Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Yy
Ox
Bba
Ccs
Ivs
Ce1
Ehs
Kk
Dgn
Abs
Tnc
Ix
Lim
Cat
Han
Hss
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Abs
Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Ürün Detayı

Başka bir kelime deneyin

Desen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bavul & Valiz

için 7,856 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bavul ve Valiz

Bavul ve valiz seyahat esnasında ve tatillerde en önemli parçalar olarak biliniyor. Eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan ürünler, tekerlekli veya el çantası şeklinde olabiliyor. Bavul eşya taşımayı daha kolay hale getiren farklı boyutlarda seçenekleri ile bulunuyor. Seyahatin türüne göre taşınılacak eşya çok olabiliyor ya da az olabiliyor. Kısa süreli seyahatler için küçük boyutlarda tercih edilirken uzun süreli seyahatler için büyük boyutlarda bir veya daha fazla kullanılıyor. Ürünler keten, sentetik, deri, kauçuk ve PVC gibi birçok malzemeden üretilen farklı seçenekleri barındırıyor. Seçiminizi yaparken taşıyacağınız eşyanın ağırlığına, türüne ve kırılganlığına uygun bir modeli tercih etmeniz gerekiyor. Ayakkabı ve çanta kategorisinde ürün modellerinin el çantası, çift tekerlekli ve dört tekerlekli çeşitleri bulunuyor.

Bavul ve Valiz Çeşitleri

Bavul ve Valiz Çeşitleri

Bavul ve valiz, birçok farklı model ile kullanıcılara çeşitli fonksiyonlar sunuyor. Seyahatlerin vazgeçilmezi olan bu ürünler eşya taşımayı kolaylaştıran tekerlek, körük, çekçek ve fermuar gibi özelliklere sahiptir. Valiz seçerken önem arz eden bu özellikler arasında bavulun üretildiği malzeme, boyutu, ağırlığı ve tekerlek sayısı bulunuyor. Tekerlekli modelleri çekçek ile taşımayı daha kolay hale getiriyor ve eşyaların ağırlığını tekerleklere dağıtıyor. İki tekerlekli valiz modelleri tekerleklerin üzerinde çekçekleri çekerek taşınıyor ve tekerleklerin önünde bulunan destekler sayesinde dik durabiliyorlar. İki tekerlekli bavul modelleri opsiyonel körük özelliğine sahip olmasıyla gerektiğinde eşya kapasitesi bir miktar artırılabiliyor. Körük özelliğini bir fermuar ile gizleyerek daha minimalist bir kullanım da sağlayan bu modellerde birçok ekstra göz de bulunuyor. Dört tekerlekli çeşitleri ise yükün büyük kısmını tekerleklere dağıttığı için daha konforlu bir taşıma deneyimi sunuyor. Dört tekerlekli modeller 360 derece dönebildiği için yönlendirilmesi de kolay hale geliyor. Dört tekerlekli modellerde de ekstra göze sahip kumaş malzemeden üretilmiş ürün seçenekleri bulunuyor. Tekerleksiz modeller ise el çantası tarzında bulunuyor ve kısa süreli seyahatler için daha çok tercih ediliyor. Ayrıca uzun süreli seyahatler ve taşınma gibi durumlarda da tekerlekli bavula aldırılamayan eşyaların konulabileceği el çantası modelleri adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Kulp ve çekçek ile kolayca taşınması ve kaldırılması sağlanıyor. Ürün modellerinde şifreli veya asma kilit sistemi de bulunuyor. Böylece eşyalar güven altına alınıyor. İç kısmında eşyaların kaymasını önleyecek bir kemer bulunuyor ve eşyaları koyduktan sonra takılarak kullanılabiliyor. Valiz ve bavul modelleri küçük, orta ve büyük boy seçenekler ile koyacağınız eşyaya göre tercih edebileceğiniz alternatifler sunuyor. Bavul ve büyük boy valiz modelleri 25 ila 30 kilograma kadar eşya alabiliyor. Taşınacak çok fazla eşya olmadığı durumlarda ise orta boy olan modelleri tercih edilmelidir. Orta boy valiz modelleri modele göre değişmekle beraber yaklaşık 15 kilogram eşya taşıyabiliyorlar. Küçük boy modeller ise 10 kilograma kadar eşya kapasitesine sahip farklı seçeneklerde bulunuyor.

Bavul ve Valiz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bavul ve Valiz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünlerin farklı özelliklere sahip çeşitler, bulunuyor. Seçenekler arasından ideal bir seçim yapmak için ihtiyacınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Bavul ve valiz çeşitleri arasında büyük, orta ve küçük boy seçenekleri bulunuyor. Ayrıca el çantası şeklindeki modelleri kısa süreli seyahatleriniz ve tatilleriniz için uygun boyda zahmetsizce taşıyabileceğiniz alternatifler ile mevcut. Bavul ve küçük boy valiz modelleri uçak kabinleri için de ideal bir tercih oluyor. Uzun bir seyahate çıkacaksanız daha çok eşyaya ihtiyaç duyacağınız için orta veya büyük boy bir bavul tercih etmeniz gerekiyor. Bavul modellerinin üretildiği materyale ve modelin tasarımına göre farklı özellikleri ve fonksiyonları bulunuyor. Ürün seçimi yapılırken de bu özelliklere ve kaliteye dikkat edilmesi gerekiyor. Tekerlek sayısına göre iki ve dört tekerlekli modelleri bulunuyor. Eşyanın ağırlığına göre dört tekerlekli modeli tercih edebilirsiniz. Eşyalarınız çok ağır ise dört tekerlekli bir model yükü tekerleklere dağıtacağı için her bir tekerleğe daha az yük düşmesi ile tekerlekler daha az yıpranırlar. İki tekerlekli modellerinin avantajı ise fren sistemleri ile hafif eğimli bir yüzeyde sabit durabilmeleridir. Dört tekerlekli çeşitler 360 derece dönebilen özelliği ile kolayca yönlendirilebiliyor. Ürün seçiminde tekerlek sayısının yanında tekerlek kalitesi de önem arz ediyor. Tekerlek kalitesi düşük olduğu durumlarda tekerlekler kısa sürede yıpranarak kullanılamaz hale gelebiliyorlar. Tekerlek kalitesi tekerleğin görünümünden anlaşılabiliyor. Valiz tekerleği valizi yüksekte tutmalı ve çok küçük olmamalıdır. Tekerleğinin yüksek ve büyük olması valizi sürerken de kolaylık sağlıyor. Her bir tekerleği çift tekerlek halinde bulunan ürünlerin tekerlekleri daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı bir kullanım sağlayabiliyor. Valiz alırken çekçek kısmını da kontrol etmelisiniz. Ürünün en çabuk kırılabilen parçalarından birisi de çekçek olduğu için sağlam materyalden üretilen çekçek bulunan ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Çekçek bölümü genellikle opsiyonel olarak iki kademe yükseklikte bulunuyor. Valiz çantalar arasından seçim yapılırken ise çantanın boyutuna ve kumaşına dikkat etmek gerekiyor. Valiz çanta modelleri arasında kumaş, deri, suni deri ve nubuk malzemeden üretilmiş seçenekler mevcut.

En Pratik Şekilde Bavul ve Valiz Hazırlama

En Pratik Şekilde Bavul ve Valiz Hazırlama

Bavul ve valiz hazırlama çoğu zaman oldukça zordur. Hem kısa hem de uzun seyahatleriniz için yanınıza ne alacağınıza doğru karar vermeli ve gereksiz eşyaları alarak yük edinmemelisiniz. Bavulunuzu en doğru şekilde hazırlamak için seyahatiniz boyunca geçireceğiniz zamanda yanınızda olması gereken önemli eşyaları not alabilirsiniz. Ayrıca kısa bir seyahate ya da tatile çıkacaksanız hangi gün ne yapacağınızı ve ne giyeceğinizi planlayarak yanınıza ne almanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Kısa seyahatler için yedek olarak bir veya iki ayakkabıyı yanınıza alabilirsiniz. Kısa seyahatler için daha fazla ayakkabı almak gereksiz olabilir ve yükünüzün artmasına sebep olabilir. Ayrıca yanınıza şampuan, sabun, deodorant ve diş macunu gibi bakım ürünlerini bavulunuza koymak için seyahat boy özel şişeler satın alarak yerden ve yükten tasarruf edebilirsiniz. Valiz hazırlamada bir başka ipucu ise valiz düzenleyici kullanmaktır. Valiz düzenleyiciler eşyaları kolayca bulabilmenizi sağlıyor ve dağınık bir görünüm oluşmasını engelliyor. Bavul hazırlarken ihtiyaç duyacağınızda emin olduğunuz eşyaları yanınıza almalısınız. Eğer bir eşyaya veya kıyafete ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz büyük ihtimalle o eşyaya ihtiyaç duymazsınız ve yanınıza almamanız daha avantajlı olur. Valizinizde eksik olmaması gereken eşyalar arasında günlük olarak ihtiyaç duyacağınız bakım ürünleri, iç çamaşırı ve çorap bulunuyor. Valiziniz içerisine çoğunlukla kıyafet yerleştirecekseniz ve yerden tasarruf ediyorsanız vakumlu poşet kullanabilirsiniz. Kıyafetleri koyduğunuz vakum poşetin havasını elektrikli süpürge ile aldırdıktan sonra poşeti içerisine yerleştirebilirsiniz. Kullanacağınız bavul tekerleği dört tekerlekli ise genellikle iki ayrı bölüme sahiptir ve bu bölümlere ağırlığı eşit dağıtmaya çalışmanız tekerleklere yük dağılımını eşitleyerek taşırken daha az zorlanmanıza ve tekerlekleri korumanıza yardımcı olur. Bavul hazırlama konusunda dikkat etmeniz gereken diğer bir konu kırılgan eşyaların yerleştirilmesidir. Bardak ve cam gibi kırılgan eşyaları taşıyacaksanız bir havluya veya gazeteye sararak kıyafetlerin arasına koymalısınız. Özellikle uçak yolculuklarında görevliler tarafından taşınırken zarar görebiliyor. Bu gibi durumların oluşmaması için uçakla seyahatlerinizde kırılgan ürünleri çanta veya kabin boy ile yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca uçak seyahatinizde kabin bagajınıza yalnızca 100 ml sıvı alabileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Bavul ve Valiz ile Seyahat

Bavul ve Valiz ile Seyahat

Bavul seyahate çıkarken yanınıza alacağınız eşyaların bir arada bulunabilmesini ve kolayca taşınabilmesini sağlıyor. Ürünlerin farklı boylarda seçenekleri ile yanınıza alacağınız eşyaya göre bir tercih yapabiliyorsunuz. Uzun sürecek seyahatler için orta veya büyük boy, kısa sürecek seyahatler için ise küçük veya orta boy bir ürün kullanabilirsiniz. Ürünler çekçek yardımıyla tekerlekler üzerinde kolayca yönlendirebilir ve taşıyabilirsiniz. Ayrıca seyahatleriniz esnasında valizinize ve dış yüzeyine zarar gelmemesi için valiz kılıfı kullanabilirsiniz. Valiz kılıfı ürünün tekerlek ve çekçek kısımlarını dışarıda bırakacak şekilde her yerini saran bir kılıftır. Ayrıca çeşitli tasarımlara sahip kılıfı kullanarak havaalanı veya otogar gibi alanlarda bagaj içerisine koyduğunuz valizinizi kolayca diğerlerinden ayırt edebilirsiniz. Bavul valiz çeşitleri arasında bulunan dört tekerlekli modeller, yükü dört tekerleğe dağıtıyor ve daha kolay bir taşıma sağlıyor. Seyahatinizde yanınıza alacağınız eşyalarınız ağır ise dört tekerlekli büyük bir bavul kullanmanız uygun olacaktır. Eşyanız az ise küçük boy bavul veya el çantası yeterli olabilir. Modellerin dışında bulunan fermuarlı cepler daha fazla eşya koyabilmenizi ve eşyalarınızı ayırabilmenizi sağlıyor. Ayrıca iç kısmında bulunan farklı fermuarlı cepler de kaybolabilecek eşyaların muhafazasına yardımcı oluyor. Ürün modellerinin küçük, orta ve büyük boy seçeneklerini bir arada avantajlı olarak satın alabileceğiniz valiz seti de alternatifler arasında bulunuyor. Bavul ve valiz seti sayesinde taşınırken veya uzun süreli yolculuklarınızda birden fazla tekerlekli çeşitleri kullanabilirsiniz. Uçak ile seyahat edecekseniz kilosunun ölçüldüğünü ve belirli kiloyu geçerse para vermeniz gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu sınır yurt içi uçuşlarda genellikle kabin bagajı için 8 kg ve diğer bagaj için 15 kg’dır. Yurt dışı uçuşları için kilo sınırı ise firmaya göre değişiklik gösterebiliyor. Uçak ile yapacağınız seyahatler için birçok kabin boy valiz çeşitleri bulunuyor. Kabin boy bavullar iki tekerlekli, dört tekerlekli ve el çantası olarak farklı seçenekler sunuyor. Bavul modelleri hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfamıza göz atabilir ve beğendiğiniz bir ürünü inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Bavul ve Valiz Bakımı

Bavul ve Valiz Bakımı

Bavulun kalitesi ve kullanımı kadar bakımı da büyük önem arz ediyor. Ürünün düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Eşya taşınırken içerisine sıvı akması, küçük parça dökülmesi veya dış yüzeyinin kirlenmesi gibi durumlarda temizliğinin de yapılması gerekiyor. Seçtiğiniz modelin içine koyacağınız eşyalar arasında dökülme ihtimali olan sıvı içeren malzemeleri valize koymadan önce poşetle sıkıca kapatmanız valizin içerisinin temiz kalması için önem arz ediyor. Bavulun dışının kirlenmesini ya da çizilmesini engellemek için bavul kılıfı kullanabilirsiniz. Bavul kılıfları bavulun çekçekleri ve tekerlekleri dışındaki fermuarlar ve dış yüzey gibi tüm kısımlarını sarar ve korur. Ayrıca bavul içi düzenleyici ile de bavul içinin dağınık olmasını ve eşyaların birbirine karışmasını engelleyebilirsiniz. Bavul ve valiz modellerinin temizliğinde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. El çantası şeklindeki ürünü temizlemek için çamaşır makinesinde yıkamamalısınız. Çamaşır makinesinde yıkamak el çantasının iç kısmına veya kumaşına zarar verebilir; onun yerine el çantasını ıslak bir bezle temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde tekerlekli valizin iç ve dış kısmının temizliğini kuru bir bezle ve çok kirli ise bez kısımlarını deterjan ile temizleyebilirsiniz. İç kısımları ise elektrikli süpürge ile çektirerek tozdan ve dökülmüş parçalardan arındırabilirsiniz. Ayrıca tekerlek ve fermuar temizliği de yapabilirsiniz. Tekerleğine ip benzeri bir şeylerin takılması tekerleğin hareket etmesini engelleyebilir, bu durumun oluşmaması için tekerleklerini kullanımdan önce veya sonra kontrol edebilirsiniz. Zorunda kalmadıkça çok ağır eşyalar koymamalısınız. Hareket ettiremeyeceğiniz kadar ağır eşyalar ile doldurursanız tekerleklere ve çekçeklere çok yük biner ve bavulunuz kullanılamaz hale gelebilir. Bavulunuzu sahip olduğu taşıma kapasitesi kadar doldurmanız kullanım ömrü açısından daha uygun olacaktır. Bavul ve valiz boyutları arttıkça alabileceği yük miktarı da artıyor. Buna göre eşyalarınız çok ise büyük boy; az ise orta boy veya küçük boy ürünleri tercih edebilirsiniz. Valiz fiyatları her bütçeye uygun ekonomik seçenekler sunuyor. Valiz modelleri ve daha fazlası için spor ve seyahat sayfamıza göz atabilir ve ihtiyaç duyduğunuz modeli bulabilirsiniz.

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Göze çarpan renklerdeki bavullar havaalanları gibi kalabalık ortamlarda çantanızın kaybolmasını engeller.
  • Havaalanlarındaki ağırlık sınırından dolayı hafif bavullar almanız daha fazla eşya taşımanıza yardımcı olur.
  • Tekerlekli valizler taşıma kolaylığı sunduğundan en çok tercih edilen modellerdendir.

Bavul & Valiz Seçerken Bunlara Dikkat!

  • Çekçekli valiz alırken yüksekliğinin boyunuza uygun olup olmadığına dikkat edin.
  • Çekçekli valiz ve bavulların kayma ya da takılma yapmamasına dikkat edin.
  • Valiz ve bavul alırken mutlaka dikişlerine bakın.

Uçakta Valize Neler Konulmaz?

Uçak ile seyahatte tehlike oluşturabilecek bazı maddelerin veya eşyaların taşınması yasaklanmıştır veya kısıtlanmıştır. Kabin bagajı içerisinde 100 mililitreye kadar sıvı maddeler şeffaf poşet içerisinde kabul ediliyor. Kesici özelliği bulunan bıçak gibi aletler ise kabin bagajına kabul edilmiyor ancak kayıtlı bagajda kabul edilebiliyor. Kayıtlı bagaj içerisinde sıvı kısıtlaması bulunmuyor. Ayrıca uçak ile seyahatte yanıcı ve patlayıcı özelliği bulunan sıvı ve gazlar güvenlik dolayısıyla kabul edilmiyor. Deodorant, saç spreyi gibi gaz içerikli ürünler de bagaja kabul edilmiyor.

Tatil Valizinde Neler Olmalı?

Tatil valizinde öncelikle güneş kremi, güneş yanığı için aleo vera içerikli kremler, mayo, plaj çantası, havlu, tarak, kişisel bakım ürünleri, çorap ve iç çamaşırları gibi eşyalar olmalı. Tatil valizine yedek çorap ve iç çamaşırı koymak çok önemlidir. Ayrıca bir kitap da tatilde hoş vakit geçirmek için konulabilir. Tatil boyunca giyilecek kıyafetler gün gün önceden belirlenerek gereksiz kıyafet koymaya engel olunabilir.

Valiz Nasıl Yerleştirilir?

Valiz yerleştirmede en etkili yöntemlerden birisi kıyafetlerin yuvarlanarak rulo haline getirilmesidir. Rulo haline getirilen iç çamaşırı ve çorap dışındaki kıyafetler önce valize konur ve daha sonra çorap ile iç çamaşırları boşluklara yerleştirilerek yerden tasarruf edilir. Ayrıca çamaşırlar rulo haline getirmek çamaşırların kırışmasını da engeller. Yerleştirmede kullanılabilecek bir diğer etkili yöntem de düzenleyici kullanmaktır. Valiz düzenleyiciler ile dağılması ve eşyaların birbirine girmesi problemi ortadan kalkıyor.

Valiz Nasıl Temizlenir?

Valiz çok kirli değilse kuru bir bezle temizlenerek iç ve dış kısımlarının tozları elektrikli süpürge yardımıyla çektirilerek alınır. Elektrikli süpürge ile iç kısımlarda toz parçacıkları ve döküntüleri kolayca çekilebilir. Ayrıca bez kısımları ıslak bir havlu ile temizlenebilir ve kurumaya bırakılabilir. Valiz deri ise suyla temas ettirmemeli veya temizlik için kimyasal kullanmamalısınız. Deri veya özel kumaştan üretilen çeşitlerin temizliği için kullanım talimatı dikkate alınmalıdır.

Valiz Nasıl Kilitlenir?

Valizin şifresi ilk alındığında daima 000 olarak ayarlıdır. Valiz şifresi ayarlamak için kilidin kenarındaki iki buton basılı tutularak yeni şifre ayarlanır. Şifre ayarlanınca butonlar bırakılabilir. Şifre hazır iken kilitlemek için şifre girilmeli ve butonlara basarak kilit açılmalı. Daha sonra butonları basılı tutarak iki fermuar da kilidin fermuarlar için ayrılan kısmına yerleştirilmeli. Butonlar bırakıldığında kilitlenmiş olur ve fermuarlar şifre girilmeden açılmaz.

Bavul Kaç Kilo Alır?

Bavulun kapasitesi boyutları ile birlikte değişmektedir. Küçük boy bavullar 8 ila 10 kilogram arasında eşya alabilirken orta boy modeller 12 ila 15 kilogram arasında eşya alabiliyor. Büyük boy bavullar ise 20 ila 25 kilogram kadar eşyayı taşıyabiliyor. Büyük boy bavulların ölçüleri farklı seçeneklerde bulunabildiğinden bu sınırın üzerinde bavullar bulmak da mümkündür. Bavulun ağırlığı kilogram kapasitesini etkileyeceğinden hafif seçenekler daha fazla eşya alabilirler.