Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

TKN
Bsg
Tyc
BSG
Gm
Nos
Dpa
Ulo
4h
C9
C6
GVA
Psa
Aem
TYC
Cey
Ada
Led
Aft
ART
Dnz
Oem
PSA
Gpr
Gva
ULO
E36
Rsa
SPK
Tp
tyc
2K
3C
E39
Hmc
Oek
Tas
Arw
KZC
MY
TLG
URS
4U
Art
Fam
GKL
Kzc
MGA
Rgb
Vsn
F10
HMC
KGN
MFK
NOS
WPI
Y2
hid
kzc
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ampul Tipi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ön Far

için 44,555 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ön Far

Araçların aydınlatması amacıyla kullanılan ön farlar, sürücülerin hem gündüz hem de gece vakti güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlayarak, güvenli bir sürüş deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyor. Araç aydınlatmaları, görünümleri araçların modellerine göre değişmekle birlikte çeşitli renlerde ve türlerde bulunmaktadır. Ön far modelleri sisli havalar, doğa olayları ve gece güvenli sürüş kullanımı gibi çeşitli durumlarda güvenli sürüş sağlamaktadır. Çeşitli doğa olaylarında kendi önleminizi almak veya akşam vakitleri daha net bir ışıkla arabanızı sürebilmek için ön farlarınızı doğru ışık parlaklığında ve modellerinde tercih edebilirsiniz. Hem gündüz hem de gece görüşünü genişleten, yol boyu güvenli bir ilerleme sağlayan dayanıklı ön far ve aydınlatma modellerini tercih etmek, kaza riskinizi azaltırken sürüş konforunuzu da arttırmanıza yardımcı olur. Ön far tavsiye ve kullanıcı yorumlarını incelemek, ürün modellerine göz atmak için ürün sayfamıza bakabilirsiniz.

Ön Far Modelleri

Ön Far Modelleri

Ön far modelleri sis farları, xenon farları, LED farlar, halojen farlar ve angel farlardan oluşmaktadır. Sis farları, sisli, karlı, yağmurlu havalara uygun olarak tasarlanan ve önünüzü görmenizi kolaylaştıran modellerdendir. Bu modeller sürücülerin sisli hava koşullarında tabelaları, yolda bulunan çizgileri görmesini sağlar. Yoldan geçen kişileri görmeyi ve olası kazaları engelleyen sis farları mercekli, kavisli, düz şeffaf, LED gibi çeşitli modellerden oluşmaktadır. Güvenlik sağlamak için sürücülerin kullandığı sis farları, kum ve tozlara karşı önünüzü daha rahat görmenize de yardımcı olur. Bu sis farları halojen ve LED olmak üzere iki tipten oluşmaktadır. Sık sık onarım gerektirmeyen ön farlardan oluşan LED’li sis farları, doğa olaylarına karşı kişisel önlem almanızı sağlar. Xenon ön farları, özel tasarımları ile yeni nesil üretilen far modellerindendir. Bu farlar karşıdan gelen sürücünün de gözünü almayan güvenli ışık teknolojisi sayesinde kaza olasılığını daha aza indiriyor. Yola odaklanmanızı sağlayan ve görüş açınızı genişleyen Xenon far modelleri, yoldaki tabelaları, işaretleri daha net görmenize yardımcı olur. LED teknolojisine sahip ön far modelleri, otomobillerin daha az enerji kullanarak aydınlatma sağlayabilmelerine yardımcı oluyor. LED ışıklar, parlak bir ışık sahibi olmak isteyenler için tercih edilebilir. LED modelleri arasında bulunan ön far kayar led ön farın üzerinde bulunan ve aracın görünümünü daha sportif hale getirmeye yardımcı olan aparatlardır. Aracın görünüşünü daha şık hale getiren kayar LED’ler etrafınızdakileri daha kolay fark etmenizi sağlayarak güvenliğinizi arttırmayı hedefler. Halojen ön farlar, yüksek bir aydınlatma sağlayarak yolunuzu net bir şekilde seçebilmenize yardımcı olur. Daha düşük bir maliyetle üretilen ve parça değişiminin kolay olduğu halojen modeller, elektrik tasarrufunu arttırmanızı sağlıyor. Sis farı olarak da bilinen angel araba farları, araçlara estetik görünüm kazandırarak gündüz görüşünü netleştirmeyi amaçlıyor.

 Yüksek Aydınlatmalı Ön Farlar

Yüksek Aydınlatmalı Ön Farlar

Araçların ön farlarının eşit ve yüksek aydınlatma sağlaması, sürücülerin akşam vakti daha rahat ve güvenle ilerlemesini sağlar. Bu farları seçerken renk tonuna ve aydınlık şiddetine dikkat etmek de önemlidir. Diğer sürücülerin olumsuz etkilenmemesi amacıyla, ön farınızın hem güçlü hem de göz almayan modellerden oluşmasına dikkat edebilir, kazalara karşı daha tedbirli olabilirsiniz. Bunu sağlamanız için gerekli olan LED veya xenon ön farları bulunmaktadır. Bu farlar hem karşıdan gelen sürücünün gözünü almaması ve hem de yol işaretlerinin vurgulanması, net bir görüş açısı sağlayabilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Ön far led şerit değiştirme, manevra yapma için sürücülere kolaylık sağlar. Sürücülerin gece görüşünde şerit değiştirmesi eğer yolda başka araçlar da bulunuyorsa riskli bir durumdur. Bu durumu daha güvenli hale getirmek için ön farlarınızın yolunuzu daha net aydınlatması ve sürücülerin gözünü alacak şekilde olmaması gerekir. Bunu sağlayan far modellerinden olan halojen ve LED lambalar bulunmaktadır. Araç modellerine uygun birbirinden farklı şekillerde üretilen bu ön farlar, kişisel tercihinize göre seçilebilir. Oto ön far çeşitlerinden parlaklığı yüksek ve yolu gündüz görünümünde aydınlatmayı sağlayan modeller, sahip olduğu özellikler sayesinde ön plana çıkmaktadır. Yeni nesil ön far modelleri, konforlu sürüş deneyimini güçlendirerek daha net selektör yapabilmeyi ve daha kolay fark edilmeyi sağlar. İyi bir araştırma sonrasında araç modelinize uygun çeşitli far modellerini bulabilirsiniz. Göz yormayan ve yüksek aydınlatmaya sahip ön farlar, beyaz sarı gibi çeşitli renk tonu seçeneklerine sahiptir. Çeşitli yanıp sönen lambalar da, araçların sensör sağlamak ve dikkat çekmek amacıyla kullanılmaktadır. Gündüz görüşlerini netleştirmek ve hava koşullarına karşı önlem almak için angel sis araba ön farlarını takabilir; gece görüşlerini daha net ve güvenli hale getirmeyi sağlayan halojen, LED veya xenon farlar arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

 Ön Far Nasıl Takılır?

Ön Far Nasıl Takılır?

Çeşitli modellerdeki ön farlar, karşıdan gelen sürücüleri, yol tabelalarını veya yol işaretlerini kolayca fark etmenizi sağlar. Bu modeller aracınızın dış görünüşünü şık ve modern hale getirmenize de yardımcı olarak, araç görünümünü etkiler. Daha düşük enerjileri tüketen LED lambalar, doğa olaylarından etkilenmeden yola devam etmenizi sağlayan sis farları, daha net fark etme ve yolda bulunanları seçme imkânı tanıyan xenon lambalar ön farları tercih ederken göz önünde bulundurulması gereken detayda modellerdendir. Halojen modeldeki ön farlar, araçlarda daha parlak görüş açısı sağlarken aynı zamanda kolay değiştirilebilir yapıları ile herkes tarafından montajı mümkündür. Ön far nasıl takılır sorusuna cevap olarak öncelikle yeni aldığınız far ampulünü yerine iyi bir şekilde oturtmalı daha sonra far ampulü telini doğru bir şekilde takmalısınız cevabı verilebilir. Yerine geçirdiğiniz far telinin dayanıklı olup olmadığına dikkat etmeli ve far ampul soketinin düzgün bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmelisiniz. Ampulde kesikliğe neden olmamak adına bağladığınız tellerin sağlamlığı kontrol edilmelidir. Ön farlarda ampulün yuvaya sabitlenme şekli görüş açınızı ve ışığın dağılma şeklini değiştirir. Dilerseniz ön far ampulünü kendiniz değiştirebilir, dilerseniz bir tamirciden yardım alabilirsiniz. Doğru aydınlatma sağlamanız için farınızın şekline göre en uygun ampul tipini kullanmaya başlayabilirsiniz. Elektrik akımını daha iyi algılamayı sağlayan, yüksek aydınlanmaya ve kullanım amacına uygun şekillenen ön farlar, selektör yaptığınız zaman bunun daha kolay anlaşılmasına yardımcı olur. Selektör yaptığınızı anlamayan diğer sürücüler, kaza yapmanıza sebep olabilir. Doğru selektör yapmanıza yardımcı olacak kaliteli far ampulleri kullanmak kişisel güvenliğinizi arttırmanıza yardımcı olur. Çeşitli gündüz ve gece kullanımları için ayrılmış ön far modelleri, araç görünümünün de daha estetik görünmesini sağlayarak araç aksesuarları arasında yerini alıyor. Araçlarınız için gerekli olan ön farları, far ampullerini bulabileceğiniz ürün sayfamızda farklı modellerde ürünlere ulaşabilir ön far fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve satın alabilirsiniz.