Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Marka

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Edebiyat

için 162,928 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Edebiyat Kitapları

Edebiyat çoğu kişi tarafından sadece bir ders olarak görülse de en önemli sanat dallarından biridir. Şiiriyle olsun, romanıyla, hikayesiyle, tiyatrosuyla sanatın bir başka dalı olarak karşınıza çıkar. Gözden çok kulağa ve ruha hitap eden bu sanatın pek çok farklı alanı vardır. Her farklı alanı konusunda bilgilenmek için edebiyat kitapları gibi kaynaklardan faydalanılabilir. Edebiyatı başlı başına anlayabilmek veya okunulan herhangi bir parçaya edebi bir yorum kazandırabilmek için akademik bir bilgi birikimi gerekebilmektedir. Eğer akademik hayatınıza edebiyat veya herhangi bir sanat alanında devam etmediyseniz sadece akademik edebiyat kitaplarından faydalanabilirsiniz. Kimi zaman da akademik herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaksızın, edebi zevklerinize hitap eden eserleri okumak isteyebilirsiniz. Bu durumda konuya karşı bilimsel bir bakış açısına değil de daha çok kendi yaşamınız boyunca içinizde biriktirdikleriniz ve kendi kültürel birikimleriniz sonucu ortaya çıkan bilgileri kullanarak daha entelektüel zevklerinize hitap edebilir. Yalnızca bir şiir ya da roman okumak bile kimi zaman insanın entelektüel zevklerini oldukça tatmin edecek olan etkinlikler arasında yer alır. Edebiyata ilgili ya da araştırmacı bir yapıya sahip iseniz bu kitap türleri roman ya da şiir değil yine akademik kitaplar arasında değerlendirerek ilgi alanınıza uygun eserleri tercih edebilirsiniz.

Türk Edebiyatı Kitapları

Türk Edebiyatı Kitapları

Türk edebiyatı kitaplarını kendi içerisinde iki gruba ayırabiliriz. Bunlardan bir tanesi akademik alana yönelik olan kitaplar diğer bir tanesi ise okuyucuya keyif vermeyi gözeten eserler olarak adlandırılabilir. İlk kategori genellikle ders kitapları, öğretmen kitapları, okullarda okutulan ders kitaplar gibi genellikle yoğun bilgi içeren kitaplardır. Yerli edebiyat kitapları arasında sayılan bu eserler yine dönemlerine göre kolaylıkla birbirinden ayrılabilirler. Milli edebiyat dönemi kitapları ve tasavvuf edebiyat kitapları gibi eserlerin yanı sıra divan edebiyatı, halk edebiyatı gibi Türk edebiyatı içerisinde pek çok farklı alan bulunmaktadır. Bu alanlar genellikle şiir ya da hikaye üzerine kurulmuş olan dönemlere aittir. Milli edebiyat dönemi şiir kitapları okuyucular tarafından en sık tercih edilen şiir kitapları arasında yer almaktadır. Bunlar çoğunlukla en başta bahsedilmiş olan okuyucuya keyif vermeyi gözeten kitaplar arasında sayılır. Bunların yanı sıra akademik hayatı ya da mesleği için edebiyata yönelmiş kişilerin tercih ettiği birtakım kitaplar bulunur. Edebiyat alan bilgisi kitapları akademi alanında kullanıcılar tarafından en sık aranan kitaplar arasında yer alır. Edebiyat bilgisi yalnızca bir eğitim olarak değil kültür ve genel kültür düzeyi olarak da oldukça önemli bir kültürdür. Kitap okumak kültürünüzü ve içinizdeki entelektüel kişiliği dışa vurmanız haricinde ruhunuza ve zihninize de oldukça iyi gelen bir etkinlik olarak kabul edilir. İster akademik hayatta bu alana yönelmiş olun ister sadece bir okuyucu olun aradığınız tüm kitapları sayfamızdaki ürünler arasında bulabilir, beğenilerinize ve ilgi alanınıza yönelik tercihlerde bulunabilirsiniz.

Dünya Edebiyatı Kitapları

Dünya Edebiyatı Kitapları

Dünya edebiyatında Türk toplumunun da hem dil hem okuyucu olarak oldukça etkilenmiş olduğu eserler bulunmaktadır. Ülkemizde Türk edebiyatından sonra en çok bilinen yabancı edebiyat kitapları ve Rus edebiyat kitapları kapsamında eserlerdir. Bu kitaplar aynı zamanda dünyada neredeyse herkesin bildiği klasikleşmiş olan eserlerdir. Bu klasik edebiyat kitapları genellikle dünya edebiyatından çıkmış olan ve yazılış tarihi oldukça eskiye dayanan eserlerdir. Aynı Türk edebiyatında olduğu gibi, dünya edebiyatı ya da herhangi bir milletin kendi edebiyatıyla ilgili de birbirinden farklı akademik kitaplar bulunmaktadır. Ülkemizde üniversitelerde bölüm olarak pek çok millet ve dilin tarihi ve edebiyatıyla ilgili dersler verilmekte ve bölümler okutulmakta olduğundan dolayı bu kitaplara akademik boyutlarda ulaşmak da oldukça kolaylaşmış durumdadır. Bu nedenle edebiyat hakkında herhangi bir bilgi edinmek için hiçbir zaman çok geç değildir. Önünüze sunulan kaynaklara kolayca ulaşabildiğiniz gibi, fazlasıyla çeşitli olarak da ulaşabilirsiniz. Türk ve dünya edebiyatının dışında çağdaş edebiyat kitapları ya da modern edebiyat kitapları gibi türleri de inceleyebilirsiniz. Hem Türk edebiyatını hem de dünya edebiyatını incelerken rastlayabileceğiniz bir başka başlık ise Nobel ödüllü edebiyat kitapları olmaktadır. Nobel ödüllü edebiyat kitapları arasında Türk edebiyatının seçkin eserlerini bulmanız da mümkündür. Kitap okumaktan genellikle hoşlanan biriyseniz, bu eserler kültür birikiminiz ve genel kültürünüz açısından okumanızın tavsiye edilebileceği kitaplar arasında yer alır. Beğenilerinize ve ilgi alanlarınıza yönelik kitapların dışında Nobel ödüllü edebiyat kitaplarını ya da Türk ve Dünya klasikleri arasında yer alan kitapları da tercih edebilirsiniz.

Edebiyat Kitapları Fiyatları

Edebiyat Kitapları Fiyatları

En çok satan edebiyat kitap türleri arasında genellikle hem Türk hem dünya edebiyatında klasikleşmiş olan eserler bulunur. Aynı zamanda Nobel ödüllü edebiyat kitapları da okuyucular tarafından oldukça rağbet gören kitaplar arasında sayılabilir. Dünya edebiyatında ise en çok ilgi gören kitaplar, genellikle Rus ya da İngiliz edebiyatına ait olan kitaplar olarak sınıflandırılabilir. Bu edebiyatlar hem okuyucunun büyük oranda ilgisini çekmektedir. Bunun dışında Türk edebiyatıyla ilgili olarak, okuyucunun sanatsal yönüne hitap etmekten çok, akademik yönüne hitap eden kitaplar en çok satan kitaplar arasında yer alır. Özellikle cumhuriyet dönemi milli edebiyat ve divan edebiyatıyla ilgili yazılmış olan birçok kitap bulunur ve hepsi de neredeyse aynı düzeyde ilgi görmektedir. Genellikle lise düzeyinde dahi öğretilen dönemler olduğundan dolayı çoğu kişinin ilgisini kolaylıkla toplayıp araştırmaya yönlendiren iki edebiyat dönemi olarak adlandırılabilir. Bunun dışında yeraltı edebiyat kitapları da oldukça fazla rağbet gören farklı bir anlatım ve edebiyat türüne ait olan kitaplardır. Bu kitapların fiyatları yayınevlerine göre değişiklik gösterebilir. Kitapların basıldığı yayınevine, sayfa sayısına ve kapak türüne göre fiyatları değişiklik gösterebilse de birçok farklı edebiyat türüne ait esere kolaylıkla ulaşabilir, okuma tutkunuzu keyifle yaşayabilirsiniz. İster sadece hobi olarak ister akademik düşüncelerle, aradığınız her türlü kitabı sayfamızdaki ürünler arasında bulabilirsiniz. Kitap seçiminde zorlanıyorsanız özenle hazırlanan kitap özetlerinden veya kullanıcı yorumlarından faydalanarak tercihlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlara yönelik eserlerin yanı sıra bilgilendirici edebi kaynakları da tercih edebilir, genel kültürünüzü zenginleştirebilir, merak ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Edebi eserler arasında bulunan birçok farklı konuyu ele alan kitapları inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz.