Monitör & Ekran

için 6,231 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Monitör & Ekran

Bilgisayarların ve televizyonlar insan hayatına yüz yıldan kısa bir süre önce girmelerine rağmen dünyanın hemen hemen her yerinde pek çok yaşamın vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. Okulda, evde veya işyerlerinde gündelik birçok farklı işi kolayca yapmanızı sağlayan bu teknolojilerin olmazsa olmazlarından olan monitör çeşitleri hem televizyon hem de bilgisayar için elzem parçalar olmakla birlikte pek çok insan monitör seçiminde son derece bilinçsiz kararlar vererek televizyon izleme veya bilgisayarda vakit geçirme keyfinin etkisini azaltmaktadır. Hem profesyonel hayatta hem de eğlence için kullanılan ekranlı teknolojilerin daha güçlü kullanılması için cihazı size görünür kılan ekranlardan birini seçerken öncelikle kullanım amacınızı, ekranda aradığınız özellikleri ve kullanacağınız ortamın özelliklerini belirleyerek doğru ekranı seçebilirsiniz. Teknolojinin hızla gelişmekte olduğu şu günlerde her yerde görebileceğiniz birbirinden çeşitli görüntü oluşturma teknolojileriyle her geçen gün daha farklı renk kaliteleri, görüntü netlikleri ve kontrast güçleriyle PC ve TV monitör seçenekleri her geçen gün daha etkileyici özellikleriyle kullanıcıya sunulurken kullanıcının kullanım amaçlarına tamamen uygun ekranlar arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Pek çok farklı boyutu ve modeliyle kullanıcıya sunulan monitörler gününün büyük bir kısmını bilgisayar karşısında geçiren modern insanın gözünü yormayarak iş, oyun veya ders fark etmeksizin kullanıldığı her alanda performansını hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyecek donanımlarla güçlendirilerek kullanıcılarla buluşuyor. Birbirinden güçlü monitör modelleri arasından kullanım alanınıza en uygun seçenekleri değerlendirerek doğru bir ekranla cihazınızı güçlendirmek sizin elinizde.

Monitör Çeşitleri ile Hayata Yeni Bir Pencere Açın

Monitör Çeşitleri ile Hayata Yeni Bir Pencere Açın

Başta bilgisayarlar ve televizyonlar başta olmak üzere pek çok teknolojik aletle direkt iletişim sağlamak için bir ekrana ihtiyaç duyulur. İnsan hayatının vazgeçilmezlerinden olan cep telefonları, iş hayatında ve eğitimde sıkça karşılaşılan projeksiyonlar ve daha nice teknolojide ekran seçimi ne kadar mühimse evlerin eşsiz parçaları televizyonlarda ve artık lüksten ziyade bir ihtiyaç haline gelen bilgisayarlarda kullanım amacına ve alanına maksimum uyum sağlayan bir monitörle hayata farklı pencerelerden bakmanız artık çok daha kolay hale geliyor. Televizyonunuzu veya bilgisayarınızı almadan önce yapacağınız gibi daha sonra değişikliğe de gidebileceğiniz monitörler arasından size uygun bir tanesini seçmeden önce görüntüleme teknolojilerinin nasıl çalıştığını öğrenmek istemeniz son derece doğaldır. Ekranlara bir görüntünün aktarılması için temel süreç görüntülenecek görsel bilginin sayısal düzleme dökülerek ekran kartına veya mikro denetleyici sisteme gönderilerek görüntüleme işlemi başlatılır. Ekran kartlarında bulunan RAM olarak adlandırılan hafıza elemanlarındaki görsel bilgi dijital analog çevirici yani DAC olarak adlandırılan birimler sayesinde piksellere ayrılır ve her piksel için farklı genlik bilgisi oluşturulur. Genlik bilgisi olarak adlandırılan ayrıştırma işleminde renk derinliği temel etkendir. Farklı tip ekran kartları bulunan PC monitör veya TV monitörler türlerine göre on binlerce farklı rengi görüntüleyerek size yüksek kalitede seyir deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır. Bit derinliğine bağlı olarak renk skalası genişleyen ekranlar başta sadece 1 bit derinliğe sahip yani siyah-beyaz olarak kullanıcıya sunulsa da bu durum gelişen teknolojilerle birlikte 32 bit derinlik ve 16.000’den fazla renk seçeneğiyle televizyon seyircilerine veya bilgisayar kullanıcılarına olabildiğince etkili hizmet vermek için ekran teknolojileri geliştirilmiştir. Analog olarak gönderilen resim bilgisi sayesinde renklenen ekranlar RGB yani kırmızı-yeşil-mavi olmak üzere üç temel hat üzerinden üç farklı DAC ile gönderilen renk sinyalleri ekran kablosuna farklı kanallarla ulaşarak kullanıcının cihazında deneyimleyebileceği derinliği ve opaklığı artırmak amaçlanmıştır. Her bir ekran türü farklı özelliklerde ve kalitede seyir keyfi vaat etmekte olup kullanım alanınıza göre değişecek görüntüleme ihtiyaçlarınıza uygun CRT, LCD veya Plazma ekranlar arasından ihtiyacınıza en etkili şekilde hitap eden modellerden birini seçmek için öncelikle görüntüleme teknolojilerinin işleyişini öğrenmek ve hangi türün size daha güçlü bir görüntü deneyimi sunacağını öğrenmek son derece akıllıca bir tercih olacaktır. Elektronik kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Monitör & Ekran Çeşitleriyle Dünya Daha Renkli

="Monitör & Ekran Çeşitleriyle Dünya Daha Renkli

Özellikle bilgisayar üzerinde resim, video düzenleme üzerine çalışan kullanıcıların büyük bir özenle seçtiği ve yıllarca gözleri yorulmadan kullanmayı amaçladığı monitörler televizyon seçiminde de tercihleri etkileyen mühim etkenlerden biridir. Monitör bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenler için son derece elzem olup bu parçanın kalitesini belirleyen pek çok unsurdan biri piksel boyutları olarak gösterilebilir. RGB renk hücreleriyle üç ana rengin birleşimleriyle çok renkli hale gelen görüntüleme teknolojisi sayesinde bilgisayar ekranları pek çok pikselden oluşan görüntüleri kullanıcıya yansıtmaktadır. En ince ayrıntılara bile dikkat etmesi gereken kullanıcıların bilgisayarları için alacakları ekranlarda dikkat etmeleri gereken özelliklerin başında nokta aralığı veya dot pitch gelmektedir. Nokta aralığının küçük olması ekranı daha fazla piksel kaplamasını sağlayarak ince ayrıntıları bile atlamadan çalışmanızı sağlarken aradığınız monitörün çok pikselli olup olmadığını anlamanızın pek çok farklı yolu vardır. Monitör türüne göre nokta aralığı 0.3 ila 0.2 mm arasında değişmekte olup görüntünün kalitesi piksel sayısına göre artmakta veya azalmaktadır. Ekran seçiminde son derece etkili olan piksel sayısı günümüzde yeni ekran teknolojilerinin ortaya çıkışıyla artarak kullanıcıya maksimum kalitede görüntüyü sunmak hedef haline gelmiştir. Piksel sayısının yanı sıra ekran kartının kalitesi de istenilen görüntünün elde edilmesinde önemlidir. VGA portu tüm bilgisayar ekranlarında bulunmakta olup S-Video portu özellikle televizyon veya diğer video oynatıcı cihazların yayınlara bağlanmasını sağlayarak monitörü güçlendirmektedir. Televizyon veya bilgisayar fark etmeksizin hemen hemen herkesin gününü ekranlara bakarak geçirdiği günümüzde sunulan CRT, LCD, LED veya plazma türleriyle kullanıcının görsel beklentilerini tamamen karşılamak için tasarlanan küçük seçenekleriyle olduğu kadar geniş ekran monitör tasarımları ihtiyaca göre üretilerek farklı müşteri kitlelerine sunulmaktadır. Monitörlerin ebatları genellikle Amerikan ölçü birimlerinden olan inçle belirtilmektedir. Sağ üst köşe ile sol alt köşenin arasındaki mesafenin ölçülmesiyle boyutlandırılan ekranlar CRT modellerde plastik çerçeve dahil edilerek boyutlandırılırken LCD ekranlarda sadece görüntü veren kısımlar ölçülendirmeye müdahil edilerek değerlendirilmektedir. Pek çok farklı modeliyle kullanıcıya sunulan birbirinden güçlü özelliklere sahip monitörler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı tercih etmeniz uzun ömürlü monitör kullanımı için son derece önemlidir.

Monitör Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Monitör Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Birbirinden farklı ekran çözünürlükleriyle farklı cihazların çeşitli kullanım alanlarına göre şekillendirilen monitörler başta televizyon teknolojileriyle ardındansa bilgisayar kullanımının artmasıyla insan hayatının vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Ekran içine sığabilen piksel sayısına göre çözünürlüğü artan birçok farklı monitör arasında en fazla tercih edilen modellerden biri olan LCD monitör seçenekleri 1024x768 satır sütun oranlamasına sahip olduğu için yüksek çözünürlüklü görsel deneyim arayanların tercihleri arasındadır. Çözünürlük hem televizyonlarda hem de bilgisayarlarda ekran seçiminde etkili bir unsur olmakla birlikte modern teknolojilerle güçlendirilen yeni monitör modelleri yüksek tazeleme oranlarıyla güçlendirilerek bir saniye içerisinde monitörde gösterilebilecek görsel miktarının artmasını dolayısıyla daha berrak görüntüler elde edilmesini sağlamaktadırlar. Uzun yıllardır insan hayatında olan katot ışın tüplü veya halk arasında bilinen adıyla tüplü ekran çeşitleri CRT olarak adlandırılmaktadır. Bu ekran seçeneğinde görüntü katot ışın tüplerinde bulunan elektron tabancasından çıkan elektron parçalarıyla oluşturulmaktadır. RGB tekniğiyle geliştirilmiş fosfor bir tabakaya çarpan elektron demetinin ince metal bir maskeden geçirilerek bütün bir resim oluşturması sağlanarak görüntü veren CRT ekranlarda görüntü kalitesi tüpün kalitesine, görüntü işlemcisinin kapasitesine, ekran büyüklüğüne ve şekline göre farklılık göstermektedir. CRT ekranların yerini yavaş yavaş almış olan LCD ekranlarda kullanılan temel teknoloji sıvı kristaller olup bu kristaller sayesinde ekrana verilen ışık kontrol edilmektedir. LCD ekranlarda Thin Film Transistor tekniğiyle görüntü üretilmekte olup iki katlı polarize camın arasına eklenen sıvı halde kristal hücreler sayesinde görüntü ekrana son derece belirgin ve gerçekçi renklerle aktarılarak ekranlı cihaz kullanıcısının görsel istekleri karşılanmaktadır. Daha ince yapılarıyla ve hafiflikleriyle özellikle televizyonlarda sıklıkla kullanılan LCD az yer kaplaması açısından avantajlıdır. CRT ekranların aksine piksel aralıkları son derece az olan LCD modeller yüksek çözünürlük ve parlaklık arayanların öncelikli tercihleri arasındadır. Teknolojinin son ürünlerinden olan plazma ekranlar gelişmiş yeni nesil görüntüleme aygıtları olup hem televizyon yayınlarıne hem de bilgisayar sistemlerine adapte olmakla kalmaz parlak görsel sunusuyla ve pastel renkleri çok daha etkili göstermesiyle kullanıcılar tarafından tercih edilir. Pek çok farklı kullanıma uygun olan ekran modellerini incelemek ve monitör fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Monitör& Ekran Modelleriyle Sinema Keyfini Evinize Taşıyın

Monitör & Ekran Modelleriyle Sinema Keyfini Evinize Taşıyın

Televizyon elli yılı aşkın süredir insan hayatına kolay ve zahmetsiz eğlenceler katmakta olup özellikle akıllı cihaz teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte internet ağlarına bağlanma özelliği kazanarak pek çok yeni özellik kazanmıştır. Televizyona nazaran çok daha yeni bir teknoloji olan bilgisayarlar hem iş hayatında, hem okul hayatında hem de sosyal hayatta insana yardımcı cihazlar olarak insan hayatında her geçen gün daha da önemli hale gelirken bu cihazlarla etkileşimi başlatan monitör TV ya da bilgisayar fark etmeksizin son derece elzem parçalardan biri haline gelmiştir. Geleneksel CRT’lerin yerini alan LCD ve plazma ekran seçenekleri RGB teknolojisiyle on binlerce farklı rengi son derece etkileyici ve gerçekçi bir biçimde gözler önüne sererken bu iki modelin yanı sıra LED teknolojisiyle farklı bir görsel deneyim sunan ekranlara da rastlamak mümkündür. LCD yani likit kristal duruma sahip görüntü sistemli ekran seçenekleri az enerji kullanılarak yüksek çözünürlük sağlaması ve özellikle renkleri daha canlı göstermesi açısından son derece kullanışlı monitörlerden olup özellikle evlerde kullanımı son derece uygundur. Farklı boyutlara sahip LCD ekranlarından ihtiyacınıza uygun ebatları bulmanız son derece kolay olmakla birlikte özellikle bilgisayar ekranları gözü yormaması ve yüksek netlik sağlaması açısından son derece kullanışlı oluşlarıyla özellikle işini bilgisayar üzerinde yapan müşterilerin öncelikli tercihlerinden biri haline geliyor. Plazma ekranlar son yıllarda pek çok televizyon ve bilgisayarda tercih edilmekte olmakla birlikte kişisel kullanımdan ziyade büyük organizasyonlarda sunu ekranı olarak veya reklam panolarında net ve renkli yapısıyla kullanılarak dikkat çekmektedir. Pek çok farklı seçeneği bulunan plazma ekranların farklı çözünürlük, kontrast ve parlaklık oranlarına göre kalitesi belirlenmektedir. Pastel renkleri daha etkili ve canlı göstermesi ve görselleri son derece parlak yansıtmasıyla ticari amaçlı kullanılsa da evinde sinema sistemleri kullanmak isteyen kullanıcılar için gerçek bir sinema deneyimi yaşatan plazmalar HDMI girişli monitör seçenekleriyle cihazlar arası bağlantı ve veri alışverişine de son derece uygun modeller arasındadır. Maddenin iyonize edilmiş gaz hali kullanılarak görüntünün ekrana daha etkili ve net yansıması sağlanan plazma teknolojisi tıpkı LCD ve CRT ekran seçenekleri gibi RGB sistemleriyle çok renkli bir deneyim sunarken hem LCD hem de plazma ekranlar kullanılacakları alana ve amaca uygun olarak netlik, kontrast ve çözünürlük ayarlamalarına kullanıcı tarafından uzmanlara danışılarak tabii tutulmalıdır.

Monitör Seçenekleriyle Gözlerinizi Yormadan İzlemek Çok Kolay

Monitör Seçenekleriyle Gözlerinizi Yormadan İzlemek Çok Kolay

Özellikle bilgisayar başında çalışanların karşısına sıkça çıkan bir durum olan göz rahatsızlıklarının önüne geçmek için aslında yapmanız gereken tek şey yakın mesafe kullanıma en uygun monitör türünü bulmak olabilir. Pek çok monitörde gözü yormamaya yönelik ayarlamalar yapılsa da sadece monitörün görüntü teknolojisinden kaynaklanan parlaklık ve canlılık gibi görsel avantajlar ekrana yakın durulması gereken durumlarda dezavantaja dönüşebiliyor. Bu durumların önüne geçen yüksek kontrasta sahip ve siyahın her tonunu yakalayarak özellikle film keyfini maksimum oranda yaşamanız için tasarlanan LED monitör modelleri tıpkı LCD gibi sıvı kristal sistemleriyle görüntü vermekte olup LCD’nin florasanlı aydınlatma sisteminden farklı olarak monitörler az enerjiyle yüksek parlaklık ve net görüntü sağlayan LED ışıkla aydınlatılmaktadır. Doğrudan aydınlatılabileceği gibi yandan da aydınlatılabilen ışık yayan diyotlara sahip ekranlarda doğrudan aydınlatılan ürünler daha yüksek kontrast oranlarıyla video, fotoğraf veya filmlerde renklerin son derece net algılanmasını sağlarken yandan aydınlatılan Led teknolojili ekranlar daha hafif ve ince tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Enerji tasarrufu sağlayan led ekranlarda titreşim ve aşırı parlaklık gibi sorunlara nadiren rastlanmaktadır. Tam siyah görüntülerin elde edilmesi için gelen görüntü bilgilerine bağlı olarak görüntünün karanlık kısmının yansıdığı bölgelerdeki ışıkların kapatılmasını sağlayan teknolojiyle donatılan Led ekranlarda yalnızca siyahın değil diğer renklerinde hemen hemen her tonunu yakalamak mümkündür. Özellikle resim ve video editörü olan kullanıcılar için pratik kolaylık sağlayan geniş renk skalasıyla Led aydınlatma teknolojili ekranlar var olan renklerin %85’ini net bir şekilde gösterebilmektedir. Her görselin son derece gerçekçi yansıtılmasını sağlayan LED aydınlatmalı monitörler yüksek kontrast oranına sahip netlikleriyle ekran üzerindeki yazılarında zorlanmadan okunmasını sağlarken yüksek netliğe sahip oluşlarıyla hem uzak hem de yakın mesafede kolay görüş sağlamaktadır. LCD ekranlar gibi yüksek gibi yüksek odağa sahip oluşları sayesinde keskin ve net görüntüler veren LED ekranlar son yıllarda televizyon ve bilgisayar başta olmak üzere bir çok cihazın ekranlarında kullanılmakta olup sık ve uzun süreli kullanıma uygun donanımlarla kullanıcıya sağlıklı ve keyifli bir monitör deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Monitör Seçimi

Monitör Seçimi

Monitör seçiminde bilgisayarı ne için kullanacağınız son derece önemlidir. Eğer bilgisayarı sadece boş zamanlarınızda kullanıyorsanız uzun ve ayrıntılı bir araştırma yapmanıza gerek yok fakat eğer işiniz gereği uzun süre bilgisayar başındaysanız veya sık sık bilgisayardan veya televizyondan oyun oynuyorsanız monitör PC seçimindeki en etkili parçalardan biri haline geldiği için ince eleyip sık dokuyarak doğru ekranı bulmak sizin için faydalı olacaktır. Profesyonel olarak resim, video veya görüntü üzerinde çalışanların ekran seçimlerinde farklı; uzman olarak oyun oynayanların seçimlerinde farklı özellikler göz önünde bulundurulmaktadır. Farklı panel türlerine sahip ekranlar arasında yüksek renk yelpazesine sahip ITS panelli ekranlar çoğunlukla profesyoneller tarafından kullanılmakta olup özellikle video veya görüntü düzenleme işlerinin etkili bir şekilde yapılmasını sağlaması açısından son derece kullanışlıdır. Yenileme hızı ya da tepkime süresi klasik TN panellere göre daha yavaş olduğu için film izlemek amaçlı kullanıma pek uygun olmayabilir, farklı açılarda bile renkleri son derece canlı ve parlak vermesi açısından son derece kullanışlıdır. Farklı teknolojilerle hızlandırılan TN veya TNT panelli ekran çeşitleri düşük tepkime süresi sayesinde hızlı tepki vermektedir. 200Hz’e kadar artırılmış olan tepkime süresi sayesinde özellikle oyuncular tarafından sıkça kullanılmaktadır. IPS modeller kadar geniş bir renk skalasına sahip olmayan TNT panelli ekran modelleri sıkça tercih edilmektedir. Çözünürlüğün önemli olduğu profesyonel kullanım için 1080 p monitör seçenekleri son derece kullanışlı olmaktadır. Evde kullanım için 21 ila 24 inç monitörler yeterli olmaktadır. Daha geniş alanlara sahip kullanıcılar, standart bilgisayar masası dışında bir alanda şık durabilen 27 inçlik ekranları kullanabilirler. İhtiyacınıza uygun ebatlarda ve kullanımın amacınıza uygun panellere sahip monitör seçeneklerini Bilgisayar kategorisi üzerinden belirleyerek alışverişinizi hızlı ve dolu dolu bitirmek sizin elinizde.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ekran Boyutu

(1877)
(981)
(820)
(464)
(319)
(276)
(226)
(148)
(144)
(139)
(128)
(114)
(95)
(53)
(48)
(47)
(47)
(46)
(37)
(37)
(27)
(25)
(23)
(22)
(22)
(12)
(9)
(7)
(7)
(6)
(5)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Acer (203)
AOC (321)
Asus (1573)
BenQ (148)
Casper (15)
Cbox (54)
Dahua (6)
Dell (798)
Everest (43)
Exper (1)
Gamepower (37)
Gigabyte (28)
Hikvision (6)
HP (418)
Hyundai (1)
iiyama (37)
İzoly (2)
Lenovo (122)
LG (376)
MSI (281)
Msi (1)
Philips (814)
Posclass (1)
Powerboost (57)
Quadro (9)
Rampage (54)
Samsung (491)
Seclife (3)
Signtech (1)
Technopc (2)
ViewSonic (309)
Viewsonic (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük

(4497)
(571)
(393)
(329)
(171)
(86)
(55)
(34)
(34)
(16)
(13)
(12)
(8)
(5)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Monitör Tipi

LED (4969)
LCD (111)
Başka bir kelime deneyin

Panel Tipi

(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(300)
ve üzeri (375)
ve üzeri (381)
ve üzeri (385)
ve üzeri (386)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL