AOC Monitör & Ekran

Ofis ve ev tipi monitörlerden oyuncu monitörlerine kadar pek çok farklı kullanım alanlarına uygun tasarımları ile dikkat çeken AOC, ürünlerinde kullandığı fonksiyonel donanım ile de öne çıkıyor. LCD ve LED monitör modelleri ile fark yaratırken bir yandan da tasarımlardaki estetik detaylar da teknoloji tutkunlarını tatmin ediyor. Kullanım amaçları ve kullanıcı profiline göre farklı özellikler ile geliştirilen AOC monitor modelleri, panel özellikleri bakımından da çeşitlilik gösteriyor. IPS panel tipinden TN panel tipine kadar zengin seçenekleri sunan AOC, dayanıklı ve günün ihtiyaçlarına cevap veren modelleri ile de dikkat topluyor. Geniş bir görüş açısı sağlayan IPS ekran aynı zamanda yoğun ışıklı bir ortamda parlamayı da engelleyerek görüntü kalitesinden ödün vermiyor.

AOC Monitör Modellerinin Tasarım Özellikleri

AOC Monitör Modellerinin Tasarım Özellikleri

Grafik çalışmalarını kolay ve hızlı bir biçimde tamamlamak isteyenler için sunduğu zengin alternatifler ile adından sık sık söz ettiren AOC monitör, ilk bakışta tasarımı ile dikkat çekiyor. İnce ya da çerçevesiz modeller özellikle çalışma alanı için daha geniş bir ekran sağlıyor. Çalışma performansını artırmanın yanı sıra oyun amaçlı kullanılan monitörlerde de oyuncunun kondisyonunun artmasına yardımcı oluyor. Monitörlerde görsel bütünlüğü tamamlamak açısından ayak standı da önemli detaylar arasında bulunuyor. Tercih edilen modelin tipine uyum sağlayacak ve görselliği güçlendirecek ayak standı kullanılıyor. Tasarımların içerisinde yuvarlak ve oval hatlara sahip olan modeller gibi dikdörtgen ve kare detaylara sahip modeller de yer alıyor. Slim ve ultra slim tasarımlar ise PC monitor modellerine kullanıldığı alanda az yer kaplayan bir özellik kazandırıyor. Özellikle yer bakımından kısıtlı bir ortamda bulunanlar için ideal olmakla birlikte şık duruşu ile de ortamın dekoratif yönüne katkı sağlıyor. Kavisli modeller ise son yılların en çok talep gören seçenekleri arasında yer alıyor. Özellikle aksiyon sahnelerinde ya da oyun oynarken içeriğin tam ortasında hissetmek isteyenler tarafından tercih edilen monitörlerde, ekstra dar kavisli bir yarı çap bulunuyor. Kavisli monitör modelleri, genellikle 3440 x 1440 piksellik bir çözünürlük ile çalışıyor. Her modeli ile üst düzey performans sunan seçenekler içinde kare tasarımlar gibi dikdörtgen tasarımları da görmek mümkün oluyor. Tasarım özellikleri ile dikkat çeken AOC ekran modellerinde ekran boyutu 15 inç ile 40 inç arasında değişiyor. Ürünler genellikle masa üstü kullanım için uygun olmakla birlikte VESA uyumu olan modeller de ürün grubu içerisinde görülüyor. İlgili modeller, VESA desteği ile özellikle kamusal alanlarda duvara monte edilerek de kullanılabiliyor. Kamusal alanlarda kullanım esnasında güvenlik tedbirlerini artırmak açısından monitör kilidi de ürünlere dahil ediliyor.

Performansı Artıran Teknik Detaylar ile AOC Monitör Modelleri

Performansı Artıran Teknik Detaylar ile AOC Monitör Modelleri

Tasarım detayları ile birbirinden farklı seçenekler sunan AOC bilgisayar monitörü, özellikleri ile de değişiklik gösteriyor. Fonksiyonları bakımından değişiklik gösterse de ergonomik kullanımı ve görüntü kalitesi bakımından eş değer özellikler gösteriyor. Maksimum çözünürlük değerleri sayesinde ekrana taşınan her bir görüntü aynı canlılık ile kullanıcıya ulaşıyor. Özellikle aksiyon filmleri ile keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için Full HD çözünürlüğe sahip modeller üretilmekle birlikte 4K özelliğine sahip modellerde bu değer biraz daha artırılıyor. AOC monitör gaming modellerinde ise oyun müdavimlerini memnun edecek özellikler ortaya çıkıyor. Tepki ve yanıt süresi hem ekranın yenilenmesi hem de bir önceki sahneden kaynaklanan bir gölgelenmenin olmaması bakımından önemli detaylar arasında bulunuyor. Çalışır durumdayken görüntüde performans düşmesi yaşanmaması açısından tepki süreleri 1 ms ile 5 ms arasında değişiklik gösterebiliyor. Ekran yenileme hızı ise 60 Hz ile 240 Hz aralığında olan farklı alternatifler bulunuyor. Monitörden aynı anda birden fazla kişinin aynı kalitede görüntüye ulaşabilmesi için geniş bir izleme açısı bulunuyor. Yatay ve dikey olmak üzere görüntüleme açısı 170º ve 160º olarak belirleniyor. Böylece kullanıcı da tek bir açı üzerinde sabitlenerek çalışmak durumunda kalmıyor. Oyun meraklılarının en çok tercih ettikleri AOC oyuncu monitörü, nokta aralığının küçük tutulması ve tepki süresinin oldukça hızlı olması sayesinde istenen performansa ulaşması kolaylaştırıyor. Direct Current - DC gibi doğru akım ile titreşimi en aza indirgeyen bir teknoloji sayesinde monitör oyuncu için yorucu görüntüler sunmuyor. Ayrıca uzun saatler ekran başında çalışmak mecburiyetinde olanlar da hem Direct Current - DC özelliği hem de mavi ışık azaltma teknolojisi sayesinde gözlerindeki yorgunluk hissini en aza indirgiyor. AOC monitör modellerinde genellikle 16 milyon renk aralığı kullanılıyor. Rafine ve doğal tonlardaki bir görüntü için ideal olan renk aralığı görsel performansı da en üst seviyeye taşıyor. Ekrandaki açık ve koyu renk dengesini koruyabilmek için ise parlaklık oranı ve dinamik kontrast oranı devreye giriyor. Böylece ışığın zayıf kaldığı sahnelerde dahi net, canlı ve ayrıntılı bir ekran görüşü bulunuyor.

AOC Monitör Modellerinde Giriş Portları ve Fiyatlar

AOC Monitör Modellerinde Giriş Portları ve Fiyatlar

Eğiminin yanı sıra yüksekliği de ayarlanabilen AOC monitör bilgisayar ekranı olarak da zamanın ihtiyaçlarına uyum sağlıyor. Teknik kabiliyetlerinden panel yapısına kadar fark yaratan modeller farklı kullanım alanları için de çeşitli giriş portları ile destekleniyor. Kullanım motivasyonunu artıran özellikler sayesinde cihaz ile farklı dijital cihazların iletişim kurmasına imkan tanınıyor. Özellikle tasarımların hepsinde bulunan HDMI giriş portu bilgisayardan gelen verilerin sorunsuz bir biçimde okunarak ekrana aynı netlikte ulaştırıyor. AOC monitör gaming seçeneklerinde görülen NVIDIA G-SYNC görüntü teknolojisi ise keskin bir görüntü deneyimi yaşatıyor. WLED arka ışıktan yararlanılan cihazlar, daha az enerji tüketerek performansı, tasarruflu şekilde sergiliyor. Tercih edilecek olan cihazın ekran boyutu ve özelliklerine bağlı olarak elektrik tüketim aralığında değişiklikler görülebiliyor. USB giriş portu bulunan tasarımlar akıllı telefonlar ya da tablet bilgisayarlardan kablo yardımı ile veri paylaşımı yapabiliyor. Böylece farklı dijital cihazlarda bulunan fotoğraflar ya da multimedya içerikleri geniş bir ekranda izlenebiliyor. USB bağlantısı ile akıllı telefonların şarj ihtiyaçları da karşılanabiliyor. Ses çıkışı yapabilen modellerde ise gömme hoparlör desteği bulunuyor. Harici bir hoparlör ile daha güçlü bir ses çıkışı elde edebilmek için ses kablosu portu da monitörleri işlevsellik bakımından güçlendiriyor. Analog görüntü sinyallerini herhangi bir dönüştürücüye ihtiyaç duymadan dijital sinyallere çevirerek maksimum kalitede görüntü elde edebilmek için ise VGA giriş desteği kendini gösteriyor. DisplayPort, DVI-D ve DVI-I girişleri ile kullanım amaçları gibi kullanım verimliliği de genişletiliyor. Oldukça zengin bir ürün grubuna sahip olması ürünlerdeki fiyatları belirliyor. Ergonomik detaylar ve teknik yeterlilik bakımından AOC monitör fiyatları da çeşitlilik gösterebiliyor. Birbirinden başarılı tasarımları ile teknoloji meraklılarının hayatını kolaylaştıran AOC, ürünlerindeki fiyat listesi ile de alıcıların yüzünü güldürüyor. Gelişmiş teknolojiye ve dayanıklı şık tasarımlara yüksek bedeller ödemek istemeyenler için geliştirilen AOC monitör modelleri ekonomik fiyat listesi ile satışa çıkıyor. Ürün gamının geniş olması ise her bütçe için uygun bir tasarımın bulunduğunu kanıtlıyor. Hayatı kolaylaştıran minimal tasarımlar, fonksiyonelliği artıran detaylar ve ortamın havasını değiştiren tasarımlar ile farklını ortaya koyan AOC ekranlar, monitör tavsiyesi listelerinde de ilk sıralarda yer alıyor. Bunların yanı sıra tüm markalara ait monitör modelleri için Monitör & Ekran kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

AOC, Monitör & Ekran

için 810 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Arama Kriterleriniz

AOC
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acer (441)
Aidata (88)
AOC (810)
Apple (1)
Asus (2016)
Avec (2)
Benq (169)
Casper (32)
Dell (1397)
(1877)
ELO (1)
emse (1)
Everest (3)
Exper (48)
Fujitsu (4)
HP (729)
Lenovo (210)
LG (645)
Microsoft (1)
Msi (168)
Oem (80)
Philips (1566)
Samsung (1140)
TouchBox (4)
Vestel (2)
Viewsonic (729)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ekran Boyutu

(225)
(193)
(120)
(86)
(73)
(12)
(12)
(10)
(10)
(8)
(6)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Monitör Tipi

LED (323)
LCD (12)
HD (8)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (36)
ve üzeri (39)
ve üzeri (39)
ve üzeri (39)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL