Drone

için 4.720 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Drone

İngilizcede "erkek arı" anlamına gelen drone sözcüğü genel olarak insansız hava araçlarını ifade etmek için kullanıyor. İlk olarak askeri amaçla kullanılan drone, teknolojik gelişmelerle birlikte büyük bir değişim geçirerek bir insanın avucunun içine rahatlıkla sığabilecek kadar küçülüyor. Drone terimi, ebatları ve özellikleri farklılık gösterse de daha çok, uzaktan kumanda edilen bu araçlar için kullanılıyor. Son zamanlarda oldukça revaçta olan uzaktan kumandalı drone modelleri, sıra dışı tasarımları ve gelişmiş teknolojileriyle dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra uzaktan kumandalı drone fiyatları ise her bütçeye rahatlıkla hitap edebiliyor.

Farklı Drone Modelleri

Farklı Drone Modelleri

Uçak formunda sabit kanatlı, helikopter formunda ve çok motorlu olmak üzere üç farklı drone tipi bulunuyor. Kullanım kolaylığı sağlaması, minimal boyutları ve farklı ihtiyaçlar için pratik çözümler sunması gibi çeşitli faktörler sebebiyle multikopter adı verilen çok motorlu drone modelleri, hobi amaçlı kullanım için daha çok tercih ediliyor. Drone’lar, sahip oldukları motor sayısına göre farklı şekillerde isimlendiriliyor: Üç motorlu drone modelleri tricopter olarak adlandırılırken dört motorlu drone modellerine quadcopter olarak adlandırılıyor. Altı adet motora sahip olan modellerine hexacopter denilirken sekiz motorlu modellereyse octocopter deniyor. Uçak formundaki drone modelleri 20 km kadar uçuş menziline sahipken hemen hemen avuç içine sığabilen oyuncak drone modelleri ise 50 ile 100 metre arasında değişen uçuş menzili sunuyor. Farklı uçuş menzillerine sahip olsalar da pilli drone modellerinin havada kalış sürelerini pil ömrü belirliyor. Hobi amaçlı kullanılan drone’ları başlangıçta isteyen herkes kullanabilirken bazı kötü amaçlı kullanımlar nedeniyle drone kullanımının çerçevesi dünyanın pek çok bölgesinde yasalarla belirleniyor.

Farklı Kullanım Alanları ile Drone Çeşitleri

Farklı Kullanım Alanları ile Drone Çeşitleri

Büyük boyutlu drone’ların, teknolojik gelişmelerle birlikte oyuncak boyutlarına ulaşması, günümüzde hobi amaçlı kullanımı oldukça yaygınlaştırıyor. Ancak drone’lar sadece hobi amaçlı kullanımla kalmıyor, taşımacılıktan iletişime, fotoğrafçılıktan sinemaya, güvenlikten sağlığa kadar pek çok farklı sektörde kullanılabiliyor. ABD başta olmak üzere pek çok ülkede kargo taşımacılığı sektöründe artık drone’lar kullanılıyor. Drone’ların yakın bir gelecekte kargo taşımacılığında çok daha önemli rol üstleneceği de belirtiliyor. Görüntü almanın insanlar için oldukça tehlikeli olduğu alanlarda tehlikeyi sıfıra indiren drone mini boyutlarıyla insanların giremeyeceği kadar küçük alanlarda da görüntü elde edilmesini sağlıyor. Bunun dışında özellikle spor karşılaşmalarında, ekstrem sporlarda yüksekten ve farklı açılardan görüntü elde etmek için artık helikopterler yerine drone’lar kullanılıyor. Helikopterlere göre hem çok daha ucuz bir maliyete sahip olmaları hem de manevra kabiliyetlerinin oldukça gelişmiş olması nedeniyle TV kanalları tarafından tercih ediliyor. Pek çok farklı iş kolunda kullanılmaya başlayan drone kameralı modelleri sayesinde kuş bakışı görüntüler elde edilmesini kolaylaştırarak özellikle turizm ve seyahat sektöründe şehir tanıtımlarının vazgeçilmez bir parçası hâline geliyor.

Drone Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Drone Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Drone alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında drone’un kullanım amacı geliyor. Kullanım amacına uygun drone seçimi, drone’dan maksimum performansın elde edilmesini sağlıyor. Rüzgara, suya ve toza karşı dayanıklı olan drone modellerinin seçimi uzun süreli kullanım avantajı sunuyor. İlk kez drone kullanacak olan kişilere uzmanlar başlangıç seviyesindeki daha ekonomik modelleri öneriyor. Özellikle amatör ya da profesyonel olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen kullanıcıların seçeceği drone modellerinde hareketli kameraya sahip drone modellerini tercih etmeleri gerekiyor. Sürekli pil değiştirmek istemeyen kullanıcılar ise şarjlı drone modellerini tercih edebiliyor. Tek tuşla geri dönüş, yörünge takip, tek tuşla kalkış ve iniş gibi kullanım kolaylığı sağlayan özellikler de kullanıcıların tercihlerini etkileyen özellikler arasında yer alıyor. Her bütçe için farklı seçenekler sunan oyuncak drone fiyatları da kullanıcıların tercihini etkiliyor. Daha fazla oyuncak ve hobi ürünü için Yetişkin Hobi & Oyun kategorimizi ziyaret edin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (7)
Abra (3)
ACADEMY (2)
Air Flyer (1)
Air Hogs (2)
Bullwark (1)
Comfy (1)
CX HOBBY (8)
DGT (3)
Disney (10)
Diytoy (1)
(474)
DJI (791)
Dolu (1)
DOMENECH (1)
Etronix (1)
FATSHARK (1)
FUTABA (2)
Gamestar (3)
HITEC (1)
Inova (2)
Jane (1)
JJRC (12)
Konfor (1)
Maisto (1)
Mjx (14)
Parrot (2)
Rcx (6)
Revell (2)
Scania (1)
Sunman (9)
Traxxas (1)
Udirc (1)
Walkera (1)
Xiaomi (5)
Xpv (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(277)
ve üzeri (363)
ve üzeri (397)
ve üzeri (405)
ve üzeri (425)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL