Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Lal
JBC
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

One
Siu
Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çizgi Roman

için 6,089 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çizgi Roman

Çizgi roman hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından oldukça severek okunan bir görsel ve yazılı eğlence ürünüdür. Uzun yıllardır hem filmleri hem de kitapları bir araya getiren çizgi romanlar, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması gibi amaçlarla da okumaya başlanabilmektedir. Çizgi romanlar çok uzun yıllardan beri, film izlemek ya da sinemaya gidebilmenin daha zor olduğu zaman dilimlerinden beri mevcuttur. Kullanım alanı bunca uzun zamandan beri süregelen çizgi romanlar hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça tercih edilen bir aktivite olarak okunmaktadır. Hem zihne hem de görsel zekanın gelişmesine hizmet eden çizgi romanlar, günümüzde sevilen süper kahramanlar ile de eşleştirildiği için daha büyük bir keyif ile severleri tarafından okunabilmektedir. Televizyon izlemek bir bağımlılığa dönüşme riski taşıyan aktivitelerden biri sayılmaktadır. Bu nedenle, çizgi roman okurları açısından sevdikleri karakterlerin çizgi filmlerini izlemek yerine çizgi romanlarını okumak çok daha faydalı bir yöntem olacaktır. Hem kişi eğlenceli vakit geçirecek hem de eğlenerek okuma aktivitesini günlük hayatına adapte etme fırsatı yakalamış olacaktır. Bu nedenle çizgi roman önerileri genel geçer bir öneri çeşidi olarak verilmemektedir. Okurlar, kendi ilgi duyduğu alanlarla, konularla ve sevdikleri süper kahramanlar ile ilgili çizgi romanlara yönelmelidir. Yetişkinler tarafından sıklıkla tercih edilençizgi roman kitapları içerisinde daha küçük yaş gruplarına uygun seçenekler de yer almaktadır.

 Çizgi Romanlar ile Hayal Dünyasına Yolculuk Etmek Mümkün

Çizgi Romanlar ile Hayal Dünyasına Yolculuk Etmek Mümkün

Uzun yıllardır popülerliğini koruyan çizgi romanlar, günümüzde geçmiştekine kıyas ile çok daha çeşitli ve çok daha farklı platformlardan ulaşılabilir hale gelmiştir. Önceleri bir gazete eki ile birlikte ya da haftalık, aylık dergi şeklinde çıkarılan çizgi romanlar günümüzde kolaylık kitap şeklinde bulunabilmektedir. Buna ek olarak, internet ortamı üzerinde de kolaylıkla bulunur hale gelmiştir. Çizgi roman çizimleri günümüzde eski tekniklerden farklı bir yöntem ile çizilmektedir. Önceleri sadece el ile çizimin mümkün olduğu için başka bir yöntem bulunmamaktaydı. Gelişen teknoloji ile birlikte çizimler bilgisayar ortamlarına taşınmış ve öncekinden çok daha rahat bir şekilde çizilmeye başlanmıştır. Bu çizimlerde yine el ile çizim yerini korumakta olsa da bu çizim şekli de bilgisayar üzerinde ve buna uygun kalemler ile yapılabilir hale gelmiştir. Yapım aşamasının daha az yorucu oluşu çizgi romanların daha fazla insana ulaşabilmesini de kolaylaştırmıştır. Sadece yapılış aşamaları açısından değil konuları ve içerdikleri açısından da çeşitlenen çizgi romanlar, fantastik kahramanları, çizgi filmleri, dizi karakterlerini, süper kahramanları içerisinde barındırmaya başlamıştır. Öncelerde dil açısından da çok fazla seçenek barındırmayan çizgi romanlar günümüzde hemen hemen her dilde çeviriye müsait şekilde üretilmekte ve tasarlanmaktadır. Eskiden, İngilizce ana ekseninde daha çok çizgi roman bulunabilirken günümüzde çizgi roman Türkçe çevirileri sayesinde bu sorun da büyük oranda ortadan kalkmıştır. Bunun dışında Türk çizgi roman çizerlerinin de son derece başarılı ve çeşitli çizgi romanlarının yer alması bu açıdan çeşitlilik kazanılmasına oldukça yardımcı olmuştur. Üretim dili İngilizce olan pek çok eser de başarılı çevirmenlerin yardımı ile Türkçeye çevrilerek okurları ile buluşmaktadır. Turgan Köksal, Emre Yavuz, Anıl Bilge, Zeynep Akkuş, Egemen Görçek, Ay Barka, İlke Keskin, Eray Canberk, Elif Ersavcı, Burç Üner, Cem Demirkan, Fatih Okta, Meltem Aydın ve bu çevirmenlere ek olarak daha pek çok başarılı çevirmen sayesinde ana dili Türkçe olmayan çizgi roman eserler de Türk okurlar ile buluşabilmektedir. Yayın dili açısından sayfa üzerinde en çok Türkçe esere ulaşmak mümkündür. Bu eserlerin kimileri Türk çizerlerin kimileri ise çeviri eserlerden oluşmaktadır. Bu eserlerin yanı sıra kişiler Ermenice ve İngilizce dilinde de çizgi roman çeşitlerine ulaşabilmektedir.

