Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Model

T10
H7
H4
H1
T15
H11
H3
T5
T20
H8
93
D1S
D3S
D2S
67
MF
H27
H15
H16
HB3
HB4
H10
H9
D4S
D2R
53
H21
P21
H6
12V
D8S
D5S
D6S
T4
S2
H19
HB5
H13
D4R
D1R
D2s
H18
Hb3
Hs1
W5w
Hb1
T3
96
D4s
-
94
D3R
H12
Hb4
21
68
880
Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ampul

için 20,540 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto Ampul

Otomobiller ve taşıtlar günlük hayatımızda büyük bir yer tutmaktadır. Gün içerisinde evden işe veya okula giderken sıkça tercih ettiğimiz bu araçların trafikte güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri adına yıllar içinde pek çok geliştirme yapılmış ve önlem alınmıştır. Görüş, bir sürücü için hayati önem taşımaktadır. Belirli bir hızla giderken önünüzü düzgün görememek olası kazalara davetiye çıkarmak manasına gelmektedir. Trafiğin temel kurallarından biri hava karardığı andan itibaren araç aydınlatma sistemlerinin devreye sokulmasıdır. Buna ek olarak gündüz de farların açık tutulması özendirilmektedir. Aydınlatma faaliyetleri trafikte dikkat unsurunu canlı tutup artırdığından can ve mal kaybının önlenmesi adına büyük önem taşımaktadır. Teknolojiyle birlikte hızla gelişen otomobillerin her parçasında olduğu gibi aydınlatma birimlerinde kullanılan teknoloji ve malzeme de gün geçtikçe değişmekte ve gelişmektedir. Bundan 10 sene önce kullanılan ürünlerin performansı ile bugün kullanılan modellerin performansı büyük farklılık göstermektedir. Yıllar geçtikçe yollar daha da yoğunlaşmış, araçlar hızlanmış ve aydınlatma sistemlerine duyulan ihtiyaç artmıştır. Buna cevap olarak pek çok ihtiyacı karşılayacak nitelikte ve çeşitte ürün piyasaya sürülmüştür. Işıklandırma sistemi veya ampul tiplerinden bahsetmeden önce farlarınızın daima temiz olduğundan emin olmanız da doğru ışıklandırma deneyimi yaşamanız adına oldukça büyük önem taşımaktadır. Far camlarının kirli, çamurlu, lekeli veya paslı olması durumunda ışıklandırma ne kadar doğru olursa olsun performansının sürüş deneyiminize yansıma ihtimali oldukça düşecektir. Günümüzde oto ampul çeşitleri arasından tercih yapılırken yalnızca ihtiyaca uygun olan değil, müşterinin estetik algısına uygun olan ürünler ön planda tutulmaktadır. Farklı marka ve modellerdeki araçların ışıklandırma sistemleri farklı duylarla çalışmaktadır. Bu sebeple ışıklandırma sistemi alışverişi yapmadan önce aracınızı iyi tanımanız büyük önem taşımaktadır. Satın alma işleminden önce kullanım kitapçığına bakmanız ya da bir ampulü sökerek ampul kodunu öğrenmeniz gerekmektedir. Böylece aracınıza uygun far ve aydınlatma modelleri arasından dilediğinizi seçebilir ve satın alabilirsiniz.

Oto Ampul Modelleri

Oto Ampul Modelleri

Farklı modellerdeki ürünler kendilerine has avantajlar barındırmanın yanında dezavantajlar da barındırmaktadırlar. Bu sebeple, ürün satın alınırken ihtiyacınızı karşılayacak ürünü ön planda tutmanız oldukça önemlidir. Otomobiller genellikle modellerine göre değişen farklı aydınlatma dizaynlarına sahiptirler. Piyasada çok çeşitte model bulunmaktadır. Her aydınlatma ürünü, her otomobile uygun olmayacaktır çünkü piyasadaki ürünler farklı sistemlere hitap edecek şekilde üretilmişlerdir, taban ve boyuta sahiptirler. Satın alırken otomobilinizin aydınlatma sistemine uygun ürünü satın almanız oldukça büyük önem taşımaktadır. Günümüzde araç aydınlatma sistemleri xenon, halojen ve led ampullerden oluşmak üzere üç farklı çeşit far ampülü modeline sahiptirler. Her otomobil sahip olduğu aydınlatma tasarımına sahip olarak farklı tipte ampül kullanımını gerektirmektedir. Farklı senaryolarda yolculuğun kalitesini ve güvenliğini riske atmamak adına kullanılacak sis ampulleri de bunlardan biridir. Aracın aydınlatma sistemine dahil farlar, stop lambaları, sinyaller ve iç ışık sistemleri bulunmaktadır. Tüm aydınlatma sisteminin temel amacı olan ışıklandırma ise oto ampul modelleri vasıtasıyla sağlanmaktadır. Önceki yıllarda halojen ampuller tercih edilirken günümüzde led far için ampuller daha sık tercih edilmektedir. Gün geçtikçe daha çok araçta görülen bu ürün, diğer modellere kıyasla daha keskin bir görünüm sağlamaktadır. Gündüz farı olarak oldukça sık bir şekilde kullanılan model, araçların trafikteki paydaşlar tarafından rahatça fark edilmesine olanak sağlamaktadır. Otomobillerde yer alan gelişmiş özelliklerden bir diğeri ise far sensörüdür. Bu sensör hava karardığı anda otomatik olarak aracın farını devreye sokar ve önünüzü aydınlatır. Sizin ihtiyaç olduğunu düşünmediğiniz, belki de havanın yeni kararmaya başladığı anlarda devreye giren bu sistem görüşünüzün düşmesini engelleyerek olası kazaların önüne geçmektedir. Gece araç kilidinizi açar açmaz devreye giren sistem, tünel geçişlerinde de otomatik olarak devreye girmektedir. Araçtan inmeniz durumunda yine otomatik olarak kapanan sensörler, açık kalarak akünün bitmesine yol açıp sizi mağdur etmez. Far ayarı, sağlıklı bir sürüş tecrübesi yaşamak adına büyük önem taşımaktadır. Kullanılan far tipine göre farklılık gösteren ayar süreci, doğru olmayan tipte ışıma yapan farların tespit edilmesi ve sürüşü tehlikeye atmasını engellemek adına belirli periyotlarda yapılmalıdır.

Oto Ampul ile Güvenliğinizi Sağlayın

Oto Ampul ile Güvenliğinizi Sağlayın

Canınızı emanet ederek birlikte yola çıktığınız otomobilinizin donanımları arasında her sistem büyük öneme sahiptir. Tüm donanımların yanında size ve ailenize güvenli bir sürüş deneyimi sunulması adına ışıklandırma sistemleri, farlar büyük bir rol oynamaktadır. Sürücünün kaliteli bir görüşe sahip olması sağlıklı bir yolculuğun ilk şartları arasında yer almaktadır. Işıklandırma sisteminin düzgün çalışması sürücü için bir ihtiyaç olduğu gibi trafikte yer alan diğer sürücülere karşı da borcudur. Tasarım anlamında arabanın gözü olarak nitelendirilebilecek ön ışıklandırma bölümü aracın estetik görünümüne de büyük katkı sağlamaktadır. Her marka farklı modellerinde değişkenlik gösterebilen aydınlatma sistemleri geliştirmekte ve uygulamaktadır. Aracın dış aydınlatma sistemi özellikle güvenliğin sağlanması, aracın karanlıkta veya siste yerinin ve sürücünün aksiyonları yansıtması açısından oldukça değerlidir. Aracınızı satın aldıktan sonra da ışıklandırma sistemleri üzerinde ihtiyacınız ve estetik zevkinize göre çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Hemen hemen her araca uygun tipte piyasada bulunabilen ürünler sürücülere pek çok avantaj sunmaktadır. Özellikle uzun yolda oldukça performanslı bir ürün olarak nitelendirilebilecek olan modeller, sürücüye net görüş alanı sağlamasının yanı sıra göz yorma, kamaştırma gibi negatif etkilere de sahip değildir. Çevre ışıklandırmasının yetersiz veya hiç olmadığı bir yolda gece ilerlerken bu modellerin geniş açılı tasarımı sayesinde yol kenarlarını da net bir şekilde görebilir, sürüşünüzü buna uygun şekilde rahatça devam ettirebilirsiniz. Muadillerine oranla oldukça uzun ömürlü olan ürün led modellere oranla üç kat fazla ışık yayarken enerji tüketimi ise daha düşüktür. Trafikte karşıdan gelen sürücüyü rahatsız edecek, göz yormasına ve kamaşmaya neden olabilecek özel farları trafik içerisinde kullanmak sakıncalı görülmektedir ve bu sebeple satın alma yapmadan önce gerekli incelemeleri yapmanız gerekmektedir.

Oto Ampul Model ve Özellikleri

Oto Ampul Model ve Özellikleri

Trafikte yapılan frenler zaman zaman mal ve can kaybına yol açacak kazalara neden olmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına otomobil sürücüsünün ayağını frene bastığı anda yanan ve aracın arkasında konumlandırılan oto stop ampul yanarak arkadan gelen sürücülere ve yayalara aracın durma hamlesi yaptığı haberini verir. Bu ampulun çalışır durumda olması olası kazaların önüne geçilmesi adına oldukça önemlidir. Farklı ampul çeşitleri farklı avantajlar sunarken seçim yapmak iste otomobil sahibine kalmaktadır. oto ampul markaları bol çeşitte, fonksiyonel ürünleri müşterilere sunmaktadır ve bu da otomobil sahiplerine seçim özgürlüğü şansı sağlamaktadır. Oto ampul fiyatları ürünün markasına ve modeline göre farklılık göstermektedir. Oto ön far ampulleri tüm ışıklandırma sistemleri arasında en büyük öneme sahiptir. Doğrudan sürücünün görüşünü aydınlatan bu ürünler, olası arızaları durumunda yolculukları büyük tehlikeye atmaktadırlar. Otomobiliniz için uygun farı satın alırken, görüşünüzü de test ederek sizin için en makul modeli satın almanız oldukça önemlidir. Piyasada sıkça tercih edilen ampul tiplerinden biri h4 oto ampul modelidir. Halojen bir ampul tipi olan bu model içerisinde çift flaman bulundurmaktadır. Ampulün iç kısmında 2 adet tungsten flaman bulunmaktadır. Bu flamanlardan biri uzun diğeri ise kısa ışık yüzmesini oluşturmak içindir. Uzun ve kısa far oluşturma misyonu bu modelde tek farda buluşmaktadır. Uzun far yapısında bağımsız bir reflektör gerektirmeyen araçlarda kullanılmaktadır. H7 oto ampul modelleri ise genelde kısa farlar için kullanılan tek flamanlı bir yapıya sahiptir. Araçlarda kullanmak için en iyi far ampulü renginin hangisi olduğu sorusu sık sık sorulmaktadır. Ampulün rengi kullanım alanına ve koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Renk sıcaklığı bilimsel olarak kelvin cinsinden ölçülmektedir ve sıcaklık arttıkça ışığın görünürlüğü ters orantılı olarak azalmaktadır. Sis ve kar olan günlerde 5000 kelvin değere sahip sarı ışık tavsiye edilirken gece yolculukları sırasında 6000 kelvin değerine sahip ürünlerin kullanılması önerilmektedir. Doğru oto far ampul modeli nasıl seçilmelidir diye düşünen otomobil sahiplerinin estetik ve verimlilik konularında dengeli bir tercihte bulunmaları gerekmektedir. Uzun süre güvenle kullanabileceğiniz ve önünüzdeki yolu daha iyi görmenizi sağlayacak beyaz renkte ışığa sahip bir model tercih etmek istiyorsanız oto beyaz ampul çeşitleri sizin için doğru tercih olabilir. Öte yandan aracınızın şıklığını arttırmayı planlıyorsanız xenon modelleri tercih edebilirsiniz. Adını ksenon elementin alan bu model çalışma prensibi sebebiyle yüksek yoğunluklu deşarjlı farlar adı veriliyor. Araçlar fabrika çıkışında bu fara sahip olmasalar dahi sonradan entegre edilebiliyorlar. Genelde beyaz bir ışık saçan ürünün farklı renklerde ışıklandırma yapan alternatifleri de bulunuyor. Oldukça güçlü bir enerji yayan bu ürünü kullanırken karşı şeritten gelen ya da önünüzde seyredip dikiz aynasından yansıyan ışıkla rahatsız olabilecek sürücülerin hassasiyetini de göz önünde bulundurarak doğru ayarlamalarla kullanmak gerekiyor. Bu modeldeki farların montajının görece zor olması sebebiyle genellikle ustalar tarafından servislerde montaj işlemi gerçekleştirilebilmektedir. oto led ampul modellerini değiştirmek için basit seviyede bilgi gerekse de, kolayca değişim işlemini halledebilirsiniz.

Oto Ampul Kullanımı

Oto Ampul Kullanımı

Otomobiller hemen hemen her gün düzenli olarak kullandığımız araçlardır. Bu kadar sık kullanılan bir ürünün donanımları da işlevi doğrultusunda dayanıklı olarak üretilmektedir. Otomobil farları aracın dışında yer aldığından dayanıklı malzemelerden uzun ömürlü olacak şekilde üretilmektedirler. Polikarbon bu ürünün yapımında kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Yapısı sebebiyle kristal bir netliğe sahip olan farlar zaman içerisinde dış etkenlerle sararıp, matlaşır. Estetik açıdan otomobilinizin görünümünü de negatif etkileyecek olan bu değişim, ampullerin performansını da olumsuz anlamda. Etkileyecektir. Bu sebeple ürünü seçmek kadar, temizliği ve bakımına özen göstermek de önemlidir. Farlarınızın birinde bile arıza olması durumunda gece trafikte fark edilmemenize ve akabinde kazaya karışmanıza sebep olabilir. Mal ya da can kaybıyla sonuçlanabilecek bu kazalardan kaçınmak adına düzenli kontrol ve bakım yapılması şarttır. Far temizliği için evde kendi imkanlarımızla diş macunu, pasta ve zımpara gibi yöntemler kullanabilir ve bu sararmayı belirli ölçülerde temizleyebilirsiniz. Daha etkili bir yöntem tercih etmek isterseniz, far temizleme setleri kullanarak daha kaliteli bir sonuç elde edebilirsiniz. Temizlenen ve matlığını atan farlar, ampullerin performanslarını da doğru bir şekilde aktarmaları açısından oldukça önemli bir rol oynayacaktır. Farın dışı bu şekilde temizlenirken iç taraftaki kirlenme ve tozlanmaya karşı daha hassas bir şekilde aksiyon almak gerekmektedir. Bu işlemde farın parçalarının sökülmesi ve arasının temizlenmesi gerekmektedir bu sebeple bir oto servise giderek bu konuda risk almadan temizlik işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Otomobiliniz için aydınlatma sistemleri alternatifi ürün seçenekleri arasında en ekonomik olanı ise kuşkusuz halojen modellerdir ancak bu modeller de eski teknolojisi sebebiyle düşük ışık gücüne ve kısa ömre sahiptirler. Oldukça kolay monte edilebilen bu farlara hemen hemen her oto elektrik dükkanında rastlamak mümkündür. Xenon farlar ise halojen farlara oranla 3 kat daha uzun ömre sahip olmasının yanı sıra daha yüksek fiyatlı oluşuyla dikkat çekmektedir. Led modeller ise düşük elektrik tüketimi ve parlaklık gibi avantajlarının yanı sıra aşırı ısınma problemi de yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra ledlerdeki parlak ışığın geniş alanlara yayılmaması da satın alma işlemini gerçekleştirmeden değerlendirilmesi gereken hususlardandır. Yalnızca araçların dış aydınlatma sistemlerinde değil ikincil aydınlatma sistemlerinde de farklı tipte ampuller ve sistemler kullanılmaktadır. Araçların tavan aydınlatmaları, yan, park sinyalleri ve plaka aydınlatmasında da özel ampul modelleri kullanılmaktadır. Araç içerisinde frene basıldığı anda yanan lambadan, geri vitese takıldığında yanan ışığa kadar bir otomobilin içerisinde pek çok farklı ışıklandırma sistemi bulunmaktadır ve bu sistemler trafik içerisinde kendilerine has anlamlar taşımaktadır. Işıklandırmalar vasıtasıyla herhangi bir söz veya işarete gerek olmadan mevcut manevranızı anlatabilir ve trafikte karşınızdaki sürücüyle bu şekilde iletişim kurarak herhangi bir yanlış anlaşıma ya da kazanın önüne geçmiş olursunuz. Aracınızın ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru oto ampul seti tercih ederek yolculuklarınızı daha konforlu ve güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Oto Ampul ile Aracınızı Tamamlayın

Oto Ampul ile Aracınızı Tamamlayın

Oto park ampulü de aracın aydınlatmasının bir parçası olarak nitelendirilebilir. Trafik kurallarına uyacak şekilde her aracın arka ve önünde küçük aydınlatmalar bulunması gerekmektedir. Özellikle kamyonların genişliğini ve yüksekliğini belirtmek adına bu göstergelerin kullanılması hayli önemlidir. Oto park led ampul bu aydınlatma sisteminde sıkça tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Bu lambalar oldukça cılız bir ışık yaydıklarından gündüz açık kalmaları durumunda fark edilmemektedirler. Geceleri ve aracın hatlarının yeterince net bir şekilde seçilemediği sis gibi doğa olayları cereyan etmesi halinde kullanılır. Ön taraftaki park lambaları genelde beyazken, araçların yan tarafında konulandırılan lambalar sarı renktedir. Oto sarı led ampul modelleri sarı ışığa ihtiyaç duyulan durumlarda otomobil sahipleri tarafından satın alınmaktadırlar. oto far led ampul vasıtasıyla çok parlak bir ışık saçmalarına rağmen oldukça kısıtlı bir alanı aydınlatabilmektedir. Bu sebeple gündüz kullanılacak farlarda genellikle tercih edilmektedirler. Aracın far koduna göre satın alınan bu ürünü araç servisinde taktırabileceğiniz gibi kendiniz de montajı gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte yapılması gereken şey kabloların farlara üzerlerindeki simgeler eşleşecek şekilde bağlanmasıdır. Oto ön far ampulleri kategorisinde yer alan led ve xenon farlar farklı özelikleri bünyelerinde barındırmaktadırlar, xenon farlar kısa far olarak sıklıkla tercih edilmektedir ve randımanlı bir şekilde otomobil sürücüleri tarafından kullanılmaktadır. Oto led ampul tavsiye ve yorumlarını incelerken, aracınızın tipi ve ihtiyacınızın benzeştiği otomobil sahiplerinin yorumlarını dikkate almanız ürünlerden alacağınız verimi maksimum çıkaracaktır. Işıklandırma sisteminize uyumlu ampul kodunu biliyorsanız, doğrudan bu koda sahip ürünleri araştırabilir ve uyum sorunu yaşama ihtimalini olmadan seçimlerinizi yapabilirsiniz. Otomobiller canını emanet ettiğiniz taşıtlardır ve ışıklandırma sistemleri kazasız belasız yolculuklar yapabilmeniz adına büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple aracınıza ve içinde bulunduğunuz senaryolara uygun ışıklandırma ekipmanları tercih ederek düzenli bakım ve temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Bu yöntemle kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmadan, sürüş sırasında görüş açınıza zarar gelmeden sağlıklı ve keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Sizler de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre modelleri inceleyebilir ve sahip olabilirsiniz.