Ön Far

Araçların önüne takılan ve değişik özelliklere sahip far modelleri bulunmaktadır. Sis farı, xenon far, LED far, halojen far ve angel far, bu far modellerine örnektir. Sis farı, sisli havalardan sürücülerin önünü rahat bir şekilde görmesini sağlayan far çeşididir. Normal farlar, sisli havalarda yolun ve yol üzerindeki çizgilerin net görünmesini sağlamaya yetmez. Dolayısıyla yağmurlu ve sisli havalarda sis farı kullanılması, yolu takip edebilmek açısından önemlidir. Sis farlarının normal havalarda kullanılmasının pek etkisi olmayacağı için sadece sisli havalarda kullanılması gerekir. Sis farları sadece aracın önünü aydınlatmaya yaradığı için normal havalarda ekstra bir aydınlatma etkisi olmayacaktır. Sis farları, diğer farlara göre yere daha yakındır. Bu sayede yolu ve yol üzerindeki işaretleri rahatlıkla görmenizi sağlar. Yağmurlu ve sisli günlerde yol işaretlerini takip etmezseniz, yolda çıkma ve kaza yapma ihtimaliniz yükselir. Aracınızın sis farlarında arızalanma meydana gelmişse aracınızın marka ve modeline uygun yeni bir sis farı almanızda yarar olacaktır. Sis farı fiyatları, markalara ve modellere göre değişiklik göstermektedir.

Özellikle geceleri uzun yolculuklara çıkıyorsanız, aracınızda LED far kullanmanız önerilir. LED farlar, 6000 K'lik ışık derecesine sahiptir ve gözü yormadan kaliteli bir aydınlatma sağlar. LED farlar, gün ışığı derecesine en yakın far çeşididir ve bu özelliği sayesinde oldukça fazla tercih edilir. Otomobil kullanıcıları tarafından gündüz farı olarak bilinir. LED farlar, renk tonu farklılığıyla diğer far çeşitlerinden belirgin ölçüde ayrışmaktadır. Aracınızda LED far kullanmayı tercih ederek hem gündüz hem de gece sürüşlerinizde yolculuğu daha konforlu hale getirebilirsiniz. Görünümü şeffaf camlı dikdörtgen veya yuvarlak yapıdadır. Aracınızın görüntüsünü daha çekici hale getirir ve düşük enerji tüketimi ile yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Düşük enerji tüketimine sahip olduğu için otomobil kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilir. LED far fiyatları, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir.

Kısa mesafelerde yoğun ışık ve güçlü aydınlatma gerçekleştirebilen far çeşidi, xenon far çeşididir. Standart farlara kıyasla sürücülere net bir aydınlatma sağlar. Böylece gece yolculuklarında yola daha fazla hakim olurken, karşıdan gelen sürücülerin gözlerini rahatsız etmezsiniz. Farın arka kısmında xenon ampulü ve yardımcı aksamları bulunur. Sürücülerin uzun yolda rahat etmesi, yolu daha net bir şekilde görebilmesi ve kavrayabilmesi adına üretilmiş üründür. Xenon far ampullerinin beyazdan sarıya doğru giden renk seçenekleri bulunmaktadır. Her rengin kendine özel numarası bulunur. Otomobil kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen beyaz rengidir. Xenon farların ışık dağılımı düzgün ve keskindir. Işık dağılımının iyi olması için mercekli elipsoidal projektörler kullanılır. Xenon ampulün uzun ısınma süresi nedeni ile uzun farda halojen far reflektörü ve ampulü kullanılır. Xenon far fiyatları, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Ön Far

için 33,385 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ampul Tipi

(724)
(626)
(433)
(331)
(226)
(219)
(185)
(176)
(93)
(76)
(67)
(56)
(55)
(50)
(33)
(27)
(11)
(8)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,641)
ve üzeri (2,287)
ve üzeri (2,498)
ve üzeri (2,568)
ve üzeri (2,681)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL