n11

EnGaranti Sigortası Nedir?

Bir TDB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. markası olan Sigortaladim.com ve GULF Sigorta A.Ş. iş birliğiyle tasarlanan “EnGaranti Sigortası”, bilgisayar ve tablet kategorileri için bir uzatılmış garanti (ihtiyari garanti) sigorta ürünüdür. Üretici veya ithalatçı firma tarafından satın aldığınız ürün için verilen yasal garanti süresinin sona ermesinin ardından bir (1) yıl boyunca yasal garantinizi poliçe şartları dâhilinde uzatmanızı sağlar. Yasal garantinizi bir (1) yıl süresince uzattığınızda size sağlanacak hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Üretici Kaynaklı Arızalar
  • Ücretsiz Tamir Hizmeti
  • 4. Kez Arızalanmada Ürün Değişimi
  • Pil, Batarya Değişimi
  • Devredilebilme Özelliği

*Sadece üretici kaynaklı arızalarda geçerlidir ve bir (1) defaya mahsustur.

Üretici Kaynaklı Arızalar ve Ücretsiz Tamir Hizmeti

“EnGaranti Sigortası” ile üretici kaynaklı arızalar, ücretsiz olarak tamir edilir. Garanti kapsamındaki arızalar için hiçbir tamir ücreti ödemezsiniz. Garanti kapsamı dâhilinde ürününüz, tamir edilemediği takdirde, ürün için fiilen ödediğiniz ve faturada gösterilen bedeli aşmayacak, aynı tür, kalite ve benzer performansa sahip başka bir ürün ile değiştirilecektir.

4. Kez Arızalanmada Ürün Değişimi

“EnGaranti Sigortası” süresi boyunca garanti kapsamındaki arızalar sebebi ile ürünün üç (3) onarım hizmeti tamamlandıktan sonra söz konusu ürüne dördüncü (4.) kez arızadan ötürü onarım gerektiğinde “EnGaranti” poliçesi kapsamındaki ürün için, fiilen ödediğiniz ve faturada gösterilen bedeli aşmayacak, aynı tür, kalite ve benzer performansa sahip başka bir ürünle değişimi yapılacaktır.

Pil, Batarya Değişim Hizmeti

Bilgisayar ve tablet ürünleri ile ilk satın alma anında ürünün kutusu içinde verilen şarj edilebilir pil/batarya ile ilgili EnGaranti police süresi içerisinde üreticiden kaynaklı bir problem yaşanması halinde pil/bataryanın arızalı olduğu belirlendiğinde bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler “EnGaranti” police kapsamında değerlendirilmektedir.

*Pil ve bataryaların normal kullanımından kaynaklanan kullanım ömrü, performans azalmaları ve pil akmaları garanti kapsamı dâhilinde değildir.

Devredilebilme Özelliği

Ürününüzü satmak isterseniz, “EnGaranti” poliçenizi de ürününüzle birlikte devredebilirsiniz. Böylelikle “EnGaranti Sigortası” için vermiş olduğunuz bedelin karşılığını alır ya da ürününüzü satmak istediğinizde size satış kolaylığı sağlar.

Yukarıda belirtilen durumlardan biri dolayısıyla hizmetten faydalanmanız gerektiğinde tek yapmanız gereken, Gulf Sigorta A.Ş. Çağrı Merkezi (0850 252 52 62) ya da sigortaladim.com Çağrı Merkezi’ni (444 9 832) aramaktır.

Önemli Notlar

“EnGaranti”, n11.com üzerinden satın alınan dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve tablet ürünlerine ilişkin olarak karşılaşılacak olan risklere karşı oluşturulan, n11.com üyeleri için Sigortaladim.com ve Gulf Sigorta A.Ş. tarafından özel olarak hazırlanmış ihtiyari bir sigorta ürünüdür. “EnGaranti Sigortası” kapsamında yapılacak poliçe, Sigortaladim.com aracılığıyla Gulf Sigorta A.Ş. ve ürünü satın alan kişi arasında yapılacak olup n11.com hiçbir şekilde poliçenin tarafı olmayacaktır. Söz konusu sigortanın tüm teminatları, sadece Gulf Sigorta A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

“EnGaranti”yi yalnızca n11.com üzerinden dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve tablet ürünleri satın alıp beraberinde de bu poliçeyi satın almayı kabul eden kişiler satın alabilir. Bunun için, ürünü satın alırken “EnGaranti Sigorta Ürününden Faydalanmak İstiyorum” seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir.

Güvenlik Kodu

Kuponu yüklemek için lütfen güvenlik kodunu doğrulayın.

Güvenlik Kodu - Aşağıdaki resimde yer alan kodu giriniz.

Resmi Yenile