Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Uzaktan Kumandalı Araç

için 8,126 sonuç bulundu.

Uzaktan Kumandalı Araç

Uzaktan kumandalı oyuncaklar bir alıcı ve bir verici içeren devrelerden oluşur. İlk üretildiği yıllarda kumanda ile oyuncak arasında bulunan kablo hareket mesafesini sınırlardı. Gelişen teknoloji ile birlikte kablosuz olarak kontrol edilmeye başlandı. Böylece oyuncunun ve oyuncağın hareket kabiliyeti arttı. Bu da daha fazla eğlenceye imkân tanıdı. Günümüzde radyo frekansı ile belli bir mesafeden kontrol edilen bu oyuncaklar her yaştan oyunseverin ilgisini çeker. Pek çok farklı modeli bulunan uzaktan kumandalı araçlar el göz koordinasyonunun gelişimine yardımcıdır. Pek çok çeşidi ile çocuk, genç ya da yaşlı hemen herkesin beğeneceği bir model bulabileceği bu oyuncaklar ile oynamak oldukça keyiflidir. Öyle ki profesyoneller için özel olarak üretilen uzaktan kumandalı araç kiti ile oyuncakları kişiselleştirmek, farklı özellikler kazandırmak ve tamir etmek bile mümkündür.

Uzaktan Kumandalı Araç Modelleri

Uzaktan Kumandalı Araç Modelleri

Kumandalı oyuncak denince akla gelen ilk model, uzaktan kumandalı araba olur. Bu oyuncaklar ile oynamak pek çokları için oldukça keyiflidir. Uzaktan yönlendirilen bu arabalar kapalı ve açık alanlarda kullanıma uygundur. Pek çok marka ve model aracın küçük birer kopyaları olabileceği gibi, tamamen hayal ürünü olan modelleri de mevcuttur. Yarış arabası, cip, otobüs, kamyon, iş makinesi gibi pek çok çeşidi bulunur. Yüksek engellerin olmadığı zeminlerde bu oyuncaklarla oynamak oldukça kolay ve eğlencelidir. Oyun zevkinize göre uzaktan kumandalı araç ışıklı, sesli ya da robota dönüşebilen bir model olabilir. Bu tip arabalar, çoğunlukla tekerleklerinin küçük olması sebebiyle taşlık ve kumlu zeminde gidemezler. Eğer pürüzsüz bir zeminde oynamayı düşünmüyorsanız, bu tarz sürüşler için uygun olan Off-Road kabiliyeti olan büyük tekerlekli modelleri seçebilirsiniz.

Uzaktan Kumandalı Gemi Modelleri

Uzaktan Kumandalı Gemi & Helikopter Modelleri

Uzaktan kumandalı arabalarla çalışma prensibi aynı olan bu araçlarla, su geçirmeyen yapıları sayesinde saatlerce suda oynanabilir. Vapur, gemi, sürat teknesi, yat, yelkenli, balıkçı teknesi farklı gibi çeşitleri bulunur. Uzaktan kumandalı oyuncak araç modelleri arasında oldukça popüler olan bu oyuncaklar havuzda ya da denizde oynanabilmesi ile tam bir yaz oyuncağıdır. Havuz kenarında her yaştan kişinin oynamaktan keyif alacağı bir oyuncaktır. Bazı modeller denizde oynamaya uygun değildir. Denizde oynamak için oyuncağın tuzlu su ile temasa uygunluğu kontrol edilmelidir. Bunun yanında suya dayanıklı olmayan oyuncak kumandalarının sudan uzak ve daima kuru tutulması önemlidir. Uzaktan kumandalı helikopter modelleri askeri ya da sivil havacılıkta kullanılan araçların küçük birer kopyası olabileceği gibi 4 pervaneye sahip faklı tasarımlı bir quadcopter ya da drone olabilir. Bu oyuncak modelleri dış mekan kullanımına uygundur. Diğer uzaktan kumandalı araçlardan farklı olarak nispeten kullanımı zordur. Farklı manevra kabiliyetlerini sağlayan ve hızla dönen pervaneleri sebebiyle küçük çocukların oynaması için uygun değildir. Helikopter çeşitlerini kullanmak alışkanlık gerektirir. Bu yüzden alçak deneme uçuşları ile önce kumandanın kontrollerine alışılmalıdır. Planör, uçak gibi farklı modelleri de bulunan uzaktan kumandalı araçlar ile oynamaya alıştığınızda elinizden bırakmak istemezsiniz.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzaktan Kumandalı Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzaktan kumandalı araç satın almadan önce yaş grubunun bu oyuncaklar için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kumandanın etki mesafesi dikkat edilmesi gereken bir diğer etkendir. Kumandalı oyuncakların açık ya da kapalı alanlarda kullanımı kontrol edilmeli, uygun olan seçilmelidir. Bazı oyuncaklar kumlu, ıslak ya da tozlu zeminlerde oynamaya müsait değildir. Oyun oynanacak zemin özelliğine uygun bir oyuncak seçimi yapmak, keyfinizin yarım kalmasına engel olur. Çoğunlukla kumandalar suya dayanıksızdır. Bu yüzden su ve nemden uzak tutulmalıdır. Oyun süresi pil kapasitesine göre değişiklik gösterebilir. Harici pillerle kullanılan modeller olduğu gibi dahili şarjlı pillere sahip olan çeşitleri de bulunur. Uzaktan kumandalı araç fiyatları model farklılığının çok olması nedeniyle oldukça geniş bir yelpazededir. Bütçe ve beğeninize uygun pek çok seçenek arasından tercih yapabilirsiniz. Daha fazla oyuncak ve hobi ürünü için Yetişkin Hobi & Oyun kategorimizi ziyaret edin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4M (18)
Abra (1)
ACADEMY (2)
Aden (14)
Aee (6)
Air Flyer (3)
Air Hogs (2)
Apc (1)
Aqua Pets (1)
Armerya (5)
Autel (4)
Batwing (3)
Ben10 (1)
Birlik (6)
Bright (1)
Bruder (23)
Can Aras (1)
Carisma (1)
Cars (30)
Chasing (1)
Cheerson (6)
Corby (17)
Dede (1)
DGT (3)
(2911)
DJI (840)
Dji (58)
Dolu (2)
DOMENECH (1)
Dromida (2)
Eachine (1)
Etronix (1)
Fastrax (2)
FATSHARK (5)
Fly (1)
Flytec (1)
Folding (1)
Fozex (1)
FUTABA (14)
Gamestar (1)
Gang (1)
Gomax (1)
Hasbro (1)
Havas (3)
HITEC (2)
Hot Wheels (50)
Hpi (757)
HSP (5)
Hubsan (1)
Inova (1)
Inovya (3)
JJRC (11)
Jjrc (3)
K-nex (1)
Kanka (1)
Lidiric (1)
Llrc (1)
Lsrc (1)
Maisto (60)
Matchbox (1)
Mattel (1)
Maverick (69)
MF Product (12)
Micasense (1)
Mjx (10)
Otto (1)
Parrot (5)
Perplexus (1)
PgyTech (16)
Pinypon (2)
Pioneer (1)
Piranha (1)
Preo (2)
Radiolink (1)
Rastar (5)
Rcx (6)
Revell (2)
Samatlı (55)
Siku (19)
Silverlit (20)
Simba (8)
SKYRC (15)
Smart (2)
Sunman (27)
Super-S (3)
Syric (1)
Toysky (1)
Toystoys (1)
Traxxas (122)
Vardem (11)
Walkera (1)
Welly (1)
WLtoys (52)
Wltoys (3)
Xiaomi (10)
Yuneec (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(457)
ve üzeri (584)
ve üzeri (645)
ve üzeri (667)
ve üzeri (707)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL