Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

GPS & Navigasyon

için 181 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

GPS & Navigasyon

Günümüz dünyasında teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı düşünüldüğünde bu kolaylığın araç sistemlerinde olduğu kadar kişisel kullanıma uygun olarak da kendini göstermesi birçok konuda avantaj sağlar. Özellikle gelişen ve gelişmekte olan yeni nesil mesleklerin yanında e-ticaret sektörünün çok daha fazla oyuna dahil olmaya başlaması lojistik sektöründe hız ve takibin önemini ortaya çıkarmıştır. Araçlara yerleştirilen GPS sistemi aracın yerini belirlemeye yardımcı olurken anında ulaşan bilgiyi müşteri ile paylaşmak da müşteri memnuniyetini arttırmaya yardımcı olur. Bunun yanına el tipi GPS cihazları da outdoor aktiviteler ile uğraşanların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ürün sadece yer belirlemeye yardımcı olmakla kalmaz fotoğraf çekebilme, dağlık ya da ormanlık arazide etraftaki farklı alanları gösterebilme açısından da başarılıdır. Takip sistemleri, zamanında verilen geri bildirimler ve sistemde yapılan iyileştirmeler firmaların performanslarını olumlu etkileyen faktörlerdendir. GPS bir araç ve farklı bir bölgede bulunmak durumunda kalan insan için ne kadar gerekliyse navigasyon da istenilen yere zamanında ve en kısa yoldan ulaşmak için o derece önemlidir. Günümüzde aracın girebildiği her alanın haritalanmış olması ve farklı aplikasyonlar aracılığıyla ulaşılabilir olması sürücüler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Daha önce sadece tabelalar ya da yön bilgisi ile ulaşılabilen yerler navigasyon sistemi sayesinde daha kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. Zamanında yapılan güncellemeler ile farklı aplikasyonlar en kısa yolu göstermenin yanında farklı alternatif yollar önererek de sürücülere destek olur. Navigasyon cihazı en küçük araçtan en büyük araca kadar her tip ulaşım aracında kullanıldığında hayata pratiklik katar. Taksiye binen müşterinin sadece gideceği sokağı söylemesi, sonrasında yol tarifi yapmak durumunda kalmadan yolculuğuna devam etmesi, yolculuk sırasında mail okuma ya da telefonla konuşma gibi aktivitelere zaman ayırmasına yardımcı olur. Böylece yolda geçen süreyi de verimli geçiren müşterinin memnuniyeti yüksek olur. Aynı mantıkla bakıldığında GPS sistemi de aracın bulunduğu alandan verdiği sinyaller sayesinde aracın performansını ölçülebilir hale getirirken kişisel kullanım için tasarlanan modelleri de yer tespitine yarayarak kaybolmaların önüne geçer.

 GPS & Navigasyon; Yollardaki Yardımcınız

GPS & Navigasyon; Yollardaki Yardımcınız

Küresel yer belirleme sistemi olarak bilinen GPS teknolojisi, uydu üzerinden çalışan ve düzenli olarak bilgi gönderen bir sistemdir. Uydular arası mesafeyi ölçen cihaz, GPS takılı herhangi bir nesnenin dünya üzerindeki yerini tespit etmeye yardımcı olur. GPS cihazı özellikle outdoor aktiviteler ile ilgilenen insanların bulundukları bölgeyi belirlemelerine yarayan oldukça önemli ekipmanlardandır. GPS’in yön belirleme özelliğinin yanında radyo, fener gibi özelliklerinin olması ormanlık alanda hayatı kolaylaştırır. Elde taşınabildiği gibi aparatı sayesinde arazi araçlarına da monte edilebilmesi mümkündür. Bazı GPS modelleri pusula, barometre ve ivmeölçer özelliğine sahiptir. Manzara ve portre görünümüne göre çift yönlü güneş ışığında okunabilen dokunmatik 3 inçlik ekranı sayesinde kullanıcı bulunduğu yeri tespit edebilme konusunda zorlanmaz. Bunun yanında Wi-Fi bluetooth özelliği sayesinde bildirimler eş zamanlı olarak ekrana düşer. 8 MP otomatik odağa sahip kamera, fotoğrafları otomatik olarak güncelleyerek coğrafi olarak kullanıcının yerinin belirlenmesini sağlar. Sahip olduğu LED flaş sayesinde el feneri işlevi de gören ürün, dijital kamerası sayesinde de kaliteli resimler çekmede başarılıdır. GPS takip cihazı uydu üzerinden aldığı verilerle mevcut konum tespiti yaparken navigasyon sistemi ise belirlenen varış noktasına ulaşmada sesli ve görsel yol yönlendirmeleriyle destek olur. Navigasyon üzerinde ayrıca cep telefonu gibi cihazlar için özel olarak tasarlanmış GPS alıcısının bulunması ve özel olarak hazırlanmış navigasyon yazılımları ile çalışması dünyadaki her hangi bir yere olan mesafeyi hesaplamaya yardımcı olur. Vaktin oldukça değerli olduğu günümüz dünyasında zamanı planlamak açısından navigasyon kullanımı oldukça önemlidir. Eskiden araç kullananlar yola çıktıklarında trafik konusunda herhangi bir bilgileri olmadan yola çıkarken GPS & navigasyon sistemi sayesinde yolun ne kadar süreceğinin kesin bir şekilde bilinmesi günü planlamaya yardımcı olur.

 GPS & Navigasyon ile Vaktinizi Planlayın

GPS & Navigasyon ile Vaktinizi Planlayın

GPS sistemi dünyadaki herhangi bir yeri tespit etmeye yararken donanım, yazılım ve harita mantığı üzerine kurgulanmış olan GPS navigasyon sisteminde yer alan donanım, GPS sinyallerinin kullanılarak konumun belirlenmesini sağlar. Bunun yanında yazılım sayesinde GPS’den alınan koordinat bilgisi harita üzerinde belirlenir ve hedefte yer alan noktaya gitmek için optimum rotanın belirlenmesine yardımcı olur. Görüntünün yanında sesli olarak da yönlendirme yaparak kullanıcıyı hem ses hem de harita ile yönlendirmeyi amaçlar. Sistemi dokunmatik ekran üzerinden çalışması da sürücülere kolaylık sağlar. Diğer yandan haritalama sistemin en önemli özelliğidir. Harita özelliği sadece yol ve doğru rota hakkında bilgi vermekle kalmaz yol üzerindeki hastane, restoran, benzinlik gibi önemli yerlerin konumları hakkında da bilgi verir. Ayrıca yolda trafik varsa farklı bir rotaya yönlendirerek ya da farklı bir rota önererek kullanıcının varacağı yere vaktinde ulaşmasını garantiler. Navigasyon adres sistemi üzerinden çalışır. Adresin yanında ulaşım ağı sistemi, yol veri tabanı gibi farklı birçok verinin güncel olarak sisteme entegre edilmesinin de garantilendiği bir sistemdir. GPS sistemi sayesinde belirlenen konuma navigasyonda yer alan donanım, harita ve yazılım üzerinden erişmek zamandan tasarruf sağlamasının yanında konforu da garantileyen bir özelliktir. Uydu üzerinden çalışan sistem yol durumu güncellemesiyle de olası değişiklikler hakkında kullanıcıyı vakitlice haberdar eder. Böylece kullanıcı yola çıktığında trafik ya da kazı çalışması gibi bir sürpriz ile karşılaşmadan varacağı yere vaktinde ulaşabilmenin keyfini yaşar. Dijital dünyanın araçlar üzerinde de etkin kullanımını sağlayan GPS ve navigasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyalardan zamanında haberdar olmak için outdoor ekipmanlar sayfamızı incelemenizi öneririz.

 GPS & Navigasyon  Hayatı Kolaylaştırır

GPS & Navigasyon Hayatı Kolaylaştırır

GPS modülü, uydular ile aradaki mesafeyi ölçerek anlık konum belirlenmesine yardımcı olan bir mekanizmadır. GPS sistemi ile araç girişine açık tüm yolların uydu üzerinden görüntüsü alınarak depolanır. Özellikle dönüşlerin ve kıvrımların veri olarak kaydedildiği sistem verileri navigasyon yazılımlarına yüklendikten sonra navigasyon kullanan sürücüler yazılımda yer alan ara yüzü kullanarak ulaşmak istediği adresi cihaza girer. Cihazın içinde bulunan ve yer tespit etmeye yarayan GPS sistemi kullanıcının bulunduğu konumu yola çıkış noktası olarak belirler ve yön ve rota tayinini mevcut konum üzerinden başlatır. Bunu yaparken en kısa ve ekonomik mesafeyi istenilen adrese giden tüm yolları tarayarak tespit eden cihaz, kullanıcının bulunduğu nokta ile ulaşılmak istenen adrese olan mesafeyi tespit eder. Böylece kullanıcı gideceği yere ne kadar sürede gideceğinden alternatif yollara ve trafik durumuna kadar birçok veriyi tek bir cihaz üzerinden elde etmiş olur. Oldukça kıymetli olan bu veriler kullanıcıya yolculuğun süresi hakkında destek olur. Navigasyon şehir içi yollarda, sokaklarda işe yararken GPS, navigasyon cihazının dışında tek başına outdoor aktivitelerde kullanılan bir cihazdır. Özellikle dağlık ve ormanlık bölgelerde görsel olarak alanın görüntülemesinden hava durumuna kadar birçok konuda destek olur. Kullanıcı zorlu doğa koşullarında GPS sayesinde kaybolma kaygısı yaşamadan doğanın keyfini çıkarır. Bazı modellerde yer alan fotoğraf çekebilme fonksiyonu sayesinde çektiği fotoğrafları daha sonra inceleme imkanı yakalar. Hem pusula hem barometre hem de ivme ölçer özelliği sayesinde birçok fonksiyonu tek bir cihazda toplayan ürün, hem elde hem de araca monte olarak taşınabilir. GPS&navigasyona ait teknik detaylar ve GPS fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.