Far & Aydınlatma

Oto far ve aydınlatma sistemleri, seyir halindeyken sürücüye daha net bir görüş açısı sunuyor. Oto far çeşitleri, otomobile şık bir görünüm katarken sürüş keyfinizi de maksimum seviyeye çıkarıyor. Arabanın farları, birçok ampul çeşidi ile güçlü bir aydınlatma sağlıyor. Modellerine göre farklı özellikler gösteren oto far ve aydınlatma fiyatları ise ulaşılabilir aralıklarda yer alıyor.

Fonksiyonel Far & Aydınlatma Çeşitleri

Fonksiyonel Far & Aydınlatma Çeşitleri

Araçların far ve aydınlatma sistemleri, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi için büyük önem taşıyor. Oto far çeşitleri ise farklı fonksiyonel özellikleri ile yol boyunca daha iyi bir görüşe sahip olmanızı sağlıyor. LED farlar, düşük güç tüketimi ile öne çıkıyor. Ayrıca eşsiz bir odaklanma sağlıyor. Çeşitli boyutları sayesinde de birçok otomobil modeline uygun şekilde tasarlanabiliyor. Oto LED aydınlatma; küçük boyutları, uyarlanabilir olmaları ve daha sıcak bir renk tonuna sahip olmaları sayesinde sürücü beğenisini kazanıyor. Aynı zamanda LED farlar şimşek çakma efekti ile güçlendiriliyor ve titreşimden etkilenmiyor. Bu sayede seyir halindeyken önde aracı uyarmak için de kullanılabiliyor. Lazer farlar ise ön farların arka kısmına yerleştiriliyor ve enerjilerini fosfor gazı içeren bir merceğe iletiyor. Ortaya da maviden çok parlak beyaz bir ışık çıkıyor. Lazer farlar, LED farlardan daha uzak mesafeyi aydınlatabiliyor ve yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Ancak bu far aydınlatma çeşidi sadece uzun farlarda çalışabiliyor.

Daha Fazla Konfor Sunan Far & Aydınlatma Sistemleri

Daha Fazla Konfor Sunan Far & Aydınlatma Sistemleri

Araç far çeşitleri arasında öne çıkan halojen farlar, sarı ışık veren ampuller ile aynı şekilde çalışıyor. Halojen far sisteminde, aküden alınan elektrikle yolunuz aydınlanıyor. Halojen ampuller, kendi kendilerini buharlaştırmaları ya da tellerinin kopması sonucu çalışamaz duruma geliyor. Halojen farlar, uygun maliyetli ve kolay değiştirilebilir olması nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda çeşitli boyutları sayesinde birçok araca mükemmel bir uyum gösteriyor. Bunun yanı sıra reflektör ya da projektör tip farlarda da kullanılabiliyor. Xenon farlar ise iki ucu elektrot olan bir tüpün içerisinde bulunan çeşitli gazların verdiği ışıkla çalışıyor. Ayrıca daha verimli olmaları, ürettikleri ışığın rengi ve miktarı sayesinde de oldukça ilgi görüyor. Xenon farlar, halojen farlara göre daha uzun ömürlü oluyor ve sürücülere mükemmel bir görüş açısı sunuyor. Aynı zamanda daha az enerji ile daha çok ışık üretebiliyor. Oto aydınlatma konusunda öne çıkan Bi-Xenon farlar ise uzun mesafeleri dahi son derece kuvvetli bir şekilde aydınlatabiliyor.

Far & Aydınlatma ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Far & Aydınlatma ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Sis farları, araçlarda sisli havalarda görüş uzaklığını sağlayarak görüntüyü daha net bir hale getiriyor. Arka sis farları sisli havalarda görülmek, ön sis farları ise yolu ve karşıdan gelen araçları görmek için tasarlanıyor. Ayrıca çoğunlukla otomobilin tamponun alt kısmında bulunuyor. Oto far, özellikle kötü hava koşullarında güvenli bir sürüş için büyük önem taşıyor. Sis, yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarında yol yüzeyini, tabelaları, işaretleri ve yol çizgilerini daha net görmenize yardımcı oluyor. Reflektör tipi farlar ise ışığı yansıtan aynalı yüzey olarak tanımlanıyor. Ampul, reflektörün önünde yer alıyor ve etrafa ışık veriyor. Mercekli farlar da ışığa yola eşit bir şekilde dağıtmakla görevlendiriliyor. Ayrıca reflektörün arkasında yer alıyor. Genellikle kısa farlarda kullanılan mercekler, oto far ve aydınlatma markaları tarafından kullanım amaçlarına ve yerlerine göre farklı boyutlarda üretilebiliyor. Mercekli farlar, karşıdan gelen araç sürücüsünün gözlerini almadığı için de oldukça güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ayrıca aracınıza uygun yedek parça ürünleri incelemek istereniz Yedek Parça kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Far & Aydınlatma

için 72,412 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(4,387)
ve üzeri (5,905)
ve üzeri (6,390)
ve üzeri (6,525)
ve üzeri (6,765)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL