Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Xenon Far

için 4,307 sonuç bulundu.

Xenon Far

Son dönemde birçok aracın sahip olduğu oto xenon far teknolojisi, yüksek performansla yola odaklanabilen ve sürücüyü rahatsız etmeyen özel far sistemlerine deniyor. Her koşulda daha güvenli sürüş sunan xenon far aydınlatma seti, günümüzün en yüksek lümen çıkışını veren ışık kaynağını sağlıyor. Yoğun beyaz ışık üretiyor. Araştırmalar xenon aydınlatmaya sahip otomobil kullanan sürücülerin, yola daha iyi konsantre olduklarını gösteriyor. Ayrıca aniden çıkan engeller ile yol işaretlerini geleneksel lambalardan çok daha hızlı ayırt etmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Xenon far seti sahip olduğu kuvars camı sayesinde, en yüksek düzeyde mekanik ve ısıl direnç seviyeleri sunarak yolun daha güçlü ışık ile aydınlatılmasını sağlıyor. Güçlü yapısı sayesinde kolay patlama riskini neredeyse ortadan kaldırırken, kuvars camı sayesinde plastiğe zarar verecek zararlı ultraviyole ışınlarını da filtreliyor.

Xenon Far Özellikleri

Xenon Far Özellikleri

Doksanlarda otomobil sektörüne giren xenon far kiti içerisinde, tıpkı halojen ampuller gibi iki adet elektrot bulunuyor. Elektrik akımı xenon gazı aracılığıyla bu iki elektrotlar arasında iletiliyor. Bu esnada üzerinden akım geçen gaz tepkimeye giriyor, ışıma yapıyor ve lambaların yanmasını sağlıyor. Sürücülerin en iyi şekilde görmeleri için üretilen, dolayısıyla da göz yormayan ve normal farlara oranla çok daha güvenli yapıya sahip xenon far kiti, yapısında bulundurduğu özel mercek sayesinde, ışığı yalnızca odaklandığı noktaya iletiyor. Bu sayede gözü yormuyor. Keskin görüş sağlıyor. Özellikle gece yolculuğu yapan sürücüler için, gündüz yoldaymışsınız hissi verecek kadar kuvvetli performans sergiliyor. Xenon farlar diğer far sistemleri ile karşılaştırıldığında daha uzun ömür sunuyor. Ayrıca enerji tüketiminde de tasarruf sağlıyor. Örneğin halojen ampuller 55 Watt enerji tüketirken, xenon far ampul 35 Watt enerji tüketimi ile 2 kat daha fazla ışık verebiliyor. Xenon farlarda hem uzun hem de kısa far fonksiyonu tek bir ampul ile sağlanır. Reflektör ile mercek arasında bulunan perde, uzun fara geçiş ya da selektör anında, elektrik motoru aracılığıyla hareket ediyor. Bu sayede ışık miktarı değişmediği ya da ekstra bir ampul yanmadığı halde ışınların tamamı merceğe dolduğundan, kuvvetli ve uzun menzilli aydınlatma elde ediliyor.

Xenon Far Yasal mı?

Xenon Far Yasal mı?

Fabrika çıkışlı sıfır araçlarda takılı olan xenon farların tamamı yasaldır. Sonradan bu uygulama yapıldığı takdirde gerekli standartlar yakalanırsa herhangi bir problem yaşanmıyor. Yani xenon far aksamının eksiksiz olarak takılması ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması koşuluyla yetkili mercilerden sorun yaşanmıyor. Dolayısıyla "Xenon farlar muayeneden geçer mi?” sorusunun cevabı da doğru montaj yapılmış xenon farlar muayeneden geçiyor bilgisi verilebiliyor. Muayenelerde far yüksekliği, xenon merceği ve far temizleme sistemi kontrol ediliyor.

Daha Uzun Ömür, Daha Az Güç

Daha Uzun Ömür, Daha Az Güç

Xenon lambaların uzun ömürlü performanslarıyla kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Resmi istatistiklere göre bir xenon ampul 3000 lümen ve 90 mcd / m2 üretirken, bir halojen ışık 1400 lümen ve 30 mcd / m2 üretiyor. Xenon lambalar halojen lambalar ile karşılaştırıldığında daha uzun bir ömür sunuyor. Normal koşullarda yaklaşık 2.000 saatlik bir çalışma ömrüne işaret ediyorlar. Xenon lambalar yanmak için daha fazla güç kullanıyorlar, ancak çalışma sıcaklığına ulaştıktan sonra standart ampullerden daha az güç kullanıyorlar. Güçlü Işığı sayesinde daha uzun bir mesafeyi aydınlatarak yola odaklanmanızı kolaylaştıran, karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmeden daha net bir görüş imkanı sağlayan ve piyasa ampullerine göre % 80 daha fazla ışık miktarına ve 5 kat daha uzun ömre sahip oto xenon far fiyatı ile de sürücüleri memnun etmeyi başarıyor. Aracınızın aydınlatma özelliklerine uygun diğer ürünleri de incelemek isterseniz Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ampul Tipi

(1358)
(523)
(388)
(257)
(240)
(222)
(207)
(170)
(169)
(162)
(153)
(104)
(66)
(50)
(40)
(38)
(23)
(16)
(15)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(426)
ve üzeri (635)
ve üzeri (708)
ve üzeri (732)
ve üzeri (776)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL