Far & Aydınlatma

Otomobil farları, gece yolculuklarda yolu görmeye, gece ve gündüz yolculuklarda sinyal vermeye yarayan otomobil aydınlatma cihazlarıdır. Otomobilin ön ve arka kasasında aydınlatma amaçlı kullanılan farlar bulunmaktadır. Otomobilin ne yöne gideceğini sinyal farları sayesinde takip edebilir, yol kontrolünü ona göre ayarlayabilirsiniz. Bir çok far çeşidi bulunmaktadır. Farlar otomobilin dili gibidir, fren yaptığı zaman aracın arkasında bulunan kırmızı farlar yanar. Acil durum olduğu zaman acil durum farları yakılır ve sürekli yanıp söner. Ön tarafta yolu görmek adına aydınlatma farları bulunur. Yağmurlu ve sisli günlerde yolu daha iyi görebilmek için sis farları bulunur. Özellikle gece yolculuklarında yolun daha uzun mesafesini görebilmek için uzun farlar bulunur. Uzun farlar daha şiddetli ışık yayarlar ve daha uzun mesafeyi gösterirler.

Kısa mesafe farlar gece yolculuklarında idealdir fakat daha net görüntü için uzun farlar kullanılabilir. Uzun farlar karşıdan gelen otomobil kullanıcısını rahatsız edeceği için ihtiyaç duyulmadığı zaman kullanılmaması gerekir. Farlar, yolculuk sırasında otomobilin diğer otomobillerle anlaşmasını sağlayan aydınlatıcı cihazlar olduğu için bakımı oldukça önemlidir. Farların bozuk olması, hafif yanması veya hiç yanmaması trafikte kaza risklerini arttırabilir. Otomobilinizle gece seyir halindeyken farlarınız açık değilse, diğer otomobil kullanıcılarının sizi görmesi zor olur, sizi fark etmemesi de kazaya davetiye çıkarmak demektir. Bozulan farlarınızı yenisi ile değiştirmeli, far bakımınızı ihmal etmemelisiniz bu sayede trafikte daha güvenli yolculuk yapabilirsiniz.

Çok fazla kullanılmayan sis farlarının özellikleri arasında; yağmurlu ve sisli havalarda yol çizgilerini ve yol işaretlerinin daha net görünmesini sağlamak yer alır. Sis farlarının ışıkları geniş ve kısa mesafeli yayılır, sis farlarında sarı veya beyaz renkli ampullerin kullanılması daha net aydınlatma imkanı sunar. Sis farları, ilerisini değil de sadece arabanın önünü aydınlattığı için güzel havalarda kullanılmasının bir etkisi bulunmaz. Bir çok otomobil farı modelleri bulunmaktadır. Otomobil farları araçların markalarına ve modellerine göre üretilmektedir. Otomobil farlarınızda arıza meydana gelmişse, hemen yeni far alarak, yolculuklarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Oto farlarının fiyatları marka ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Öne Çıkanlar

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Far & Aydınlatma

için 68,977 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(3,936)
ve üzeri (5,306)
ve üzeri (5,750)
ve üzeri (5,871)
ve üzeri (6,105)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL