ÇOCUK VALİZLERİ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Çocuk Valizleri

Yaz ve kış tatilleri, günübirlik seyahatler ve iş gezileri derken evlerde olan bavul ve valizlerin önemi de giderek artmaktadır. Aile boyu alınan valizlerde artık çocuklar da kendi eşyalarını koyabilecekleri özel bir bavulları olsun istiyorlar. Bavul üreticileri, bu taleplere sessiz kalmayarak yeni tasarladıkları bavul çeşitleri ile çocuk valizi üretmeye ve pazarlamaya başlamışlardır. Çocuk valizleri, özellikle daha küçük ebatlarda tasarlanmış dört tekerlekli olma yapısı ile aileler tarafından da güvenle tercih edilmektedir. Çocukların kendi çantasını hazırlaması ve gittiği yerlerde bavulunu takip edip onun sorumluluğunu alması da çocuklara sorumluluk bilinci aşılmaktadır. Ağırlık olarak normal valizlere göre daha hafif olması ve kız ve erkek çocuklara göre farklı tarz ve modellerde tasarlanması da yine çocuk valizlerinin aileler ve çocuklar tarafından tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Çocuk valizler de küçük, orta ve büyük boy olarak farklı ebatlara sahiptir ve dikdörtgen, kare, oval gibi farklı kalıplarda üretilmiştir. Yaklaşık olarak 55 cm boyutlarında olan çocuk valizleri, geniş bir iç alan da sunmaktadır. Çoğu çocuk valizlerinin gövde yapıları, darbelere karşı maksimum performans sergileyen ABS ham maddesinden üretilmiştir. İdeal boy yüksekliğine sahip olmasının yanı sıra ayarlanabilir yapıları ve birçok farklı desene sahip modelleri ile çocuk valizleri, birçok çocuk tarafından da oldukça beğenilmekte ve talep edilmektedir. Çocuk valiz modelleri ve fiyatları tasarlandığı ürünün markasına göre çeşitlilik göstermektedir. Çocuğunuzun zevk ve isteklerine uygun bir çocuk valizi satın almak istiyorsanız sayfamıza göz atabilir, birçok marka ve üründen birine sahip olabilirsiniz.

Çocuk Valizleri Nasıl Olmalı?

Çocuk Valizleri Nasıl Olmalı?

Çocukların seyahat sırasında kendi bavulları olması ve kıyafetlerini kendi istediği gibi yerleştirmesi birçok kişisel özelliklerini de olumlu yönde etkilemektedir. Kullanışlı ve sağlam modellerinin dışında çocukların kendi zevk ve isteklerine göre alınan çocuk valizleri kullanıcısına daha uzun süreli bir kullanım imkanı da sunmaktadır. Çocuk valiz modellerinde valiz tasarımları hem bir valiz görevi görmekte hem de üzerindeki kabartmalı veya çizgi kahramanlı desenleri sayesinde bir oyun kaynağı da olmaktadır. Çocukların beden gelişimlerine uygun olacak ölçülere sahip boyutlarda tasarlanan çocuk valiz modelleri, ayarlanabilir çekçek seviyeleri ile de her yaştan çocukların boy seviyesi için de ideal bir yüksekliğe sahiptir. Yaklaşık olarak 50 veya 55 cm arasında değişiklik gösteren yüksekliği ve 2 ila 2,5 kilo arasında değişen ağırlıkları bulunmaktadır. Çocuk valiz modellerinde genel olarak 360 derece dönebilen 4 adet tekerlek bulunmaktadır. Bu tekerlek özelliği sayesinde küçük çocuklar, valizlerini yanlarında taşıyarak daha rahat bir kullanıma sahip olabilirler. Bunun yanında 4 adet tekerleğe sahip olması valizin yükünü daha rahat taşımasına ve bu sayede çocukların valize sadece yön vermesine imkan tanımaktadır. Genel olarak çocuk valizlerinin gövdesi, olası darbelere karşı oldukça dayanıklı olan malzemelerden üretilmiştir. %100 ABS, ABC/PC, %100 polyester ve poliproplen gibi ürünlerden imal edilen çocuk valizleri, maksimum koruması sayesinde uzun ömürlü bir kullanış sunmaktadır. Çocuk valizlerinin iç bölmeleri genellikle iki ana kısımdan oluşmuştur. İçerisine yerleştirilen kıyafetlerin dağılmaması ve daha düzenli olması için bavulun iç tarafında bulunan lastikli kilitli kemer ekipmanları bulunmaktadır. Bu sayede eşyalar düzenli bir şekilde kalmaktadır. Ek olarak bazı çocuk valiz modellerinde fermuarlı ek bölmeler de bulunmaktadır. Marka ve modellere göre değişiklik gösteren tasarımları ile birçok çocuk valizini piyasada bulmak mümkün.

Çocuk Valizlerinde Modeller

Çocuk Valizlerinde Modeller

Giyim sektöründe olduğu gibi birçok sektörde tasarlanan ürünler, kız çocuk ve erkek çocukların renk ve zevklerine göre dizayn edilmektedir. Bu sektörlere ek olarak çocuk valiz üreticileri de yer almaktadır. Son zamanlarda çok daha fazla renk ve şekil alternatifi bulunan çocuk valizi modellerinde ana olarak iki model bulunmaktadır. Kız çocuk valiz ve Erkek çocuk valiz modelleri aynı ebat ve ağırlıkta üretilmiş olsa bile farklı renk ve desenler ile her yaştan çocuğu memnun etmektedir. Özellikle çocukların hareketli hayal dünyasını yansıtan modellerde üretilen birçok model bulunmaktadır. Erkek çocukların ve kız çocukların en çok sevdiği ve takip ettiği çizgi film karakterlerinden oluşan çocuk valizleri, çocukların en çok dikkatini çeken modellerin başında gelmektedir. Kız çocuk için valiz modellerinde baskılı Mickey Mouse, Hello Kitty, Disney karakterleri olan valiz tasarımları vardır. Bu baskı modellerinin dışında, pembe, kırmızı, sarı gibi çok çeşitli renk alternatifleri bulunan düz modellerde bulunmaktadır. Erkek çocuklar için tasarlanmış modellerde ise Spiderman ve Marvel karakterleri gibi farklı desenlerde tasarlanmış valiz modelleri vardır. Bu modellere ek olarak futbol taraftar renkleri ve düz renk olarak mavi, kırmızı, yeşil gibi farklı renk skalalarında tasarlanan çocuk valiz modelleri bulunmaktadır. Desenli renk valiz modelleri sadece gövde yüzeyinde değil, valizin iç astar renkleri, kemerleri, fermuar aksamı ve tutamaç alanları da renk ile uyumlu tonlar da tasarlanmıştır. Bunlara ek olarak pop art, geometrik desenler, çizgi roman detayları, retro ve nostaljik modellere sahip valiz tasarımları sadece çocukların değil yetişkinlerin de oldukça dikkatini çekmektedir. Gelişen teknolojinin sonucu olarak ortaya çıkan 3D çocuk valizleri, yenilikçi modelleri ile görsel bir etki sunmaktadır. Çocuk valizlerinde ek olarak valizin üzerine yerleştirebileceğiniz isimlik, fermuar tutamaç etiketi ve reflektör gibi ek aksesuarlar da yer alabiliyor.

 Çocuk Valizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Valizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile valiz tasarımları da daha modern tarzda üretilmeye başlamıştır. İlk zamanlarda üretilen valizlerin aksine daha dikey tarzda ve tekerlekli, çekçekli valiz yapısı tasarlanmış, insanların pratik kullanımı amaçlanmıştır. Modellerine ve fiyatlarına göre farklı ebatlarda ve tarzlarda üretilmiş, su geçirmez özellikte ürünler bulunmaktadır. İlk zamanlara oranla valizler, sadece yetişkinler için değil küçük çocuklar için de üretilmeye başlamıştır. Özellikle kendisine ait valize sahip olan çocuklar, seyahat sırasında kendi kıyafetlerini kendi başlarına hazırlamaları ve valizlerini taşımaları konusunda da sorumluluk bilincine sahip olmaktadır. Yetişkinlere göre tasarlanan valiz modellerindeki gibi çocuklarda da çekçekli çocuk valiz modelleri bulunmaktadır. Çekçekli modeller sayesinde çocuklar daha rahat bir kullanım sağlayabilir. Bu bakımdan çocuk valizi satın almadan önce çocukların vücut ağırlıkları bilinmeli ve çocuğun boyuna ve kilosuna uygun valiz modelleri tercih edilmelidir. Genel olarak aileler tarafından çocukları için tercih edilen çocuk tekerlekli valiz modelleri bu noktada iyi bir alışveriş olmaktadır. Hem rahat hem de kullanışlı olan çekçekli ve tekerlekli modeller, birçok renk ve desendeki stilleri ile de çocukların ilgisini çekmektedir. Çocuk valizlerini kullanmadan önce iç hacmindeki kapasitesi kadar eşya yerleştirmek önemlidir. Valiz kapasitesinin üzerinde bir yüklenme olursa taşıma sırasında çocuğu fiziksel anlamda rahatsız edebilir. Ek olarak aşırı yüklenmiş valizlerin aksamlarında zararlar meydana gelebilir bu da valizin ömrünü kısaltabilir. Genel olarak çocuk valizi tercih etmeden önce üretilen malzemenin dayanıklı ve kaliteli olması ve su geçirmezlik özelliği dikkate alınmalıdır. Yine ideal iç hacimli modeller ve tekerleklerin sağlam ve 360 derece dönebilen yapıda olması diğer dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir.