Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Ampul

için 19,413 sonuç bulundu.

Ampul

Otomobillerin aydınlatma sistemlerindeki en önemli parçalardan biri ampul olarak ön plana çıkıyor. Oto ampul ürünleri aydınlatma sisteminin en son halkasını oluşturuyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte de oto ampul tipleri giderek çeşitleniyor. Artık halojen ampullerin yanı sıra LED ampuller de otomobillerde sıklıkla kullanılıyor. Üstelik LED teknolojisi araca fabrikada eklenebildiği gibi sonradan da monte edilebiliyor. Bulunla birlikte her ampul çeşidinin kendine göre özellikleri bulunuyor. Otomobilinde ne tür ampul kullanacağı ise araç sahibinin tercihine kalıyor. Bu noktada araç sahipleri avantajlı bir konumda bulunuyor. Zira oto ampul markaları pek çok seçeneği tüketicilerin beğenisi sunuyor ve bu d alternatif noktasında zenginliğin önünü açıyor.

Daha Kolay Fark Edilmek için LED Ampul

Daha Kolay Fark Edilmek için LED Ampul

Otomobillerde kullanılan ampul çeşitlerinden biri olan LED ampul giderek daha fazla araçta kendine yer buluyor. Oto LED ampul diğer ampullere göre daha keskin bir görünüm seriliyor. Bu sebeple gündüz farı olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu da aracın diğer sürücüler ve yayalar tarafından kolay fark edilmesini sağlıyor. LED teknolojisi fren lambası olarak da araçta kendine yer bulunuyor. Sürücü fren pedalına bastığı anda yanan LED ampul, yapılan hamlenin arkadaki araçlar tarafından daha kolay algılanmasına yardımcı oluyor. Yine sinyal lambalarına da giren LED teknolojisi hem diğer araçlar hem de yayalar tarafından fark edilmeyi kolaylaştırıyor. Keskinlik özelliği sebebiyle LED otomobil ampulleri güvenlik konusunda araca olumlu olarak etki ediyor. Bunun dışında LED ampuller araca şık bir görüntü kazandırıyor. Bu ampuller oval şekilde ya da şerit şeklinde olabiliyor. Bu özelliklerinin yanı sıra LED ampuller keskin olmalarına rağmen ışığını geniş bir alana yayamıyor. Bu sebeple oto far ampulü olarak tercih edilmiyor. Far ampulü olarak halojen farlar ya da Xenon farlar öne çıkıyor.

Yüksek Işık Gücüne Sahip Xenon Ampul

Yüksek Işık Gücüne Sahip Xenon Ampul

Oto ampul çeşitleri arasında Xenon teknolojisi de bulunuyor. Xenon far adını “ksenon” elementinden alıyor. Xenon far bazı araçlarda satış esnasında aracın paketine göre standart ya da opsiyonel olarak sunulabiliyor. Fabrika çıkışında Xenon fara sahip olmayan araçlarda ise daha sonradan uygulanabiliyor. Genelde beyaz renk ışık saçan Xenon farlar için farklı renklerde ampul seçenekleri bulunuyor. Ayrıca bu farlar yüksek ışık gücüne sahip ancak bu ışık karşı taraftan gelen aracın içindekileri ya da önde giden araçta bulunan yolcuları dikiz aynasından yansıyarak rahatsız edebiliyor. Bu sebeple trafikteki diğer sürücü ve yolcuları rahatsız etmeyecek düzeyde ışık saçan ürünleri tercih etmek gerekiyor.

Kolay Ulaşılabilen Halojen Far

Kolay Ulaşılabilen Halojen Far

Halojen farlar diğer far çeşitlerine göre daha düşük maliyetlere sahip bulunuyor. Bu sayede pek çok gelir seviyesindeki tüketiciye hitap edebiliyor. Bu sayede kolay ulaşılabilen bir far çeşidi oluyor. Üstelik halojen ampuller oldukça geniş bir alanda kullanılıyor. Aracın ön farlarından sinyal lambasına kadar pek çok yerde kullanılıyor. Oto tavan lambası ampulü olarak da daha çok halojen ampul tercih ediliyor. Halojen ampulün kullanım alanı aracın hem içerisini hem dışarısını kapsıyor. Bu ampuller oto park ampulü olarak da araçta kendine yer buluyor. Yine fren lambası olarak da tercih edilebiliyor. Ayrıca halojen ampuller kolay monte edilebilen bir yapıya sahip bulunuyor. Oto ampul çeşitleri oldukça geniş bir aralıkta yer alırken aynı durum oto ampul duy çeşitleri için de söz konusu oluyor. Standart duy modellerinden LED duy modeline kadar pek çok ürün bulunuyor. Böylece duy konusunda da araç sahiplerinin karşısına zengin bir seçenek çıkıyor. Aracınızın aydınlatma performansını geliştirmek adına diğer ürünleri de incelemek isterseniz Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(2,667)
ve üzeri (3,738)
ve üzeri (3,966)
ve üzeri (4,008)
ve üzeri (4,130)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL