GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Cool Güneş Gözlüğü

Kıyafetlerimiz ve kombinlerimiz bizler için oldukça önemlidir. İş yerinde veya günlük hayatta uygun olan kıyafetlerin bulunması sizleri dışarıdan doğru tanımalarını sağlayacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olacak bir konu ise aksesuarlar ile gelmektedir. Aksesuarlar kombinlerimizi tamamlamamız ve bütünlük sağlamamız için oldukça önemli bir başlıktır. Bu başlık altında bulunan çok sayıdaki ürünlerden bir tanesi ise güneş gölükleridir. Güneş gözlükleri sahip oldukları özellikler sayesinde hem kıyafetlerinizde bir tamamlayıcı faktör olarak yerini alırken hem de gözleriniz için gerekli olan korumayı sağlamaktadır. Günümüzde ozon tabakasının incelmesi UV ışınlarının çok zararlı bir şekilde vücuda temas etmesi kontrol altına alınması gereken bir konudur. Vücuda kremler gibi bakım ürünleri ile sağlanan korumayı gözlerinizde güneş gözlükleri saplamaktadır. Bu konuda son derece başarılı olan Cool gözlük markası çok sayıdaki ürün seçenekleri ile karşınızda.

Her Yüz Tipine Uygun Cool Güneş Gözlükleri

Her Yüz Tipine Uygun Cool Güneş Gözlükleri

Güneş gölükleri kendi içerisinde birçok farklı maddeye ayrılmaktadır. Bu maddeler sahip oldukları parçaların farklı özelliklerde olması sayesinde sağlanmaktadır. Bunun en önemli örneklerinden bir tanesi camlardır. Camlar kendi içerisinde yapılara ve tasarımlara ayrılmaktadır. Bir güneş gözlüğü alışverişinde bu dikkat edilmesi gereken bir konudur. Farklı cam tasarımlarına sahip olan gözlükler farklı yüz tiplerine hitap etmektedir. Bunlar arasında bir seçim yapılması gerektiğinde ise ilk olarak yüz şeklinize karar vermeniz ve ona uygun olan cam tasarımını seçmeniz gerekmektedir. Cool gözlük markası altında bulunan güneş gözlüklerinde 7 farklı cam tasarımı bulunmaktadır. Bu cam tasarımlarına karar verirken yuvarlak mı, oval mi, kalp mi yoksa kare mi yüz şekline sahip olduğunuzu belirleyiniz. İlk olarak yuvarlak yüz şekline sahip olan kişilerin yüzleri eşit ene ve boya sahiptir. Aynı zamanda dolgun yanaklara ve yuvarlak bir çene yapısı da bu başlık altında yer almaktadır. Bu yüz tipine sahip olan insanların tercih etmesi gereken gözlük tipleri köşeli gözlüklerdir. Yüzün yuvarlaklığını azaltmak ve belli bir açı kazandırmak için yapılan bu teknik yüzünüzde son derece pozitif bir etki bırakacaktır. Oval olan yüzler ise dengeli bir yüz ifadesine sahiptir. Bu yüzlerde aynı zamanda çenelerin dar olması ve elmacık kemiklerinin yüksekte durması gibi özellikler de yer almaktadır. Bu yüz tipine sahip olan kişilerin avantajlarından bir tanesi neredeyse bütün gözlük tiplerinin yüzlerine uygun olmasıdır. Kalp şekline sahip olan yüzler ise geniş bir alına ve küçük çeneye sahiptirler. Aynı zamanda elmacık kemiklerinin de çıkık olduğu bu tipte gerekli olan dengeyi sağlamak için üst kısmı yuvarlak alt kısmı ise köşeli olan Cool güneş gözlüğü modellerinden seçebilirsiniz. Son olarak sahip olunan bir başka yüz şekli ise karedir. Kare yüz tipine sahip olan kişiler geniş bir alına ve geniş bir çene yapısına sahiptir. Yani keskin ve sert dönüşlere sahip bir yüz yapınız bulunmaktadır. Bu yapıya uygun olan gözlük seçimleri ise daha yuvarlak veya oval olanlar ile sağlanmalıdır. O keskin ve sert olan yapıyı yumuşatmak adına oldukça doğru bir tercih olacak olan yumuşak geçişli Cool güneş gözlüğü modelleri son derece işinize yarayacak.

Cool Güneş Gözlüklerinde Camın Önemi

Cool Güneş Gözlüklerinde Camın Önemi

Güneş gölükleri birçok farklı parçadan oluştuğu gibi bu parçalar içerisinde en önemli olanı camlarıdır. Aslında zararlı olan ışınlardan korumak amacıyla üretilen güneş gözlüklerinde bu görevi çok sayıdaki farklı özellik ve çeşitleriyle gözlük camları üstlenmektedir. Bu konuda sizlere sağladığı sayısız seçenek ile karşınıza çıkan Cool marka güneş gözlükleri kendi içerisinde çok sayıda gözlük çeşidine ayrılmaktadır. Bu çeşitler degrade, polarize, aynalı-polarize, organik ve degrade polarizedir. İlk olarak degrade olan gözlükler kademeli olarak gölgeler içermektedir. Gözlük camının rengi ve yapısı ile alakalı olan bu konu camın üst tarafında daha koyu olan gölgeler, alt bölümünde ise aynı rengin daha açık tonundaki gölgeler bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılan bu gözlük camı modelleri sizlere son derece şık görüntüler ortaya koyma fırsatı tanıyacaktır. İçerisinde aynı renk olsa da iki farklı ton bulundurması sizlere kombinlerken de ekstra kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede çok sayıdaki kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz çok amaçlı bir aksesuara sahip olabileceksiniz. Sizlere böyle geniş imkanlar sağlayan bir Cool gözlük camı modeli ise polarizedir. Polarize olan gözlük camları, sizleri polarize olan ışınlardan koruyarak birçok rahatsızlığın önüne geçmektedir. Polarize ışık yansımaları bu sahip olunan özel camlar sayesinde filtrelenerek gözlerinize gerekli olan korumayı sağlar. Bir başak ürün seçeneği olan aynalı polarizeler ise özellikle son yıllarda çok sayıdaki kişinin tercihleri arasına yerleşmiş olan bir modeldir. Gözlük camının dışarıdan aynalı bir formda görünmesinin yanında polarize olan camlar ile sizlere aynı korumayı sağlaması son derece büyük bir avantaj olacak. Son olarak degrade polarize olan gözlük camı modeli sayesinde ise hem geçişli bir gözlük camı görüntüsüne sahip olabilir hem de gözlerinize yüksek seviyede bir koruma sağlayabilirsiniz. Çok sayıdaki farklı model seçeneği sayesinde sizlere sunulan geniş ürün yelpazesi arasından yapacağınız doğru seçim ile gerek kombinlerinizde bir bütünlük yakalayabilir gerekse gözlerinizde üst düzey bir koruma sağlayabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, Cool güneş gözlüğü fiyatları incelemesinde bulunmak isterseniz veya daha önce Cool güneş gözlüğü kullananlar ve düşüncelerine ulaşmak isterseniz en kısa zamanda sayfamıza göz atabilirsiniz.

Çok Sayıdaki Çerçeve Seçenekleri ile Cool Güneş Gözlüleri

Çok Sayıdaki Çerçeve Seçenekleri ile Cool Güneş Gözlüleri

Yapılacak olan bir gözlük alışverişinde bu kadarını bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda bilinmesi gereken en önemli gözlük parçalarından bir tanesi ise çerçevedir. Gözlüklerin sahip oldukları parçalardan bir tanesi olan çerçeve bu marka altında çok sayıda farkı çeşide ayrılmaktadır. Bu sayede ise sizlere çok geniş bir seçim imkanı sunulmaktadır. Bunlar arasından yapacağınız doğru seçimler ile en avantajlı ve verimli ürünü seçerek uzun sürelik kullanımları elde edebilirsiniz. Çerçeve konusunda Cool markası sizlere 5 farklı seçenek sunmaktadır bu seçenekler kemik, metal, kemik-metal, titanyum ve plastiktir. İlk olarak kemik özellikle son yıllarda oldukça sık bir şekilde kullanılan bir çerçevedir. Gözlük camının dış bölümünde kalın bir tabaka halinde bulunan bu gözlük parçaları genellikle köşeli olan camlarda sık bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle de gençlerin çok rağbet gösterdiği bu modeller sayfamızda çok sayıdaki model seçeneği ile bulunmaktadır. Bir diğer çerçeve seçeneği olan metal ise uzun zamandır markalar altında bulunan ve en sık kullanılan modellerden bir tanesidir. Yuvarlar ve oval yapılara sahip olan yumuşak geçişli bu gözlükler çerçeveleri hafifliği açısından çok sayıdaki kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Metal kemik olan gözlük çerçevesi modeli ise gözlük camlarının üst tarafında kemik bir yapıyı bulundururken alt tarafında ise metal çerçeveyi barındırmaktadır. Titanyum olan gözlük çerçeveleri tıpkı metal olanlar gibi cam üzerinde fazla bir söz hakkına sahip değildir. Sağlamlık konusunda oldukça iddialı olan bu modeller genellikle dereceli olan gözlüklerde sık karşılaşılan bir yapıdadır. Son olarak plastik ise kemik ile yakın görüntülere sahip ancak çok daha fazla rengi içerisinde barındıran bir çerçeve modelidir. Bu çerçeve modeli sayesinde hem kemik yapıyı gözlük modellerinizde sağlayabilir hem de daha hafif bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak ürünler hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, Cool gözlük fiyatları incelemesinde bulunmak isterseniz veya Cool güneş gözlüğü yorum bölümüne ulaşmak isterseniz en kısa zamanda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.