Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Anı, Mektup, Günlük

için 3,658 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Anı, Mektup ve Günlük Kitapları

Anı, mektup ve günlük kitapları okuyucular tarafından oldukça sevilen edebi metinler arasında yer almaktadır. Bu tarzda olan edebi metinler okuyucuların yazarları daha iyi tanımalarında oldukça etkilidir. Özellikle günlük kitapları yazarların özel hayatlarında yaşamış oldukları duygu durumu, ruh halleri hayatlarının iniş ve çıkışlarını ele aldıklarını eserlerdir. Günlük tarzında yazılan edebi metinler Türk Edebiyatı ve Dünya Edebiyatında oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Bu eserleri okuyan kişiler yazarın iç dünyasının derinliklerine inerek yaşadığı çalkantılı ve güzel günleri çok daha iyi anlamasına neden olabilir. Bu tarz metinler genelde sade ve açık bir dille yazılır, karmaşık betimlemeler söz konusu değildir. Yazarın dönemin önemli olaylarını ya da kendisinin yaşamış olduğu önemli meseleleri kaleme alınmasıyla oluşmuştur. Günlük türünü diğer edebi metinlerden ayıran başlıca özelliklerden bir tanesi de sayfalarda okuyucunun tarihle karşılaşmasıdır. Günü gününe yazılan bu eserler okuyucunun yazarın hayatındaki belli bir döneme tanıklık etmesinde yardımcı olur. Okuyucular tarafından oldukça sevilen bu eserler her zaman listelerde çok satanlar grubuna girmeyi başarmıştır. Bu tarzda metinler okumak isterseniz Dünya Edebiyatı ve Türk Edebiyatı’nın günce türünde yazılan eserlerine göz atmanız yeterli olacaktır. Türk edebiyatından Nurullah Ataç’ın eserleri günce türünün en önemli eserleri arasına girmeyi başarmıştır. Dünya Edebiyatından ise Anne Frank’ın Hatıra Defteri günlük türünde sayılabilecek eserler arasında yer almaktadır. Bu eserler yalın bir dille ele alınması ve sayfaların kısa oluşuyla okuyucuları kendisine çekmeyi başarmıştır. Sevdiğiniz bir yazarın romanlarını, öykülerini, şiirlerini okumadan önce günlük türünde eseri bulunursa bunu okumanız yazarı daha iyi tanıyarak ilerlemenizde fayda sağlayacaktır. Her okuyucuya hitap edebilen günlük kitapları için sayfamızı inceleyebilir, iyi bir okuma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mektup Kitapları ve Özellikleri

Mektup Kitapları ve Özellikleri

Mektuplar geçmişten günümüze ulaşan belki de en değerli edebi metinler arasında yer alıyor. Mektuplar bir neslin aşklarını, dostluklarını, yaşanmışlıklarını en içten duygularla anlatan eserlerdir. Mektup kitapları okuyucular tarafından merakla ve ilgiyle okunmaktadır. Bu eserlerde karşılıklı gidip gelen mektupları görebiliriz ya da tek taraflı yazılan mektuplarda görebiliriz. Karşılıklı gidip gelen mektuplar kitap haline geldiğinde iki tarafında duygularını, düşüncelerini anlamamızda fayda sağlar fakat edebiyatta görülen mektupların genelde karşılığı alınamamıştır. Cemal Süreya mektup kitapları edebiyat dünyasının belki de en fazla sevilen ve okunan mektup yazarıdır. Mektuplarında genel olarak eşine ve çocuklarına duyduğu sevgi ve özlemi dile getirmiştir. Mektuplarında kullanmış olduğu sade ve açık dil yazarın herkes tarafından kolayca anlaşılmasında ve bir o kadar da sevilmesinde etkili olmuştur. Yazarın mektupları yazıldığı dönemde ne kadar ses getirdi ise bu günde yazarın tüm eserleri ilgi ve merakla okuyucular tarafından okunmaktadır. Edebiyatımızda mektup türünde yazılan birden fazla eser yer almaktadır, aynı şekilde dünya edebiyatında mektup türünde birden fazla eserle karşılaşmak mümkündür. Mektup dili sade ve yalındır fakat betimlemelere hayallere ve söz sanatlarına çok fazla yer verilen bir türdür. Mektuplar ünlü şair ve yazarlardan geriye kalan en nadide eserler arasında yer almaktadır, böyle eserler okumak okuyucularda edebi bir doyum sağlamaktadır. Cemal Süreya’nın mektupları gibi yazıldığı dönemde oldukça ses getiren birden fazla mektup türü bulunmaktadır. Mektup türünde okumalar yapmak istiyorsanız mektup kitapları kategorisini inceleyeblir yerli ve yabancı yazarların mektup kitaplarına göz atabilirsiniz. Aralarından sevdiğiniz ve kendinize yakın bulduğunuz eserleri anında satın alarak keyifli bir okuma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Türk Edebiyatı’nın Anı Kitapları Nelerdir

Türk Edebiyatı’nın Anı Kitapları Nelerdir

Anı kitapları okuyucular tarafından oldukça sevilen eserler arasında yer almaktadır. Bir yazarın kaleme aldığı anı kitapları sizi bir zaman makinesine binmiş gibi yolculuğa çıkarır. Bu yolculukta göreceğiniz birden fazla olay, duygu ve yaşanmışlıklara tanıklık edebilirsiniz. Tanıklık edeceğiniz bu olaylar size derin bir bilgi birikimine sahip olmanızda oldukça etkili olur. Millî Mücadele Dönemi anı kitapları sizi savaş yıllarına götürebilir bu yıllarda yaşanmış savaşları, yenilgileri acı ve özlemlere tanıklık etmenizde etkili olabilmektedir. Millî mücadele dönemi için yazılan eserlerde okuyucular savaşı, savaşın kazandırdıkları ve götürdüklerine objektif bir bakış açısı ile yaklaşmalarında etkili olacaktır. Savaş dönemi anı kitapları arasında kendine yer bulan Halide Edip Adıvar anı kitapları savaş dönemini çarpıcı bir şekilde ortaya koymayı başaran eserler arasında yer almaktadır. Ateşten Gömlek adlı eseri en güçlü kitapları arasında yer almaktadır. Aynı şekilde Falih Rıfkı Atay anı kitapları savaş dönemlerini en iyi anlatan eserler arasında yer almaktadır. Yazarın eserlerinde karşılaşılan objektif bakış açısı olayları tarafsız ve net bir şekilde okuyucuya sunulmasında oldukça etkili olmuştur. Yazarın eserlerine işlenen savaş teması yazarın kaleminin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtıdır. Kurtuluş Savaşı Anı Kitapları da okuyucular tarafından savaş dönemini ve yaşananları ayrıntılı bir şekilde anlamanızda oldukça etkili bir örnek olacaktır. Anı türünde yazılan eserler birden fazla temada yayınlanabilir savaş, aşk, gezi yazıları türü ya da dönemin ekonomik, siyasi eserlerini ele alan metinlerde bulunmaktadır. Anı kitapları için sayfamızı inceleyebilir, kendinize uygun bir anı kitabı tercih edebilirsiniz.

Anı Kitapları ve Özellikleri

Anı Kitapları ve Özellikleri "

Anı kitapları yazarın yaşamış olduğu hayatı, yaşadığı dönemde şahit olduğu olayların edebi bir dille aktardığı eserleri arasında yer almaktadır. Edebiyatta okuyucuların karşısına en fazla çıkan bu türlerden biri olan anılar geniş bir konu dağarcığına sahiptir. Okuyucular bu eserleri okudukları zaman nesiller önce yaşamış olan yazarla aynı duygu ve düşünceleri paylaşmış olurlar. Reşat Nuri Güntekin anı kitapları arasında yer alan Anadolu Notları yazarın hayatı boyunca yaşamış olduğu deneyim ve izlenimleri iki cilt halinde toplamasıyla oluşmuştur. Bu eserde yazarın derin gözlem gücü ve tahlillerini okuyabilirsiniz. Yazar roman türünde kendini kanıtlayan ve Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarları arasındadır. Anı kitabı kategorisinde yayınlamış olduğu eserlerine de göz atabilirsiniz. Yakup Kadri anı kitapları yazarın içinde bulunduğu ekonomik, politik ve siyasi dönemleri ele alınış şeklini bir çırpıda okuyabileceğiniz anı kitaplarında yazarın yaşamış olduğu dönemlere bir çırpıda ulaşmanıza neden olacaktır. Yazar roman ve anı kitapları ile Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarları arasına girmeyi başarmıştır. Halit Ziya anı kitapları yazarın yaşamış olduğu hayatı en ince ayrıntısına kadar anlattığı eserler bulunmaktadır. Bu eserlerde yazar acılarını, aşklarını deneyim ve gözlemlerini iyi bir şekilde aktarmayı başarmıştır. Gezi yazıları ile benzetilen anı türü geniş bir yazma kategorisine sahiptir. Bu kategoride tarihi anılar, edebi anılar, savaş anıları, kişisel yaşam anıları gibi birden fazla anı türüne rastlayabilirsiniz. Anı türlerinin en önemli özelliği okuyucular tarafından okunduğunda dönemsel bir yolculuk yapmaları olmasıdır. Anı türünde Türk Edebiyatında birden fazla yazar bulunmaktadır. Siz de sevdiğiniz yazarların hayat deneyimlerine tanıklık etmek için anı kitapları sayfamızdan istediğiniz türü seçerek yolculuğa çıkabilirsiniz.