Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Sia
Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Öykü

için 17,799 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Öykü

Öykü ya da diğer adı ile hikâye sözlük anlamı olarak gerçek ya da tasarlanmış olayları anlatan düzyazı türü olarak bilinmektedir. Geçmişi oldukça eskiye dayanan bu tür, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Dünyanın her yerinden öykü yazarları birçok eseri meydana getirmiştir ve hala getirmeye devam etmektedir. İlk zamanlarda destanlar öykünün temelini oluşturmuştur. 19. Yüzyıl yazarları ile birlikte öykü modern açıdan edebi bir tür haline gelmiştir. Öykü iki farklı tarzda yazılmaktadır. Bu iki farklı tarz Maupassant ve Çehov olarak bilinmektedir ve adlarını yazarların kendi isimlerinden almaktadır. Hikaye kitapları 7’den 70’e herkesin okuyabileceği çeşitleri içermektedir. Çocuk kitapları yazarlar tarafından özel olarak ele alınmaktadır. İlkokul çağındaki çocuklar okumayı öğrendikten sonra öykü türünü okumaya başlamaktadır. Çocuklar öykü türündeki eserleri okuyarak hem okumasını hızlandırabilir hem de hayata dair pek çok şey hakkında ilginç bilgiler öğrenebilir. Küçük yaştan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuklar büyüdüklerinde de bu alışkanlığa devam edebilmektedir. Bu sebeple çocuğunuzun yaşına uygun öykü kitabı alarak onun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de birçok kitap bulunmaktadır. Türk edebiyatında Ömer Seyfettin, Sabahattin Ali, Ahmet Mithat Efendi gibi önemli isimler öykü türünün gelişmesine öncülük eden yazarlar arasındadır. Türk kısa hikâyeciliğinin öncüsü olan Ömer Seyfettin'in bir öykü kitabı yetişkin ve öğrenciler için oldukça öğretici bir kaynak olacaktır. Genellikle insan odaklı olan eserler, çeşitli olay ve durumları anlatmaktadır. Yazarların kendilerine has tarzları ile oluşturdukları birbirinden farklı öyküler, farklı zevklere sahip olan okuyucuların her birine ayrı ayrı hitap edebilmektedir. Öykü türü oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Bu sebeple öykü türündeki eser sayısı dünya üzerinde oldukça fazladır. Yabancı dillerden Türkçeye çevrilen birçok edebi eser bulunmaktadır. Henry James, Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald gibi ünlü isimler yazdıkları kısa hikâyeler sonucunda tanınmıştır. Hepsinin kendine has bir tarzı vardır ve Dünya edebiyatına birbirinden eşsiz değerli eserler bırakmışlardır. Özellikle dünya klasikleri arasında yer alan eserleri ve yine sıklıkla okunan öyküleri Türkçeye çevrilmektedir. Dünya edebiyatı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yeni fikirler ile karşılaşmak için yabancı öyküleri de okuyabilirsiniz. Böylelikle genel kültür ve edebiyat alanında çok daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Çocukların Hayal Gücünü Geliştiren Kitaplar

Çocukların Hayal Gücünü Geliştiren Kitaplar

Yaşamdan kesitleri konu alarak olay ve durumların oluşması ile birlikte öyküler ortaya çıkmaktadır. Yazarın geniş hayal gücünün kâğıda döküldüğü öyküler, okuma becerilerinin gelişmesini sağlamaktadır. İlkokul çağındaki çocuklar okumayı söktükten hemen sonra öykü türünü okumaya başlamaktadır. Bunun sebebi çocukların ilgisini çekmesi ve öykülerin hem öğretici hem de geliştirici olmasıdır. 1. sınıf hikaye kitapları okumayı yeni öğrenen çocuklar için kaleme alınan eserlerdir. Genellikle konular öğretici şekilde ilerlemektedir. Eserlerin kapakları ve içeriği özen ile tasarlanıp basılmaktadır. Böylelikle eserler daha ilgi çekici hale gelmektedir. Renkli ve özel tasarım baskılar, tüm çocukların okuma isteğini arttırmaktadır. Göze hitap ettiği için çocuklar okurken sıkılmamaktadır. Okuma becerilerinin gelişmesini sağlayan öyküler aynı zamanda çocukların hayal gücünü de geliştirmektedir. Birbirinden farklı konuları ele alan eserler çocukların farklı olay ve durum örgüleri ile karşılaşmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle empati kurma becerisi gibi özelliklerin gelişmesine de yardımcı olmaktadır. 5. sınıf hikaye kitapları arasında İngilizce olarak yazılmış çeşitleri bulabilirsiniz. Ortaokul çağındaki çocuklar İngilizceyi ders olarak aldığı için belli bir okuma seviyesine sahip olmaktadır. İngilizceyi daha da geliştirmek adına seviyeye uygun hikâye türü tercih edilebilmektedir. İngilizce öğrenmeye hevesli olan öğrencilerin severek okuyacağı pek çok İngilizce İngilizce öykü kitabı bulunmaktadır. Belirli anlama seviyelerine uygun şekilde yazılan eserler İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes tarafından okunabilir. İngilizcenin yanı sıra Japonca hikaye kitapları da tercih edebilirsiniz. Japonca bilen ya da Japonca öğrenen bireyler dil becerilerini geliştirmek ve devam ettirebilmek adına Japonca öykü kitaplarını okumaktadır. Alışkanlık haline getirildiğinde kitaplar daha çok ilgi çekici hale gelmektedir. Kitap okuma alışkanlığı kazanarak güçlü iletişim kurma becerisine sahip olabilirsiniz. Kitap okumak, kültürel açıdan insanlara pek çok engin bilgi katmaktadır. Merak ettiğiniz unsurlar ve olaylar hakkında yazılan eserlerden birçok şey öğrenebilirsiniz. Hikaye kitapları yetişkin bireyler için zengin bir okuma kaynağı sunmaktadır. Hem Türk hem de dünya edebiyatından birçok eser her kesime hitaben kaleme alınmaktadır. Aşk, dostluk, aile gibi farklı kavramlar hakkında birçok eser yazılmıştır ve yazılmaya devam etmektedir. Sevdiğiniz konuları göz önünde bulundurarak kendiniz için çeşitli eserleri alabilirsiniz. Zengin bir tür olduğu için eser konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir.

Öykü Kitapları ile Okuma Alışkanlığı Kazanmak

Öykü Kitapları ile Okuma Alışkanlığı Kazanmak

Öykünün ilk modern örneği, Boccacio’nun kaleme aldığı Decameron’dur. Yabancı yazarlar olarak ülkemizde Edgar Allan Poe, Virginia Woolf, Stefan Zweig gibi isimler ilgi görmektedir. Yakından takip edilen bu yazarların eserleri, Türkler tarafından da başarılı bulunmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Yerli yazarlar arasında ise neredeyse herkes tarafından bilinen isimler yer almaktadır. Sabahattin Ali, Ömer Seyfettin, Muzaffer İzgü, Halit Ziya Uşaklıgil, Tarık Buğra gibi önemli isimler Türk edebiyatına eşsiz öyküler bırakmıştır. Muzaffer İzgü'nün 1970'te yayınlanan öykü kitabı Gecekondu adlı eser ilgi çeken eserlerden biri olmaktadır. Muzaffer İzgü kaleme almış olduğu onlarca çocuk kitabı ile de oldukça ilgi görmektedir. Okumayı yeni öğrenen ve ilkokul çağında olan çocukların kütüphanelerinde olması gereken birçok Muzaffer İzgü kitabı bulunmaktadır. Ödüllü bir yazar olan İzgü’nün çocuk kitapları çocuklar tarafından sevilerek okunmaktadır. İzgü ve diğer ünlü yazarlar yetişkinler için birçok öykü kitabını kaleme almışlardır. Hayal gücünü geliştiren ve genel kültüre katkıda bulunan öykü türü insanlara farklı açılardan pek çok katabilmektedir. Okuyan kişi eserden bir ders çıkarabilir, yeni bir şey öğrenebilir ya da yalnızca keyif alabilir. Gerçek dünyadan biraz da olsa koparak kitabın dünyasına girmek insanı rahatlatan bir eylem olabilmektedir. Karakter yerine olay ve durumlara odaklanan hikâye kitapları öğretici mesajlar içerebilmektedir. Birbirinden farklı konuları ele alan eserler arasından kendi okuma zevkinize uygun olanları bulabilirsiniz. Türk edebiyatı öykü türünde zengin bir kaynağa sahip olduğu için bu tür içerisinde yer alan birçok kitabı okuma fırsatınız bulunmaktadır. Sabahattin Ali'nin ilk öykü kitabı olan Değirmen içerisinde 16 adet hikâye bulundurmaktadır. Değirmen gibi içerisinde farklı olaylar yer alan kitapları da tercih edebilirsiniz. Kısa öykülerden oluşan kitaplar akıcı oldukları için birçok kişi tarafından okunmaktadır. Kısa öykü okumayı sevenler için bunların derlendiği kitaplar da bulunmaktadır. Dilerseniz içeriğinde birden fazla olay yer alan öykü kitaplarını da değerlendirebilirsiniz. 7’den 70’e herkesin okuyabileceği farklı tarzda öykü kitapları bulunmaktadır. Çocukların okuma ve anlama becerilerini geliştirmek için kitap okuması gerekmektedir. Öykü türündeki kitaplar bunun için birebir yardımcı kaynaklardır. Genel kültür ve edebiyat alanında bilgi sahibi olmak için yetişkinlerin okuyabileceği edebi türler arasında hikâye de yer almaktadır. Çeşitli öykü kitabı önerileri almak istiyorsanız ürün seçeneklerinde bulunan kitapları inceleyebilirsiniz.

Öykü Kitapları ile Hayata Dair Bilgiler Öğrenmek

Öykü Kitapları ile Hayata Dair Bilgiler Öğrenmek

Edebiyat toplumların ilerlemesine katkı sağlayan unsurlardan biri olmuştur ve olmaya devam etmektedir. İnsan, duyguları olan bir canlıdır. Bu sebeple çeşitli öykülerden etkilenebilmekte ve örnek alabilmektedir. Kitap okumak, okuyan kişiyi yazarın hayal dünyasına alıp götürür ve ona farklı deneyimler yaşatmaktadır. Ruhu besleyen kitaplar, gerektiği zaman yalnızca keyif almanızı sağlarken gerektiği zaman ders almanıza sebep olmaktadır. Ufkunuzu genişletmek ve başka fikirler duymak istiyorsanız kitap okuyabilirsiniz. Birçok farklı konu üzerine yazılan öyküler her yaştan insanın okuyabileceği kitaplara sahiptir. İsteğe göre yerli ve yabancı kaynakları değerlendirebilirsiniz. Birbirinden ünlü ve başarılı yazarların yazmış olduğu eşsiz kitaplar arasından ilginizi çekenleri bulabilirsiniz. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun yaşına en uygun öykü kitaplarını bularak gelişimine bu şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Hikaye kitapları bebek ve çocuklar için özel olarak tasarlanmaktadır. Baskıları kaliteli şekilde canlı ve renkli durduğu için çocukların ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda kitabın içeriği de renkli ve resimli olmaktadır. Böylelikle çocuklar ebeveynleri onlara kitap okurken ya da kendileri kitap okurken sıkılmamaktadır. Resimler ve renkli yazılar dikkatini çekmeyi başararak kitap ile ilgilenmesini sağlamaktadır. İlkokul çağındaki çocuklar okumayı öğrendikten sonra kitap okumaya başlamaktadır. Öğretmenler sıklıkla ödev olarak kitap okumalarını söylemektedir. Çünkü hızlı okuma becerisi kazanmak için kitap okumak oldukça faydalıdır. İlkokul çağındaki çocuklar için hazırlanan 2. sınıf hikaye kitapları gibi kategorilere ayrılmış olanları kolaylıkla bulabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına ve kaçıncı sınıfa gittiğine bağlı olarak farklı seviyelerdeki kitapları tercih edebilirsiniz. Ortaöğretime başlayan öğrencilerin seviyesine uygun şekilde hazırlanan hikaye kitapları 13 yaş ve üzeri için yazılanlar olmaktadır. Lise eğitiminde edebiyat derslerinde öykü türü mutlaka işlenmektedir. Öğrencilerin öğrendiği öykü türünü pekiştirmeleri için aynı zamanda kitap okumaları da gerekmektedir. Lise öğrencileri, Türk edebiyatının klasikleşmiş öykülerini okuyarak kendilerini bu türde geliştirebilmektedir. Yalnızca öğrenciler değil yetişkinler de Türk edebiyatının önemli isimlerinin kaleme almış olduğu kitapları okumalıdır. Okuma alışkanlığı küçük yaştan itibaren kazandırılması gereken bir eylemdir. Fakat yetişkinler de hayatlarının belli bir döneminde öykü kitabı okumaya vakit ayırarak okuma alışkanlığı kazanabilir. Öyküler, insanlara geniş ve zengin bir dünya sunmaktadır. Okuyucular kitabı okurken bir anda kendilerini o dünyanın içinde bulmaktadır. Böylelikle kitap, akıcılık kazanmakta ve okuyucunun ilgisini çekmektedir.

Keyifli Vakit Geçirmek İçin Okunabilecek Öykü Kitapları

Keyifli Vakit Geçirmek İçin Okunabilecek Öykü Kitapları

Hikâyeler, okuyucuları gerçek dünyadan alıp bambaşka bir dünyaya götürebilmektedir. Boş zamanları faydalı bir şekilde değerlendirmek için okuma yapabilirsiniz. Kitap okumak eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek için en güzel aktivitelerden biridir. Okumak, kişiyi kültürel ve manevi açıdan oldukça geliştirmektedir. Bunların yanı sıra okuma ve anlama becerilerine de büyük bir katkı sağlamaktadır. Özellikle küçük yaşlardayken çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları gelecekleri için çok önemlidir. Hikaye kitapları okul öncesi çocuklar için de yazılmaktadır. Çocuklar hikâyeler dinleyerek alfabeye ve dile karşı kulak aşinalığı kazanabilmektedir. Kitapta yer alan resimlere bakarak hayal kuran ve hikâyeler uyduran çocuklar, böylelikle yaratıcılıklarını geliştirebilmektedir. Aynı zamanda kitabın üzerinde bulunan resimlerden yola çıkarak kendi hikâyelerini oluşturabilmektedirler. Okumayı yeni öğrenmiş olan ilkokul öğrencileri bu alternatiften yararlanarak kelime haznelerini geliştirebilmektedir. Konuşma becerisi açısından da oldukça fayda görmektedirler. İlkokul çağında bir çocuğun kendini düzgün ve etkili bir şekilde ifade edebilmesi için birçok kelime öğrenmesi ve bunları nasıl kullanacağını bilmesi gerekmektedir. Öyküler sayesinde çocuklar konuşma becerilerini etkili bir şekilde kullanabilmektedir. Yalnızca çocuklar değil bu durum yetişkinler için de geçerlidir. Özgür bir bireyin kendini etkili ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmesi önemli bir husustur. Bunu yapabilmek için o bireyin okuma alışkanlığına sahip olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde bireyler kendilerini kolayca ifade edebilmektedir. Hikaye kitabı yerli ve yabancı olarak ikiye ayrılmaktadır. Yabancı kitaplar özenle Türkçeye çevrilmekte ve okuyucuları ile buluşturulmaktadır. Dilerseniz İngilizce olarak da bu alternatifi tercih edebilirsiniz. İleri derecede İngilizce ya da başka bir yabancı dil bilen bireyler kitapları nüans yaşamamak adına kaynak dilden okumayı uygun görebilmektedir. Öğrendiği dili geliştirmek isteyen kişiler için belirli seviyelere ayrılmış olan alternatifler de mevcuttur. Özellikle İngilizce dilinde birçok eser bu konuda okuyuculara yardımcı olmaktadır. Seviyenize uygun olan yabancı dildeki alternatifleri okuyarak öğrendiğiniz dile dair becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kelime öğrenmek ve okumada hızlanmak açısından yabancı dilde kitap okumak oldukça faydalıdır. Hikâye okumaya bir yerden başlamak istiyorsanız öncelikle ünlü Türk ve yabancı yazarların yazmış olduğu temel eserleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken hikaye kitabı isimleri ile karşılaşırsanız öncelikle onları okumaya başlayabilirsiniz.

Öyküler Sayesinde Becerilerinizi Geliştirin

Öyküler Sayesinde Becerilerinizi Geliştirin

Boş vakti keyifli ama bir o kadar da dolu geçirmek isteyenler için önerilen aktivite elbette kitap okumaktır. Kitap okumak hafızayı güçlendirmektedir. Aynı zamanda okuyucunun kelime haznesini ve genel kültür düzeyini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Okuma alışkanlığını kazanarak birçok farklı türde eser okuyabilirsiniz. Türk edebiyatında büyük bir yere sahip olan türlerden biri öyküdür. Öykü, olay ve durumları bir anlatıcının belli bir bakış açısı ile okuyucuya aktarmasıdır. Genellikle insana odaklanan edebi metin türüdür. Hem dünya hem de Türk edebiyatında öykünün büyük bir yeri bulunmaktadır. Birçok yazar edebiyatımıza önemli eserlerini miras olarak bırakmıştır. Sürükleyici uzun hikaye kitabı genellikle okuyucuları derinden etkilediği ve ilgilerini çektiği için olduğundan daha kısa görünmektedir. Kalın eserler okumaktan hoşlanmıyorsanız ya da çabuk sıkılacağınızı düşünüyorsanız hikâye derlemelerinin bir arada yer aldığı eserlere ve az sayfaya sahip olanlara yönelebilirsiniz. Kısa öyküler okumayı da bir seçenek olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Kısa öykü konusunda birçok usta yazar bulunmaktadır. Ernest Hemingway, Stephen King, Edgar Allan Poe gibi isimler kısa hikâye eserleri ile ilgi çekmekte ve en çok okunan yazarlar arasında yerlerini almaktadır. Çocuklar için resimli öykü kitabı büyük bir ilgi kaynağı olmaktadır. Kitabın içerisinde yer alan renkli ve canlı resimler çocuğun dikkatini çekerek onu okumasını sağlamaktadır. Okul öncesi çocuklar için yazılan kitaplardaki resimler ise çocuğun kendi hayal dünyasından ortaya çıkan hikâyeleri anlatmasına yön vermektedir. Çocuklar, bu şekilde yaratıcılığını ön plana koyarak becerilerini geliştirmektedir. Bu sebeplerden dolayı çocuklar için özel ve kaliteli tasarımlar ile basılmaktadır. Birçok yayınevi buna özellikle dikkat etmektedir. Çocuklar, okuyarak kendilerini kültürel açıdan beslemektedir. Bunu eğlenerek ve keyif alarak yapmaları önemli bir unsurdur. Çocuğunuz için kitap almaya karar verdikten sonra yaşını ve onun beğenilerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Pedagog ve öğretmenler tarafından önerilen çocuk kitaplarını almayı tercih etmeniz de faydalı olabilir. İngilizceyi geliştirmek adına hikaye kitabı seti alabilirsiniz. Bu setler belirli bir dil seviyesine göre hazırlanarak sizlere sunulmaktadır. Bu sayede birden fazla hikâyeye aynı anda hesaplı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları; yayınevi, baskı kalitesi, tasarım gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Edebi zevkinize uygun olan öykü türlerini ürün seçeneklerinde kolaylıkla bulabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz!