Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Mama Türleri

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tropikal Yemler

için 86 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tropikal Kuş Yemleri

Evde beslenebilen pek çok hayvan gibi bazı kuş türlerinin de anavatanı Türkiye değildir. Hatta çoğu cins kuş tropik bölgelerden getirilir ve kafes kuşu olarak bakımlarına devam edilir. Bülbül, saka, kanarya, papağan ve muhabbet kuşlarının hemen hemen hepsi tropik bölgelerden gelmiş olan kuş türleri arasında yer almaktadır. Kuş yemleri; kuşların doğal yaşam ortamında beslendiği besinler baz alınarak yapay bir şekilde bir araya getirilip paketlenen ürünler olarak adlandırılabilir. Bu başlık altında tropik bölgelerden gelen kuşların da kimi zaman doğal ortamlarında yiyebilecekleri besinlere ihtiyaç duyabileceği göz önüne alınarak bazı kuş yemleri üretilmiştir. Bülbül, saka, kanarya, papağan ve muhabbet kuşları tropik bölge canlıları olduğundan dolayı tropik yiyeceklere, meyvelere, oradaki kimi ağaç köklerine, tohumlara ve hatta bazı böcek kalıntılarına ihtiyaç duyabileceklerinden onlar için özel olarak üretilmiş tropikal yem çeşitleri bulunmaktadır. Tropik yemler çoğu zaman kuş sahipleri için bir ödül yemi olarak tercih edilir. Kimi zaman yemlerde değişiklik yapmak istenildiğinde geçiş yemi olarak da kullanılabilirken bazı kullanıcılar ise bu yemleri kuşlarının asıl yemlerinin arasına karıştırarak vermeyi tercih edebilir. Tüm bunlara karşın kimi kuş sahipleri ise tropikal yemleri direkt yem olarak da kuşlarına verebilmektedir. İçerikleri zengin olduğu için bu doğru bir yaklaşım olmaktadır. Bu ürünlerin ne zaman verileceği, başka yemlerle karıştırılıp karıştırılmaması gerektiği kuşun duyduğu ihtiyaçlara göre şekillenmektedir. En doğru sonuç için ürünün üzerinde yer alan kullanma talimatından da faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda kuşun neleri sevdiğini de gözlemleyebilirsiniz. Tropik tür bir kuş olsa dahi kimi zaman başka besinlere de ihtiyaç duyabilmektedir. Kuşunuz bir yemi yemiyor ve yediğinde de farklı tepkiler veriyorsa yemi değiştirip bir veterinere danışmayı deneyebilirsiniz. Tropik tür kuşunuzun sevebileceği tüm ürünler için sayfamız üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Tropikal Yem Çeşitleri

Tropikal Yem Çeşitleri

Tropikal kuş yemi çeşitleri kendi içerisinde belli kategoriler altında birbirinden ayrılabilir. Bu yemler temel olarak kuş türlerine göre çeşitlenir Her yem ve kuş bakım ürününde veya kuş için kullanılacak herhangi bir üründe olduğu gibi tropikal yemlerde de ilk dikkat etmeniz gereken konu satın alacağınız ürünün kuşunuzun türüne uygun olmasıdır. Eğer bir muhabbet kuşunuz varsa ürünlerin muhabbet kuşu, bir papağan veya ispinozgillerden birine bakıyorsanız ürünün bu türden kuşlara ait olması gerekir. Kimi zaman ispinozgiller için olan ürünler bile; saka, kanarya ve bülbül olarak birbirinden ayrılabilir. Bu nedenle alacağınız her kuş ürününde, ürünün kuşunuzun türüne uygun olup olmadığını kontrol etmeniz kuşunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi için oldukça önemlidir. Bunun haricinde tropikal yemler tohum içerikli ve bitkisel içerikli olarak birbirinden ayrılabilir. Tohum içerikli tropikal yemler içerisinde; tropik tahıllar ve tohumların yanı sıra aspir tohumu da sıkça kullanılmaktadır. Aspir tohumu kimi zaman insan beslenmesinde de sıkça kullanılan fazlaca enerji veren ve sağlıklı bir besindir. Aspir bitkisinden elde edilir. Bu tohum vücut direncini arttırmaya, bağışıklığı güçlendirmeye etkisi vardır ve sindirim sistemini düzenlemeye katkı sağlamaktadır. Bu nedenle tropik bir yem arayışı içerisindeyseniz ve kuşunuzda herhangi bir direnç düşüklüğü gözlemliyorsanız aspir tohumu içeren tropik yemler aradığınız besin kaynağı olabilir. Aspir tohumunun fazlası zararlı olabileceğinden gereğinden fazla kullanılmaması önerilir. Aynı zamanda kuşunuzun bu maddeye karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermesi veya farklı bir olumsuz etki olması durumunda kullanmayı bırakmanız gerekebilir. Diğer bir tropik yem ise bitki kaynaklı olan yemlerdir. Bu yemler genellikle tropik meyve ve sebzelerden elde edilmiş olan ürünlerdir. Kuşlar bu yemin tadını oldukça sevdiğinden en sık tercih edilen yemler arasında tropik bitkisel yemler bulunur. Bunlar haricinde pek sık rastlanmamakla birlikte bazı tropik canlılardan oluşan yemler de mevcuttur. Etçil beslenen kuşlar için hazırlanmış olan bu ürünler de genellikle kuşların protein ihtiyaçlarını karşılamak için piyasaya sunulmuş ürünler arasında yer almaktadır. Pek sık tercih edilmemekle birlikte kuşun vücudunda eksikliği görülen bir madde olduğunda hayvansal kaynaklı tropik yemlerden faydalanılabilmektedir. Yine kuşunuzun beğenisine bağlı olarak bu yem çeşitlerinden herhangi birini besin kaynağı olarak ona sunabilirsiniz. Tüm bu tropik yem çeşitleri kuşunuzun seveceğinizi çok rahat şekilde bulabilirsiniz.

Bitkisel Tropik Yemler

Bitkisel Tropik Yemler

Tropik yemlerin en sık tercih edilen kategorisi bitkisel tropik yemlerdir. Birbirinden farklı aroma ve renkleriyle kuşların severek tükettiği besinler arasındadır. Bitkisel kaynaklı olmalarından dolayı içerisinde pek çok vitamin ve mineral bulundurur. Genellikle tropik bitkiler ve meyvelerin karışımından elde edilir ve baskın aromalara göre paketlenip satışa sunulur. Kimi zaman içerisinde meyve çekirdekleri kimi zaman tohumları kimi zaman ise meyvenin kurumuş hali bulunur. Sebzeli olanlarda ise sebzenin dış kabuğunun aromaları veya yine içerisindeki çekirdekleri vs. bulunur. Bitkisel tropik yemlerin kuşlar tarafından bu kadar çok tercih edilmesinin en temel sebebi ise tropik kuş türlerinin kendini doğada gibi hissetmesinden kaynaklanır. Bu yemler içerisinde kuşların doğal habitatında bulabileceği besinler ve çeşitli ürünler içerdiğinden dolayı kuşlar kendini daha özgür ve güvende hisseder. Bu nedenle daha enerjik ve mutlu bir şekilde hayatlarına devam edebilir. Aynı şekilde tohum içerikli tropik yemler de bitkisel tropik yemler arasında sayılabilir. Tohum bitkiyi oluşturan ürün olduğundan dolayı tohum da aslında bitkisel kaynaklıdır. Hemen hemen her kuş yeminin içerisinde belli başlı tohumlar olmasıyla birlikte tropik yemlerde daha tropik ortamların tohumları bulunur. Yukarıda bahsedildiği üzere insan sağlığına da oldukça faydalı olan aspir tohumu bu besinlere en önemli örnektir. Bu bitkisel yemleri kuşlar oldukça sevmekle birlikte kimi üreticiler içerisine ekledikleri farklı malzemelerle bu yemleri daha da cezbedici hale getirmeyi başarabilir. Örneğin, bazı tropik yemlerin içerisine yumurta ve bal ya da bu ikisinin karışımını ilave ederek kuşlar için daha çekici ve yararlı bir şekilde piyasaya sunmuşlardır. Özellikle ballı ürünler genellikle ödül yemleri olarak kullanılsa da kimi zaman kuşunuzu sevindirmek veya şımartmak için belli zaman aralıklarıyla verilebilir. Ballı ürünlerin kuşlara fazla sık verilmemesi gerekir. Vücudunda çok fazla ağırlık yaparak bazı denge problemleri ve bunun gibi birkaç soruna neden olabilmektedir. Bu nedenle şekerli ya da ballı ürünleri nadir veya sadece ödül yemi olarak tercih etmeniz daha uygun bir seçenek olabilir.

Tropikal Yemlerin Kuş Sağlığına Faydaları

Tropikal Yemlerin Kuş Sağlığına Faydaları

Tropikal yemler, kuşlar tarafından oldukça beğenilen besinlerdir. Bununla beraber sadece sevilmekle kalmaz aynı zamanda kuşlarınızın sağlığı için oldukça yararlı olan ürünlerdir. Faydaları saymakla bitmez denilebilir. Öncelikle kuş beslenmesinde çeşitlilik oldukça önemlidir. İnsanların beslenmesi göz önüne alındığında nasıl ki farklı şekillerde beslenme ihtiyacı duyuluyorsa bir hayvan ve bir kuş için de aynı şeyler geçerlidir. Tropikal yemler içerisinde de bu çeşitlilik mevcuttur. Aynı paket içerisindeki yemde birçok sebze, meyve ve tohum karışımı bulunur. Bunların her biri farklı vitamin ve mineraller içermekle birlikte oldukça faydalı ve düzenleyicidir. Bu kadar çeşitli olduğundan dolayı sık sık yem değişikliği yapmanıza gerek kalmadan uzun süreler boyunca aynı yemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda içerisindeki yararlı maddeler sayesinde pek çok metabolik olay düzenlenebilir. Kuşun gaga ve tüy yapısı da vücuduna aldığı besinlerle desteklenir. Tropikal besinler, birden fazla vitamin ve minerali doğal olarak içerdiği için bu konuda da kuşlar için oldukça faydalıdır. Tropikal kuş yemi faydaları, açısından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Diğer yemlere kıyasla anavatanı tropik bölgeler olan kuşlar için tam besin kaynağı sunmaktadır. Kuşlarının ihtiyaçlarına ve sağlığına ekstradan özen göstermeye çalışan kişiler, düzenli olarak mutlaka tropikal yemlerden kullanmalıdır. Eğer siz de kuşunuz için tropikal yem arıyorsanız fakat aklınızda şüpheler var ise hemen ürünlerin içeriklerini inceleyebilirsiniz. Kuşunuz bu besinlerden memnun kaldığında siz de memnun kalacak ve bu tropikal yemlerden vazgeçemeyeceksiniz.

Diğer Kuş Yemleri

Diğer Kuş Yemleri

Evde bakılan tüm hayvanların belli başlı sorumlulukları olur. Bunlar için çok çeşitli yöntemler ve ürünler gerekse de kuşların genellikle her sorununu bir besin kaynağıyla kolaylıkla çözebilirsiniz. İlaç veya medikal bir şeye gereksinim duymadan her türlü sindirim düzenlemesi, tüy bakımı, gaga sağlığı ve bunun gibi diğer pek çok şey için piyasaya sunulmuş olan çeşitli besinler bulunur. Kuşların vücudunda çıkabilecek herhangi bir sorun genellikle besin ya da vitamin eksikliğinden ortaya çıktığından bu eksikliğin giderilmesi durumunda kuşunuz eski sağlığına yeniden kavuşacaktır. Bu nedenle kuşunuzun ihtiyaçlarına çözüm olacak besin arayışında olmanız ve buna yönelik besinler satın almanız oldukça önemlidir. Pek çok marka tarafından piyasaya sunulmuş olan çeşitli kuş yemleri bulunmaktadır. Yemler haricinde takviye gıdalar ve vitaminler gibi ürünler de oldukça sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bunlar haricinde sağlık tohumları da kuşların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için oldukça önemlidir. Her besin türünün kendine göre bir yararı bulunmakla birlikte hepsinin esas amacı hayvan sağlığını korumak ve vücudunun düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Ödül yemleri gibi kuşunuza keyif verecek ürünler ise daha çok besinlere tat katmak gibi amaçlar için kullanılır. Tüm bu ürünler ve daha fazlası için sayfamız üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Tropikal Yemler Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Tropikal Yemler Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Tropikal yemler oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer alsa da ilk defa satın alacak kuş sahibi için yeni bir besin olduğundan tereddüde düşebilirsiniz. Bu nedenle ürünleri daha önce denemiş ve kullanmış kişilerin yorumlarından faydalanarak ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgilere ve ürünün kuş üzerindeki etkisine daha açık bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürün altında yer alan kullanıcı yorumları bölümünde kullanıcıların deneyimlerine rastlayabilir, daha önce kuşunuzla aynı tür bir kuşa verilmiş olan tropik bir besin hakkındaki yorumları inceleyebilirsiniz. Alışverişinizi daha kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu yöntem hem siz hem kuşunuz için en iyi yöntem olabilir. ürün altındaki yorumları tek tek inceleyebileceğiniz gibi tropikal yem yorumlarının neredeyse hepsi oldukça olumlu yazılmıştır. bunun dışında sıkça merak edilen bir başka konu da tropikal kuş yemi fiyatları olur. Ürünler marka ve içeriğe göre farklı şekilde fiyatlandırılmış olsa da her bütçeye uygun bir tropik yem kolaylıkla bulunabilir. Ayrıca, Proyem yem ve kraker ürünleri için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.