Basketbol

Söz konusu spor ayakkabı olduğu zaman hepsinin birbirine benzediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Her ne kadar görünüm olarak spor ayakkabılar birbirini andırsa da her spor dalı için farklı tasarımların ve üretimlerin mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Bu bağlamda basketbol ayakkabıları da diğer spor ayakkbılardan büyük ölçüde ayrılıyor. Eğer siz de basketbol ile uğraşıyor ve ihtiyacınıza uygun bir basketbol ayakkabısı arıyorsanız doğru yerdesiniz. n11.com'un Spor Ayakkabı kategorisinde en kaliteli ve en çok tercih edilen basketbol ayakkabı çeşitleri beğeninize sunuyor.

Basketbol Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?

Basketbol Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?

Basketbolseverler için özel olarak üretilen basketbol ayakkabısı modelleri, özellikle futbol ve voleybol ayakkabılarından oldukça farklı bir yapıda üretilir. Her şeyden önce parke bir basketbol sahasında sağlam tutuş özelliği sunmak amacıyla diğer spor ayakkabı modellerine oranla daha büyük ebatlarda üretilen basketbol ayakkabıları erkek sporcular için özellikle önem taşımaktadır. Boy avantajını lehine kullanmak isteyen erkek oyuncular tercihlerini geniş tabanlı ve büyük ebatlı olan basketbol ayakkabılarından yana kullanmakta. Bununla birlikte standart bir basketbol ayakkabısının genellikle bilek kısmı diğer spor ayakkabı çeşitlerine göre daha uzundur; bu da ayakkabının ayağa kusursuz bir biçimde oturmasını ve ayağı tam kavramasını sağlar. Böylelikle basketbolcular saha içerisinde özgür ve rahatça hareket edebilme olanağına sahip olur. Yüksek bilekli basketbol ayakkabılarının bir diğer önemli avantajı ani hareketlerden doğabilecek bilek burkulmaların oluşmasına olabildiğince engel olmasıdır. Basketbol ayakkabılarının standart kalın tabanları da saha içinde mükemmel denge sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Basketbol Ayakkabılarının Özellikleri

Basketbol Ayakkabılarının Özellikleri

Basketbol ayakkabılarının tabanlarından bahsetmişken farklı taban çeşitlerinin olduğuna da değinmek gerekir. Basketbol ayakkabısının belki de en önemli bölümünü tabanıdır. Hava tabanlı, jel tabanlı ve yaylı tabanlı modeller kavrama ve tutuş bakımından da farklılık gösterebilmekte. Bununla birlikte basketbol ayakkabı önerileri ve taban seçimi genelde sporcuların fiziksel özelliklerine göre yapılır. Söz konusu en çok tercih edilen basketbol ayakkabısı olduğu zaman karşımıza çıkan model Nike AirMax'ten bir başkası değil. Bu basketbol ayakkabısı Nike teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve daha yükseğe zıplayabilmek üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte profesyonel basketbolcuların sıklıkla tercih ettiği basketbol ayakkabısı markaları arasında Adidas, Puma, Reebok, Nike ve Kinetix gibi markalar bulunuyor. "Basketbol ayakkabısı nasıl seçilir?" diye merak ediyorsanız size verebileceğimiz ilk ipucu, ayak yapınızı fazlasıyla dikkate almanızdır. Basketbol ayakkabısı erkek sporcuların kas ve iskelet yapısını geliştirme özelliğine sahip olan bir ayakkabıdır. Bu nedenle de sizin için en uygun modeli seçerken ayak yapınızı göz önünde bulundurmanız ve çoğunlukla bir numara büyük bir ayakkabı tercih etmeniz gerekebilir. Buna ek olarak kaliteli ve uzun ömürlü bir basketbol ayakkabısı seçerken dayanıklı, destekli ve darbe emici özellikli olduğuna dikkat etmelisiniz.

En Uygun Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

En Uygun Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

Hem amatör basketbol severler hem profesyonel basket oyuncuları tarafından çok sevilen ve sıklıkla satın alınan bir diğer basketbol ayakkabı modeli Adidas basketbol ayakkabısı olarak karşımıza çıkmakta. Yalnızca bireysel olarak basketbolla uğraşan sporseverlerin değil, profesyonel liglerde yarışan basketbol takımlarının da tercihleri arasında yer alan Adidas spor ayakkabıları oyuncular için mükemmel bir basketbol deneyimi oluşturmayı amaçlıyor. Tabii ki basketbol oynayanların ayakkabı tercihi sırasında dikkat ettiği tek unsur ayakkabı markası değil. Basket ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka husus da estetiktir; başka bir deyişle ayakkabıların renk ve görsel uyumudur. Çoğu genç sporcu için spor ayakkabısının tasarımı ve görünümü en az ayakkabının rahatlığı ve kalitesi kadar önemlidir. Dolayısıyla da basketbol ayakkabısı fiyatları markaya, tasarıma, teknik özelliklere ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer keyifle basketbol oynamak ve kaliteli bir spor deneyimi edinmek istiyorsanız basketbol ayakkabısı ucuza kaçmamanız gereken bir masraf desek yeridir. Kategorimizde bulunan basketbol ayakkabıları çeşitleri arasından hem bütçenize hem ihtiyaçlarınıza uygun bir basketbol ayakkabısı tercih ederek performansınızı en üst düzeye çıkartmanız mümkün.

Basketbol

için 925 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Numara

(96)
(90)
(74)
(69)
(68)
(63)
(60)
(59)
(51)
(51)
(37)
(36)
(31)
(31)
(29)
(27)
(25)
(17)
(17)
(15)
(11)
(9)
(8)
(8)
(7)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

(5)
Adidas (119)
(1)
(1)
(1)
(41)
(1)
Jordan (8)
Jump (49)
Kinetix (14)
(4)
(1)
(1)
Lig (20)
Lotto (16)
M.p (6)
markahit (11)
(4)
(1)
Nike (538)
Peak (49)
(2)
(5)
Skechers (7)
(1)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanıcı

Erkek (324)
Unisex (134)
Çocuk (116)
Kadın (32)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(141)
ve üzeri (170)
ve üzeri (173)
ve üzeri (174)
ve üzeri (175)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL