GPS & Navigasyon

GPS navigasyon cihazı outdoor aktiviteler için olmazsa olmaz outdoor ekipmanlardır. Rota ve yönünüzü belirlemek için kullanabileceğiniz bu cihazlar, kaybolma riskinizi ortadan kaldırarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde gönül rahatlığıyla bulunabilmenizi sağlar. Kategorimizde yer alan GPS ve navigasyon cihazlarını inceleyerek bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz.

Navigasyon Cihazı

Navigasyon Cihazı

Navigasyon cihazı, gideceğiniz rotaya en hızlı ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlayan teknolojik bir sistemdir. Navigasyon cihazları gidilecek yönü hem ekranda harita şeklinde görmenize hem de yönleri sesli olarak işitmenize olanak sağlar. Hem görsel hem sesli komutlar sayesinde daha önce hiç gitmediğiniz bir adrese bile navigasyon yardımıyla kolayca gidebilirsiniz. Genellikle araçlarda kullanılan navigasyon cihazlarını kamp ve doğa sporları yaparken yanınızda da bulundurabilirsiniz. Ayrıca aracınıza takacağınız bir navigasyon cihazı ile yol almak hiç olmadığı kadar kolay olacak. Navigasyon sistemleri temel olarak; donanım, yazılım ve harita katmanlarından oluşmaktadır. Tüm bu sistemin kusursuz işlemesi için ürünün iyi bir donanım, yazılım ve haritaya sahip olması gerektmektedir. Kategorimizde navigasyon cihazlarının yanı sıra navigasyon programı uyumlu cihazlarla kullanabileceğiniz navigasyon programı, navigasyon pusulalar, araç için navigasyon şarj cihazları gibi ürünler de yer almaktadır.

GPS

GPS

GPS’in açılımı Global Positioning System’dir. Bunu Türkçe’ye Küresel Yer Belirleme Sistemi ya da Küresel Konumlandırma Sistemi olarak çevirmek doğru olacaktır. GPS; düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır, diyebiliriz. Ayrıca GPS uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeye olanak sağlar. Bu sistem, yörüngede sürekli olarak dönen 24 uydudan oluşmaktadır. Bu uydular çok düşük güçlü radyo sinyalleri yaymaktadırlar. Yeryüzünde bulunan GPS cihazları bu sinyalleri alarak konumun belirlenmesini mümkün kılarlar. Kamp ve outdoor aktivitelerinizde GPS kullanarak yerinizi belirleyebilirsiniz. Tırmanma, trekking, dağcılık gibi doğa sporlarıyla ilgileniyorsanız GPS cihazı yanınızdan ayırmamanız gereken outdoor ekipmanlardandır. Çünkü GPS ile kaybolma ya da nerede olduğunuzu bilmeme gibi sorunlar ortadan kalkmış olur. İstenmeyen aksiliklerde (gruptan ayrılma, yolu kaybetme gibi) GPS ile yerinizi belirleyerek varmak istediğiniz noktaya mesafenizi ve konumunuzu öğrenebilir ve buna göre hareket edebilir ya da yardım isteyebilirsiniz.

Navigasyon & GPS Fiyatları

Navigasyon & GPS Fiyatları

Navigasyon ve GPS fiyatları; ürünün markasına, modeline ve fonksiyonlarına göre farklılık göstermektedir. Navigasyon cihazları genellikle GPS’lere göre daha uygun bir fiyat skalasında yer almaktadır. GPS cihazları için ise bütçenizi biraz esnetmeniz gerekebilir. Ancak outdoor sporlarıyla ilgileniyorsanız ve sık sık kampa çıkıyorsanız GPS ve navigasyon cihazının sahip olmanız gereken en önemli outdoor malzemelerinden biri olduğunu unutmamanız gerekir. Kategorimizde bulabileceğiniz ve en çok tercih edilen navigasyon ve GPS cihazı markalarından bazıları; Garmin, Goldmaster, Delorme, Cammenga gibi markalardır. Bunların yanı sıra; Brunton, Silva, Coghlans, Elevate gibi markaların pusula modellerini de kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Pusulalar navigasyon ve GPS’lere göre daha uygun fiyatlı bir yön bulma ekipmanı olduğundan özellikle amatör sporcular ya da kamp sıklığı seyrek olan kullanıcılar tarafından hayli rağbet görmektedir. Bunlar gibi diğer tüm outdoor ekipmanlarını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

GPS & Navigasyon

için 557 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
(1)
(1)
(1)
(3)
(4)
(1)
(1)
Celestron (8)
Coghlan's (8)
Coghlans (42)
(4)
(1)
Dazzer (13)
(1)
(222)
(2)
Evolite (7)
(2)
(1)
Garmin (51)
(3)
(4)
KOWA (6)
(1)
Mio (6)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Silva (52)
Square (6)
(1)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(35)
ve üzeri (45)
ve üzeri (46)
ve üzeri (46)
ve üzeri (49)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL