Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Arka Stop Lambası

için 22,959 sonuç bulundu.

Arka Stop Lambası

Arka stop lambası, karanlık saatlerde aracın güvenle çalışması için kullanılan ışık türlerinden biridir. Arka stop lambaları, diğer sürücüler ve yayalar için aracın görünürlük düzeyini artırır. Bu nedenle stop lambaları oldukça işlevseldir. Arızalı ve kırık lambalarla sürüş yapmak, trafiğin seyrini tehlikeye atacağından aracınıza uygun araç arka stop lambası modellerini satın almanız önemlidir.

Arka Stop Lambası Nedir?

Arka Stop Lambası Nedir?

Araba arka stop lambası, genellikle araçların her iki uç köşelerine yerleştirilen aydınlatma sistemleridir. Arka stop lambası, sürücülerin ve seyir halindeki kişilerin bir sonraki hareketinizi bilmeleri için uyarı sağlayacak şekilde kırmızı ışık üreterek çalışır. Sürücüler frene bastığı zaman arka stop lambaları, loş arka farlardan farklı olarak daha parlak bir ışık yayar. Bu ışık, arkadaki sürücüyü de yavaşlaması gerektiği konusunda uyarır. Aynı zamanda sağ ve sol arka stop lambası, diğer sürücülere şerit değiştirildiğini ve dönüş yapıldığını bildirmek için sinyal her açıldığında yanıp söner. Stop lambaları genellikle farlarla aynı anahtara kablo ile bağlanarak çalışır. Bu nedenle araç açıkken otomatik olarak farlarla birlikte devreye girer. Ayrıca arka stop lambası, aküye doğrudan bağlanır.

Arka Stop Lambası Neden Kullanılır?

Arka Stop Lambası Neden Kullanılır?

Farlar gibi arka stop lambaları da sürüş sırasında önemli bir rol oynar. Arkadaki sürücülerin ve trafikteki yayaların aracın bir sonraki hamlesini tahmin edebilmesi için arka stop lambasına ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra sürüş güvenliği için olduğu kadar aracın tasarımına destek olması bakımından da araba arka fren lambası tercihleri önemlidir. Aracının görünümü farklılaştırmak isteyen kişiler, standart arka stop lambasını sıra dışı tasarım ve stile sahip modellerle değiştirebilirler. Bu anlamda arabanıza kişiselleştirilmiş bir görünüm kazandırmanız için tercih edebileceğiniz pek çok farklı arka stop lambası çeşitleri vardır. Aracınıza uygun stop lambasını satın almadan önce teknik bazı detaylar hakkında bilgi sahibi olmanız, doğru seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.

LED Arka Stop Lambası

LED Arka Stop Lambası

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araç ışıklandırma sistemleri konusunda sürücülerin seçenekleri artmıştır. Işıklandırmanın söz konusu olduğu her alanda olduğu gibi arka stop lambası teknolojilerinde de LED modeller oldukça popüler hale gelmiştir. Oto arka stop lambası LED modelleri, daha az miktarda enerji harcaması ve geleneksel modellerden daha uzun süre dayanması bakımından avantajlar sağlar. Ayrıca halojen lambalardan daha parlaktır. Ancak Xenon ampulleri kadar parlak değildir. LED stop lambaları, yüksek üretim maliyetleri ve karmaşık tasarımları dolayısıyla diğer modellerden biraz daha pahalı olabilir. Tüm bunların yanı sıra LED arka stop lambası modelleri, yüksek sıcaklık ürettiği için ayrıca bir soğutma sistemine ihtiyaç duyabilir.

Halojen ve Xenon Arka Stop Lambası

Halojen ve Xenon Arka Stop Lambası

Halojen arka stop lambası modelleri ise araçlarda en yaygın olarak kullanılan ışık türleri arasındadır. Öyle ki araçlar, standart fabrika ayarlarında genellikle halojen arka stop lambası modelleriyle gelir. Halojen arka stop lambası çeşitleri, genelde 500 ila 1000 saat arasında bir kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca halojen ampullerin yedekleri, diğer ampul tiplerinden nispeten daha ucuzdur. Buna ek olarak halojen arka stop lambası ampullerini değiştirmek kolaydır ve çeşitli araba modellerinde kullanılabilir. Xenon araç arka stop lambası ise diğer lambalardan nispi olarak daha yüksek yoğunluklu bir modeldir. Xenon modeller, halojen lambalardan daha uzun ömürlü, enerji verimli ve parlaktır. Ayrıca sürücü için daha iyi bir görüş gücü sağlar. Xenon arka stop lambaları, filamente yerine elektrik ark kullanarak çalışır. Satın almadan önce araç stop lambası çeşitlerinin performansları ve teknik detayları hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Arka stop lambası fiyatları, marka, model ve çeşide göre farklılık gösterebilir. Güvenli bir sürüş için gerekli olan diğer araç aydınlatmalarını da incelemek için Far & Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(1,224)
ve üzeri (1,533)
ve üzeri (1,619)
ve üzeri (1,644)
ve üzeri (1,699)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL