Xenon Far

Xenon far, kısa mesafelerde yoğun ışık sağlayarak güçlü aydınlatma gerçekleştiren far çeşididir. Diğer farlara göre % 15 oranında daha fazla gün ışığına yakın bir ışıması bulunur. Bu nedenle xenon farlar, standart farlara kıyasla sürücülere daha net bir aydınlatma sağlar. Xenon far, kısa far olarak kullanılır, ışık dağılımı düzgün ve keskindir. Işık dağılımının iyi olması için mercekli elipsoidal projektörler kullanılır. Xenon ampulün uzun ısınma süresi nedeni ile uzun farda halojen far reflektörü ve ampulü kullanılır. Xenon farların ampulleri, halojen ampullere göre 5 kat daha uzun ömre sahiptir ve halojen ampullere göre 3 kat daha fazla ışık verebilmektedir.

Xenon far, son teknoloji aydınlatma sistemi olarak bilinir. Farın arka kısmında xenon ampulü ve yardımcı aksamları bulunur. Sürücülerin uzun yolda rahat etmesi, yolu daha net bir şekilde görebilmesi ve kavrayabilmesi adına üretilmiş üründür. Günümüzde otomobil kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle gece sürüşlerde kaliteli aydınlatma sağladığı için yolu daha rahat görebilmeyi ve sürüşleri daha kaliteli şekilde gerçekleştirmeyi sağlar. Üzerinde bulunan merceği ile yolu daha iyi görmeyi sağlarken, karşıdan gelen diğer araç kullanıcılarını rahatsız etmez. Xenon ampul renklerinin beyazdan sarıya kadar çeşitleri bulunur. Arkasında bulunan renk numaraları sayesinde istediğiniz rengi kolayca tercih edebilirsiniz. Otomobil kullanıcıları tarafından en çok beyaz rengi tercih edilir fakat isteğe bağlı olarak sarı renk de kullanılabilir.

Sürüş kalitenizi arttırmak ve gece yolculuklarınızın daha kaliteli geçmesini için xenon far çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Beyazdan sarı renge kadar bir çok renk aralığında xenon far çeşitleri bulunur. Dilediğiniz rengi seçerek kaliteli bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Karşıdan gelen sürücülerinin gözünü almadığı için trafikte rahat kullanım imkanı sunar. Spor arabalarda kullanılan xenon farların hepsi yasaldır. Diğer araçlara xenon far takılacaksa, gerekli olan tüm sistemlerin harfiyen uygulanması gerekir. Eğer aracınız fabrikasyon çıkışlı xenon fara sahip değilse ve gerekli olan tüm maddeleri adım adım yapmazsanız, trafikte sorun yaşayabilirsiniz. Xenon far fiyatları, özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Öne Çıkanlar

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Xenon Far

için 4,121 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ampul Tipi

(884)
(627)
(437)
(330)
(223)
(217)
(187)
(177)
(96)
(77)
(67)
(57)
(55)
(51)
(34)
(27)
(11)
(8)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(287)
ve üzeri (418)
ve üzeri (457)
ve üzeri (468)
ve üzeri (486)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL