Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Arka Stop Lambası

için 19,933 sonuç bulundu.

Arka Stop Lambası

Trafikte aktif olarak kullanılan motorlu araçlar çeşitli ışıklandırma teknikleri ile donatılırlar. Trafikte güvenliği sağlayan farlar ve lambalar araçlar satın alınırken ürün içerisine dahil olan parçalardır. Her taşıt kendi markasına ve modeline uygun nitelikte üretilen ışıklandırma parçaları ile satın alınır. Bu parçaların belirli bir kullanım süreleri vardır. Kullanım ömrü sona ermeye yakın olan ve sona eren parçalar güvenlik açısından kullanılamaz hale gelirler. Arka stop lambası kullanım süresi olan parçalardandır. Zamanla tükenen stopların yenileri ile değiştirilmesi gerekir. Araba, kamyon, traktör, motor ve hatta bisikletler de bile kullanımı mümkün olan stoplar ikaz işlevi görürler. Sürüş esnasında yapılan frenlerin, verilen sinyalleri ve daha birçok eylemin seyir halinde olan diğer araçlara iletilmesi için sağlam olmaları gerekir. Arka stop lambası, trafikte kullanılan işaret dillerinden biri olduğu için de zamanı gelince değiştirilmesi önerilir. Değişim için farklı faktörler de göz önüne alınabilir. Lamba işlevini yitirmese bile estetik uygulamalar ile farklılaştırılabilir. Araç sahipleri modifiye işlemleri sırasında arka stop lambası modelleri arasından kişisel beğenileri ile uyumlu ürünleri araçlarında kullanmak üzere satın alabilirler. Satın alınacak ürünlerin seçim aşamasında kişisel beğenilere ek olarak farklı unsurların da değerlendirilmesi gerekir. Arka stop lambası modelleri alıcılar için pek çok seçenek sunar. Her seçeneğin uygun olduğu araç tipi, modeli ve markası farklıdır. Satın alınması düşünülen ürünlerin sahip olunan araç ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede satın alınan ürünler kısa devre yapmadan ve sistemi bozmadan sağlıklı bir şekilde monte edilebilir. Araca uygun olan ürünlerin seçimleri sırasında far ve aydınlatma modellerinin diğer özellikleri ikincil olarak önem taşır. İşlevsel faydaları ön planda olan ürünlerin tasarım özellikleri ile estetik olarak farklılaştıkları görülür.

Arka Stop Lambası Çeşitleri

Arka Stop Lambası Çeşitleri

Arka stop lambası çeşitleri alıcılara geniş ürün yelpazesi sunan bir alan yaratır. Değişim, tamir ve modifiye gibi çeşitli işlemler sırasında tercih edilebilecek farklı seçenekler bulunur. Stoplar özellikleri açısından çeşitlilik oluşturan yapılarda satışa sunulur. Çeşitliliği sağlayan özelliklerden biri ürünlerin şekilleri ile ilgilidir. Yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da üçgen şeklinde tercih edilebilirler. Traktörler için uyumlu geliştirilen modeller genel olarak dikdörtgen formatlarda satışa sunulur. Alıcılar için şekil olarak farklılık sunan stoplar tek bir ürün ya da takım halinde tercih edilebilir. Arka stop lambası çeşitleri dış görünüş olarak renkleri açısından da çeşitlilik sunarlar. Mor renkli, şeffaf, boyalı ve makyajlı modelleri alıcılar tarafından sıkça tercih edilen modellerdendir. Stopların sahip oldukları sinyal renkleri sarı ya da beyaz olarak seçilebilir niteliktedir. Stop, geri vites ve sinyal hallerinde farklı renkler ile ikaz ışığı sunan modeller de ilgi çekici diğer seçenekler arasında yer alır. Uyumlu oldukları voltaj seviyesi farklı olan lambaların duylu ve duysuz modelleri mevcuttur. İçlerinde yer alan ışıkların yapıları da üründen ürüne değişen bir unsur olarak farklılık sağlar. Ampullü veya ampulsüz alınabilen parçaların paketlerine dahil olan ışıkları led, neon ya da çakar şeklinde belirlenebilir. Arka stop lambası led sayısına göre değişim gösterir. Ledlerin üzerinde bulunan minimal ışıkların sayısı ile ürünlerin uzunlukları paraleldir. Ledli lambalar 3. lamba olarak bilinen arka cam bölgesine yerleştirilmeye uygun olan ürünlerdir. Arka stop lambası led ışıklandırmaları ile arka camlar için ek ikaz alanları sağlar. Ledli lambaların çeşitleri arasından animasyonlu, kayarlı ve sinyalleri destekleyen mod seçenekli ürünleri sayfamızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Sinyalleri işlevsel olarak destekleyen ürünleri satın almayı düşünüyorsanız farklı modelleri bulunan çamurluk sinyallerine de göz atabilirsiniz. Ayrıca xenon far çeşitlerini de değerlendirmeye alabilirsiniz.

Arka Stop Lambası Özellikleri

Arka Stop Lambası Özellikleri

Arka stop lambası önemi gece sürüşlerinde ve olumsuz hava koşullarında daha fazla anlaşılır. Sisli hava koşullarına uyumlu bir şekilde tasarlanan sis farı ile trafikte güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır. Araç sahiplerinin sürüş deneyimine katkı sağlayan sis farlarının birçok modeli vardır. Duylu, ampullü, lazerli ve ledli gibi çeşitler arasından seçim yapılabilmesi mümkündür. Farın içinde ya da far bölgelerinin üst kısımlarında yer alabilen ledli modeller telli seçenekleri ile kendi içlerinde çeşitlere ayrılırlar. Ürünlerin led renkleri alıcılar tarafından opsiyonel olarak seçilebilmektedir. Led seçenekleri arasında tek ve çift duyulu modeller yer alır. Ledli stopların bazı modelleri set şeklinde satışa sunulmaktadır. Bir paket halinde alınabilen setler ile araç için gerekli olan tüm ikaz önlemleri sağlanabilmektedir. Setlerin içerisinde belli başlı tipte lambalar yer alır. Sinyal, ön sinyal, ön pozisyon, sis,stop, plaka ve geri ikazı vermek için kullanılabilecek lambalar setlere dahil olan ürünlerdir. Bölgesel olarak far üzerinde kullanıma uygun olan modeller ise su geçirmez nitelikte materyaller ile üretilen güvenli ürünlerdir. Arka stop lambası cam çeşitleri arasından yapılacak olan tercihler de güvenlik açısından önemlidir. Camlar da tıpkı lamba çeşitleri gibi traktör, kamyon, tır, otobüs ve motor fark etmeksizin trafiğe çıkan her araçta bulunması gereken parçalar içerisinde ilk sıralarda yer alırlar. Lamba camlarının farklı şekillerde tasarım çizgilerine ve ana materyallere sahip olan pek çok versiyonu bulunur. Şeffaf görünümlü ya da sert plastik ürünler araçlar ile uyumlu olacak şekilde tercih edilebilir. Lamba camlarının alternatifi olan stop çerçeveleri ise lambaların zarar görmemesi açısından avantaj sağlayan parçalardır. Arka stop lambası cam seçimleri sırasında dayanıklı malzemeler ile üretilen çeşitler arasından değerlendirme yapılması önerilir.

Arka Stop Lambası Fiyatları

Arka Stop Lambası Fiyatları

Trafikte diğer araçlarla mesafeli sürüş aralıklarının sağlanmasında ışıklar önemli bir yer tutar. Bu sebeple, arka stop lambası seçenekleri satın alınırken özenli bir şekilde seçim yapılması gerekir. Stopların araçların arka bölgelerinde farklı şekillerde dikkat çekebilmesi ürün çeşitliliği ile mümkün hale gelmektedir. Üretici firmalar tarafından geliştirilen arka stoplar sahip oldukları özellikler açısından farklılaşırlar. Seçimi yapılan ürünlerin özelliklerinin değişmesine bağlı olarak arka stop lambası fiyatları da değişim gösterebilir. Modellerin fiyatlarına etki eden belli başlı unsurlar vardır. Lambaların üretildikleri ana malzeme yapıları ve ürünlerin tasarımları fiyat aralıklarında çeşitlenmeleri sağlar. Üçüncü stop lambası olan ve arka cam bölümünde konumlandırılan lambaların üretimleri sırasında kullanılan materyal yapıları değişiklik gösterir. Bazı modellerde plastik ana madde olarak yer alır iken bazı modeller ise paslanmaz krom baz alınarak üretilirler. Her iki ana materyal de farklı fiyat aralıklarında yer alacak şekilde alıcıların beğenisine sunulurlar. Seçilecek ürünün tasarım özellikleri de ürünlerin etiketleri üzerinde etkilidir. Led ışık modellerinin duyu bölgeleri üründen ürüne farklılık gösterir. Duyu tasarımları tek olan modeller ile çift olan modellerin etiketlendirilmeleri değişim göstermektedir. Malzeme ve tasarım unsurlarının yanı sıra arka stop lambası fiyatları üzerinde etkili olan farklı noktalar da bulunur. Bu noktalardan bir tanesi lambanın kullanım ömrüdür. Belirli bir saat sınırına kadar kullanılabilen lambaların çeşitleri farklı süre seçenekleri sunar. Kullanım süreleri ve dayanıklı olmaları etiket aralıklarına etki etmektedir. Fiyatlandırılma aşamasında etkili olabilen bir nokta ise teknolojik donanımlar ile ilgilidir. Sürekli olarak gelişim gösteren teknoloji alt yapıları ürün versiyonlarının da geliştirilmesini sağlar. Özellikle fren ve sis çakar modülleri teknolojik olarak geliştirilen parçalardır. Teknoloji ile bağlantılı işlevsel özellikler geliştirildikçe modüllerin fiyat aralıkları da değişmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(1,426)
ve üzeri (1,785)
ve üzeri (1,877)
ve üzeri (1,904)
ve üzeri (1,960)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL