Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tepe Lambası

için 1,335 sonuç bulundu.

Tepe Lambası

Araçların tavanına monte edilen oto tepe lambası, ambulans, itfaiye ya da polis arabalarında ikaz durumunu çevreye bildirmek amacıyla kullanılan bir lambadır. Oto tepe lambası acil durumlarda yanıp sönerek etrafa gerçekleşen olağanüstü bir durumun haberini verirken çoğu kez bu ışığa bir de siren eşlik eder. Bu ikaz lambaları farklı çeşitlerde ve boyutlarda olabilir. Kullanıma göre farklılık gösteren oto tepe lambası çeşitleri arasında döner, LED ışıklı ve sis lambası çeşitleri yer alır. Özellikle trafikte polisler ve ambulanslar tarafından kullanılan bu lambalar sayesinde diğer insanların dikkatini çekerek yolu açmak ve acil duruma müdahale etmek mümkün hale gelir. Saçtıkları güçlü ve renkli ışık sayesinde geceleri kolaylıkla fark edilebilmeyi sağlayan oto tepe lambalarının montajı da son derece kolaydır.

Oto Tepe Lambası Ne İşe Yarar?

Oto Tepe Lambası Ne İşe Yarar?

Oto tepe lambaları sıklıkla polis, itfaiye ya da ambulans gibi acil durumlarda kullanılan araçlarda ya da off road için kullanılan otomobillerde bulunur. Trafik ekiplerinin de kullandığı tepe lambalarından, diğer araçların dikkatini çekmek ve acil durumlarda yolun açılmasını sağlamak amacıyla yararlanılır. Genel olarak turuncu, sarı ve kırmızı renkte yanan bu lambalar, seyyar şekilde de kullanılabilir. Tepe lambaları vidalı ya da mıknatıslı olabilir. Ambulanslar trafiği açarak çok daha hızlı şekilde ilerlemek, polisler acil durum esnasında trafiği açmak, itfaiyeler yangın yerine çok daha hızlı şekilde ulaşmak için tepe lambalarını kullanırken, çekiciler de kırmızı tepe lambasıyla diğer araçlardan ayrılır. Trafikte oldukça önemli bir işleve sahip olan bu lambalar, farklı renk ve flaş seçenekleri ve ışık şiddeti ayarlarıyla da kullanılır.

Oto Tepe Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Oto Tepe Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Tepe lambası dış ve iç donanım özellikleri olarak farklı çeşitlerde satılır. Bu çeşitlerin başında LED ışıklı tepe lambaları gelir. Oto tepe lambası LED'li versiyonuyla, saçtığı güçlü ışık nedeniyle geceleri uzun mesafeden rahatlıkla fark edilebilir. Kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve amber rengi gibi farklı renklerde olabilen oto tepe lambası LED ışıkları farklı güçlerde ve flaş çeşitlerinde de olabilir. Darbeye dayanıklı plastik malzemeden yapılan lambalar, kolay bir şekilde monte edilebilir. Oto döner tepe lambası ise adından da anlaşıldığı üzere dönerek etrafına ışık veren bir lamba çeşididir. Özellikle ambulanslar ve polis araçları tarafından sık kullanılan döner tepe lambaları, flaşlı ya da daha yavaş olmak üzere farklı fonksiyonlarda çalıştırılabilir. Güneş ışığına dayanıklı olarak üretilen döner lamba camları darbeye dayanıklı olmaları nedeniyle de dikkat çeker. Bir diğer lamba çeşidi ise oto tepe sis lambası olarak öne çıkar. Daha çok off road araçlarda kullanılan ve tavana takılan oto döner tepe lambası, kamyon ve kamyonetlerde, otomobil ve ticari araçlarda bulunabilir. Uzun mesafeden ışık verebilen bu lamba türü, farlardan çok daha güçlü olan ışık kaynağıyla özellikle sisli hava koşullarında rahatlıkla kullanılabilir.

Oto Tepe Lambası Fiyatları

Oto Tepe Lambası Fiyatları

Özellikle trafikte seyir halindeyken üzerinde bulunduğu aracın hemen fark edilmesini sağlamak amacıyla kullanılan oto tepe lambaları, farklı seçeneklerde ve fiyatlarda olabilir. Uzun yolda ve zorlu hava koşullarında ilerleyecek olan off road otomobillerinde sis lambaları kullanılırken polis, itfaiye, sivil polis, ambulans, çekici gibi resmi araçlarda ise LED tepe lambaları ve döner tepe lambaları kullanılır. Bu lambalar uzun mesafeden algılanabilen güçlü ve renkli ışık kaynakları, flaşlı olmaları ve çoğu kez bir sirenle birlikte kullanılmaları nedeniyle oldukça fonksiyonel lambalardır. Oto tepe lambası fiyatları bu çeşitlere ve özelliklere göre farklılık gösterir. Vidalı versiyonlarının montajında bir uzmandan yardım almak gerekirken, mıknatıslı ve seyyar versiyonlar bireysel kullanım açısından oldukça pratiktir. Aracınız için ihtiyacınız olabilecek diğer aydınlatma ürünlerini incelemek için Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(125)
ve üzeri (183)
ve üzeri (207)
ve üzeri (209)
ve üzeri (215)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL