Tırmanış Malzemeleri

için 5,498 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tırmanış Malzemeleri

Tırmanış, bir insana sınırsız özgürlük hissi veren ve hem fiziksel, hem ruhsal olarak kişisel tatmin sağlayan nadir sporlardan bir tanesi. Tırmanış sporu ile ilgilenenler, bu sporun keyfini dört dörtlük bir şekilde çıkartmak için doğru malzeme ile tırmanmaya başlamaları gerektiğini çok iyi bilirler. Tam olarak bu yüzdendir ki tırmanış malzemeleri seçerken dikkatli ve özenli olmak gerekir. İhtiyacınız olabilecek tüm tırmanış malzemesi çeşitleri, birbirinden uygun fiyat seçenekleri ile burada sizleri bekliyor.

Tırmanış Malzemeleri Nelerdir?

Tırmanış Malzemeleri Nelerdir?

Her ne kadar tırmanırken teknik olarak tek ihtiyacınız olan ellerinizin ve ayaklarınızın gücü olsa da bu tırmanma esnasında size yardımcı olacak, güvenliğinizi sağlayacak ve sizi tehlikelerden koruyacak alet ve edevatlar da kullanmanızın bir zararı olmaz. Tırmanış sporuna gönül bağlamış sporcuların en sık tercih ettiği tırmanış malzemelerinin başında elbette trekking batonu geliyor. Varmak istediğiniz yere ulaşmanızda size yardımcı olan bu batonlar, adeta üçüncü bir uzuv görevi görerek engebeli arazilerde dengenizi korumanızı sağlar. En az baton kadar önemli olan bir diğer tırmanma aksesuarı da elbette tırmanma ipidir. Doğru kullanıldığı takdirde tırmanma ipleri sayesinde en engebeli, en uzak ve en tehlikeli yollara bile çok daha kolay bir şekilde tırmanmanız mümkün. Tırmanma ipi aynı zamanda dik kayalık veya dağlarda, takım halinde yapılan tırmanış esnasında güvenlik amacıyla sporcuların birbirlerine bağlanması için de sıkça kullanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkar. En çok tercih edilen diğer tırmanma malzemeleri arasında bağlamalı kramponlar, emniyet kemerleri, karabina ve jumar yer alıyor.

Tırmanış Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Tırmanış Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Tırmanış malzemesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, can güvenliğiniz için temin etmeniz zorunlu olan tüm malzemeleri eksiksiz bir şekilde satın aldığınızdan emin olmanızdır. İster kısa ister uzun mesafe olsun, her daim yanınızda bulundurmanız gereken, adeta tırmanışın demirbaşı olan aksesuarlar vardır. Sağlam bir tırmanış ayakkabısı, aynı sağlamlıkta bir tırmanış ipi, dayanıklı bir tırmanış batonu, can güvenliğinizi sağlama alan tırmanış takımı (harness), kayalık araziler için bir yürüyüş kazması ve elbette çok amaçlı karabinalar. Tüm bu malzemeleri temin etmeden önce ürün markasının güvenilirliğine, ürünün garanti süresine ve dayanıklılık ömrüne de dikkat etmek gerekir. Örneğin tırmanış ipi seçiminde ipin iç mekan ya da dış mekana uygun olup olmadığını önceden araştırmanız gerekir; zira iç mekan kullanımı için tasarlanan iplerin dış mekanlarda kullanılması tehlikelidir. Aynı şekilde tırmanma harness seti seçerken de setin yüzde yüz ayarlanabilir olmasına, yani vücudunuza tam oturacak bir yapıya sahip olmasına dikkat etmek gerekir. Harness seçiminde bir diğer önemli etken de hafifliğidir; yerçekimine karşı tırmanırken üzerinizde olan materyallerin olabildiğince hafif olması sizin lehinize işleyecektir.

Tırmanış Malzemeleri Fiyatları Ne Civarda?

Tırmanış Malzemeleri Fiyatları Ne Civarda?

Kategorimizde bulabileceğiniz dağ ve kaya tırmanış malzemeleri, pek çok farklı marka seçeneği ile beğeninize sunulmaktadır. Tırmanış malzemeleri fiyatları da bu markalara göre değişkenlik gösterir. Eğer güvenli ve kaliteli bir tırmanma deneyimi istiyorsanız, malzeme satın alırken kesinlikle ucuza kaçmamalı ve kaliteden ödün vermemelisiniz; zira extreme bir spor olduğu için tırmanış esnasında can güvenliğinizin çok büyük bir kısmı elinizdeki ürünlerin kalitesine bağlı. Black Diamond, Roca, Climbing Technology, Grivel, Edelweiss, Molten, Salewa, Ocun ve Petzl başta olmak üzere en güvenilir tırmanış aksesuarları markalarının en çok tercih edilen ürünleri bu kategorimizde sizleri bekliyor. İhtiyacınız olan tüm tırmanış malzemelerini tek tıkla n11.com güvencesi ile buradan edinmeniz mümkün. Daha fazla outdoor ekipman ve malzemesi için buraya tıklayın!

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

5.11 (2)
ALBASTAR (1)
Asg (1)
Baro Cook (1)
Barska (11)
Beal (233)
Beretta (1)
Bestway (3)
Bushnell (39)
Böker (1)
C.A.M.P. (8)
Cebe (4)
Coghlan's (2)
Coghlans (71)
CONNABRIDE (23)
Deuter (6)
(1802)
Easy Camp (2)
Edelrid (3)
Edelweiss (173)
Evanix (1)
Evolite (81)
Ferrino (129)
FIZAN (5)
Free Camp (8)
FREECAMP (3)
Go Travel (2)
Grivel (196)
HI-TEC (1)
Ka-bar (1)
Karrimor (6)
KENDO (5)
Kong (2)
Kovea (1)
Lafuma (4)
Leki (96)
Lineaeffe (4)
Marmot (1)
Marttiini (1)
Milo (2)
Morakniv (6)
Msr (6)
Nature (1)
Nikon (42)
Nite Ize (51)
NITECORE (3)
Nurgaz (38)
O'Neill (1)
OCUN (20)
Opinel (1)
Orbis (1)
Outdoors (3)
Patagonia (3)
Petzl (8)
Polisport (1)
Rab (1)
Robens (3)
Roca (103)
Rollei (21)
Salewa (44)
Silva (6)
Sog (1)
Spro (4)
Square (10)
Steiner (1)
Sterling (3)
STOEGER (4)
STUBAI (39)
STURM (22)
Summit (1)
Swiss Eye (1)
TASCO (2)
TENDON (13)
Toshiba (1)
Trangia (21)
Trekmates (14)
TRESPASS (1)
Truglo (19)
Umarex (2)
Vaude (15)
Vipole (1)
Walther (1)
Watton (25)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(117)
ve üzeri (136)
ve üzeri (143)
ve üzeri (145)
ve üzeri (148)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL