ELBİSE & TUNİK

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Elbise & Tunik

Kadınlara rahat hareket etme özgürlüğünün yanında şık bir görüntü veren elbise ve tuniklerde yazlık kışlık çeşitli modeller bulunur. Kadın tunikleri genelde uzun kesimli olarak üretilir. Elbiselerde de dar kesim, bol kesim, uzun boy, kısa boy modelleri arasından zevkinize uygun seçenekleri kategorimizden bulabilirsiniz.

Kadın Elbise Modellerinde Çeşitlilik

Kadın Elbise Modellerinde Çeşitlilik

Kadın elbiselerinde klasik ve spor tarzda modeller ile şık kombinler oluşturabilirsiniz. Ofis ortamında giyeceğiniz modellerin sade ve düz çizgilerden meydana gelen modeller olması doğru bir seçim olabilir. Ofis ortamı için kazayağı, balıksırtı gibi desende elbise ve tunikler kullanılabilir. Bu desenler ufak çizgilerden meydana gelir. Kare desenli elbise ve tunikler de ofis ortamında sıklıkla kullanılan modeller arasındadır. Ofis ortamı için kullanılan elbiselerde ve tuniklerde standart kesim (regular fit) modelleri tercih edilir. Elbiselerde kare yaka, V yaka, U yaka, bisiklet yaka modelleri kullanılır. Kışlık elbiselerinizi yün ve pamuk kumaştan üretilenlerden yana yapabilirsiniz. Kışlık elbiselerde saç örgüsü ve baklava desenleri en ideal modellerdendir. Bu desenler elbiselere kalın iplik ve dokuma ile geçirildiği için vücudu sıcak tutmaya da destek sağlar.

Ferah Kullanımlı Yazlık Elbiseler

Ferah Kullanımlı Yazlık Elbiseler

Özellikle sıcak havalarda vücudumuzu terletmeyecek elbiseler tercih ederiz. Bunların içinde en çok kullandığımız modeller penye ve pamuk kumaşlı olan elbiselerdir. Penye, pamuktan yapılan vücuda ağırlık hissi vermeyen hafif bir kumaştır. Vücudu terletmediği ve nemi çektiği için özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılır. Evde kullanılmak için penye tunik elbiseler ideal olan modellerdir. Genelde bol kesimli bu elbiselerde sıfır kol, yarım kol modelleri bulunur. Özel davetlerde giymek için V yaka tek renk bir elbise tercih edebilirsiniz. Neden V yaka elbise tercih etmeliyiz? Bu yaka modeli üst bedeninizi fit gösterir. Ayrıca gideceğiniz davetler için düz sade bir elbise giyecekseniz aksesuarlarla kombin edebilirsiniz. V yaka elbiselerde taktığınız kolyeler çok iyi şekilde görünür. Çiçek desenli sıfır kol elbiseyi evde, dışarıda, plajda, gündüz organizasyonlarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Tunikler Nasıl Kombin Edilir?

Tunikler Nasıl Kombin Edilir?

Pantolon giymeyi seven kadınlar için tunikler ideal üst kıyafetlerdendir. Elbise tuniklerde farklı modeller bulunur. Düz kesim bir tuniği kolları bol kesimli üçgen modelde (volan) tercih edebilirsiniz. Tuniklerde bol kesimli olan modeller kazak görünümü de sağlar. Kışlık tuniklerin altına dar kesim bir pantolon giyebilirsiniz. Tül tunikleri günlük hayatta ve davetlerde kullanabilirsiniz. Tül tunik ile sade ve şık bir görünüm elde edersiniz. Siyah tül tunik sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Omuzları açık olan tunikler de kadınlara spor ve dinamik bir görünüm sağlar. Tunik modelleri arasında kolları kısalabilir olanlar da vardır. Siyah tunikte kullanılan küçük renkli pullar (payet) görünüme farklı bir hava katar. Alacağınız tunikte hem klasik hem spor görünüm olsun isterseniz düz renk bir tunikte payetle işlenmiş cepli modelleri tercih edebilirsiniz. Tuniğinizle beraber kombin edeceğiniz diğer kıyafetlere Kadın Giyim & Aksesuar kategorimizden ulaşabilirsiniz.