Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Projektör & Spot Lambası

için 2,172 sonuç bulundu.

Projektör & Spot Lambası

Farlar söz konusu olduğunda sürücülere, araçları için pek çok farklı seçenek sunulur. Farlar, otomobiller için en önemli donanımlardan biri olduğundan doğru ürünlerin kullanılması önemlidir. Bu anlamda LED, lazer, Xenon, halojen gibi farklı teknolojilerle çalışan oto projektör & spot lambası modelleri vardır. Aracınız için doğru oto projektör ve spot lambası modellerini satın almadan önce bazı teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Oto Projektör Lambası Nedir?

Oto Projektör Lambası Nedir?

Farklı far stilleri için seçenek arayışındayken projektör farlarını da bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Mevcut far seçenekleri yelpazesine son yıllarda katılan projektör farları, güçlü ve odaklanmış ışık sağlamak için en güncel teknolojileri kullanır. Oto projektör lambası, far teknolojisindeki yeni buluşlardan biridir. Özellikle 1980'li yıllardan sonra bazı lüks araçlarda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte popüler hale gelmiştir. Projektör farları, reflektör farlarına benzer. Ancak bu tür ışıklar, yansıtıcı olarak işlev görmesi için aynalı çelik kasede bir ampul ile çalışır. Ayrıca projektör farında büyüteç işlevi gören ve ışıkların parlaklığını artıran bir mercek de yer alır. Oto LED projektör farları, reflektör farlarından daha parlaktır ve diğer sürücülerin görüşünü engelleme riskleri nispeten daha düşüktür. Öte yandan reflektör farları, projektör birimlerinden daha küçüktür ve bu nedenle daha fazla yer kaplar. Ayrıca reflektör farlarda yeterli aydınlatma, daha az maliyetle sunulduğu için bu modeller de sıklıkla tercih edilir. Projektör farları da halojen, Xenon veya bir LED lambayla kullanılabilir. Oto projektör fiyatları, kullanılan bu aydınlatma teknolojilerine göre farklılık gösterebilir.

Oto Spot Lambası Nedir?

Oto Spot Lambası Nedir?

Spot lambası, geceleri araçların yolları daha iyi aydınlatmasını sağlar. Oto spot lambası modellerinde araç aydınlatmasındaki en son teknoloji olan LED veya halojen ampulleri yaygın olarak kullanılır. Hem maliyet hem de enerji verimliliği açısından kullanıcı dostu olan bu farlar, heyecan verici bir deneyim sunar. Yapılan araştırmalarda Oto LED spot lambası modellerinin halojen modellerinden nispeten daha az enerji kullandığı ortaya konulmuştur. Bu yüzden LED spot lambaları, aracınızın daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Öte yandan LED'ler, kompakt ve sağlam yapıda olması dolayısıyla da su geçirmez ve darbeye karşı dayanıklıdır. Bu nedenle oto LED spot lambası modelleri, araca monte edildikten sonra fazla bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilir. Buna karşın halojen ampul ile çalışan spot lambaları, nispeten daha az maliyetli olması ve pek çok araca uyum sağlaması bakımından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca halojen ampullerin montajı, teknik donanıma sahip olmayan kimselerce dahi kolayca yapılabilir. Oto spot lamba fiyatları, halojen ampul ve LED modellerine göre farklılık gösterebilir.

Projektör & Spot Lambası Çeşitleri

Projektör & Spot Lambası Çeşitleri

Oto LED projektör ve spot lambası türleri en yaygın olarak kullanılan modellerden olsa da farklı ışıklandırma teknolojileriyle çalışan farlar da bulunur. Lazer ışıkla çalışan farlar, son derece parlak ve küçük boyutlu olması bakımından ilerideki yolu rahatça aydınlatabilir. Son yılların gelişen teknolojisi olan lazer ışıklı ampuller, lüks araç modellerinde de sıklıkla tercih edilir. Halojen farlar ise otomotiv dünyasında kullanılan en yaygın modellerden biridir. Halojen farlar, diğer ışıklandırma teknolojilerine göre nispeten daha az maliyetli ve dayanıklı olması dolayısıyla sıklıkla tercih edilir. Xenon ampulleri ise halojen fardan daha parlak ve daha beyaz bir ışık üretebilir. Ayrıca Xenon oto projektör ve spot lambası modelleri, halojen farlara göre daha uzun bir ömre sahip olma eğilimindedir. Otomobil far teknolojisi, diğer tüm gelişmelerde olduğu gibi oldukça hızlı şekilde değişir. Bu nedenle güvenli sürüş deneyimleri için en güncel ve verimli teknolojiler için aracınızın ihtiyaçlarına uygun pek çok farklı oto projektör ve spot lambası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Aracınızdaki aydınlatma özelliklerine uygun diğer ürünleri de incelemek isterseniz Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(213)
ve üzeri (309)
ve üzeri (325)
ve üzeri (328)
ve üzeri (336)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL