Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Ön Far

için 46,733 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ön Far

Arabalarda ön far, trafikte güvenli bir sürüş için oldukça önemlidir. Arabalarda ön far, sadece aydınlatmayı sağlamak amacıyla değil, aynı zamanda uyarıcı olarak da büyük önem taşımaktadır. Trafik kazaları dünyanın bir gerçeğine dönüşmüş durumdayken, sürücülere bu kazalardan korunmak için oldukça büyük bir sorumluluk düşmektedir. Çoğunlukla dikkatsizlik sonucunda meydana gelen bu kazalardan korunmanın yollarından biri kuşkusuz ki tedbirli davranmak olmaktadır. Aracınızın parçalarının her birinin çalışır vaziyette olması, güvenli bir sürüş için oldukça hayati bir önem taşır. Özellikle gece sürüşü söz konusu olduğunda oto ön far, çok daha önemli bir hale gelmektedir. Gece araç hareket halindeyken, ön farların yakılması, diğer sürücülerin sizi fark etmesini sağlayarak, geçekleşmesi muhtemel kazaların önüne geçmenize yardımcı olur.

Oto Ön Far Neden Önemlidir?

Oto Ön Far Neden Önemlidir?

Gece sürüşü için olmazsa olmaz parçalardan biri olan ön farlar ile sürücülerin sizi fark etmesini sağlamanızın yanı sıra, uyarı amaçlı da bu farları kullanabilirsiniz. Özellikle dönemeçlerin olduğu alanlarda ön farların daima açık olması gerekir. Karşıdan gelen aracın sizi görmesini sağlayacak tek şey olan bu farların kapalı olması durumunda bir kazaya sebebiyet verilebilir. Dolayısıyla ön farlar, gece sürüşü için hayati önem taşımaktadır. Özellikle far ayarının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Trafikte geçiş üstünlüğü elde etmeniz gereken durumlarda, karanlık alanlarda ya da acil durumlar söz konusu olduğunda görünürlüğünüzü sağlayacak en önemli araç olduğu için arabaların ön farları oldukça önemlidir. Bu sebeple, oto far ampulü ve far camları kontrol edilerek, gerekli olması durumunda değiştirilmelidir.

Oto Ön Far Çeşitleri Nelerdir?

Oto Ön Far Çeşitleri Nelerdir?

Araba ön farı çeşitlerine baktığımızda; sis farı, xenon far, LED far, Halojen far ve angel farı görürüz. İsminden de anlaşılacağı üzere, sisli ve yağmurlu havalarda, yolunuzu aydınlatmak üzere tasarlanan Sis farı, kötü hava koşullarında yolu sağlıklı bir şekilde takip edebilmeniz açısından önem taşır. Diğer farlara oranla yere yakınlığı daha fazla olan sis farını özellikle yağmurlu havalarda güvenli bir sürüş için tercih edebilirsiniz. Oto ön far LED ise özellikle gece uzun mesafeler gidileceği zaman önerilen bir ön far çeşididir. LED farlar, gözü yormayan bir yapıya sahip olduğu için sürüşü kolaylaştırır. Ayrıca gün ışığına en yakın kalitede ışığı verdiği için de en çok tercih edilen çeşitlerden biri olmaktadır. Bir diğer ön far çeşidi de xenon fardır. Yine sürücüler tarafından sıklıkla tercih edilen bu far çeşidi de uzun ve kısa mesafede, sürüşün güvenliğini artırırken, aynı zamanda karşıdan gelen sürücünün gözlerini rahatsız etmemek üzere tasarlanmıştır. Beyaz ve sarı arasında farklı renk seçeneklerine sahip olan bu ön far çeşidinde, ışık dağılımının dengeli bir şekilde olabilmesi için elipsoidal projektörlerden yardım alınır. Aynı zamanda görünürlüğü artırmak adına yanıp sönen ve uyarı amaçlı oldukça etkili olan oto ön far çakar lambaları da ön farlara eklenerek, daha da güvenli bir yapı kazanılabilir.

Oto Ön Far Fiyatları Ne Kadar?

Oto Ön Far Fiyatları Ne Kadar?

Oto Ön Far fiyatları, pek çok koşula bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenler arasında oto ön far markaları oldukça etkili olmaktadır. Yine birçok aksesuarın eklenebildiği ön farların fiyatları bu aksesuarlara göre de değişkenlik göstermektedir. Oto ön far filmi gibi aksesuarlar fiyatlar konusunda etkili olabiliyor. Farklı firmalar tarafından üretilen ön farlar, materyal olarak da değişkenlik göstermektedir. Çoklu fonksiyonlara sahip alternatifler arasından aracınızın modeline ve ihtiyacına en uygun olanı seçerek, gece ve gündüz daha keyifli, daha güvenli bir sürüş keyfi yaşayabilirsiniz. Aracınızla uyumlu diğer aydınlatma ürününleri için Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ampul Tipi

(1329)
(783)
(399)
(245)
(234)
(226)
(210)
(188)
(144)
(122)
(76)
(71)
(53)
(50)
(45)
(35)
(35)
(14)
(10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(2,210)
ve üzeri (3,083)
ve üzeri (3,383)
ve üzeri (3,470)
ve üzeri (3,660)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL