TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tropikal Yemler

için 293 sonuç bulundu.

Tropikal Yemler

Bülbül, saka, kanarya, papağan, muhabbet kuşu ve bütün diğer doğa kuşları için besinleri kapsayabilen tropikal yemler n11.com’un Kuş kategorisi altındaki Tropikal Yemler alt kategorisinde sizi bekliyor. Birçok ünlü yem markasının ürünleri arasından egzotik kuşunuzun sevebileceği ürünleri kolaylıkla seçebilirsiniz.

Tropikal Yemler Nedir?

Tropikal Yemler Nedir?

Tropikal kuş yemi genel olarak tropikal bölgelerden getirilen egzotik kuş türleri için özel olarak karıştırılmış malzemeleri içeren yem çeşitleridir. Bu yemlerin içinde özel tahıllar ve tohumların yanı sıra tropik meyve ve sebze kuruları da yer alabilir. Güvercin yemlerinde buğday yerine konulabilen, hatta insan beslenmesinde de yararlarından bahsedilen aspir tohumu tropikal yemlere katılabilen malzemeler arasında bulunuyor. Bazı markaların klasik malzemelerle birlikte ballı ve yumurtalı karışımları da sanal raflarımızda satışta. Kafeste beslenen doğa kuşlarının kendilerini hapsolmuş hissetmemeleri, doğada besleniyormuş hissetmeleri için sarı dal darı gibi yemlerden satın alarak onların kendi yemlerini kendileri toplamasına olanak sağlayabilirsiniz. İspinozgiller için konserve mamalar da mevcut. Bu mamalar tropik yem karışımlarından farklı olarak bulamaç halinde satılıyor ve oldukça besleyici.

Tropikal Yem Çeşitleri Nelerdir?

Tropikal Yem Çeşitleri Nelerdir?

Tropikal yem çeşitleri kuş türlerine göre değişiklik gösterse de hepsi aslında doğa kuşu yemi olarak tanımlanabilir. Egzotik kuşların birçoğu Avustralya gibi ülkelerin ormanlarından getirilip kafes kuşu olarak yetiştirilir. Ama sonuçta bu kuşlar ne kadar doğa kuşu olsalar da sindirim sistemleri birbirinden farklıdır ve farklı yem çeşitlerine ihtiyaç duyarlar. Muhabbet kuşuna özel olarak satılan muhabbet kuşu yemleri aslında tropik yemler arasında sayılabilir çünkü sevimli dostlarınız da Avustralya kökenli. Papağanlar Avustralya’dan Güney Amerika’ya kadar dünyanın birçok bölgesinden getirilip yetiştirilebiliyor. Dolayısıyla papağan yemleri de tropik. Bir diğer yandan Finch, yani ispinozgillerin (saka, kanarya, bülbül) yemleri de tropik yemler arasında sayılıyor. Aspir tohumu gibi malzemelerin bulunabildiği güvercin yemlerine de bazen tropikal temler arasında rastlayabilirsiniz.

Tropikal Yem Fiyatları Ne Kadar?

Tropikal Yem Fiyatları Ne Kadar?

Tropikal yem fiyatları yemlerin içeriğine, markasına ve menşeine göre değişiklik gösterir. İthal yemler yerli yemlerden, karışık yemler sade yemlerden daha yüksek fiyatlara sahiptir ama 10-50 TL arası rahatlıkla yem bulabilirsiniz. Çok özel yemler arıyorsanız 200 TL’yi bulan yemler de web sitemizde yer alıyor. Yem konusunda elbette fiyattan önce kuşunuzun ihtiyaçlarını ve sağlığını gözetmeniz gerek. Versele Laga, Quik, Vitakraft, Gemma, Gold Wings, Garden Mix, Tropical ve diğer birçok markanın tropik yem çeşitlerini n11.com’dan hemen satın alabilirsiniz. Kuşunuza özel diğer ürünlerimiz için Kuş kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8 in 1 (1)
8in1 (5)
Ahm (4)
Aktiv (2)
Bravo (3)
(149)
Eurogold (1)
Gardenmix (1)
Gold Wings (31)
Lora (2)
Majo (3)
MYYEM (10)
Proyem (3)
Quik (6)
Rotifish (2)
Rotipet (1)
Royalist (1)
Sun Sun (1)
Ti Sert (1)
Ti-Sert (3)
Tropifit (2)
Vitaking (1)
Vitakraft (18)
özelyem (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Mama Türleri

Standart (59)
Yetişkin (23)
(5)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(68)
ve üzeri (86)
ve üzeri (91)
ve üzeri (91)
ve üzeri (94)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL