Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Deneme, Makale, Derleme

için 18,892 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Cehenneme Övgü

    (5)
    67,78 TL
    +

Deneme, Makale, Derleme

Hayatınızın her döneminde kendinizi geliştirmeniz mümkündür. Edineceğiniz farklı bilgiler ve öğrenecekleriniz kendinizi geliştirmek için önemlidir. Bu bilgileri alabilmek, farklı görüşleri anlayabilmek için kullanabileceğiniz kaynaklar arasında deneme de bulunur. Farklı denemeler sayesinde yazarların bakış açısını anlayabilir, dünyayı farklı açılardan görerek öğrenebilirsiniz. Makale de güvenilir bilgilere sahip olabileceğiniz ve çeşitli konularda araştırma yapabileceğiniz seçeneklerdir. Derleme kitapları sayesinde bir konu üzerine araştırma yaparken güvenilir tüm bilgileri bir arada bulabilir ve kolaylıkla araştırmanızı genişletebilirsiniz. Birbirinden farklı denemeler, makaleler ve derlemeler sayfamızda bir araya getirilir. Siz de tüm bu ürünleri inceleyerek sizin için uygun olanları tercih edebilir ve okuyabilirsiniz.

Farklı Zihinleri Keşfedebileceğiniz Denemeler

Farklı Zihinleri Keşfedebileceğiniz Denemeler

Deneme türü farklı zihinleri keşfetmek ve hayata farklı açılardan bakabilmek için oldukça önemli eserler bulundurur. Fakat denemeleri okumadan önce tam olarak nasıl bir tür olduğunu ve özelliklerini bilmeniz önemlidir. Deneme türünün özellikleri incelendiğinde konusu hakkında herhangi bir sınırlama olduğunu görebilirsiniz. Yazarların herhangi bir konudaki görüşlerini aktardıkları yazılardır. Fakat denemeler genel olarak sıklıkla dört konu üzerine yazılırlar. Bu konular edebiyat, felsefe, sanat ve bilim olur. Bu konular yazarlar tarafından çok sık bir şekilde ele alınan ve eleştirel açıdan çok fazla yazılan türlerdir. Deneme yazıları arasında en sık rastlanan türler arasında sanat sayılabilir. Sanat üzerine yazan yazarlar genellikle eleştirel bir tavra sahiptir. Bu konu dahilinde yazarlar bir sanat eserini veya sanat dalını ele alırlar. Bu sanat eseri veya dalı ile ilgili olan pozitif, negatif fark etmeksizin tüm görüşlerini aktarırlar. Ayrıca bu eserin veya sanat dallarının topluma olan etkilerini de inceler ve kişisel bir şekilde sunarlar. Deneme yazarları belirli konularda çok sık bir şekilde yazılarda genel olarak toplumla ilgisi olan her türlü konu hakkında yazabilirler. Bu yazıların en önemli özelliklerinden biri kendi kendine konuşur bir tarza sahip olmasıdır. Bu metinler öznel ve kişisel görüşlerin yansıtıldığı metinlerdir. Bu sebeple yazıların hiç birinde kendini kanıtlama, ikna etme türü durumlar görülmez. Yazar genel olarak sahip olduğu düşünceleri kendiyle konuşurcasına okuyucuya aktarır. Eserin yazarı işlediği konuyla ilgili çok geniş bir bilgi haznesine ve bu doğrultuda derin düşüncelere sahip olmalıdır. Böylece konuyla ilgili farklı görüşler rahatlıkla belirtilebilir. Siz de sayfamızda bir araya getirilen farklı denemeleri inceleyerek ilginizi çekenleri edinebilir ve böylece farklı görüşlerle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilgi Hazinenizi Genişletecek Makaleler

Bilgi Hazinenizi Genişletecek Makaleler

Okumak son derece keyifli aktivitelerden biridir. Kitaplar okuyucular tarafından eğlence için olduğu kadar bilgi için de kullanılırlar. Makale okumak bilgi edinmek için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Araştırma yaparken, ödev yaparken makaleler oldukça kullanışlı yazılar olurlar. Makale özellikleri dolayısıyla okuyucusuna bilgi kazandırmak amacına sahip olan metin türlerinden biridir. Bu metinler genellikle kanıtlanmış gerçekleri içerirler. Bir araştırmacının belli bir konu üzerine yaptığı çalışmaları bir araya toplayarak çeşitli gerçekleri ilettiği yazılar olur. Bu yazılar çok çeşitli konulara sahip olabilir. Önemli olan yazıların içerisinde bulunan bilgilerin görüş değil, nesnel ve kanıtlanmış yargılar olmasıdır. Makaleler nesnel yargılardan oluştukları için genellikle çok daha ciddi bir tona sahip olurlar. Bilgileri en iyi şekilde iletebilmek amacıyla yazdıkları için yazar konuları tamamen objektif bir şekilde ele alır ve hiçbir kişisel görüşü eklemez. Makalelerde belirtilen bilgilerle ilgili kanıtlar da verilir. Böylece okuyucu okuduklarının gerçekliğine güvenebilir. Makale çeşitleri de farklı seçeneklere sahiptir. Makaleler genellikle bilimsel konularda yazılır. Fakat edebi makaleler de mevcuttur. Bilimsel konuda yazılan makalelerde yapılmış olan çeşitli deneyler ve sonuçları örnek gösterilerek okuyucuya verilen örnekler kanıtlanır. Edebi türdekiler genellikle edebiyat tarihi ve edebiyatçıların çalışmalarıyla ilgili olur. Bu tür yazılarda edebi eserler incelenerek yazılanların arkasındaki mesajlar ayrıştırılabilir. Siz de tüm türler incelerek ilginizi çeken türdeki makaleleri edinebilir ve çok daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Derlemeler Sayesinde Birçok Bilgiye Aynı Anda Ulaşın

Derlemeler Sayesinde Birçok Bilgiye Aynı Anda Ulaşın

Bazen bir yazarı çok sevebilir ve bu sebeple diğer eserlerine göz atmak isteyebilirsiniz. En sevdiğiniz yazarların tüm eserlerini okumak tutkunuz haline gelebilir. Bu tür durumlarda eserlerin tümünün bir arada bulunması oldukça faydalı olabilir. Kimi zaman da belli bir konuda yazılmış olan farklı eserleri incelemek isteyebilirsiniz. Tüm bu durumlarda yararlanabileceğiniz en kullanışlı metin türlerinden biri derleme eser seçenekleri olur. Derlemeler genellikle birden fazla eserin bir araya getirildiği kitaplar olur. Derleme yöntemleri çok farklı şekillerde olabilir. Dikkat çekenlerden iri derleme makale seçenekleri olur. Bu Eserler genellikle belirli bir konu üzerine yapılan çalışmaların tümü bir araya toplayarak üretilirler. Böyle makalelerde geçmişten günümüze yapılmış çalışmalar bir arada verildiği için bu konularda araştırma yapanlar için oldukça kullanışlı olur. Özellikle bilimsel araştırmalar yapanlar için bu tür eserler tüm araştırmaları bir arada bulabilmelerini ve bu sayede ekstra sürelere ihtiyaçlar olmamasını sağlar. Bu tür eserlerin yanı sıra yazarların sahip olduğu farklı metinlerin bir araya toplandığı derleme kitap türleri de mevcuttur. Dikkat çeken seçeneklerden biri şairlerin yıllar boyu farklı yerlerde yayınlanmış olan şiirlerinin bir araya toplandığı eserler olur. Bu eserler sayesinde sanatçıların hiçbir eseri köşede ve gözlerden uzak kalmaz ve unutulmaz. Böyle derlemeler sayesinde sanatçıların eserleri yıllar boyu yaşar. Masal derlemeleri de ilgi çekici seçeneklerdendir. Farklı masalları bir araya getirerek okuyucuya sunan eserler oldukça keyifli bir şekilde okunurlar. Siz de tüm bu eserleri inceleyerek ilginizi çeken seçenekleri sayfamızdan güvenle edinebilirsiniz.

Farklı Deneme, Makale, Derleme Seçenekleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilecekler

Farklı Deneme, Makale, Derleme Seçenekleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilecekler

Sayfamızda bulunan makaleler, derlemeler ve denemeler son derece geniş seçeneklere sahip olan eserlerdir. Bu eser arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek belirleyeceğiniz kriterlere doğrultusunda seçim yaparsanız çok daha kısa süre içerisinde en doğru seçeneği rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu noktalar arasında eserin türü, eseri kullanacağınız amaç, ilginizi çeken konular, eserin dil özellikleri sayılabilir. Makale örnekleri genellikle bilimsel araştırmalar yapan ve belirli bir konuda kesin bilgilere sahip olmak isteyenler için uygun olur. Bu tür eserler özellikle kaliteli ödevler yapmak isteyen öğrenciler için oldukça kullanışlı olabilir. Farklı görüşleri keşfetmek isteyen ve hayata farklı bakış açılarından bakmak isteyenler için deneme kitapları oldukça kullanışlı olur. Yazarların farklı görüşlerini inceleyerek ufkunuzu genişletebileceğiniz bu kitaplar sayesinde empati yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. Birçok esere tek seferde ulaşmak isteyenler için site derleme örnekleri oldukça kullanışlı olur. Bu tür eserler sayesinde farklı metinlere tek seferde ulaşabilirsiniz. Tüm bu eserler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta da sayfa sayıları olur. Dikkati çabuk dağılan ve kolay odaklanamayan kişiler tarafından, az sayfadan oluşan kısa kitap çok daha rahat bir şekilde okunabilir. Bunun yanı sıra yaş aralığı da önemlidir. Eğer çocuğunuz için severek okuyacağı bir kitap seçiyorsanız çeşitli masalların bir araya getirildiği derlemeler uygun olabilir. Sizde sayfamızdaki tüm kitapları inceleyebilir ve okuma alışkanlığınızı geliştirecek türleri tercih edebilirsiniz.