Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tepe Lambası

için 1,347 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tepe Lambası

Tepe ikaz lambası olarak da isimlendirilen tepe lambası trafik güvenliği ve iş güvenliğini sağlamak için oldukça önemli araçlardır. Bunun yanı sıra çok yönlü kullanım amacına sahip olan lambalardır. Farklı çeşitleri de bulunun bu ürünler yansıttıkları renkler yardımıyla da farklı anlamlar taşırlar. Bu lambalar; polis, ambulans, jandarma, itfaiye, yol bakım, özel güvenlik gibi araçların trafikte fark edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında iş güvenliği alanlarında da kullanılarak uyarıcı görevi görürler. Ayrıca off road için kullanılan otomobillerde de bulunur. Bu sayede özellikle akşam ve gece saatlerinde dikkat çekici ışıkları sayesinde oluşabilecek tehlikelerin önlenmesine yardımcı olurlar. Kullanıldığı yerlere sabitlenen bir yapıları vardır. Yansıttığı renklere göre farklı anlamlar taşıyan bu lambalar bu farklı anlamlara göre insanlara farklı uyarılar vermektedir. Bu renkler sarı, mavi, beyaz, yeşil, kırmızı gibi renklerdir. Bu lambalar çok çeşitli yapılarda üretilmektedir. Bu çeşitler arasında; çakar tepe lambası, döner tepe lambası, kablolu tepe lambası ve mıknatıslı tepe lambası gibi ürünler bulunmaktadır. Araçların tavanına monte edilebilen bu lambalar sayesinde ikaz durumları çevreye çok rahat bir biçimde duyurulabilmektedir. Acil durumlar sırasında yanıp sönerek bu acil durumu çevreye haber veren bu lambalar çevreye bu acil durumu haber vermektedir. Bu sırada çoğunlukla bir siren sesi de çalmaktadır. Örneğin ambulanslar bu lambalar sayesinde hastaları hızlıca hastaneye yetiştirebilmektedir. Yolu açan diğer sürücüler bu lambalar sayesinde acil durumun farkına varmaktadır. Özellikle gece daha dikkat çekici hale gelen bu lambalar fark edilir bir formda üretilir. Ayrıca bu lambalar, seyyar bir biçimde de kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra vidalı ya da mıknatıslı olarak üretilebilmektedir. Trafikte oldukça işe yarayan bu lambalar sayesinde diğer sürücüler acil durumun farkına varır ve bu araçlara yol verirler. Örneğin yangın çıkan bir yere gitmesi gereken itfaiyeler bu lambalar yardımıyla yolun açılmasını sağlarlar. Polisler ise acil durum esnasında yine bu lambalar yardımıyla yolu hızlıca açabilir. Çekicilerde de kırmızı renkli olarak kullanılabilen bu lambalar çekicilerin diğer araçlardan ayrılmasına yardım eder. Bu lambalar değişik renk ve flaş seçeneklerine sahiptir. Ayrıca ışık şiddeti de ayarlanabilmektedir.

Tepe Lambası Bulunduran Araçlar

Tepe Lambası Bulunduran Araçlar

Araç tepe lambası sıklıkla kullanılan ve özellikle trafikte karşınıza çok çıkan lambalardır. Uyarıcı yapıları sayesinde hemen dikkat çeken ürünlerdir. Çoğu lambanın yanında siren sesi de kullanılmaktadır. Bu sayede lambaların dikkat çekicilik oranı daha fazla artmaktadır. Bu lambaları bulunduran araçların başında polis araçları bulunmaktadır. Görevleri gereği pek çok suçluyu yakalayan polis mensupları çoğu zaman da trafikte, trafiği düzenlemekle görevlidirler. Bu görevlerini yerine getirirken bazen acil ve olağanüstü durumlarla karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu acil durum zamanlarında özellikle trafikte dikkat çekip yolu açarak ilerlemeleri gerekebilir. Bu yolu açma işlemini yaparken ise bu lambalardan yararlanırlar. Siren sesi ile desteklenen bu lambalar sayesinde diğer sürücüler polis araçlarına yol verirler. Polis araçları ise hızlıca yollarına devam edebilir. Diğer bir araç ambulanslardır. Hastaları hastaneye yetiştirmek gibi hayati bir görevleri olan bu araçlar trafikte uzun saatler bekleyemez. Hastanın durumuna bağlı olarak hastaneye bir an önce yetiştirilmesi gerekebilir. Bu hayati durumun farkında olan diğer sürücüler yolda ambulanslara hemen yol vermektedir. Bu hemen yol verme işlemi ile bu lambaların dikkat çekici yapıları sayesinde mümkün hale gelmektedir. Bu lambaları bulunduran diğer bir araç ise itfaiyelerdir. Özellikle yangın durumlarında yangının hemen söndürülmesi ve başka alanlara sıçramaması oldukça önemli ve hayati bir meseledir. İtfaiyelerin hızlıca yollarına devam edebilmesi gerekmektedir. Yine bu lambalar sayesinde acil bir durumun olduğunu fark eden diğer sürücüler itfaiyeye yol vermekte ya da yoldan kenara çekilmektedir. İş makinelerinde de sıklıkla kullanılan lamba çeşididir. Bu sayede diğer sürücüler yolda bir çalışma olduğunu uzaktan fark edebilir ve buna göre dikkatli bir biçimde araçlarını kullanabilirler. Özellikle kazalara sıklıkla rast gelinen akşam ve gece vakitlerinde bu lambalar dikkat çekici yapıları ile oldukça işe yaramaktadır. Oluşabilecek kazaların önlenmesinde yardımcı rol oynamaktadırlar. Bu araçların yanı sıra; koruma filoları, zabıta ekipleri, güvenlik araçları, cenaze araçları, özel güvenlik araçları, kurtarıcı araçlar bu lambaları sıklıkla bulunduran araçlardır. Bunlara ek olarak off road olarak bilinen arazi araçlarında da bulunan lambalardır. Bu lambalar, zorlu arazi koşullarında rahatlıkla etrafı görmenizi sağlayarak güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlar.

 Renklerine Göre Tepe Lambası Çeşitleri

Renklerine Göre Tepe Lambası Çeşitleri

Oto tepe lambası farklı renklerde üretilen ürünlerdir. Her bir renk farklı anlamlara gelebilmektedir. Bu renkler aynı zamanda araçlara geçiş üstünlüğü sağlamaktadır. Örneğin tepe lambası mavi ambulanslarda sıklıkla karşınıza çıkan, yaralı ve acil hastaların taşınması ve bunlara ilk ve acil yardım yapılması için kullanılan cankurtaran ve özel amaçlı taşıtlarla, yaralı ve acil hasta taşıyan diğer araçlarda bazen tek bazen de kırmızı rengiyle beraber kullanılan bir renktir. Bunun yanı sıra sanık ve suçluları takipte olan ya da güvenlik için olay yerine giden zabıta araçları tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca trafik güvenliğini sağlamak ve korumak için olay - kaza yerine giden araçlar tarafından kullanılır. Kar ve buz mücadelesi kapsamında çalışma yapan araçlar yine mavi tepe lambasını kullanmaktadır. Son olarak hizmetin devamı süresince koruma amaçlı korunan araçlar tarafından kullanılan bir renktir. İtfaiye araçları ve alarm sırasında sivil savunma hizmetlerine ait araçlar ise kırmızı renkli tepe lambalarını kullanırlar. Ambulans, polis gibi araçların genelde mavi ya da mavi - kırmızı renkleri bir arada kullandıkları görülmektedir. Tepe lambası sarı renkli kullanımı da sıklıkla karşınıza çıkan tepe lambalarında kullanılan bir renktir. Özellikle yol yapım aşamalarında sıklıkla karşılaşılan ve gördüğümüz bir renktir. Özellikle akşam oldukça dikkat çekici sarı ve parlak yapısı sayesinde araçların hızla dikkatini çekmektedir. Araçlar da yavaşlayarak kaza gibi istenmeyen durumlardan kaçınabilmektedir. Sarı renk genelde dikkat gerektiren, makine arızası, uyarı, düzeltilmesi gereken küçük durumlarda kullanıldığı bilinen bir renktir. Bu özelliği sayesinde uyarıcı konumunda bulunur. Bu lambalar kalabalık yollar sırasında oldukça işe yaramaktadır. Ambulans, polisi itfaiye gibi geçiş üstünlüğü bulunan araçların yolda hızla fark edilmesini sağlar. Yolun açılmasına yardımcı olur. Acil ve olağanüstü durum ya da olayların hızlıca giderilmesi konusunda görevlilere fayda sağlar. Siren sesiyle desteklenmesiyle uyarıcı düzeyi artan lambalar işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Sayfamızda pek çok lambaya kolayca ulaşabileceğiniz bu ürünler sayesinde hayati önem taşıyan olaylar karşısında çevreyi rahatça uyarabileceksiniz. Arazi araçlarınız için en uygun lambaları da sayfamızdan kolayca bulabilirsiniz. İnceleyerek ürünlerin özelliklerine rahatça bakabilirsiniz. Sayfamız güvencesiyle gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz bu ürünleri sepetinize ekleyerek satın alma işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Çakarlı Tepe Lambalarıyla Güvenlik Önlemlerini Artırın

Çakarlı Tepe Lambalarıyla Güvenlik Önlemlerini Artırın

Tepe lambaları farklı çeşitlerde, renklerde üretilebilen ürünlerdir. Bunlar arasında bulunan ürünlerden biri de tepe lambası çakarlı çeşididir. Kelime anlamıyla trafikte üstünlük sağlamak amacıyla araçların kullandığı mavi - kırmızı vb. ışıklar bu isimle anılmaktadır. Trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan lambalardır. Bu lambalar çakarak ışık yaymaktadır. Pek çok araçta rastlayabileceğiniz bu ürünler gece karanlığında daha net ve daha parlak ışık yaymaktadır. Bu özellikleri ile ön plana çıkan ürünler arasında yer alırlar. Sayfamızda pek çok çakarlı tepe lambası çeşidi bulunmaktadır. Kişisel tercihinize göre seçim yaparak istediğiniz renk ve modeldeki lambayı kolayca satın alabilirsiniz. Birinci kalitede üretilen bu ürünlerden bazıları sarı - turuncu ışıklar şeklinde yaymaktadır. Genelde 12 volt ile 110 volt arasında çalışma özelliğine sahiptirler. Cam rengi turuncu olan ve mıknatıslı yapıya sahip lamba çeşitleri de mevcuttur. Ürünler ters akım bağlama ve ani voltaj değişimlerine karşı korumalıdır. Ürünler hemen hemen tüm marka ve model otomobillerde kullanılacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Otomobil, minibüs, hafif ticari vb. araçlar ve tüm marka ve model otomobillerde değişik amaçlarla kullanıma uygun olarak üretilen ürünlerdir. 160 km hıza kadar sabit durma özelliğine sahiptirler. Tüm binek ve ticari araçlarda, resmi otomobillerde, güvenlik araçlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bazı lambalar içerisinde ise strobe tip led çakar lamba ampul bulunmaktadır. Hızla çakarak uzaktan bile rahatlıkla fark edilebilir. Ampullere göre bu çakar lamba daha dikkat çekici ve uzun ömürlü bir üründür. İsteğe bağlı olarak bazı ürünler monte edilerek ya da mıknatısı yardımıyla tavana yapıştırarak kullanılabilir. Bazı ürünlerin yanında 1. 5 - 2 metre uzunluğunda kabloları da gönderilmektedir. Çakmağa takılabilen modeller de sayfamızda mevcuttur. Bu tarz lambalar tüm marka ve model otomobillerde, iş makinelerinde, güvenli yol sürüş araçlarında kullanıma uygundur. Sayfamızı inceleyerek geniş ürün çeşitliliği arasından daha farklı özellikteki ürünlere ulaşabilir, sepetinize ekleyebilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz bu ürünleri kolayca satın alabilir ve satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece istediğiniz lambalara sahip olabilirsiniz. İhtiyacınıza göre sis farı çeşitleri de sayfamızda mevcuttur.

 Ledli Tepe Lambaları

Ledli Tepe Lambaları

Tepe lambaları çok farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Led tepe lambası güçlü ışık saçmaktadır. Bu özelliği sebebiyle geceleri uzun mesafelerden bile rahatlıkla fark edilir ve görülür. Farklı renklerde üretilebilen bu ürünler, farklı güçlerde ve farklı flash çeşitlerinde olabilmektedir. Sayfamızda pek çok farklı modele kolayca ulaşabilirsiniz. Bu modellerden bazıları 12 volt ile çalışabilmektedir. Bazı ürünler ise 24 ledli çakar lamba şeklindedir. Bazı modeller ise 12 volt - 30 volt arasında çalışabilmektedir. Kontrol ünitesi bulunan lambalar kontrol üniteleri sayesinde 8 farklı şekilde ışık verebilmektedir. Panjur içlerine, tavana ve araç içine uygulanabilen ürünlerin montajı son derece kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Bazı ürünlerde çakmaklık girişi bulunmaktadır. Bu ürünlerde çakmaklık girişi ve ara kabloları ürünle beraber gönderilmektedir. Çoğu ürünün kalite kontrolü yapılmıştır ve kalite kontrolü yapılmış bir biçimde gönderilir. Traktör, iş makinesi, çekici gibi araçlar için uygun olan bu ürünler ile karanlıkta daha net bir biçimde algılanabilirsiniz. Bazı lambalar sarı renkli olmakta ve daha tır, kamyon gibi araçlar için uygun olmaktadır. Bu ürünlerin boyları 1. 20 metreyi bulabilmekte ve tır - kamyonunuzun üst kısmını boydan boya kaplayabilmektedir. Sarı lambaların yanı sıra kırmızı, beyaz ve yeşil renk seçenekleri bulunan ürünler de mevcuttur. Bazı lambalar ise 16 ledli olarak üretilmektedir. Kontrol ünitesi bulunan ürünler kontrol üniteleri sayesinde 8 farklı şekilde ışık verebilmektedir. Panjur içlerine, tavana ve araç içine uygulanabilen bu ürünler 12 volt tüm araçlarda uygulanabilmektedir. Bu lambaların montajı son derece kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Bazı ürünler ise içerisinde kumanda beyni ve ara kablolar ile beraber gönderilebilmektedir. 220 volt enerji ile çalışan lambalar ise genelde otoparklarda, garaj kapılarında, bariyerlerde, otomatik kapı motorlarında kullanılmaktadır. Enerji aldıktan sonra otomatik yanma sönme şeklinde çalışan bu ürünlerin de ışık tipi led biçimindedir. Bu ledli lambaların 3 farklı far ve aydınlatma seçeneği bulunmaktadır. Ham maddeleri ABS ve akrilik gibi malzemelerden üretilen lambaların bağlantı şekli kablo ile sağlanmaktadır. Çalışma sıcaklıkları ise genelde - 20 C / + 50 C şeklinde olmaktadır.

 Mıknatıslı Tepe Lambaları ile Lambanızı Kolayca Monte Edin

Mıknatıslı Tepe Lambaları ile Lambanızı Kolayca Monte Edin

Tepe lambası mıknatıslı modeli ile lambanızı aracınıza kolayca monte edebilirsiniz. Mıknatıslı yapıda tasarlanan bu lambalar monte işlemleri sırasında size ekstra kolaylık sağlamaktadır. Sayfamızda pek çok mıknatıslı lamba çeşidine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu lambalar 12 volt ve 24 volt olmak üzere 2 ayrı enerji seçeneği bulunan formlarda tasarlanabilmektedir. Bunun yanı sıra ampullü olarak tasarlanabilirler. Çoğu mıknatıslı tepe lambasında çakmak girişi de bulunmaktadır. Lambaların bir kısmında mıknatıs özelliği mıknatıslı alt taban şeklinde tasarlanmaktadır. Kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler yüksek hızlarda bile tavana tutunma gücüne sahiptir. 12 volt ve 24 volt olarak üretilen modellerinin yanı sıra 110 volta kadar araçlarda kullanıma uygun bir lambadır. Tepe sis lambası diğer bir lamba çeşididir ve daha çok off road adı verilen araçlarda kullanılmaktadır. Farlardan daha fazla ışık yayma özelliğine sahip olan bu ürün sisli hava koşullarında kullanıma oldukça uygundur. Sayfamızda bu ürünlere rahatlıkla ulaşılabilir. 9 ledli olarak tasarlanabilen bu ürünler off road araçların aydınlatma sis ve tepe lambası olarak sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alırlar. Şık tasarıma sahiptirler. Soğutmalı döküm yapıya sahip olan çoğu model, net beyaz bir ışık yaymaktadır. Yüksek ışık performansına sahip olan ürünlerin çoğu üniversaldır ve her araç tipi için kullanılabilir. Otomobiller, hafif ticari ve ticari araçlar, kamyon, kamyonet vb. gibi araçlarda rahatlıkla kullanıma uygun olan lamba çeşitleridir. Bazı modellerdeki sis lambaları max 500 metre ışık mesafesi ile sisli ortamlarda sis açabilme özelliğine sahiptir. Ürünler sağlam yapışkana sahiptir. İsteğinize göre bu yapışkan ile, silikon ile ya da delerek montaj ederek ürünleri kurabilirsiniz. Bazı lambalar boyanabilir dış yüzeye sahip olmaktadır. Sisli hava şartlarında uzun gece yolculuklarında aracınızda bulunan sis farları yetersiz kalabilir. Bu tarz durumlarda yardımcı sis farı olarak da bilinen bu lambalar sayesinde görüşünüzü daha net hale getirebilirsiniz. Bu sayede daha güvenli bir yolculuk yapmanız mümkün hale gelir. Kaza gibi tehlikeli durumlarla karşılaşma olasılığınız böylece azalır. Döner tepe lambası diğer bir tepe lambası çeşididir. Dönerek etrafına ışık veren lamba çeşitleridir. Özellikle ambulans ve polis gibi araçlarda sıklıkla kullanılır. Güneş ışığına dayanıklıdır. Darbelere karşı dayanıklı ve kaliteli bir biçimde üretilirler. Sayfamızdan xenon far modellerine de bakabilirsiniz.