şekilde tasarlanır. Bu sayede hafızada gereksiz dolulukla karşılaşmazsınız. Gereksiz hafıza dolulukları cihazın yavaşlamasına sebep olabilir. Ürünün sahip olduğu bu özellik uzun vadede kullanımı çok daha keyifli bir hale getirir. Ürünün fiyatı tüm bu özellikleri doğrultusunda, daha farklı fonksiyonlara sahip modellerden farklı olur. Sistemlerin fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik de sistemin uyumlu olduğu cihaz türleridir. Birden fazla cihaz türü ile uyum sağlayan sistemler çok kullanmalıdırlar. Bu sebeple bu tür ürünlerin fiyatları farklılık gösterebilirler. Siz de seneklerinize göz gezdirdikten sonra kriterlerinizi göz önüne alarak bütçenize uygun olduğunu düşündüğünüz modelleri edinebilirsiniz.

Yüksek Teknolojiye Sahip Son Derece Kaliteli İşletim Sistemleri

Yüksek Teknolojiye Sahip Son Derece Kaliteli İşletim Sistemleri

İşletim sistemleri günlük hayatta teknolojik aletlerin kullanımında oldukça büyük öneme sahip araçlardır. Bu sebeple doğru şekilde seçilmeleri gerekir. İşletim sistemi ve çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalar arasında ürünün sahip olduğu farkı fonksiyonlar, ürünün uyumlu olduğu cihazlar ve üretildiği tarih gibi özellikler sayılabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta ürünün üretildiği ve tasarlandığı tarihtir. Sistemler sürekli olarak güncellenir ve yenilenebilir. Günümüzde kullandığınız bir sistemin günümüzdeki ihtiyaçlara yanıt vermesi gerekir. Bu sebeple üretim tarihinin yakın olması önemli bir niteliktir. Önem taşıyan özelliklerden biride ürünün sahip olduğu farklı özelliklerdir. Farklı özellikler ürünün daha kolay kullanılmasını sağladı için günlük hayatınızı çok daha kolay hale getirir. Cihazınızı ödev yaparken de kullanıyor olsanız, eğlence amaçlı da kullanıyor olsanız farklı özelliklerden bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu sebeple ürün seçimi yaparken sahip olduğu özelliklere dikkat etmekte büyük önem vardır. Önemli noktalardan biri sistemin sahip olduğu güvenliktir. Yetersiz güvenliğe sahip sistemler ne kadar kullanışlı olursa olsun kullanılmaya uygun değildir. Yeterli güvenlik sayesinde özgürce istediğiniz işlemi bilgisayarınızda gerçekleştirebilir ve herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Windows sahip olduğu birbirinden farklı güvenlik önlemleri sayesinde kullanıcısı güvence altına alır. Sistemin sahip olduğu güvenlik önlemleri sizi birçok tehlikeden çok kolay ve pratik şekilde korur. Ürünün uyumlu olduğu cihazlar da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biridir. Kullandığınız cihaz ile uyum sağlamayan bir sistem seçimi oldukça başarısız ve kullanışsız olur. Sistemin cihazınızla uyum sağlaması ve iyi şekilde çalışıyor olması, sorun yaşamadan kullanabilmeniz için önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise fiyattır. Seçtiğiniz ürünün bütçemize uygun olması oldukça önemlidir. Sayfamızda bulunan işletim sistemleri çok uzun süre rahatlıkla kullanmaya devam edebileceğiniz son derece güncel ürünlerdir. Böylece tüm bu ürünler uzun vadede bütçeniz üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratır. Siz de istek ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek cihazınıza uygun sistemi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Güncel Bir İşletim Sistemi Neden Önemlidir?

  • Günümüzde siber saldırılar her zamankinden daha yaygındır. Hem kişisel hem de kurumsal bilgisayarlarınızda siber saldırılara karşı koymak için lisanslı bir işletim sistemi tercih etmelisiniz.
  • Üreticisi belli olmayan, lisanssız, demo versiyon ya da korsan yazılımları bilgisayarınıza yüklemek sizi virüslere ve siber saldırıya açık hedef haline getirir.
  • İşletim sisteminizi oluşabilecek tüm risklere karşı sürekli güncellemeli, test etmeli ve bunun yanı sıra uygulamalarınızı da lisanslı olanlar arasından seçerek işletim sistemi korumasını desteklemelisiniz.

Windows İşletim Sistemi Çeşitleri

  • Windows 7 işletim sisteminin kendi içinde 7 adet farklı sürümü bulunmaktadır ve bu sürümlerin farklı fiziksel bellek ihtiyaçları vardır.
  • Windows 10 işletim sistemi Windows’un güncel sürümleri kurulu bilgisayarlarda yalnızca bir dijital indirilebilir lisans satın alma yoluyla kolaylıkla güncellenebilir.
  • Windows işletim sistemi çeşitleri hem kişisel hem de kurumsal kullanım için uygundur.
  • Eğer şifreleme, uzak bilgisayarlarla ağ oluşturma, sunucularla etkin ve hızlı bir biçimde bağlantı kurma gibi profesyonel gereksinimleriniz varsa PRO sürümleri tercih etmelisiniz.

İşletim Sistemi Ne İşe Yarar?

İşletim sistemi bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazların kullanımda oldukça gereki olan bir ara yüzdür. Bu araç cihazlar içerisindeki çok sayıda işlemi denetleyip düzenleyerek görev dağılımı yapar. Bu sayede tüm cihazların kullanımı çok daha kolay be hızlı hale gelmiş olur. Cihaza yüklediğiniz farklı uygulamaları çalıştırabilmek ve kullanmak için işletim sistemine ihtiyaç duyarsınız. Cihazın depolama alanı da yine bu sistem tarafından düzenlenir. Bu sayede cihazda gereksiz yer kaplayan her türlü dosyadan kolaylıkla kurtulur ve cihazın hızlı bir şekilde işlemesi sağlanır. Güvenlik yönetimi de yine işletim sistemlerinin sahip olduğu önemli görevlerden biridir.

İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

İşletim sistemini cihazınıza kurmadan önce uygun sistemi seçmeniz gerekir. Cihazınızla uyumlu olan ve istediğiniz özellikleri taşıyan sistemi seçtikten ve edindikten sonra ön kurulum yapmanız gereklidir. Bunun için yazılım diskini cihazınıza yerleştirmelisiniz. Ön kurulumu gerçekleştirdikten sonra nasıl kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra cihaz diskini yeniden biçimlendirmeniz gerekir. Bu sırada ürün anahtarı istenirse bu anahtarı girmelisiniz. Tüm işlemlerin sonucunda artık sistem cihazınıza yüklenmiş olur. Yeni sistemi cihazınızda kullanabilmek için oturum açmalısınız. Tüm bu işlemlere başlamadan önce cihazınızda silinmesini istemediğiniz herhangi bir dosya olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bu tür bir dosyaya rastlarsanız bu dosyayı farklı bir cihaza kopyalamalısınız. Böylece işlemler sırasında dosyalarınızdan herhangi bir kayıp yaşamazsınız.

İşletim Sistemimi Nasıl Öğrenirim?

Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemini bilmek sanıldığından çok daha büyük bir öneme sahiptir. Sahip olduğunuz işletim sistemini bilmek yeni bir sistem edinmek istiyorsanız çok gereklidir. Sistemin özelliklerinden yola çıkar yenisinden aradığınız özellikleri belirleyebilirsiniz. İşletim sisteminizi öğrenebilmek için yapmanız gereken bilgisayarınızdaki başlat bölümünden sistem özelliklerine girmektir. Sistem özelliklerini açtığınız zaman sahip olduğunuz işletim sistemi ekranda görünür. Sistemin modelinin yanı sıra üretildiği tarihi, markasını ve hızını kolaylıkla sayfamızdan görebilirsiniz. İşletim sistemiyle ilgili öğrenme istediğiniz diğer tüm özellikleri de yine bu sayfayı kullanarak görebilirsiniz.

İşletim Sistemi Nasıl Çalışır?

İşletim sistemleri bilgisayarınızdaki her türlü işlemi denetlemek ve bilgisayarınızı kullanılabilir hale getirmeyi amaçlar. Bilgisayarınızı çalıştırdığınız zaman işletim sistemi aktifleşir. Sistemi cihazda bulunan tüm programları çalıştırarak kullanıma hazır hale getirir. Bu işlem sonucunda bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra bilgisayarınızda açtığınız her türlü uygulama, dosya işletim sisteminden geçerek çalışır. Sistem tüm bu hareketleri takip eder ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Cihazda bulunan farklı yazılımlar üzerinde görevlendirme yaparak çalışma hızını artırır. Cihazınızdaki herhangi bir güvenlik tehdidi bulunması halinde direkt olarak bu tehdidi algılayarak bir koruma yöntemi belirler. Bu sayede hem sizi kişisel bilgilerinizin çalınması gibi tehlikelerden korur hem de bilgisayarınızın bu tehditler yüzünden bozulma riskini ortadan kaldırır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(9)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(19)
ve üzeri (21)
ve üzeri (21)
ve üzeri (21)
ve üzeri (21)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL