Ampul

Araçların farlarının arka kısmında küçük bir far ampulü bulunur ve farlar üzerindeki aydınlatma bu şekilde gerçekleşir. Far ampulünün beyazdan sarıya doğru bir çok farklı rengi bulunur. Tercih ettiğiniz renk tonuna göre far ampulü satın alabilir ve farlarınızın o renkte yanmasını sağlayabilirsiniz. Farlar, araçların önünü aydınlatmada ve gerektiği zaman diğer araçlarla iletişim kurmaya yardımcı olan ürünlerdir. Her aracın önünde ve arkasında farklı görevleri üstlenmiş far çeşitleri bulunur. Far çeşitlerinin aydınlanmasını içerisindeki far ampulleri gerçekleştirir. Far şekilleri büyük olsa da içerisindeki far ampulleri daha küçük yapıdadır. Aracınızın farı yanmıyorsa, büyük ihtimalle far ampulünde bir sorun oluşmuştur. Yeni bir far ampulü satın alarak aracınızın farlarını eskisi gibi sağlıklı duruma getirebilirsiniz.

Far ampulünüzü değiştirmek için öncellikle önde duran koruyucu kısmın itina ile çıkarılması gerekir. Daha sonra eski far ampulü yerinden çıkarılır ve yenisi takılır. Far ampulü değiştirme esnasında, ellerin ampulün baş kısmına temas etmemesine ve herhangi başka bir lekelenmemenin olmamasına dikkat edilmeli. Far ampulünü yerine takarken üzerinde bulunan 3 tane işarete dikkat edilmelidir. Far ampulünün içeride özel konumu vardır. Far ampulünün yerli yerine tam oturması gerekmektedir. Yoksa farlar yandığında çok dağınık bir ışık dalgası oluşur. Bu ışık da karşıdan gelen sürücüleri oldukça fazla rahatsız eder. Özellikle tepe noktasının herhangi bir yere temas etmeden far yuvasına takılması gerekir. Tırnakların iyice yerine takıldığından emin olduktan sonra, far ampulü teli yerine geçirilir. Böylece far ampulü emniyetli bir şekilde yerine takılmış olur. Daha sonra far koruyucusu, tekrar söküldüğü gibi yerine takılır. Yerine oturtma işlemi sırasında içine toz ve su kaçmayacağından emin olacak şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Otomobil kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen Bosch far ampulüdür. Diğer far ampullerine göre % 90 daha fazla ışık verir. Plus 50, Plus 60 ve Plus 90 grubundan olan far ampulleri, diğer halojen lambalara göre yola daha çok ışık yayar. Zorlu hava şartlarında bile daha uzun mesafelere güçlü aydınlatöa sağlar. Böylece her türlü hava koşulunda rahat ve konforlu sürüşler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle gece sürüşlerinde daha aydınlık yollar ile sürüş güvenliğinizi arttırmış olacaksınız. Uzun yolculuklar esnasında gözü yormayan yapısı ile uzun seyahatlerinizi kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Far ampulü fiyatları, markalarına ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bir çok farklı marka tarafından far ampulü üretilmektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Ampul

için 18,270 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(1,425)
ve üzeri (1,987)
ve üzeri (2,166)
ve üzeri (2,217)
ve üzeri (2,311)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL