ORTA BOY VALİZ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.
640 sonuç bulundu.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Orta Boy Bavul

İçerisinde çeşitli kıyafet başta olmak üzere seyahat zamanlarında kullanılmak için ön plana çıkarılan ürün, bavuldur. Özellikle beklediğiniz tatil zamanı geldiği vakit gerekli malzemelerinizi koyabileceğiniz bavullar, iş seyahatleriniz için kısa çaplı şehir dışı planlarınızda da size kolaylık sağlar. Bavullar kullanım amaçlarına göre çeşitli boyutlarda da üretilmektedir. Bavullara ayrıca valiz adı da verilmektedir. Bu çeşitli boyutlara sahip bavulların kullanım yerlerinde de değişiklik olabilmektedir. Seyahat etmekte olduğunuz ulaşım araçlarına göre de farklı ebatlarda bavullara sahip olabilmeniz mümkün. İçerdiği kapasiteye göre en kullanışlı olan, taşınması ve yerleştirilmesi rahat olan bavul boyutu orta boy bavul olmaktadır. Günümüzde eğitim ve iş amaçlı şehir değişikliği başta olmak üzere çeşitli seminerlere, fuarlara ve gezilere de yoğunluk artmaktadır. Uzun amaçlı yapılan seyahatlerde ve okumak için yapılan şehir değişikliklerinde genelde büyük boy valizler tercih edilmektedir. Ancak kısa süreli gidilen gezi ve seyahatler amacıyla orta boy bir valiz daha sık kullanılmaktadır. Bu yoğun bavul kullanıma sahip olan bavul piyasasında da yeni markalar artmış ve yeni çeşitli bavul modelleri üretilmeye başlanmıştır. Aradığınız orta boy valiz kumaş olma özelliğinde ise bu kumaş modellerinde dikkat edilmesi gereken unsur, bavulunuzun kumaşının su geçirmez özellikte olmasıdır. Bu nedenle bavulunuzun kumaş malzemesinde olmasını isterken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, suya dayanıklı mikro fiber kumaşı özelliklerine sahip olan bavulu tercih etmek olmalıdır. Ayrıca deri, bavul yapım üretiminde de kullanılan bir malzeme olmuştur. Deri bavullar şık bir görünüme sahiptir. Ancak deri özellikte bavul kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yağmurlu zamanlarda kullanmak veya çok tozlu, kirli yelerde kullanmak bavulunuza oldukça zarar verecektir.

Orta Boy Bavul & Valiz Nasıl Kullanabilirsiniz?

Orta Boy Bavul & Valizi Nasıl Kullanabilirsiniz?

İş seyahatlerinde ve tatillerde rahat kullanımı sayesinde en çok tercih edilen orta boy valizlere ihtiyacınız doğrultusunda giysi gibi eşyalarınızı rahatça doldurabilirsiniz. Bavullar kullanışlı iç hacimlerine sahiptir. Burada karar vermeniz gereken şey, size uygun olan ölçülerdeki bavulun hangisi olduğuna karar vermektir. Eğer kendinize ait olan valiz orta boy ise bu durumda sahip olduğu iç hacmi doğrultusunda kıyafet ve gerekli eşyalarınızı koyabilmeniz mümkündür. Alacağınız bavula karar verirken üretildiği malzemeye bağlı olarak sahip olduğu temizleme kriterlerini bilmeniz gerekir. Bavul kullanımında dikkat etmeniz gereken belirli birtakım uyarılar vardır. Bavul aldığınız zaman bavulun nasıl kullanılacağını ve özelliklerini anlatan küçük bir kitapçık bulabilirsiniz. Bu ürün tanıtımının yapıldığı metinlerde, bavulun nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgiler edinebilir, ne ile ve nasıl temizlenmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bavul boyutuna ve sahip olduğu ebata bağlı olarak kendisine ait olan maksimum ağırlık dolana kadar eşya taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Ancak bu maksimum taşıma kapasitesi bir şekilde sürekli olarak zorlanır ise ürünün kullanım ömrü etkilenir ve size beklediğiniz uzun süreli taşıma olanağını sunamaz hale gelir. Bu durum size ve bütçenize olumsuz olarak yansır. Ayrıca bavulu alabileceği maksimum kapasitede eşya ile yükleyip bu bavulu kaldıran kişilerde bel, boyun, kol, bilek gibi ortopedik sıkıntılar da meydana gelebilir. Bu nedenle kullanacağınız bavulu çok fazla eşya ile doldurmak yerine eğer yeterli alana sahip iseniz iki orta boy valiz ile eşya paylaşımı yapabilmeniz size avantaj sağlar. Bu bakımdan bavul seçimi yaparken size en uygun olacağını düşündüğünüz bavul ve valiz seçimi yapmanız bu tür olumsuzlukların önüne geçecektir.

Kullanışlı Orta Boy Valiz Modelleri

Kullanışlı Orta Boy Valiz Modelleri

Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen bavullardan biri olan orta boy valiz en çok tercih edilen bavul boyutlarından biridir. Sürekli şehir dışı veya yurt dışı toplantılara katılan kişiler için çok büyük olmayan bu tarz orta boyuttaki bavullar daha pratik kullanıma sahip olduğu için çok daha fazla talep edilmektedir. Ayrıca şehirden uzaklaşmak için birkaç günlük tatil arayanların da yanında rahatlıkla taşıyabileceği bu orta boy valiz modelleri ile her yere bu kişiler huzurla geziye gidebileceklerdir. Orta boy valizler de ihtiyaca ve markaya göre çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Plastik, parlak sert bir kapak veya kumaştan üretilen bavullar herkesin zevkine ve bütçesine uygun olarak bavul piyasasında yerini almıştır. Bavul yapımında kullanılan malzemeler arasında polikarbon, polipropilen ve ABS gibi malzemeler de bulunmaktadır. Bu malzemelerden biri olan Polipropilen, en güncel ve en yeni olan bavul modelidir. Polipropilen malzemesi kırılmaz ve parçalanmaz özelliktedir. Ayrıca çok sağlam bir malzeme olması sebebi ile de bavulunuzun içindeki eşyaların zarar görmesini engeller. Almayı düşündüğünüz orta boy plastik valiz ise sahip olduğu özellik doğrultusunda su geçirmez bir niteliğe sahip olmaktadır. Ancak kabuğunun ince olduğu, kalitesi düşük bavullar çok çabuk bir şekilde kırılabilir. Çok fazla seyahat ediyorsanız ve bunu uçak gibi ulaşım araçları ile sağlıyor iseniz kapaklı bavullar çok dayanıklı olamayabilir. Bavullar taşınma sırasında hasar görebilir ve bu sert kapaklı bavullar bir süre sonra kırılabilir. Sayfamızdan Ares orta boy bavul ve valiz seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Orta Boy Valiz ve Bavullarda Tekerlek Özelliği

Orta Boy Valiz ve Bavullarda Tekerlek Özelliği

Bavullar el ile taşınmasını sağlayan sağlam kalçoklara veya iki tekerleklere sahip, eşya konulabilen yolculuk araçlarından biri olmaktadır. Yeni gelişen teknolojiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda günümüzde bavul imalatı ile uğraşan çoğu bavul üreticisi, bavulları artık dört tekerlekli olacak şekilde üretmeye başlamıştır. Bu bavullar sayesinde de kolların taşıma için harcadığı güç minimum seviyeye inmiş ve bavul rahat taşınabilen eşya koyma aracı haline gelmiştir. Ancak iki tekerleğe sahip bavulların da ağırlık arttıkça taşınması daha zor olmaktadır çünkü bu valizlerde ağırlık arttıkça denge problemi yaşanmaktadır. Müşteri taleplerinin dikkate alınması ve bavul üreticileri arasında rekabetin artması ile bavul tasarımı yapan kişiler, kullanımı rahat, teknolojik gelişmelere uygun yeni bavullar tasarlamaya başlamışlardır. Dört tekerlekli olan ve yanında seninle birlikte hareket eden bavul çeşitleri, müşteri isteklerinin bir sonucu olarak bavul sektörüne yeni bir ivme kazandırmıştır. Bavulun her köşesinde bulunan tekerlek mekanizması sayesinde ağır olan bavulunuzu kaldırmadan rahatça taşıyabilirsiniz. Dört tekerli bir bavulda denge sorunu bulunmamaktadır. Bu nedenle iki tekerlekli bavullarda yaşanan devrilme gibi ayakta duramayan bavul sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca iki tekerlekli bavullara göre kullanımı daha kolaydır ve sizin bavulu çekmenize gerek kalmaz. Dört teker rahatlığı ile bavulu arkadan çekmek zorunda kalmadan yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylelikle kolunuzu yormadan gideceğiniz yere kadar size eşlik edecektir. Tüm bu özellikler düşünüldüğünde eğer orta boy çek çekli valiz kullanıyor iseniz bunu dört tekerli bir orta boy valiz ile değiştirme zamanınız gelmiş demektir. Bu rahat kullanıma sahip orta boy valizler ile bavul tekerine zarar vermeden seyahat edebilir ve çekme boyunca boyunda ve kolda yaşayabileceğiniz rahatsızlıklardan kendinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca tekerlekli özelliklere sahip bavulların bir başka modeli olan körüklü valizler orta boy valizler için üretilmektedir. Alacağınız körüklü orta boy bir valiz ile bavulun sahip olduğu kullanım hacmini yaklaşık %20 oranında genişletebilmeniz mümkündür. Dışarıdan açılarak alan genişliği sağlayan körüklü orta boy valiz sayesinde ikinci bir valiz almaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ekstra büyük bir model arıyorsanız büyük boy seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Orta Boy Valiz Özellikleri

Orta Boy Valiz Özellikleri

Bavul ve valiz ölçüleri dünyanın her yerinde standart ölçülere sahip olan bir eşya taşıma gerecidir. Bavullar, ebatları çok amaçlı kullanıma uygun olarak farklı ölçülerde imal edilmektedir. Kabin boyundan ebat olarak biraz daha büyük olan orta boy valiz ölçüleri 69 x 45 x 25 cm / 70 litreye sahip olan kullanışlı bir valizdir. Orta boy valizin taşınabilme rahatlığı ve pratik kullanımı sayesinde seyahatlerde de ideal bir seçenektir. Valizlerin içerisinde bulunan fermuarlı ya da gizli iç bölme yerlerine de önemli eşyalarınızı yer kaplamadan rahatça koyabilirsiniz. Bu sayede alan kazanırsınız ve önemli malzemelerin de görünür olma ihtimalini düşünmezsiniz. Bavulun boyutunun aşırı büyük olmaması da taşınma kolaylığına olanak sağlar. Bu sayede bavullar konulacak taşıta da sorunsuzca yerleşebilir. Bu ölçülere sahip orta boy bir bavulu da rahatça arabanızın bagajına yerleştirebilirsiniz. Kullanımın ve buna bağlı olarak markalarının artması ile yeni özelliklere sahip bavulların üretilebilmesi için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler arasında hammadde olarak polipropilen kullanılarak üretilen bavullar da kullanılmaktadır. Polipropilen bavullar sahip oldukları hafiflik özelliği ile de taşıma konusunda kişiye rahatlık imkanı sunar. Ayrıca kullanımınıza avantaj sağlamak üzere tasarlanmış valiz setleri de bulabilmeniz mümkündür. Bu valiz setleri üç farklı ebatta tasarlanmıştır. Valiz seti kabin boy, valiz seti orta boy ve valiz seti büyük boy olmaktadır. Bu farklı setlerin ebatları da birbirinden farklı olarak üretilmiştir. Aradığınız orta boy valiz seti modeli ise bu boy bir valizin sahip olduğu ebatlari 60 x 44 x 23 olarak üretilmektedir. Bavulların iç genişliği de bavulun boyutuna göre farklılık gösterebilir. Çeşitli tasarımlara sahip bavulların farklı kullanımlara uygun olacak şekilde tasarlanan çeşitli iç bölme tasarımları da mevcuttur. Orta boy bir bavulun iç tasarımı sade ve iki taraflı bir kullanıma sahip olabileceği gibi fermuar ile özel bölüm oluşturulmuş tarzda bavul çeşitleri de vardır. Bu farklı tarzda ve ebatta ürünleri görmek ve ihtiyacınız olan bavula karar vermek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Orta Boy Bavul Kullanımı ve Temizliği

Orta Boy Bavul Kullanımı ve Temizliği

Bavullar, seyahat sırasında koyulan yere bağlı olarak kirlenmeye yatkın olan ürünlerdendir. Ayrıca taşınma sırasında da bavulunuz kirlenebilir, yüzeyine leke bulaşabilir. Bavul ürünlerinde diğer başka malzemeler dışında sert kapak kullanılarak yapılmış polipropilen gibi bavul modelleri de yer almaktadır. Bu modelin malzemeleri dayanıklı plastikten yapılmış olsa da insan kullanımına bağlı olarak bavullarda bazı hasarlar meydana gelebilir. Bavulu çok sert bir şekilde kaldırmak bavulun sahip olduğu sap kısmında gevşemeye sebep olabilir. Ağırlığı fazla olan bir bavulu da yine sapından olması gerekenden fazla bir şekilde sürüklemek bavula zarar verecek. Kırılan ve çatlayan bir bavul da bir süre sonra kullanılamaz hale gelmektedir. Dokuma kumaşı ile yapılmış bavul modellerinde de bavulu haşin kullanmak yüzeyinde hasar bırakabilir. Bavulun fiyatı ne kadar yüksek ise kalitesinin de o kadar yüksek olacağını bu olumsuz kullanımlardan dolayı söylemek mümkün olmamaktadır. Bir bavulu sağlam bir şekilde kullanmak sizin elinizde olan bir durumdur. Bu nedenle satın alacağınız bavulların dayanıklı bir şekilde kullanımını sağlamak istiyorsanız bavulun sahip olduğu özellikleri ve kapasitesini zorlamadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dayanıklılığı sağlanan orta boy bir bavul sizin için uzun süre kullanım olanağı sağlayacaktır. Bu durum bütçenize de oldukça uygun olacaktır. Aradığınız özelliklere ve modele uygun orta boy bavul fiyatları için sayfamıza göz atabilir, istediğin ürünü satın alabilirsin. Temizlenmesini istediğiniz orta boy valiz bez kullanılarak temizlenebilir. Temiz bir bezi su ile ıslatıp bavulunuzun yüzeyini temizlemeniz yolculuk sırasında bavulunuzun üzerinde oluşan kir ve tozun gitmesini sağlayacaktır. Çok kirli olduğunu düşünüyorsanız renk ve malzeme açıcı özelliğe sahip olmayan ve kolonya gibi maddeler dışında köpüklü su ile temizleyip yine su ile durulamanız, temizlenmesine sebep olacaktır. Dışarıdan eve getirdiğiniz valizinin tekerleklerini de mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Bavul temizliğine önem veren kişiler için üretilmiş valiz kılıfları ile de temizliğini sağlayabilirsiniz. Çeşitli kumaşlardan üretilerek tasarlanmış bu valiz kılıfları ile valiziniz her türlü olumsuz etkilere karşı korunacaktır. Makinede kolay yıkanabilme özelliği sayesinde de bavulunuzun kirlenmesi ve yıpranması önlenmiş olacaktır.

Orta Boy Valiz Kaç Kilo Alır?

Araba ile kendiniz seyahat ediyorsanız veya otobüs gibi bir taşıt ile yolculuk edecek iseniz, orta boy valizinizi alabileceği maksimum ölçüde doldurabilirsiniz. Fazlasıyla ağırlaşacak orta boy valizde denge ve ağırlık konularını da dikkate almanız gerekmektedir. İki tekerlekli orta boy bir bavula sahip iseniz maksimum ağırlık sebebi ile denge sorunu yaşayabilir ve bavulunuza kalıcı zarar verebilirsiniz. Ağırlaşan bavulların fermuarları ve kolçak kısımları kopabilir. Araba ve otobüs dışındaki tren ve uçak gibi ulaşım araçlarında seyahat edeceğiniz zaman bavul ağırlıkları önem arz etmektedir. Bu taşıtlarda yolculuk için götürebileceğiniz eşya kilo ile sınırlandırılmaktadır. Sahip olduğunuz bavulun ağırlığı trenler için 30 kg. ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle trenle seyahat edecekseniz orta boy bavulunuzun ağırlığı 30 kg’ı geçmemelidir. Uçaklar seyahat konusunda bavullar için oldukça katı kurallara sahiptir. Eğer yolculuğunuz yurt içinde bir yere olacak ise orta boy bavulun alacağı kilo 15 kg. ile sınırlıdır. Ağırlık artarsa fazla ücret ödenmelidir. Yolculuğunuzu şehir dışında gerçekleştirecek iseniz de bavullarınıza 20 kg. sınırı getirilmektedir. Tüm bu faktörler göz önünde alındığında orta boy bavulunuza zarar vermeden maksimum kapasite ile doldurabilir, ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi yanınızda taşıyabilirsiniz. Ancak orta boy bavulunuzda uzun süreli olarak kullanım imkanı istiyorsanız ağırlık olarak bavulunuza çok fazla yüklenmemek gerekmektedir.

Orta Boy Valiz Kaç Cm’dir?

Orta boy valiz ölçüleri genellikle standarttır. Genelde 69 x 45 x 25 cm ebatlarına sahiptir. Kabin boyutlarından en ve boy olarak geniştir. Koyacağınız eşyaları daha iyi yerleştirebilirsiniz. Fazla büyük boyuta sahip olmadığı için araba, tren ve otobüs gibi ulaşım taşıtlarında da kolay taşınır. Tekerlekli özellikte bir orta boy ile çok rahat seyahat edebilirsiniz.

Orta Boy Valize Neler Yerleştirilebilir?

Valizler, seyahat sırasında ihtiyaç duyulan ürünleri kullanmaya olanak sağlayan yol malzemelerinden biridir. İçerisine çeşitli malzemeler konulabilir. Orta boya sahip bir bavula da kıyafetlerinizi rahatça koyabilirsiniz. Kışlık kıyafetler kalın oldukları için valizde biraz fazla yer kaplayabilir. Elbise etek gibi parçalar ise ince olduklarından valize daha rahat sığabilmektedir. Valizin içerisinde bulunan fermuarlı ek bölümlere çamaşırlarınızı koyabilmeniz de mümkündür. Ayrıca orta boy valize ihtiyacınız olan temizlik malzemelerinizi de koyabilirsiniz. Bununla birlikte havlu ve ince, küçük ebatlarda bir pike, yorgan da orta boy bavulunuza sığabilir. Okuyacağınız kitapları veya ders kitaplarınızı da yine bu bavula koyabilirsiniz. Kuru gıdalar da bavulda gidebilecek ürünler arasında yer alır. Yolculuk sırasında kırılmayacağından emin olduğunuz cam, çerçeve ve kavanoz gibi kırılabilir özellikteki parçaları da korunaklı bir şekilde yerleştirerek bavula koyabilirsiniz. Ancak sahip olduğunuz bavula akacak özellikte olan ve kokuya sebep olacak hatta bavulunuzdaki eşyalara zarar verebilecek malzemeleri koymamanız gerekir.