Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ampul Tipi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Xenon Far

için 4,190 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Xenon Far

Otomobiller birçok parçadan oluşmuş olan ulaşım araçları olarak bilinir. Bu parçaların her birinin önem seviyesi birbirinden farklıdır. Oldukça önemli olan parçalardan biri ise farlardır. Otomobil farları ile birlikte her koşulda sürüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Bu parça gecenin karanlığında bile yolculuk yapmanıza olanak tanıyacaktır. Bunun yanı sıra sisli havalar ve benzeri durumlar için de üretilmiş olan özel modeller bulunmaktadır. Hepsi ile birlikte oldukça keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Xenon far bu parçalarda sizlere kaliteyi getiriyor. Xenon kalitesi ve modelleri ile birlikte otomobilinize uygun farları çok rahat bir şekilde edinebilmeniz mümkün hale geliyor. Her yönden Xenon farlar kullanıcılar için büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu farların kullanımını genel olarak sisli ve yağmurlu havalarda gerçekleştirebilirsiniz. Uzun mesafede kullanışlı olamayacağı sebebi ile bu havalarda kullanımını sağlamanız sizler için yararlı olacaktır. Kısa mesafeli aydınlatmalarda sizlerin net bir şekilde yolu görebilecek olmanız ve karşıdaki sürücünün de bu durumdan etkilenmiyor oluşu ile birlikte gece sürüşlerinizi güven içinde gerçekleştirebileceksiniz. Her araç için farklı modellere sahip olan bu farların incelemesini sayfamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Her otomobilin sağladığı enerji birbirinden farklılık gösterebilir. Araba farlarının seçimi de bu enerji düzeyine göre gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra ihtiyaç dahilinde sizlere farklı opsiyonlar, fırsatlar sağlayabilecek olan fark modellerini de edinebilirsiniz. Kullanıcı tecrübelerine ulaşmak istiyorsanız yorum kısımlarını inceleyerek bu sayede tercih aşamasını kolaylaştırabilirsiniz. Birbirinden farklı fiyatlara sahip olan birçok model ile birlikte arabanızda güvenliği sağlayabilirsiniz.

Xenon Far ile Seçimde Kolaylık

Xenon Far ile Seçimde Kolaylık

Otomobilinizin farlarını birkaç senede bir değiştirmeniz sizler için daha faydalı olacaktır. Çünkü farların performansı her kullanımda azalma gösterebilir. Bu performansın azalması ise bir süre sonra sizler için tehlikeli durumlar teşkil edebilir. Bunun önüne geçebilmek adına ise herhangi bir sorun yaşadığınızı düşündüğünüzde farlarınızı değiştirmeniz en doğrusu olacaktır. Xenon far çeşitleri arasında seçim yaparken birçok farklı maddeyi göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Öncelikle zor bir durumda kaldığınızda, farlarınızda bir arıza meydana geldiğinde farlarınızı herhangi bir servise danışmaksızın kolaylıkla değiştirebilme özelliği önem taşır. Xenon far modelleri ise kolay monte edilebilme özellikleri ile birlikte sizlere kullanım kolaylığı sağlar. Herhangi bir olumsuz durumda bu şekilde kolaylıkla farlarınızı değiştirebilirsiniz. Bunun dışında parlaklık konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Araba farınızın parlaklığı ne kadar üst seviye ise harcadığı enerji miktarı da o kadar fazla olacaktır. Bu noktada eğer enerji konusunda bir önceliğiniz varsa bu durumu göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak Xenon olabilecek her koşulda sizlerin tasarruf sağlaması için tasarlanmıştır. Harcadığı uygun enerji miktarının yanı sıra yine sağladığı verimlilik ile birlikte sizler için oldukça faydalı olacaktır. Ortalama olarak 35kW ile birlikte normal far ampullerinin iki katı kadar sizlere verimlilik sağlayan Xenon far ampulleri gece yolculuklarınızı daha güvenli hale getirecek. Aynı zamanda Xenon farların temizlenme şekli de farklılık gösteriyor. Arabanızı yıkarken farlarınız için de farklı bir temizleme yöntemi uygulamanız gerekmekte. Xenon far kiti ile birlikte araba farlarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Özel bir şekilde temizlemediğinizde farlarınızda görüntü konusunda sıkıntılar oluşabilir. Yolda sizlere sağladığı performansta düşüşler yaşanabilir ve akabinde tehlike durumu söz konusu olabilir. En önemlisi de farların parlaklığı azalabilir ve bu yüzden de yolda diğer sürücüler bu konuda rahatsızlık yaşanabilir. Xenon farlar kolay temizlenebilir olmaları ile birlikte sizlere birçok yönden güven sağlıyor ve de yolculuklarınızı keyifli geçirmenize sebep oluyor. Aynı zamanda tepe lambası seçeneklerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Xenon Far ile Sisli Havada Güvenli Sürüş

Xenon Far ile Sisli Havada Güvenli Sürüş

Far seçiminde birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar menzil uzunluğu gibi faktörlerdir. Aynı zamanda her türlü hava koşulu altında otomobilinizin farlarının düzgün bir şekilde çalışması gereklidir. Sisli ve karlı havalarda görüş mesafeniz gün içinde de azalacaktır. Gün içinde özel özellikler barındıran modellerin tercihinde bulunabilirsiniz. Ancak gün bitiminde hava karardığında sisli ve karlı havalar çok daha fazla soruna sebebiyet verebilir. Doğru far seçimi ile birlikte bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Xenon araba farları öncelikle görüş mesafenizi oldukça uzun tutar. Bu sayede viraj ve benzeri zorlanabileceğiniz yerlerde de güvende olursunuz. Bunun dışında her türlü hava koşulu için dayanıklıdır. Sisli havalarda da görüş mesafeniz normal olarak kalır. Bu sayede hem kendiniz için sürüş koşullarını iyileştirmiş olursunuz, hem de karşıdan gelen sürücüler ve genel olarak trafik için daha güvenli bir ortam yaratmış olursunuz. Xenon far sis koşullarında rahatlıkla sürüş yapmanızı sağlar. Ön ve arka olarak sis farlarını edinebilirsiniz. Sis farları genel olarak tampon altında konumlanır. Yere yakın olması sayesinde ise oldukça net bir şekilde yolu, trafik işaretlerini ve benzeri unsurları görebilmenizi sağlar. Sizin görmenizi sağlayan ön sis farlarının yanı sıra diğer araçlar tarafından görülebilmeniz de oldukça önemlidir. Birkaç metre mesafeden diğer araçların sizleri görmesi olabilecek negatif durumları, kazaları engelleyebilir. Bunun için ise arabanız için arka sis farı edinmeniz gerekmektedir. Arabanızın arkasında konumlanan bu farlar sayesinde arkanızdan gelen otomobiller sis içerisindeki varlığınızı çok net bir şekilde ayırt edebilirler. Bu sayede de kazaların önüne geçebilirsiniz. Her türlü hava koşulunda sizlerin görüş mesafesini artıran ve sizlerin de başka araçlar tarafından görünürlüğünü sağlayan sis farları sayesinde güvende olacaksınız. Sis farları yoğun bir görüş kaybı yaşadığınız anlarda kısa mesafeyi aydınlatır. Far ve aydınlatma sayesinde kısa mesafede sürüşünüzü nasıl gerçekleştirebileceğinizi net bir şekilde görebilirsiniz.

Xenon Far ile Aydınlatma Türleri

Xenon Far ile Aydınlatma Türleri

Otomobil farlarında aydınlatma şekilleri farklılık gösterecektir. Halojen, Xenon aydınlatmalar gibi ayrımlar buna örnek olarak verilebilir. Xenon aydınlatmalar genel olarak güçlü ışık gücü ve düşük enerji tüketimi ilkesine uygun olarak işlemektedir. Sizler için yolu çok net bir şekilde aydınlatır ve görüş konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Bunun yanı sıra bu yüksek ışık kaynağını sağlarken aynı zamanda tasarruf edebilmenizi sağlar. Yani enerji konusunda sizlere yardımcı olur. Harcadığı enerji, sizlere sağladığı ışığın yanında oranlandığında oldukça azdır. Bu sayede de kullanım ömrü açısından oldukça uzun ömürlü olduğu söylenebilir. Xenon far uzun kısa mesafe işlemlerinde tek bir mekanizma üzerinden çalışır. Bi-xenon farlar buna örnektir. Bu farlarda uzun ve kısa mesafe opsiyonları tek ampul üzerinden sağlanır. Bu sayede yine tasarruf edebilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. İçerisindeki reflektör ve benzeri bileşenler ile birlikte bu işlem sağlanır. Normal Xenon farlarda ise bu durum farklıdır. Uzun mesafeyi aydınlatan farlar halojen farlar olarak seçilebilir. Burada iki ampulün birlikte iş yapıyor olması beklenebilir. Xenon farlar bakıldığında gün ışığına yakın, doğal bir ışık kaynağını sizlere sağlıyor. Kısa mesafe aydınlatmasında oldukça etkili olan bu farlar sayesinde rahat bir şekilde gece sürüşü gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüksek ışık kaynağının diğer sürücüler açısından da pozitif yönleri mevcut. Trafikte güvende olmanız için sadece sizin yolu görüyor olmanız yeterli değildir. Karşıdaki sürücünün görüşünün engelleniyor oluşu da sizleri bir tehlike içine atabilir. Kimi farlar aşırı parlaklığı nedeni ile karşıdaki sürücünün gözünü alabilir ve de kısa süreli bir görme sorununa yol açarak trafik kazalarına sebebiyet verebilir. Ancak Xenon farlar bu konuda oldukça farklılaşmış durumda. Bu farlar ile birlikte sağladığınız gün ışığına yakın aydınlatma diğer sürücüleri hiç rahatsız etmeyecek. Oldukça rahat bir şekilde yolculuk sağlayabileceksiniz.

Her Modele Uygun Xenon Far

Her Modele Uygun Xenon Far

Xenon farların üretimi farklı bir madde ile birlikte sağlanır. Işık kaynağını ksenon denen maddeden alır. Bu madde sayesinde oldukça parlak ve de net bir görüntü sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Xenon farlar genel olarak günümüzde otomobillerde kullanılmaktadır. Sonradan edinmeye ve arabanıza bu farları monte etme gibi bir düşünceniz var ise Xenon far fiyatları sayfamızdan incelenebilir. Bu farları otomobilinize takarken takip etmeniz gereken adımlar mevcuttur. Bu adımları net bir şekilde uyguladıktan sonra far ışığından istediğiniz verimi alabilmeniz mümkün. Eğer yanlış bir şekilde takar iseniz ışık kaynağından sağlıklı bir aydınlatma alamazsınız. Bu da sorunlara sebebiyet verebilir. Bunun dışında farınızın seçimini yaparken otomobiliniz ile uyumlu olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Her otomobilin far takımı için oluşturulan bölmelerinde farklılık görülebilir. Özellikle markadan markaya bu durum değişiklik gösterecektir. Bu yüzden Xenon far modelleri çeşitli formlarda üretilmiştir. Her otomobile bu şekilde uyum sağlamaktadır. Siz de kendi arabanıza uygun modeli seçerek farınızı arabanıza yerleştirme esnasında zorluk çekmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yanlış far kullanımı arabayı kullanmaya başladığınız andan itibaren sizler için sorun teşkil edebilir. Bu yüzden modelin doğru tercih edilip edilmediği konusunda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Xenon farlar genel olarak kısa mesafeli görüşler için tercih edilmektedir. Ancak Bi-Xenon modeller ile birlikte bu durumun önüne geçilmiştir. Artık hem Xenon hem de halojen araba farlarını bir arada kullanma durumu bu modeller ile ortadan kalkmıştır. Bi-Xenon modeller ile birlikte hem kısa mesafede hem de uzun mesafede oldukça iyi bir şekilde sizlere menzil sağlayan ve de uzun mesafede karşıdan gelen sürücünün gözünü almayan bir ampul elde edebilirsiniz. Otomobil farınızda büyük kalite yaratacak olan bu modeller ile birlikte her türlü senaryoya uygun ampulü edinebilmeniz mümkün hale geliyor. Her araba modeline ve her koşula uygun Xenon farlar ile birlikte gözünüz artık oldukça net bir şekilde görüş mesafesi sağlayacak. Genel olarak Xenon far beyaz renklerde bulunuyor. Beyaz renk ile birlikte gün ışığına yakın bir görüntü elde edebiliyor. Ancak sis farlarında bu durum kimi zaman değişiklik gösterebilir.

Xenon Far ve Renk Seçenekleri

Xenon Far ve Renk Seçenekleri

Xenon far özellikleri bakımından diğer modellerden ayrılıyor. Mekanizması ile birlikte günümüz teknolojisine uyum gösteren bu otomobil farları aynı zamanda kullanıcı dostu olması ile biliniyor. Aynı zamanda çevre dostu olan Xenon farlar ile birlikte oldukça faydalı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kısa mesafede sizlere sağladığı net görüş alanı ve gün ışığına yakın olan rengi ile birlikte oldukça rahat bir şekilde otomobilinizi kullanabileceksiniz. Sis, kar ve benzeri olumsuz hava koşullarında da ön ve arka sis farları ile birlikte bu koşulların üstesinden gelebileceksiniz. Aynı zamanda gece koşullarında sizlere oldukça faydalı olacağından eğer gece sürüşlerini daha sık bir şekilde gerçekleştiriyor iseniz Xenon farlar sizler için iyi bir seçimdir. Xenon farlarınızda renk seçimi de yapabilmeniz mümkündür. Xenon far buz mavisi ve benzeri renklerde bulunabilir. Otomobil farı renkleri kelvin cinsinden sınıflandırır. Belirli aralıklarda belirli renkler ortaya çıkar. Sıcaklık, rengin görünürlüğü ve gözü rahatsız etmemesi bakımından oldukça önemli konumda olan bir etken olarak karşınıza çıkacaktır. Her türlü koşula göre farklılık gösteren far modellerinde farklı renk tonları görülebilir. Sis farlarında sarı renkteki farlar sürücüler için daha rahat bir görüş mesafesi oluşmasında faydalı olacaktır. Bunun dışında Xenon farlarda genel olarak beyaz tonlar tercih edilmektedir. Beyaz renk ile birlikte gün ışığına oldukça yakın bir seviye elde edilir. Bu sayede sürücü gece sürüş gerçekleştirmesine rağmen sanki gün ışığında aracını sürüyormuş gibi bir rahatlık hissedebilir. Aynı zamanda ışık seviyesi ile birlikte karşıdan gelen otomobil sürücüleri de düşünülmüştür. Yeterli seviyede tutulan ışık parlaklığı ile birlikte göz kamaşması sonucu oluşabilecek kaza ve benzeri türdeki olumsuz durumların önüne geçilebilir.

Xenon Far Nasıl Takılır?

Arabalarda far monte etmenin de çeşitli yolları vardır. Farların yanlış bir şekilde takılması sonucu birçok olumsuz durum meydana gelebilir. Araba farları özellikle gece sürüşleri zamanında oldukça etkilidir. Gece boyunca araba kullanımınız sırasında güvende olmanızı sağlar. Bu güvenli koşulu sağlayabilmeniz içinse farların doğru bir şekilde takılmış olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ışığı doğru olarak vermeyebilir. Far ampulünü değiştirebilmeniz için hazırda bulunan ampulü soketlerden çıkarmanız gerekmektedir. Ve de aynı şekilde yeni ampulü bu sokete yerleştirmeniz gerekmektedir. Düzgün bir şekilde yerleştiğinden emin olduğunuzda kapatma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ampulün sıcaklığı ilk yarım saat mevcut olacağından işlemi motoru durdurduktan yarım saat sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Xenon Far Ne İşe Yarar?

Otomobil ile gece yolculuğu ışıksız alanda oldukça tehlikeli olabilir. Özellikle şehirlerarası bölgelerde çevreden sizlere yardımcı olabilecek herhangi bir ışık kaynağı bulunmadığı için bu ışık kaynağını otomobilinizin sağlaması gerekmektedir. Otomobilinizin ön kısmında iki tane olacak şekilde bulunan Xenon farlar ile birlikte görüş gücünüz kuvvetlenir. Birbirinden farklı özellikler bulunduran modelleri tercih ederek yolculuğunuza güven katabilirsiniz. Xenon far modelleri ile birlikte güvenli bir araç sürüş deneyimi yaşayarak gecenin zifiri karanlığında bile önünüzü çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede sadece kendinizin değil aynı şekilde çevrenizdeki otomobil sürücülerinin de işini kolaylaştırır ve güvenli bir yolculuk geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Xenon Far Nasıl Anlaşılır?

Far modelleri ışık kalitesi ve benzeri durumlarda birbirinden ayrılarak farklılık gösterebilir. Bu noktada otomobilinizde bulunan farların Xenon olup olmadığını anlayacağınız yöntemler de tabii ki mevcuttur. Gerçek modelleri sahtelerinden ayırabilmek için bu yöntemleri kullanabilir ve kendinizi yolculuğunuzda güvence altına alabilirsiniz. Öncelikle Xenon araba farları ilk olarak çalışmaya başladığında renk olarak gittikçe güçlenmektedir. Renkte herhangi bir sönme ve benzeri bir durum meydana gelmez. Hatta renk gittikçe güçlenir ve görüş performansınız bu şekilde üst düzeye getirilir. Gücüne rağmen Xenon farlar gözünüzü almayacak ve yol boyunca sizlerin güvenli bir şekilde sürüş yapmanızı sağlayacaktır. Otomobilinize göre de güç olarak seçim gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Xenon Far Kaç Volt ile Çalışır?

Xenon farlardaki volt düzeyi modelden modele farklılık gösterebilir. Bunu göz önünde bulundurarak seçeceğiniz araba farını seçmenizde fayda vardır. Aksi takdirde otomobilinize uygun olmayan veya otomobilinizin verebileceğinden fazla enerji talep eden farlar sizlere sorun çıkarabilir. Düşük ışık seviyesi veya fazla enerji yüklemesi nedeniyle far ampulünüzün patlaması söz konusu haline gelebilir. Çalışma gerilimi ilk olarak 23.000 volt olarak söylenebilir. Enerji seviyesi ve bu tür etkenler bir yana alındığında çok daha fazla kullanma süresine sahiptirler. Bu sayede uzun süre boyunca sizlerin ekstra bir işlemde bulunmasına gerek kalmaz. Uygun enerji düzeyi ile birlikte ve uygun modeller ile birlikte uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.