VALİZ KILIFI & AKSESUAR

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.
181 sonuç bulundu.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Valiz Kılıfı & Aksesuarları

Geçmişten günümüze büyük bir değişime uğrayan valiz ve bavullar son zamanlarda kendine has özellikleri ile ön planda olmaktadır. Özellikle son zamanlarda gelişen teknolojinin ürünlere yansıması üretilen malın da yüksek standartlarda üretilmesine ön ayak olmuştur. Özellikle valizler için bir devrim olan iki ayak ve dört ayak kullanımı, yolculuk yapan birçok kullanıcı tarafından vazgeçilmez ürünlerin başında gelmektedir. Dört tekerlek kısmına ek olarak ayarlanabilir valiz kulp kısmının olması da yine valiz ve bavul talep edilmesinde büyük avantaj olmaktadır. Bu valiz ve bavul aksamlarının iyi ve kaliteli malzemelerden üretilmesi, daha uzun bir kullanım imkanı yaratması açısından önemlidir. Genellikle belirli marka ve modellerde ürün garantisi olan bavul ve valizler yedek parçaları ile de müşterinin yüzünü güldürmektedir. Valiz yedek parça olan modellerde, modelde kullanılan tekerlek ve çekçek ayarları orijinal veya orijinale yakın parçalar ile değiştirilebilir. Bu sayede hem ürünün kullanım ömrü artar hem de yeni bir bavula sahip olmanızı gerektirmez. Bavul ve valiz yedek parçaları dışında valiz sticker , valiz ve bavul kılıfları, valiz etiketleri gibi valiz aksesuarı da son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlamıştır. Ürünü özelleştiren bu yeni parçalar, hem eğlenceli hem de güvenli kullanımları ile birçok bavul kullanıcısı tarafından büyük bir memnuniyetle tercih edilmektedir. Havaalanlarında veya otogarlarda dış etkenlere karşı koruyan valiz kılıfları ve valizin kolay tanınmasını sağlayan valiz etiketleri ile zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun bir valiz veya bavul aksesuarı veya bavul/valiz yedek parçası arıyorsanız sayfamıza göz atabilir, birçok modelde ve çeşitlilikte ürünleri inceleyebilirsiniz.

Valiz Aksesuarları Nelerdir?

Valiz Aksesuarları Nelerdir?

Seyahat ve iş gezisi planlamasında akla ilk gelen valiz ve bavullar olmaktadır. Kaç günlüğüne gidiliyor olması ve nereye gidilecek gibi konular, kullanılan valiz ve bavulun modelini etkilemektedir. Valiz ve bavul modellerine eklenen valiz süslemeleri, valizin kullanıcısı tarafından kişiselleştirilmesine ve valiz veya bavulun eğlenceli bir görünüme kavuşmasına sebep olmaktadır. Bu tür eğlenceli ve özel tasralanan aksesuarların yanında valiz emniyet kemeri gibi valizler için özel olarak tasarlanan ek aparatlar da bulunmaktadır. Bavulun modeline ve büyüklüğüne göre farklı ebatlarda satılan emniyet kemerleri ile yolculuk sırasında hazırlanan küçük çantalar bavula sabitlenebilir ve pratik ve kolay bir şekilde taşınabilir. Kullanışlı yapıları ile bavul ve çantalardan herhangi bir eşya dökülme durumları söz konusu olmaz. Kemerin üzerinde bulunan güvenli kilit aparatları sayesinde eşyaların güvenli kalması sağlanır. Ek olarak ayarlanabilir uzunluk ölçüsü ile bavulun etrafını tam olarak kavrayabilir. İster siyah ister renkli, zevkinize uygun valiz ve bavul emniyet kemeri bulabilirsiniz. Bu ürünün dışında valiz kılıfları da valiz aksesuarları arasında yer almaktadır. Küçük, orta ve büyük boy valiz ve bavullar için tasarlanmış kılıflar, elastik bir kumaş yapısına sahip modelleri ile valiz ve bavula uyum sağlar. Üretimde kullanılan esnek malzeme yapısı sayesinde valiz ve bavulları sıkı bir şekilde sarma görevi görerek valiz ve bavulların açılmasını önler. Ayrıca sıkıca sarması sayesinde valiz ve bavulu, çizilme, aşınma ve yıpranma gibi istenmeyen durumlara karşı da tam koruma sağlamaktadır. Bavul ve valizin boyutuna göre farklı ebatlarda satılan valiz kılıflarını, her renk ve desende bulmak da mümkün. İster düz renk, ister geometrik desenli ister manzara baskısı kılıfları ile bavulunuzu ve valizini tişört giydirir gibi kolayca giydirip çıkarabilirsiniz.

Valiz Yedek Parçaları Nelerdir?

Valiz Yedek Parçaları Nelerdir?

Büyük ebatlarda üretilen bavulların taşınmasını kolaylaştırmak için tekerlekler eklenmiştir. İleri ve geri gidebilen ikili tekerlekler ve 360 derece her yöne manevra yapabilme yeteneğine sahip dört tekerleğe sahip bavul çeşitleri bulunmaktadır. Yolculuk sırasında belki de hiç istenmeyecek şeylerin başında valiz veya bavul tekerleklerinin yerinden çıkması veya valiz tutacağı kısmının arızalanması gib durumlar gelmektedir. Genelde valiz ağırlığının üzerinde fazla yük yüklenmesi veya üzerine büyük bir baskı uygulanması sonucu bu tarz istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Valiz ve bavul üreticileri, bu tarz valiz ve bavul ürünlerini tasarlarken kaliteli malzemeler kullanarak her bavul ve valizin dayanabileceği miktarda dayanıklılık testi yaparak üretimlerini yapmaktadır. Kişinin ihtiyacına yönelik satın alabileceği küçük, orta ve büyük valiz ve bavulların iç hacimlerinin belli bir ağırlığı vardır. Bu ağırlığa mümkün olduğu kadar uymak gereklidir. Valizlerin aksamlarında bulunan dört tekerlek, belirli bir ağırlığa maruz kalmaktan veya sürüldüğü yerin zemininden kaynaklı zamanla istenilen performansı vermeyebilir. Bu gibi durumlarda valiz tekerleği yedek parça satın almak valizin eski performansını yeniden kazandırabilir. Ek olarak bavul ve valizin taşınmasını kolaylaştıran valiz kulpları da ayarlanabilir ölçüleri sayesinde kullanışlıdır. Tutulan kısmın rahat ve ergonomik olması da bavul seçiminde önemlidir. Aşırı sert kullanma veya asıltma gibi hareketlerde valiz kulpları zarar görebilir. Böyle durumlarda piyasada ayrı olarak satılan valiz kulplarını modelinize uygun olacak şekilde satın alabilir ve değiştirebilirsiniz. Tekerlek ve valiz tutacağı gibi yedek parçalar dışında valiz kartlığı ve valiz etiketleri gibi tasarım ürünleri de bulunmaktadır. Kişisel bilgilerinizi yazacağınız valiz kartlığı veya zevkinize hitap eden valiz etiketleri ile valizinizi kendi tarzınıza uygun tasarlayabilir, kaybolma veya karışma gibi durumlara karşı önlem alabilirsiniz.

Valiz Kılıfı ve Yedek Parça Kullanımı

Valiz Kılıfı ve Yedek Parça Kullanımı

Sert malzemelerden olan plastik, alüminyum veya polyester, deri ve kumaş gibi çok çeşitli malzemelerden yapılmış olan valiz ve bavullar, bakımı sırasında satın alınan malzemenin özelliğine göre yapılmalıdır. Sağlamlığı, çizilmelere veya çarpmalara karşı dayanıklılığı, temizliği, su geçirmezliği veya hafifliği satın alınan bavul veya valizin malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak son zamanlarda oldukça popüler olan ve birçok valiz kullanıcısının da kullandığı valiz kılıfı, bu tarz sorunları ortadan kaldırmak için üretilmiştir. Elastik yapısı sayesinde bavulun etrafını iyice kaplayan ve sıkı özelliği sayesinde açma yapmayan bu valiz kılıfları yağmura, kire, toza veya çizilme gibi dış etkenlere karşı bavulu koruma açısından yüksek bir performans sergilemektedir. Bavulun boyutuna göre her ebatta tasarlanan valiz kılıfları farklı renk ve desen alternatifleri ile de oldukça çeşitli bir ürün modelidir. Bavulların daha kolay taşınması sebebi ile üretilen tekerlekli bavul modelleri, bavulun boyutuna göre geniş teker veya daha küçük ebatlara sahip tekerlerden oluşmaktadır. Sürme sırasında yoldaki tümseklerden veya yüzeylerden kolaylıkla geçebilen tekerlekler, sağlamlığı açısından da yüksek kaliteli malzemelerden seçilmiştir. Havaalanlarında veya otobüs bagajlarında valizlerin hemen dikkat çekmesini ve daha kolay bulmayı isteriz. Bu sorunlara çözüm bulan valiz aksesuar üreticileri valiz süsü diye adlandırılan ürünler tasarlamaya başlamışlardır. Ad ve soyad gibi kişisel bilgilerin yazılabileceği valiz kartları veya etiketleri, valizlerin karışma ihtimalinin önüne geçmektedir. Bununla birlikte valiz etiketleri farklı renk ve motiflerde de tasarlanmaktadır. Bir araba, sevimli bir köpek veya balık, ayakkabı, fotoğraf makinesi gibi farklı tasarımlardan oluşmuş etiketler ile bavulu eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Dayanıklı PVC malzemelerden üretilmiş olan bu ürünler ile kolaylıkla çantanızı tanıyabilir ve herkesten farklı valiz ve bavullara sahip olabilirsiniz.