 Çizgi Roman Okumanın Yararları ve Çeşitleri

Çizgi Roman Okumanın Yararları ve Çeşitleri

Çizgi romanlar eğlenceli zaman geçirmenin bir yolu olarak görülmektedir. Bu da çizgi roman okumak için bir sebeptir ancak bunun yanında kişiye daha birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle çizgi romanı okuyan kişi bir çocuk ise pek çok değişim yaşaması mümkündür. Fantastik bir anlatım dilini benimseyen çizgi romanlar çocuklar için öncelikle zihinsel gelişimlerine ve görsel hafızalarına katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çocukların hayal gücünün sınırlarını zorlamasına sebep olarak sorunlara başka başka çözüm yolları geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. İyi, kötü gibi birçok kavramın işlendiği çizgi roman konularından bu gibi terimleri ve gündelik hayattaki hangi davranışların hangi kategori içerisinde değerlendirileceğini görmeleri için de bir yardımcı olmaktadır. Bu şekilde, kendi davranışları konusunda da daha özenli ve dikkatli davranmak gibi bir davranış değişikliği meydana getirebilmektedirler. Bunlara ek olarak, birçok farklı konuda yazılan çizgi romanlar yetişkinler tarafından da sıklıkla okunmaktadır. Bu da her iki yaş grubunu, farklı konuları araştırmaya itmektedir. Bu da araştırmanın nasıl yapılacağı ve doğru bilgiye nasıl ulaşılacağı konusunda yardımcı bir faktör olarak göze çarpmaktadır. Genellikle bir kurtarma macerası teması üzerinden ilerleyen çizgi romanlar kişilerin ahlaki terimlere aşina olmasına ve toplum içerisindeki işleyişi daha iyi kavramalarına da yardımcı olmaktadır. Konuları bakımından evrensel konuları işleyen çizgi romanlarda her kültürün kendine ait farklı öğelerine rastlamak mümkündür. Bu sayede de okurlar farklı kültürlerden çizgi romanlar okuyarak, dış dünyayı tanır ve farklılıklar karşısında daha anlayışlı bir insan olmaya yatkın bir hale gelir. Çok çeşitli konuların işlendiği çizgi romanlar içerisinde, kişiler hem kendileri için hem de çocukları için ilgilerini çekecek bir çizgi romana kolaylıkla ulaşabileceklerdir. Çoğu çizgi romanın hikâyesi çok uzun yıllara dayandığı için hem çocuklar için hem de çizgi yetişkinler tarafından da ilgi ile okunabilmektedir. Bu nedenle, çizgi romanlar içerisinde çocuk ve yetişkinler için olmak üzere keskin bir çizgi ile ayrılmış bir sınır bulunmamaktadır. İçerisinde barındırdığı öğeler çocuğun yaşı itibari ile uygun ise her konuda çizgi roman çocuk tarafından zevk ile okunabilmektedir. Temin esnasında tek bir çizgi roman değil bir set alabilmek de mümkündür. Çizgi roman seti hikâyenin devamlılığı açısından da okuyucuya kolaylık sağlamaktadır. Bütüncül bir yaklaşım kazandırmaktadır. Bütün bu çeşitlilik ve konu zenginliği göz önüne alındığında çizgi roman fiyatları da birbirinden farklı fiyatlandırmalara tabii tutulmaktadır. Set halinde alınan ya da tek bir seri halinde alınan çizgi romanlar ve basım yıllarına, hala basılıyor olup olmayışlarına göre fiyatlandırmalarında farklılıklar görülebilmektedir.

 Sinema ile Kitap Okuma Keyfini Bir Araya Getiren Çizgi Romanlar

Sinema ile Kitap Okuma Keyfini Bir Araya Getiren Çizgi Romanlar

Çizgi roman serileri sadece bir kitap işlevi görmemektedir. Bunun yanı sıra çoğu kısmı çizimlerden oluşan bu serilerde görsellik ve yazım bir arada kullanılmaktadır. Önceki zamanlarda film izlemenin daha zor elde edilen bir aktivite olduğu düşünülürse kişilerin, hikâyeleri kafalarında betimlemelerine yardımcı olan çizgi romanlar günümüzde de kendisini geliştirerek bu işleve devamlılık göstermektedir. Gerçek hayat ile bir bağı bulunsa da genellikle fantastik öğeleri ve süper kahraman, anti- kahramanları bünyesinde barındıran çizgi romanlar okurları için oldukça geliştirici ve olumlu etkiler barındırmasının yanı sıra çocuk yaştaki okurları için de birçok faydayı beraberinde getirmektedir. Bütün bir gün boyunca stres ve gündelik koşturmaların sonucunda evde geçirilen zaman diliminde bir çizgi roman okumak yetişkin bireylerin rahatlamasına ve günün stres verici konularından uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede, daha sağlıklı ve negatif etkilerden arınmış bir şekilde diğer güne başlayabilmek mümkün olacaktır. Küçükken izlenen ve sevilen bir çizgi filmin çizgi romanını okumak da yetişkinler açısından tercih edilen bir yöntemdir. Bu sayede kişi, gündelik streslerinden uzaklaşabilecek ve pozitif bir enerjiye bürünebilecektir. Çizgi roman kahramanları fantastik ve olağanüstü güçleri barındıran bir yapıya sahip olmasının yanı sıra insani yönlerine de yer verilen karakterler olarak göze çarpmaktadır. Bu nedenle okunan hikâye salt bir bilim- kurgu olmak yerine içerisinde insani yönleri de barındıran bir hikâye olmaktadır. Çocuklar açısından hayal gücünü geliştirici bir etkisi bulunan bu çizgi romanlar, yetişkinler için de günlük hayatta karşılaşılan sorunlara farklı çözümler bulabilme ve farklı bakış açıları geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Daha önce hiç başka bir açıdan incelenmeyen bir konuya başka bir gözden bakılmanın getirdiği özgürlük ile tanışılmasına yardımcı olacak ve kişiyi çok daha geniş bir perspektiften hayatı incelemeye davet edecektir. Bu anlamda, hem çocuklar hem de yetişkinler açısından olumlu etkileri bulunan çizgi romanlar, uzun vadeli okumada bir serüveni takip etme heyecanını da kişiye kazandırmaktadır. Eğer daha önce hiç çizgi roman okunmamış ise daha önce okuyan birinden bu yönde bir tavsiye alınabilir. Ya da alınacak olan site üzerinden yorumlar ve kişilerin hikâye hakkındaki kısa eleştiri yazılarına da göz atılabilir. Bu sayede kişi kendine en uygun olan çizgi romanı kolaylıkla bulacaktır.

Hem Çocuklar Hem de Yetişkinler İçin Eğlenceli Vakit Geçirmenin Aracı: Çizgi Romanlar

Hem Çocuklar Hem de Yetişkinler İçin Eğlenceli Vakit Geçirmenin Aracı: Çizgi Romanlar

Çizgi roman özellikleri arasında en çok tercih edilme sebebi olarak eğlenceli vakit geçirmek söylenebilir. Hem ebeveynlerin hem de çocukların aynı anda okuma saati adı altında bu aktiviteyi birlikte gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Çocuklar ve yetişkinler için keyifi bir şekilde okunabilecek çizgi romanların temini de kolay olmaktadır. Çizgi roman nereden alınır sorusuna bu noktada cevap vermek gerekirse, kitapçılardan ve benzeri yerlerden teminin mümkün olduğu çizgi romanların internet üzerinden de temin edilmesi mümkündür. Bu sayede, çok daha fazla seçeneğe ulaşmak mümkün olmaktadır. İnternet üzerinden çizgi romanları tek tek alabilmek mümkün olmakla birlikte bütün serinin tek bir paket içerisinde bulunduğu setleri de temin edebilmek mümkündür. Böylelikle kişi bir dergiyi bitirdikten sonra diğer kısmın gelmesini beklemek zorunda kalmayacaktır. Hikâyede herhangi bir aksama ya da kopukluk yaşamadan tek solukta tamamını okuyabilecektir. Bu da kişinin hikâyeyi daha iyi anlamlandırmasına ve sindirmesine yardımcı olmaktadır. Kişi, araya uzun zaman girmesi sonucu hikâyenin detaylarını unutabilmektedir. Bu setler sayesinde bu kopukluğun önüne geçilmiş olmaktadır. Bu setlerin başında herkes tarafından çok sevilen ve oldukça popüler olan DC Comics’in Injustice serisi bulunmaktadır. Tam 15 kitaptan oluşan bu seri yetişkinler tarafından merakla okunmaktadır. Bunun dışında DC Justice League (Adalet Birliği) adlı çizgi roman seti de en çok tercih edilen setlerden biri olmaktadır. Gabriel Hernandez Walta tarafından yaratılmış olan Vision çizgi romanı da okurlar tarafından en çok beğenilen çizgi romanlardan biri olmaktadır. Bahsedilen ilk iki çizgi roman set halinde iken Vision – Tom King çizgi romanı tek halde temin edilebimektedir. Çizgi roman okumaya başlayanlar ilk okuduğu eserlerden biri olan Death Note serisi de yine aynı şekilde tek tek alınabildiği gibi kitapların hepsinin bir arada bulunduğu bir set şeklinde de temin edilebilmektedir. Okurlar tarafından çizgi film ve animasyonları da sevilerek izlenen DC Comics’in Batman Rebirth serisi de çizgi roman şeklinde en çok tercih edilen ve severek okunan eserlerden biri olmaktadır. Çocuklar ve yetişkinler tarafından keyifle okunmaktadır.

 Çizgi Roman Çeşitleri ve En Sevilenler

Çizgi Roman Çeşitleri ve En Sevilenler

Çizgi roman türleri çok çeşitli ve yaş gruplarına da uygun olmak sureti ile birçok farklı kategoriye ayrılabilmektedir. Yetişkinler için genellikle tüm seriler okunabilir nitelikte olmasına rağmen çocuklar ve daha küçükler için okunacak olan çizgi romanın yazıları ve çizimleri gelişim sürecine uygun olmalıdır. Bu nedenle küçük yaştaki okurlar için Sizinkiler–Süper Kahraman Zeymon adlı çizgi roman serisi önerilmektedir. Bu seri sayesinde iyi ve kötü kavramları ve arkadaşlık gibi kavramlar çocuk tarafında öğrenilecektir. İlerleyen yaşlarda Spider-Man gibi çizgi romanlar genellikle çocuklar tarafından en çok tercih edilen çizgi roman türlerinin arasında yer almaktadır. Çizgi roman okuma alışkanlığının kazanıldığı noktada daha uzun soluklu hikâyelerin okunmaya başlanması daha uygun olacaktır. Başlangıçta olay örgüsü çok karışık olan ya da çok uzun bir hikâyeye sahip olan çizgi romanların okunması kişiyi sıkabilmektedir. Böylelikle çizgi roman okuma alışkanlığı edinilemeden vazgeçilen bir aktivite olarak köşede kalmaktadır. Bahsedilen çizgi romanlar başlangıç ve orta evrelerde okunması mümkün olan çizgi roman seçenekleridir. Bundan sonraki evrede ise daha uzun soluklu hikâyelere yönelebilmek mümkündür. Örneğin, One–Punch – Man bahsedilen diğer çizgi romanlara göre çok daha uzun soluklu bir hikâyeye sahip çizgi romanlar arasında olmaktadır. Bu nedenle en başta okunması kişi için belki biraz zorlayıcı olabilmektedir ancak kişi bu alışkanlığı kazandıktan sonra ve çizgi roman okumanın kendisine kazandırdığı olumlu durumların farkına vardıkça daha uzun soluklu hikâyeleri okuma isteği artacaktır. İşte bu evrede One-Punch-Man adlı seri okunabilmektedir. Çizgi roman boyutları söylenen evreler baz alınarak değişik ebatlarda ve değişik sayılarda çıkabilmektedir. Bu nedenle kişi kendi seviyesine uygun ve kendi ilgisini çekecek bir konuya sahip olan çizgi roman seçenekleri arasında okuyacağı çizgi romanı seçmelidir. Aksi takdirde hem okuma alışkanlığı kazanılmayacak hem de başka çizgi romanlara şans verme oranı da azalacaktır. Çok seveceği ve ilgisini çekecek bir çizgi romanı okuma şansını da bu sebeple kaybedebilecektir. Bu nedenle, çizgi roman okunmaya başlandığı andan itibaren özellikle de ilk evrelerde seçilecek olan hikâyeler daha özenli alınmalıdır. Gerekir ise bu noktada tavsiye alınması da kişiye yardımcı olabilmektedir.