Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Mama Türleri

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Yem & Kraker

için 3,603 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Karışık Üretici Muhabbet Kuşu Yemi 25 KG

  (431)
  390,00 TL SEPETTE 375,00 TL
  15.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Özel Üretici Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 25 KG

  (61)
  390,00 TL SEPETTE 375,00 TL
  15.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  B 002 Bravo Kanarya Yemi 20 KG

  (1)
  634,20 TL SEPETTE 589,20 TL
  29.46 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Pupa Mama 15 Adet 1koli

  (28)
  500,00 TL SEPETTE 459,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Meyveli Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 25 KG

  (100)
  390,00 TL SEPETTE 375,00 TL
  15.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Malatya Yem Sade Muhabbet Kuşu Yemi Sarı Darı 25 KG

  (16)
  365,00 TL SEPETTE 350,00 TL
  14.00 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bırdın Özel Ultra Lüx Guvercin Yemi 20kg

  (23)
  370,00 TL SEPETTE 355,00 TL
  17.75 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Karışık Kanarya Yemi-20Kg

  (4)
  649,00 TL SEPETTE 604,00 TL
  30.20 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  B 101 Bravo Standart Irk Kanarya Yemi 20 KG

  (0)
  639,45 TL SEPETTE 594,45 TL
  29.72 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Yem Temizleme Makinası

  (37)
  359,90 TL SEPETTE 344,90 TL
  +

Kuş Yemi ve Kraker

Bir evcil hayvan sahibi olmak, onun tüm bakımını ve ihtiyaçlarını üstlenmek pek çok kişi tarafından keyifle gerçekleştirilir. Keyifli olduğu kadar bir o kadar da zor ve sabır gerektiren bir bakımdır. Neredeyse bir çocuk büyütüyormuş gibi tüm hayatı boyunca yanında olduğunuz evcil hayvanınıza karşı belli sorumluluklar üstlenmiş olursunuz. Temizlik ve yemek gibi temel ihtiyaçlarının haricinde kimi zaman onu eğlendirmek kimi zaman da eğitmek durumunda kalabilirsiniz. Evde bakılan kedi, köpek gibi büyük hacimli hayvanlar kuş, hamster, balık gibi küçük hayvanlara nazaran daha fazla bir bakım gerektirmekle birlikte özellikle kuşların onlardan pek bir farkı yoktur. Bunun nedeni ise kedi ve köpekler sık sık veteriner kontrolünde olduğundan sahiplerinin ekstra bir bakım ve sağlık çabasına girmesi gerekmemekteyken, kuş ve kemirgen sahipleri evcil hayvanlarının bakımına ekstra özen göstermek durumunda kalabilir. Sürekli veteriner kontrolünde olmasına gerek olmayan bu hayvanların sağlık ve bakım gibi sorumlulukları evde kolaylıkla yerine getirilebilir. Tabii ki hayvan bakımında her şeyden önce onu doğru ve sağlıklı bir şekilde beslemek gelir. Beslenme bir hayvan için insana kıyasla çok daha fazla şey ifade eder. Özellikle evcil hayvanlarda küçük dostlarınızın alması gereken tüm takviyeleri, vitamin ve mineralleri yedikleri yemler veya mamalardan almak durumunda kaldığından, yedikleri ve içtikleri her şeyin fazladan önemi bulunmaktadır. Aynı zamanda vücutlarındaki olayları da düzenleyen maddeler bu besinlerin içinde bulunmaktadır. Bağırsak düzenlemeleri, mide rahatsızlıkları hatta soluk alıp vermelerine kadar etki eden bu besinler her türlü bakım ürününden önce gelmektedir. Bu durum özellikle kuşlar için geçerlidir. Bunun sebebi ise kuşların doğada yaşadıklarında kolayca bulabildikleri besinler ve o besinlerin içeriğinde birtakım vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineralleri evde, kafes içerisinde yaşayan bir kuş bulamayacağından yemlerinin içinde tüm bu maddelerin bulunması hem sağlığı hem de yaşam süresi açısından oldukça önemlidir. Kuş yemi ürünleri sağlık açısından önemli olmakla birlikte kimi zaman kuşları eğitmek için de kullanılabilir. Bazı yemler piyasaya ödül yemi olarak sunulmuştur. Ödül yemi denmesinin sebebi ise bu besinleri kuşların fazlasıyla sevmesinden ve özellikle eğitim verilirken kullanılmasından kaynaklanır. Eğitim sırasında komuta uyarsa sevdiği yemi yiyeceğini farkına varan kuş daha kolay ve rahat bir şekilde eğitilebilir. Tüm bu yemler ve diğer çeşitleri sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca, Optima yem ve kraker ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kuş Yemi Çeşitleri

Kuş Yemi Çeşitleri

Evde beslenen cins kuşlar genellikle doğada yere en yakın bitkilerden, tohumlardan ya da meyve tanelerinden beslenir. Bu nedenle, örneğin, evde besleyeceğiniz bir muhabbet kuşunun da doğada zemine en yakın ürünlerden üretilmiş ve bunların karışımlarından oluşan yemler yemesi gerekmektedir. Bu durum kuşunuzun vücut sağlığı için oldukça önemli iken aynı zamanda daha mutlu, enerjik olmasına da katkı sağlar ve kendini doğal ortamında gibi hissetmesine yardımcı olur. Genellikle bu yemleri içeriğinde; Nijer tohumu, bakliyat tohumları, darı, buğday, tahıllar, ballı tohumlar ve çeşitli meyve içerikleri bulundurur. Bu yemler kuşunuz için lezzetli öğünler olmakla birlikte sindirim ve gaga sağlığı için de oldukça önemlidir. Kuş yemi çeşitleri temel olarak tohum farklılığından ya da kuşunuzun türüne göre ayrılabilir. Yağlı tohumlar ve unlu tohumlar olarak ayrılır. Her iki tohum yapısında da temel besinler olarak yağ karbonhidrat ve protein bulunur. Aynı zamanda hemen hemen her kuş yeminin içerisinde de temel olarak sarı, beyaz ve kırmızı darı; aspur ve Nijer tohumu mevcuttur. Bunlar kuşların günlük besin ihtiyacını karşılamakla birlikte içerisine eklenen diğer maddeler, meyve tohumları, vitaminler yemlerin birbirinden farklı olmasında en büyük etken olarak karşınıza çıkabilir. Kuş türlerinin doğal yaşam alanları ve doğada bulabildikleri yiyecekleri içeriklere sahip olan yemler de kendi içlerinde çeşitlenebilir. Örneğin, muhabbet kuşu yemi ile papağan kuşu yemi birbirinden farklılık gösterebilir. Aynı şekilde içerdikleri tohuma göre vitaminli kuş yemleri veya karışık kuş yemleri de bulunabilir. Kuşunuzun türü ve ihtiyacına göre farklı markalar tarafından farklı içerikte pek çok çeşit kuş yemi piyasaya sunulmuştur. Tüm bu ürünlerin içeriklerini ürün açıklamaları kısmından detaylıca inceleyerek kuşunuzun ihtiyaçlarına yönelik en uygun ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Dilerseniz seçtiğiniz yemlerin farklı hacim seçeneklerini değerlendirerek satın aldığınız yemleri uzun bir zaman kullanabilirsiniz. Özellikle muhabbet kuşu yemlerinde pek çok farklı kilogramda paketlenmiş ürünler bulunmaktadır. 1 kg, 5 kg ve hatta 25 kg gibi seçeneklerle uzun süreli kullanabileceğiniz yemler satın alabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik bir alışveriş yaparak uzun süre yem satın alma derdinden de kurtulmuş olabilirsiniz. Tüm bu seçenekler için hemen sayfayı incelemeye başlayabilirsiniz.

Kuş Krakeri

Kuş Krakeri

Kuş yemleri haricinde, küçük dostlarınıza verebileceğiniz pek çok besin bulunmaktadır. bu besinler gerek takviye gıdalar, gerek ödül yemleri gerekse de kuş krakeri ya da krakerleri olabilir. Kuş krakerleri; kuşlarınızın oldukça hoşuna giden, tatlarını normal yemlerinden çok fazla sevdikleri besinler arasında yer almaktadır. Kimi zaman bu krakerler ödül yemi olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda kuş krakeri faydaları da saymakla bitmez. Özellikle muhabbet kuşları ve papağanlar için sıkça tercih edilen bu krakerler, kuşlarınızın ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm besin kaynaklarını içerir. En sık tercih edilen krakerler, ballı kuş krakeridir. Ballı krakerlerin faydaları şu şekilde sıralanabilir; tüylere parlaklık kazandırır, bağışıklık sistemi güçlendirir, sindirimi kolaylaştırır, kuşun yaşam kalitesini yükseltir ve enerji kazandırır, daha keyifli vakit geçirmelerini sağlar ve mutluluk hormonu salgılamalarına yardımcı olur. Aynı zamanda yavru bir kuşa bakıyorsanız bu ballı krakerler gelişim süreçlerinin hızlanmasına ve sağlıklı bir şekilde büyümelerine de yardımcı olur. Dikkat edilmesi gereken bir konu vardır ki, tüm bu kraker ve ballı kraker tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekir. Fazla miktarda tüketimi kuşunuza ağır gelerek sağlığın tehdit edebilir ve fazladan şeker yüklemesi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle aynı yemler gibi kararında ve ölçülü bir şekilde vermek oldukça önemlidir. Genellikle satın alacağınız kraker paketleri üzerinde günlük veya haftalık olarak kuşunuza bu besinlerden ne kadar sıklıkla ve ne ölçüde vermeniz gerektiği talimatlarla belirtilir. Bu talimatlara uyduğunuz sürece herhangi bir sorun yaşamadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Genellikle 7 ila 10 gün arasında verilmesi tavsiye edilir. Fazlasının kuşa ağır gelmesi haricinde kuş krakerlerinin kuşlara hiçbir zararı bulunmamakla birlikte kararında verildiğinde oldukça faydalı olan ürünlerdir. Bu krakerlerin içeriğinde aynı yemlerde olduğu gibi; sarı, kırmızı ve beyaz darı bulunur. Bunlar haricinde özel olarak; keten tohumu, yumurta tozu, çeşitli meyve tohumları veya özleri, aromatik maddeler ve ballı krakerler içerisinde de ekstra bal bulunmaktadır. Yem alternatifleri arasında sayılabilecek olan bu krakerleri isterseniz belirli aralıklarla öğün olarak sunabilir, isterseniz ödül yemi olarak kullanabilir isterseniz de miktarına dikkat etmek koşuluyla zaman zaman kuşunuzu mutlu etmek amacıyla yemlerin arasına karıştırabilirsiniz. Siz de kuşunuza verdiğiniz besinlerde bir farklılık arıyorsanız hemen şimdi sayfa üzerinden kraker çeşitlerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Ödül Kuş Yemleri

Ödül Kuş Yemleri

Pek çok kişi evcil hayvanlarının eğitim sürecinde ödül ceza yöntemini sıkça uygulamaya çalışır. Evcil hayvanınıza herhangi bir eğitim verirken en etkili yöntemlerden biri haline gelmiş olan ödül ceza, çoğu zaman en fazla işe yarayan yöntemdir. Evcil hayvan sahipleri genellikle ödülü küçük dostlarının hoşuna gidecek bir yiyecek olarak seçerler. Kuş eğitiminde de aynı yöntem kullanılabilir. Kuş sahipleri basit komutları veya hareketleri kuşlarına öğretmek için oldukça fazla çaba sarf ederler. Kuş, bu hareketlerden herhangi birini doğru bir şekilde yaptığında ise seveceği bir yiyecekle ödüllendirilir. Kuş sahibi bunu birkaç kez tekrarladığında, kuş komutu uyguladığında ödülün geldiğini kavramaya başlayacak ve çalışma daha verimli bir hale gelecektir. Her evcil hayvanda olduğu gibi kuşlar için de oldukça geçerli bir yöntemdir. Eğitim döneminin yanı sıra kuşunuzun size alışması için de ödül yemlerini kullanabilirsiniz. Kuşunuzu ilk eve getirdiğinizde hem size hem bulunduğu ortama alışması için belirli bir zaman gereklidir. Yavru kuşlar biraz daha hızlı alışsa da daha büyük kuşlar bulunduğu ortamı ve çevresindeki insanları fazlasıyla garipseyerek agresifleşebilir. Bu nedenle alışma sürecini hızlandırmak ve agresifliğinin önüne geçmek için de ödül mamaları sıkça tercih edilen besinlerdir. Ödül yemleri kuşunuzun hoşuna giden tatlara göre farklılık gösterebilir. Örneğin; eğer kuşunuza iki farklı yem veriyorsanız daha çok sevdiği yemi ödül maması olarak kullanabilirsiniz ya da her kuşun keyifle yediği krakerlerden de ödül maması temasını oluşturabilirsiniz. Bunlar haricinde çeşitli vitaminler veya meyveli yemler de ödül maması yerine geçebilir. Tamamen kuşunuzun hoşuna giden aromalara bağlı olarak değişen bu ödül yemleri pek çok marka tarafından satışa sunulmuştur. Kuş yemi markaları özellikle bu konuda ekstra bir çeşitlilik sunmak için büyük bir özen göstermektedir. Kuşunuza verdiğiniz her besinde olduğu gibi ödül yemi seçerken de dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi her kategoride olduğu gibi kuşunuzun türüne göre bir ödül yemi seçmektir. Bazı ödül yemleri her kuşun tüketimi için üretilse de bazıları türün özelliklerine göre maddeler barındırır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur da elbette ki kuşunuzun beğenisidir. Beğenmediği bir ödül mamasıyla herhangi bir eğitime veya alıştırmaya devam etmeniz oldukça zorlaşır bu nedenle sevdiği aromaları belirleyerek buna göre bir ödül maması tercih etmek hem sizin işinizi kolaylaştırır hem de kuşunuzun mutluluğu için önemlidir. Kuşunuza en uygun ödül yemi ürünlerini sayfa üzerinden hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Kuşunuz İçin Besin Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kuşunuz İçin Besin Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kuşunuz için piyasaya sunulmuş olan pek çok ürün alternatifi bulunmaktadır. Bunların bir kısmı kuşunuzun besin ihtiyacını karşılamak için üretilmiş olsa da farklı amaçlar için üretilmiş olanları da mevcuttur. Örneğin, besin takviyeleri, vitaminler, sağlık tohumları, gaga taşları, krakerler, ödül yemleri gibi pek çok besin alternatifi bulunur. Bu besinleri kuşunuz için tercih ederken dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Hem kuşunuzun mutluluğu hem de vücudunun düzenli çalışmaya devam edebilmesi için bu unsurlara dikkat etmek gerekir. Temel olarak düzenli yediği yemleri seçerken dahi dikkat etmeniz gereken unsurların başında her seçimde olduğu gibi kuşunuzun türüne göre ürün almak gelmektedir. Örneğin, bir muhabbet kuşuna sahipseniz, bir papağan yemi ona fazlasıyla sert gelebilir ve bu örnekler fazlaca çeşitlendirilebilir. Bu nedenle kuşunuza herhangi bir besin alırken ilk önce türe göre bir seçim yapmanız gerekmektedir. Bunun haricinden kuşunuzda herhangi kötü yönde bir değişim fark ediyorsanız bir veteriner kontrolünde takviye bir vitamin ya da mineral tercih etmek ve bunları kuşunuzun besinleri arasında takviye etmek en doğru seçenek olacaktır. Veya bir eğitim aşamasında veya bulunduğu ortama alışmaya çalışan bir kuşa sahipseniz bu noktada da ödül yemleri tercih etmek bir yandan sizin işinizi kolaylaştırırken, diğer bir yandan kuşunuzu güvende hissettirerek mutlu edebilir. Bunlar haricinde arada bir küçük dostunuza sürprizler yapmak ve farklı tatlarla renk katmak istediğinizde kraker çeşitleri ve ballı krakerler tercih edebilirsiniz. Eğer kuşunuzun herhangi bir sindirim problemi var ise bu probleme yönelik piyasaya sunulmuş olan yemlerden tercih etmek bir diğer seçenek olabilir. Sindirimi kolay olan yemlerden en sık tercih edilen ürünler kabuksuz kuş yemleridir. Eğer bir sindirim veya boşaltım problemi yaşayan bir kuşa sahipseniz kabuksuz yemleri tercih etmek kuşunuzu oldukça rahatlatacak ve yaşam kalitesini yükseltecektir. Aynı zamanda diğer bir dikkat edilmesi gereken unsur ise ürünlerin kalitesidir. Kaliteli kuş yemi ürünlerine sayfamız üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz gibi bu yemlerin maksimum verim gösterebilmesi için her türlü koşul düşünülmüştür. Örneğin, kimi yerlerde açıkta satılan yemler bulunmaktadır. Bu yemler kimi zaman açıkta durmaktan bayatlayarak kötü bir hale gelmekte ve bu da kuşları olumsuz yönde etkilemektedir. Sayfa üzerinden ulaşacağınız ürünlerin tümünde bu koşullara dikkat edilmiş ve hepsi steril koşullarda paketlenmiş ürünlerdir. Tüm bu ürünleri ve daha fazlasını hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Kuş Yemi ve Kraker Marka ve Fiyatları

Kuş Yemi ve Kraker Marka ve Fiyatları

Kuş yemi ve krakerler pek çok marka tarafından farklı özellikler ve içeriklerle satışa sunulmuş olan ürünlerdir. Ünlü petshopların kendilerine özel yem markaları bulunmakla birlikte bunlardan bağımsız olarak da pek çok marka bulunmaktadır. Kimi marka sadece kuşlar alanında ürünler piyasaya sunmakta, kimi marka sadece evcil hayvanlara ürünler sunmakta kimileri ise tüm hayvanlar için gerekli besinler ve diğer ürünleri tüketiciye sunmaktadır. Sayfa üzerinden inceleyeceğiniz ürünler arasında marka ve ürün içeriği karşılaştırması yaparak kuşunuza en uygun ürünü seçmek ise size kalıyor. Karşılaştırma yaparken dilerseniz satıcıların yaptığı ürün açıklamalarından faydalanabilir dilerseniz de daha önce ürünleri denemiş kullanıcıların yorumlarından ve deneyimlerinden faydalanmak için kullanıcı yorumları bölümünü inceleyebilirsiniz. Kuş sahipleri veya bir kuş edinmeyi düşünen kişilerin genellikle akıllarındaki en büyük soru işareti ise ürün fiyatları oluyor. Kuş yemi fiyatları her bütçeye uygun ve oldukça kaliteli ürünlerdir. Seçtiğiniz ürünleri gönül rahatlığıyla alarak kuşlarınıza verebilirsiniz. Aynı şekilde yemler hariç diğer tüm kuş besinleri, takviye gıdalar ve diğer bakım ürünleri de oldukça uygun fiyatlıdır. Her üründe olduğu gibi kuş yemi ürünlerinde de farklı markalar farklı fiyatlar belirlemiş olup ürün içeriklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Sayfa üzerinden inceleyerek seçeceğiniz her ürünün fiyat performans karşılaştırmasını yaparak daha sağlıklı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Hemen şimdi ürünleri inceleyerek küçük dostunuzun ihtiyacı olan ürünleri satın alabilirsiniz.