BÜYÜK BOY

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Büyük Boy Valiz ve Bavul

Bizler için seyahatlerde ve taşınmalarda büyük boy valizler hep çok yardımcı olmuştur. Çünkü valizin boyu, genişliği büyüdükçe içine alabileceği eşya miktarı da artıyor. Böylece tek bir bavul içerisinde daha fazla eşya taşımış oluyoruz. Pratik ve kolay kullanımı ile seyahatlerde daha rahat taşımamızı sağlıyor. Evlerimizde çeşitli boyutlarda valizler vardır. Bu valizler de küçükten büyüğe iç içe geçerek yerden tasarruf etmemizi sağlar. Artık seyahat etmek herkes için kolaylaşan bir eylem. Bu nedenle çoğu evde mutlaka bir tane valiz bulunuyor. Bu valiz ise uzun süreli seyahat edenler için büyük boy valiz , kısa süreli seyahat edenler için ise genellikle küçük boy valizlerdir. Özellikle uzun süreli seyahatlere çıkan insanlar dönüş zamanı valizlerini daha düzensiz yerleştirdikleri için valizlerinin küçüldüğünü sanır ancak valiz aynı büyüklüktedir ve siz de valizinizin biraz daha genişlemesini istersiniz. Bu durumda valizinizin ek fermuar ile genişleyebilmesi sizin için ferahlatıcı bir kolaylık olabilir. Uçak seyahatlerinde bagajınızı verdiğiniz zaman büyük boy bavulların ağırlığı daha fazla gelse de bagaj sayınız tek olduğundan seyahat sonrası bavulunuzu daha rahat alabilirsiniz. Çünkü sadece tek bir bavulu bulmak ve taşımak taktir edersiniz ki daha kolay olacaktır. Taşıma konusunda çok büyük yardımı dokunan bu büyük valizler set halinde de alınabiliyor. Daha küçük boyları ve mini çantaları da sete dahil olarak satılan bavullar, geniş aileler ve eşyaları için çok daha kullanışlı ve avantajlıdır. Çünkü ayrı ayrı alınan büyük boy valizler her zaman yeterli olmayabilir. Ancak küçük çantalar ile birlikte ayakkabı ve terlik gibi eşyalarınızı bavul dışında da taşıyabilirsiniz. Bu çantaları büyük valizlerin üstlerine, yani çekçek koluna asarak kolayca fazla eşyalarınızı seyahatiniz boyunca yanınızda taşıyabilirsiniz.

 Büyük Boy Valiz Çeşitleri

Büyük Boy Valiz Çeşitleri

Birçok farklı valiz çeşidi rahatlıkla bulunabilir. En genel ayrımı yapacak olursak tekerlekli ve tekerleksiz olarak iki gruba ayırabiliriz. Tekerlekli bavullar genellikle plastik, kauçuktan yapılıyor. Ancak örme kumaş bavullarda da tekerlek ve çekçek kolu olabilir. Gelişen bavul modellerinde tekerlekler 360 derece dönme özelliğine sahip olduğundan valizinizi sağ, sol, ileri ve geri olarak hareket ettirebilirsiniz. Bu sayede merdivenlerden inip çıkarken de tekerlekler size yardımcı olacaktır. Büyük bavul kullanan pek çok kişi plastik ve tekerlekli olan körüklü valizleri tercih etseler de saklamak için yerden tasarruf etmek isteyenler kumaştan olan körüklü valizleri de tercih etmektedirler. Bavullar ayrıca körüklü ve körüklü olmayan olarak da ayrılabilirler. Çünkü bazı bavullarda ek fermuar yeri yoktur. Yani ekstra bir alan açamazsınız. Ancak körüklü modellerin ekstra fermuarı sayesinde valizlerde fazladan alan açılır. Görünüm dışında şifreli ve şifresiz olan valizler de vardır. Şifreli olan valizler sizler için daha güvenli bir saklama yöntemi olabilir. Böylece olası bir hırsızlık ve başka kötü olabilecek seçeneklerden korunmuş olursunuz. Eğer valizinizde kilit yok ise kemer tipi ya da asma kilitler kullanabilirsiniz. Bu şifreli kilitler de valizinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Hem büyük boy olan hem de tekerleksiz ve çekçek kolu olmayan kumaş valizler de yolculuklarınızda hazırlanmanıza katkı sağlayacaktır. Bu tip valizler için de kilit kullanabilirsiniz. Valiz çeşitliliği büyük boy, orta boy, küçük boy ve mini boy olarak da çeşitlenebilir. Bu çeşitlerin en az iki tanesi ile bir set oluşturabilirsiniz. Bu setler içerisinde kaç farklı boyutta valiz bulunuyorsa o kadar farklı seçeneklerle kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm bavul ve valiz modellerini ilgili sayfamızda görebilirsiniz.

 Büyük Boy Bavul Dayanıklı mıdır?

Büyük Boy Bavul Dayanıklı mıdır?

Kırılmaz gövdesi ve polipropilen plastik üründen yapılmış olan sağlam valizler kırılmaz ve minimum zarar görme kapasitesine sahiptir. Ham maddesinin sağlam ve hafif olması kullanım kolaylığını üst seviyede tutmaktadır. Her türlü zorluğa karşı dayanıklı tutar. Eğer kumaş (bez) tipi valiziniz var ise kumaşının kaliteli ve dikişlerinin sağlam olması gerekmektedir. Sağlam dikişler valizinizi her zaman için pek çok durumda kurtaracaktır. Dikiş konusu plastik valizler için de geçerlidir. Valizinizin tekerlek sayısı da önemlidir. Büyük boy tekerlekli valiz için tekerleklerin sayısı ve büyüklüğü valizin taşınma dayanıklılığı için çok etkilidir. 4 tekerlekli büyük boy valiz ve 2 tekerlekli büyük boy valiz arasında 4 tekerlekli olan valiz daha uzun süre kullanılabilir. Çünkü tekerlek sayısı arttıkça hacimce artan valiz için de taşıma dayanıklılığı artacaktır. Tekerlek büyüklüğü ise orta boy veya küçük olursa daha hızlı ve daha güvenli olacaktır. Çekçek kolu ve ayakları için de demirden yapılması kolun kırılma olasılığını azaltır. Eğer çekçek kolu için çelik ve demir arasında karşılaştırma yapmak gerekirse demir tercih edilir. Çünkü demirin esnekliği çeliğe göre daha fazladır. Bu da kırılma yüzdesini aşağıya çeker. Dayanıklılığın tutacak kısmında ise sizin nereden tutmanıza da bağlı olarak şekillenebilir. Bu yan kolların da dayanıklı olması ve iyi dikilmesi gerekmektedir. Valizinizin ağırlık merkezine göre tutmanız da tutma yerinin dayanıklılığı için yardımcı olacaktır. Bazen sert plastik yapılı valizler uzun kullanım süresi içinde bazı çatlak ya da kırık yerler oluşabiliyor. Özellikle köşelerde minik çizilmeler olabilir. Bunu göze alarak kumaş valizleri tercih edebilirsiniz. El valizleri için ise oldukça esnek ve kaliteli kumaştan yapılmış olması dayanıklılığını arttıracaktır. Özellikle esnek olan deri el valizinizi daha kullanılabilir ve dayanıklı tutacaktır. Yağmurlu zamanlarda valizinizin ıslanması, valizinizin başına gelebilecek kötü olaylardan biridir. Valizinizin dayanıklı olması için su geçirmez kalitede olması gerekmektedir. Su geçirmeyen valizler size yıpranan ve sudan dolayı zarar görmüş bir valizle uğraşmanızı önler.

 Rengârenk Büyük Boy Valizler

Rengârenk Büyük Boy Valizler

Seyahate çıkarken gideceğiniz şehir, gittiğiniz zamandaki mevsim, zamanınızın trend renkleri gibi unsurlar size yeni bir valiz seçerken yardımcı olabilecek noktalardır. Yolculuklardaki en yakın arkadaşınız olan valizlerinizdir. Bu nedenle her zaman en estetik ve kendinizi yansıtan güzellikte valizler tercih edebilirsiniz. Uzun süre uzak kalamayacağınız çok eşyanız var ise büyük boy valizlerinizi rengârenk seçebilirsiniz. Cıvıl cıvıl renkleri ile desenli valizler tercih edebilirsiniz. Desenlerden uzak durmak için de canlı ve düz renk valizler uygun olacaktır. Klasik olarak büyük boy valiz siyah renk tercih edilebilir. Daha canlı ve tatlı renk severler için büyük boy valiz pembe ideal bir karar olabilir. Bu şekilde farklı renkleri tercih ederek bavullarınızla da modaya uyum sağlayabilirsiniz. Gittiğiniz her yerde elinizdeki valiziniz ile dahi uyumlu bir şekilde durabilirsiniz. Seçtiğiniz farklı renkler ya da desenler sayesinde valizinizi almak için beklediğinizde kendi valizinizi kolayca bulabilirsiniz. Valizinizi bulma konusunda daha da yardımcı olabilmesi için valizinizin üzerine isim kartı yapıştırabilirsiniz. Böylece aynı olan valizlerinizi çok kolay ayırt edebilirsiniz. Büyük boy bavul ve valizlerinizin sade görüntüsünü almak istiyorsanız, rengârenk ve desen desen valiz kılıfları kullanabilirsiniz. Hem valizinize daha aşina olursunuz hem de çok şık bir valiz görünümüne sahip olursunuz. Daha detaylı renklilikler için de valiz kulpunu renkli kulplar ile değiştirebilirsiniz. Kılıf olmadan yine de sade görünümlü valizi renklendirmek için büyük ve renkli valiz çıkartmalarını kullanabilirsiniz. Böylece sadece sizin seçtiğiniz çıkartmalar sayesinde isim kartı niteliğinde bir uygulama yapabilirsiniz. Valiz setinizde de renklerin ve desenlerin uyumunu yakalayabilir, güneş ışığının altında parlayan valizleriniz ile birlikte trendlere uyabilirsiniz. En yeni büyük boy bavul ve valiz modellerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

 Büyük Boy Valiz Temizliği

Büyük Boy Valiz Temizliği

Bavul bakımı, her zaman temiz kullanmak ile başlamaktadır. Bavulunuzu temizlemek için her zaman kendi malzemesine, yani yapılma maddesine uygun olarak temizleme yolu seçilmelidir. Bavulunuzun iç ve dış kısımları aynı malzemeden değildir. Zaten iç kısımlarda astar ve file olduğundan farklı bir temizleme yöntemi ile bavulunuzu temizleyebilirsiniz. Bavulunuzun dış kısmı ahşaptan yapılmış ise özel temizleme fıs fısları sayesinde ahşabın dokusuna da zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Eğer plastik malzemeli bir bavulunuz var ise normal deterjanlı su veya sabunlu bez ile normal temizliğini yapabilirsiniz. Kumaş ya da deri malzemeli bavulların dış temizliği için de farklı yöntemler kullanılmalıdır. Çünkü plastik malzemeye oranla daha özenli temizlenmelidirler. Kumaş ile olan bavullar sabunlu su, deterjanlı su gibi temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Deri bavullar ise en özenli temizlik işlemine ihtiyaç duyuyorlar. Deri yüzeyler için özel temizleme losyonları vardır. Böylece deri kaplamanız için dökülmeler olmaz ve hassasiyetini korur. Kumaş olan bavullarınız için çıkmayan, temizlerken zorlayan lekeler için karbonatlı su ile ovalayarak lekelerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bavulunuzun dış temizliğinden sonra da iç temizliğine geçilmelidir. Eğer bavulunuzun içinden kırıntılı veya tozlu şeyler çıkardıysanız öncelikle bütün toz ve kırıntıların gitmesi için el süpürgelerini kullanabilirsiniz. Yeni elektrik süpürgelerinin farklı ve kullanışlı başlıkları sayesinde bavulunuzun içini hiç toz ve kırıntı kalmayacak şekilde süpürebilirsiniz. Eğer kumaş olan çekçeksiz bavulunuz var ise ters çevirip silkelemek de işinizi görecektir. Bavullarınızın iç kısımlarının temizliği için ise sıvı deterjan ve su karışımını fırça yardımı ile iç tarafında uygulamanız genel bir iç temizliği sağlayacaktır. Ardından da kuru bir bezle silmeniz iyi olacaktır. Ancak bavulunuzun içinde astar ile cepler var ise ve bunlar çıkarılabilir ise bavulunuzda bulunan temizleme prospektüsüne göre bir yıkama yapabilirsiniz. Özellikle farklı cep veya bölmeler bavuldan ayrılabiliyor ise temizlemek çok daha kolay olacaktır. Daha sonrasında bavulunuz bir veya iki gün açık bir şekilde kalırsa güzelce kurur ve temiz kokulu kalır. Temizlenen bavulunuzu bir sonraki seyahatinize kadar saklayabilmek için de toplanmaması ve zarar görmemesi için büyük bir bez torbaya sararak saklamanız doğru olacaktır. Hatta saklamadan önce bir miktar parfümünüzden sıkarsanız bir sonraki kullanımınızda giysileriniz de güzel kokacaktır. Böylece en büyük boy bavul ve çantalarınızı da doğru tercihler ile temizlemiş olacaksınız. Uçaklarda kullanabilmek üzere kabin boy bavul ve valiz modellerine de mutlaka göz atın.

 Taşınma ve Seyahatler İçin Büyük Boy Valizler

Taşınma ve Seyahatler İçin Büyük Boy Valizler

Valizleri yalnızca seyahat ederken kullanmıyoruz. Evimizi taşırken, eşyalarımız için de yine valizlerimizi kullanıyoruz. Giysileriniz, çamaşırlarınız ve özel eşyalarınız için en iyi taşıma şekli valizlerine düzenli bir şekilde yerleştirmektir. Tatile giderken yol boyunca en önemli arkadaşınız olan valiziniz, taşınırken de en önemli arkadaşınız olacaktır. En nihayetinde eşyalarınız için en güzel koruyucu kabuk valizinizdir. Taşınmalarda seyahate oranla çok daha fazla eşya toparlayacağınız için büyük boy bir tane valiz size yetmeyebilir. Yeni valiz alırken de uygun fiyatlı ve işinize uzun süre yarayacak valizler bakabilirsiniz. Bunun için büyük bavul fiyatları ve setleri karşılaştırmanız da size yardımcı olacaktır. Set halinde alınan valizler her ne kadar daha uygun olsa da geniş bir aileniz var ise ya da çok fazla eşyanız var ise setlerdeki küçülen diğer valizler size yetmeyebilir. Bu nedenle büyük boy valizlerden almanız da işinizi kolaylaştırabilir, koli gibi her zaman kullanamayacağınız saklama yöntemlerinden kurtulmuş olursunuz Çok bölmeli bavullar ve bavul içi için eşya torbaları ile birlikte en rahat yerleştirme ve istediğinizi hemen bulma keyfine varabilirsiniz. Kauçuk ya da plastikten yapılan valizler için de farklı çeşitlendirmeler yapabilirsiniz. Daha geniş bir çeşitlilik de renk ve desen farklılıklarına bakabilirsiniz. Çekçeklerin kol uzunluğu, tekerleklerin büyüklüğü ve fermuarların çeşitleri de önemlidir. Valizinizin astarlı olup olmaması ve içerisinde fazladan bölme bulundurması da önemli valiz özellikleri arasındadır.

Büyük Boy Bavul Kaç Kg Alır?

Büyük boy bavullar farklı malzemelerden yapılabiliyor. Farklı yapılardaki valizler esnek ya da esnek olmayan yapıları ile farklı ağırlıklara sahiptirler. Eğer büyük boy plastik, ahşap ya da çekçekli kumaş olan valizler biraz daha fazla ürün alabilir. Ancak elde tutulan deri, kumaş türü valizler de esneme payı ile kapsadığı eşya alanını arttırabilir. Büyük boy valizler 10 kg ile 15 kg arasında eşya taşıyabilir. Büyük boy valizin yapışıl malzemesi ve boyut ölçüleri de kaç kg eşya taşıyacağını etkiler. En fazla alabileceği ağırlık ortalama olarak 13 kg olabilir. Büyük bavullar ile beraber eşyalarınız ortalama olarak 16 kg tutabilir.

Bavul Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bavul alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Öncelikle garanti belgesi ve temizleme talimatları gibi bilgileri almalısınız. Alırken kontrol edilecek en önemli iki nokta ise valizin dikişleri ve fermuarlarıdır. Dikişlerin çok sağlam olması ve darbelere karşı kopma yapmaması önemlidir. Fermuarların da açılmaması, fermuar sürgüsünün sağlam bir şekilde çekilmesi gerekir. Tekerleklerin 360 derece dönebilme özelliğinin olması da seyahatlerde size çok yardımcı olacağından önemli bir özelliktir. Büyük boy valizlerde en az 4 adet tekerlek bulunmalıdır. Çekçek borusu ve tutacağı da dayanıklı olmalıdır. Valizlerin körüklü olması, eşyalarınızı biraz daha fazla yerleştirebilirsiniz. İsim etiketleri ve kilidinin olması da önemlidir.

Hangi Büyük Boy Bavul Alınmalıdır?

Büyük bavul alınırken hangisi diye düşünmek yerine nasıl bir bavul istediğinize odaklanın. Çünkü istediğiniz renk, model ve boyutta valizi belirledikten sonra diğer özelliklere göre büyük boy valiz almalısınız. Gideceğiniz seyahat yeri ve zamanına göre farklı renklerde ve desende valizler alabilirsiniz. İsim etiketinin olması da valizlerinizin karışmasını önleyecektir. Valizlerinizde kilidin olması daha güvenli bir seçim olacaktır. Valizinizin körüklü olması da önem taşıdığı için valiz alırken bu unsurlara dikkat edebilirsiniz. Uçaklarda en fazla alınan ağırlık 20 kg olduğundan bu sınırı doldurmak için daha fazla genişleyebilen valizler alabilirsiniz.

Büyük Boy Valiz Ölçüleri Nelerdir?

Büyük boy valiz ölçüleri için pek fazla seçenek olmasa da istenilen ölçüler verilerek tasarım valizler yapılabiliyor. Ancak hazır valiz almak daha uygun olacağından belirli ölçülere göre büyük boy valizler vardır. Büyük boy valiz ölçüleri boy, en ve derinlik olarak standart olarak 70, 50 ve 25 cm’dir. Ancak körüklü olan modellerin ortalama olarak yüzde 20 daha fazla genişletilebiliyor. Böylece daha geniş bir valiz elde edebilirsiniz. Valiz ölçüleri büyük boy olarak yüksekliği 73 cm ve 28 inç valizler, 32x49x73 cm ölçülerinde de olabilir. Bu boyutlar ve vaiz setlerindeki büyük boy valizlerin ölçüleri bir olamasa da yakın ölçülerde olması nedeni ile büyük boy valiz kategorisine girmektedir.