Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Şiir

için 14,406 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Şiir Kitapları

Şiirler, geçmişten günümüze çok fazla tercih edilen edebi bir türdür. Şiir, estetik bir üslup ile bir araya getirilmiş dizelere verilen isimdir. Şair, şiirin içerisine duygularını yoğun bir şekilde yansıtır. Ayrıca kafiyeli söz öbekleri sayesinde bu şiirler seslendirilebilir. Hem okunuşu hem de yazması insana farklı duyguları bir arada tattıran şiirler, birçok şair tarafından yazılmıştır. Aynı zamanda şiir kitapları da kitap türleri arasında çok fazla tercih edilen türlerdendir. Şiir kitapları, her zaman okunabilir şekilde insanı yormayan hafif kitaplardır. Tercih edilecek olan şiir kitabı kişinin zevkine göre belirlenir. Şiirler, her zaman okunabilecek türlerdendir.Bu nedenle şiir kitabının okunmaya başlanması sonunu getirmeyi gerektirmez. Bu yüzden şiir kitapları fazla tercih edilir. Ayrıca her konuya uygun şiir kitapları bulmak da mümkündür. Tarihte doğa, aşk, felsefe, duygu gibi birçok konu üzerine şiirler yazılmış ve yazılıyor. Popüler şairlerin şiir kitapları piyasa da daha fazla satılmaktadır. Şiirlerle ilgilenen insanlar şiir kitapları seçimini özenle yapıyorlar. Şiir kitapları tek halinde satılabildiği gibi şiir kitabı seti olarak da satılmaktadır. Şiir kitapları içerisinde bulunan şiir göre ikiye ayrılır: klasik şiir kitapları ve modern şiir kitapları. Klasik şiir kitapları eski şiir ölçüleri olan aruz ve hece ölçüleriyle yazılırken modern şiir kitaplarında hece kaygısı taşınmaz. Klasik şiir kitapları belirli konular üzerine yoğunlaşır. Modern şiir kitapları konu açısından daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı dillerde de şiir kitapları bulmanız mümkün. Diller üzerinde çalışıyorsanız birçok dilde şiir kitapları edinerek dil öğrenmeyi zevkli bir hale getirebilirsiniz. Fransızca şiir kitabı, ingilizce şiir kitabı gibi birçok farklı dildeki kitaplar da çok fazla tercih ediliyor. Şiir kitapları seçimi, kişinin şiir okuma zevkine bağlı olan bir durumdur. Şiir okumaya yeni başlayanlar için popüler şiir kitaplarından birinin seçilmesi uygun olacaktır. Cemal Süreya, Yahya Kemal, Tevfik Fikret gibi şairlerin içerisinden kendinize uygun şiir kitabı seçebilirsiniz. Genellikle şiir kitapları, bir şairin şiirlerini bir arada topladığı seçme veya tüm şiirlerinden oluşur. Şairlerin şiirleri belirli ölçütlerde toplanarak seçme bir şiir kitabı da oluşturabilir. Bu şiir kitapları aynı zamanda antoloji adını da alır. Şiir kitapları seçilirken kişi kendi isteklerini ön planda tutmalısır. Duygu yoğunluğu fazla olan şiir okunmak isteniyorsa, klask şiir kitapları tercih edilebilir. Daha sade, duru şiirlerden hoşlanılıyorsa modern şiir kitapları uygun olacaktır.

Şiir Nedir?

Şiir Nedir?

Şiir, duygu ve düşüncelerin belirli bir ahenk içerisinde, söz sanatlarıyla uyumlu bir şekilde anlatıldığı edebi bir türdür. Şiir, düz yazıdan farklı olarak çağrışım ve imge ile süslü yazım türüdür. Bu durumda şiir kitapları ise bu şiirlerin toplandığı kitaplara verilen isimdir. Şiirde şairin duygu ve düşüncelerinin yanı sıra toplumun yapısı, sosyal olaylar gibi dönemi de yansıtır. Bir şiir okurken, o şiirin yazıldığı dönemdeki düşünceleri ve o dönemdeki yoğun duyguları edinebilirsiniz. Şiirler, herkes tarafından farklı şekilde anlaşılır. Ek olarak her zaman farklı bir noktaya işaret edebilir. Şiir kitaplarının çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biri her zamana hitap eder durumda olmasındandır. Şiirler, ağır cümlelerle, yoğun tasvirlerle yazılabileceği gibi duru bir dille de yazılır. Şairler, akımlara göre sınıflandırılır. Bu akımlar farklı duygu ve düşünceleri merkeze almış soyut düşüncelerdir. Toplumsal konuları ele alan şiirler ve duygusal yoğunluğu fazla olan şiirler farklı akımlarda ele alınır. Bundan yola çıkarak, bir şiir kitabı seçiminde şairin mensup olduğu akım önemli bir noktadır. Ayrıca şairin dili ve değindiği konu da bu akımlara göre şekillenir. Edebiyat türlerinden biri olan şiirleri modern ve klasik şiir dönemin olarak ikiye ayırabiliriz. Böylece şiir dilindeki değişimler de fark edilir. Yoğun bir şiir dilinden hoşlanıyorsanız klasik dönem şairlerinden birini seçmeniz yerinde olacaktır. Klasik dönem şairleri, şiirlerinde eski Türkçe fazla kullanılırlar. Zıt olarak duru bir anlatım tercihiniz ise modern dönem Türk şairlerinden birinin şiir kitabını seçmeniz uygun olacaktır. Bu şiir kitaplarına Ümit Yaşar Oğuzcan şiir kitabı veya Cahit Sıtkı Tarancı şiir kitabı örnek olarak gösterilebilir. Şiir kitapları seçiminde şairin düşünceleri ve dili önemli bir noktadır. Şair, dilinin yoğunluğunu dönemine ve eğitimine göre belirler. Bu açıdan tercih edilecek olan şiir kitaplarında şairin önceden incelenmesi önemlidir. Şiir, ahenkli söz öbeklerine sahiptir. Şiirler kitaplara seçilerek alındığı gibi bir şairin tüm şiirleri bir kitapta da toplanılabilir. Bu durum yayınevinin işleyişine göre farklılık gösterir. Şiir kitapları set halinde de satılıyor. Set olarak satılan şiir kitaplarının fiyatları farklılık gösteriyor. Tekli olarak tercih edeceğiniz şiir kitapları fiyatları yayınevine ve popülariteye göre farklılık gösteriyor. Sizler de sayfamızdaki şiir kitapları çeşitlerini inceleyebilir, kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Şiir Kitabı Çeşitleri

Şiir Kitabı Çeşitleri

Şiir kitapları, içerisinde şairlerin duygularını taşıyan bir çok şiirden oluşur. Bu kitaplar her daim okunabilecek yapıları ile insanları yormuyor. Kendinize uygun seçeceğiniz bir şiir kitabını birçok zaman tekrar tekrar okumanız mümkün. Her okunduğunda farklı hissettirecek olan şiir kitapları birçok çeşit içerir. Yeni bir şiir kitabı listesi yapıyorsanız bazı şairleri seçerek şiir okumaya başlayabilirsiniz. Çok fazla tercih edilen bu şairler belirli dönemlerde yazdıkları şiirler ile tanınmıştır. Birinci yeni akımı toplumsal konuları şiirlerde yansıtmıştır. Birinci yeni olarak adlandırılan şairlerden en fazla bilineni, Orhan Veli’nin şiir kitapları tercih edilebilir. Bir şiir kitabı tercih etmeden önce o şairin hangi akımın içerisinde olduğunu bilmek önemli bir noktadır. Orhan Veli, Melih Cevdet gibi toplumcu yazarlar birinci yeni akımları içerisinde ele alınabilir. Bu şiir kitaplarından biri olan Orhan Veli şiir kitabı şiir türünde önemli yapıtlardan biridir. İşçilik, estetik açısından daha yoğun bir akım olan İkinci yeni akımındaki şairler ise, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Sezai Karakoç gibi isimler sayılabilir. Bu şiirler betimlemeli söz öbeklerine, yoğun söz sanatlarına sahiptir. Bu şiir kitapları arasında çok fazla tercih edilen Cemal Süreya şiir kitabı ve Cahit Zarifoğlu şiir kitabı da ikinci yeni akımının en çok bilinen şiir kitaplarındandır. Şiir kitapları seçiminde akımlar önemli bir noktadır. Bu akımlardan etkilenen şairler şiirlerini ona göre şekillendirirler. Akımları bilmeniz tercih edeceğiniz şiir kitabının içeriğini bilmenizde önemli bir rol oynar. Romanları ile tanınan insanlar da şiir yazmıştır. Bu seçme şiirlerden çok fazla tercih edilenlerden biri Sabahattin Ali şiir kitabı sayılabilir. Listenize çeşitli akımlardan şairleri ekleyebilir, şiir kitabı tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Bu şiir kitaplarını listenize ekleyerek, şairlerin duygu ve düşünce bütünlüğünü tanıyabilirsiniz. Şiir kitapları düşünsel yoğunluktan ziyade duyguya yöneliktir. Bu nedenler şiirleri, yorgun olduğunuz zaman dinlenmek amacıyla okuyabilirsiniz. Ayrıca yoğun ideolojik kitaplardan sonra şiir kitapları okuyarak dinlenebilirsiniz. Dilerseniz sayfamızdaki seçenekleri inceleyerek şiir kitapları içerisinden size uygun olanı seçebilir, yeni şiir kitapları keşfedebilirsiniz.

Şiir Kitabı Tavsiyeleri

Şiir Kitabı Tavsiyeleri

Şiir kitapları seçiminizde öncelikle ne tür şiirler okumaktan hoşlandığınızı ön plana almalısınız. Şiir kitapları çok çeşitli olmaklara beraber çok fazla tercih edilen bir kitap türüdür. Tercih edeceğiniz şiir kitaplarını şairlerine göre belirleyebilirsiniz. Şairler, şiirlerini yaşadıkları dönemin ruhuna göre şekillendirirler. Betimlemeli ve yoğun duygulu şiirlerden hoşlanıyorsanız Necip Fazıl Kısakürek’in şiir kitabını tercih edebilirsiniz. Necip Fazıl’ın tek şiir kitabı olan çile şiir kitabı bu durumda tercih edilebilir. Aynı zamanda antoloji olarak da sayılan bu şiir kitabı birçok şiir ve şairin hayatını içeriyor. Süslü söz sanatlarına yer veren Özdemir Asaf da yoğun şiirler yazmıştır. Farklı ve yoğun bir şiir kitabı arayışında isenız Özdemir Asaf şiir kitabı uygun olacaktır. Şiir kitabı seçiminizde yayınevi de önemli bir noktadır. Farklı yayınevleri farklı şairlerin kitaplarını yayınlıyor. Yeni baskılar olduğu gibi eski baskılar da mevcuttur. Eski Türkçe söz öbeklerinden hoşlanıyorsanız daha eski dönemlerden olan Tevfik Fikret şiir kitabı sizin için uygun olacaktır. Tevfik Fikret’in şiirleri farklı kelimeler içerirken anlam olarak da günümüzün şiirinden epeyce uzak bir söz dizilimine sahiptir. Şiir kitabı seçiminizde şairin dili önemli bir etkendir. Sade bir dilden hoşlanıyorsanız modern şiir kitapları sizin için uygun olacaktır. Diğer bir önemli nokta ise yayınevidir. Yayınevleri şairlerin şiirlerini seçerek kitaplaştırır. Bu açıdan antoloji veya seçme şiir kitapları arasında yayınevleri farklı seçimler yapabiliyor. Şiir kitabı seçiminizde kitapların popülaritesi de önemli bir etkendir. İnsanlar ilk kez bir şiir kitabı tercihi yaparken çok okunanlar listesine göz atıyorlar. Bu açıdan, popüler şiir kitapları şiir kitabı seçiminde de önemli bir noktadır. Nazım Hikmet, Ahmet Arif, Ümit Yaşar Oğuzcan, Erdem bayazıt gibi çok okunan şiir kitapları popüler şiir kitabı kategorisine giriyor. Düşünsel kitaplarla ilgilenen insanlar için toplumsal konulu şiirler uygun olacaktır. Toplumsal konuları içerik olarak kullanan yazarlar, Nazım Hikmet, Necip Fazıl gibi şairler örnektir. Diğer bir yandan süslü dil sevenler için duygu ağırlıklı şiirler tercih edilebilir. Bu şiir kitaplarına örnek olarak Ahmet Arif şiir kitabı , Yahya Kemal Beyatlı şiir kitabı gibi kitaplar örnek gösterilebilir. Şiir kitabı seçimi kişinin kendi zevklerine ve okumayı sevdiği alana göre değişiklik gösterir. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek kendinize uygun şiir kitabı seçebilirsiniz.

En Özel Şiir Kitapları

En Özel Şiir Kitapları

Şiir kitapları insanların her zaman okuyabileceği bir türdür. İnsanı yormaz, dinlenmek için keyifli bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Şiir kitapları ince yapıları ile her yere giderken tercih edilebilecek türlerdir. Şiir kitapları içerisinde her yaşa uygun şiir kitabı bulmak mümkündür. Çocuklar için alınabilecek şiir kitapları birçok çeşit içerir. Bu çocuk kitapları anlaşılabilir dizelerden oluşan birçok şiiri içerir. Çocuklar için yazılmış olan şiirler hem hikaye tadında hem de geliştirici bir amaç ile yazılır. Ebeveynler tarafından tercih edilen bu şiir kitapları açık ve anlaşılır bir dile sahiptir. Bu çocuk şiirleri set halinde de satılıyor. Set halindeki çocuk şiir kitapları yaşa göre sınıflandırılıyor. Şiir kitapları hediye olarak da çok fazla tercih ediliyor. Arkadaşlara, dostlara değerli bir hediye seçimi yapmak istenirse şiir kitabı uygun bir seçim olacaktır. Her zaman tercih edilen şiir kitaplardan biri olan Nazım Hikmet şiir kitabı seçme şiirlerden oluşur. Nazım Hikmet şiirlerinde toplumsal konulara dikkat çeker. Duygu yoğunluğu fazla olan bu şiirler farklı yayınevleri tarafından yayınlanmaya devam etmektedir. Düşünsel olarak yoğun şiirler seviliyorsa Necip Fazıl Kısakürek şiir kitabı da tercih edilebilir. Şiirler duygulara hitap etmelerinin yanı sıra insana birçok şey katar. Toplumsal olaylara ışık tutan şiirler, tarih bilgisi olarak insanı geliştirir. Şiirler dönemin toplumsal olaylarını da yansıtır. Bu nedenle şiirler çok fazla tercih edilir. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bu şiir kitapları boş zamanlarınıza büyük bir keyif katacaktır. Toplumsal olaylardan ziyade duygu içerikli şiir kitapları da mevcuttur. Bu şiir kitaplarına örnek olarak Ahmet Arif şiir kitabı ve Yahya Kemal Beyatlı şiir kitabı verilebilir. Farklı dillerde şiir kitapları da tercih edilebilir. Baudelaire, Novalis gibi farklı kültürlerin şairlerinin de şiir kitapları piyasada satılmaktadır. Farklı dilde seçebileceğiniz gibi Türkçe çeviri olarak da tercih edebilirsiniz. Şiir kitapları set halinde de satılıyor. Bir şairin tüm şiir kitaplarını edinerek, zamana yayarak okunabilir. Böylece şairin duygu ve düşüncelerine hakim hale gelebilirsiniz. Bazı yayınevleri bir şairin tüm şiirlerini bir kitap halinde yayınlarken bazıları ise ayrı kitaplar halinde yayınlıyor. Yayınevlerine göre değişen bu durum, set halinde satılan şiir kitaplarını ortaya çıkarıyor. Şiir kitapları ile gerektiği zaman dinlenip gerektiği zaman toplumsal olayları inceleyebilirsiniz.

Şiir Kitapları Fiyatları

Şiir Kitapları Fiyatları

Şiir kitapları birçok çeşit içerir. Bu çeşitler içerisinden insanlar, kendi zevklerine göre şiir kitabı seçimi yaparlar. Şiir kitaplarının fiyatları değişiklik göstermektedir. Öncelikle yayınevleri farklı fiyatlara sahiptir. Şiir kitabının fiyatlarını yayınevi belirler. Böylece aynı şiir kitabı farklı yayınevlerinde farklı fiyatlara sahip olur. Şiir kitapları fiyatlarına etki eden bir diğer etken ise piyasadır. Popülarite ve çok okunma şiir kitaplarının fiyatlarını etkiler. Yeni bir şiir kitabı almak isteyen insan, öncelikle popüler olan şiir kitaplarına göz atacaktır. Bu durumda popülariteye göre kitapların fiyatı değişebilir. Şairin ünlü birisi olması da bu durumu etkiler. Bu duruma örnek olarak Erdem Bayazıt şiir kitabı veya Fazıl Hüsnü Dağlarca şiir kitabı örnek gösterilebilir. Herkes tarafından bilinen bir şairin şiir kitapları farklı fiyatlarda piyasada bulunacaktır. Bu etkenler şiir kitapları fiyatları üzerinde oldukça etkilidir. Fiyatlar üzerinde etki eden bir diğer durum ise sayıdır. Bazı şiir kitapları set halinde satılarak insanlara kolaylık sağlar. Set halinde aynı şairin veya farklı şairlerin kitapları satılabilir. Böylece şiir okumaya meraklı olanlar için pratiklik sağlar. Set halinde satılan şiir kitapları fiyatları da tekli olarak satılanlara göre farklılık gösterecektir. Bir şairin tüm şiir kitaplarını edinmek isteyen biri için set halinde şiir kitaplarının tercih edilmesi ekonomik olacaktır. Farklı olarak belirli bir şiir kitabını edinmek isteyenler için tekli satımlar daha uygun olur. Birçok yayınevi arasından istediğiniz şairin şiir kitabını bütçenize uygun şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca farklı dillerden Türkçeye çevrilmiş olan şiir kitaplarının fiyatları da kaliteye göre değişmektedir. Çevirinin kalitesi şiirin anlatmak istedikleri ile paraleldir. Bu durumda kaliteli bir çevirmene sahip şiir kitabı seçmeniz daha uygun olacaktır. Şiir kitaplarının fiyatını etkileyen bir diğer nokta ise kaçıncı baskı olmasıdır. Her baskıda belirli düzenlemeler yapılır. Son baskı bir şiir kitabı ile eski baskı bir şiir kitabı aynı fiyatta olmayacaktır. Çeviri şiir kitabı seçiminde baskı önemli bir rol oynamaktadır. Her baskıdan önce dil üzerinde kontroller yapılır. Böylece son baskı, diğer baskılardan daha özenli hazırlanmış olur. Şiir kitaplarının fiyatları, yayınevine, baskıya, popülariteye göre farklı fiyatlar almaktadır. Bu fiyatlar piyasaya göre de değişiklik gösterir. Dönemin yeni çıkan ve rağbet gören şiir kitaplarında fiyat olarak artış gözlenebilir. Şiir kitapları, insanların vakitlerini geçirmek için kullandığı araçlardan biridir. Sizler de sayfamızdaki şiir kitaplarına göz atabilir, dilerseniz size uygun şiir kitabını satın alabilirsiniz.