Kendinizi
Özel Hissedin

Pırlanta hakkında bilmeniz gereken
her şey ve aradığınız modeller

Ürünleri Gör

Pırlanta elmasın işlenmiş halidir. Nadir bulunduğu ve ince bir işçilikle kesilmesi gerektiği için
bilinen en kıymetli taştır. Bir pırlantanın değeri bazı kriterlere göre belirlenir. Bu değerlendirme, uluslararası
düzeyde kabul görmüş 4C Standartlarına (Kesim/Cut, Karat/Carat, Renk/Colour, Berraklık/Clarity) göre yapılır.

KESİM

Pırlantanın kesimi, taşın gerçek ışıltısını ortaya çıkarır. İdeal şekillendirilmiş bir pırlanta, içine aldığı ışığı yüzeylerinden yansıtarak mücevherin parıltısını öne çıkarır. Kesim ne kadar kaliteli ve incelikli ise, pırlantanın parlaklığı ve kıymeti de o kadar artar.

Karat

Pırlantanın ağırlığı karatla ölçülür. Bir karat 0.2 gramdır. Pırlantanın karatı arttıkça fiyatı yükselir. Fakat bu tek kriter değildir. Aynı karata sahip bir ürünün fiyatı, rengine, berraklığına ve kesimine göre değişebilir.

Renk

Pırlanta, koyu sarıdan canlı ve parlak beyaza doğru ilerleyen bir renk skalasına sahiptir. 20 farklı tona sahip pırlantanın rengi D tonundan başlayıp Z’ye kadar sınıflandırılır. En değerli ve nadir bulunan pırlanta, beyaza en yakın olan D, E, F ve G harfleriyle nitelendirilir.

Berraklık

Doğadaki her elmas içinde farklı mineraller saklar. Bu minerallerin izleri doğallığın işareti olmakla beraber, ne kadar az iz olursa pırlanta o kadar çok parlar ve değer kazanır. Pırlantaya değer biçerken berraklığı incelenir ve izlerin özelliklerine göre, kusursuzdan lekeliye doğru sınıflandırılır.

Güvenlik Kodu

Kuponu yüklemek için lütfen güvenlik kodunu doğrulayın.

Güvenlik Kodu - Aşağıdaki resimde yer alan kodu giriniz.

Resmi Yenile