Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Hp
HP
Plm
Msi
HQ
OEM
TX
PLM
Bix
Npo
3M
NPO
Xeo
Juo
Eye
Oem
Gor
LG
M&W
Mag
SKV
juo
CM
Başka bir kelime deneyin

Uyumlu Marka

Başka bir kelime deneyin

Ekran Boyutu

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Fan Sayısı

Başka bir kelime deneyin

LED Aydınlatma

Başka bir kelime deneyin

USB Port Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları

için 525,797 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları

Dijital dünyanın hızla geliştiği günümüz dünyasının ana ekipmanlarından biri de dizüstü bilgisayarlardır. Farklı boyutlara sahip ürünler kolay taşınabildikleri için ofiste, salonda, çalışma odasında ya a bir kafede kullanımı kolaydır. Taşıma gerektiğinde laptop kılıfı ya da çantası olmadan taşımak cihaza zarara verebileceğinden kullanıcılar en güvenli taşıma çantası ile cihazlarının güvenliğini sağlama konusunda hassastır. Bunun yanında dizüstü bilgisayarlar beraberinde farklı aksesuarlarla birlikte kullanıldığında performansları artar. Birçok dosya ve dokümanın kayıtlı olduğu cihazlara zarar gelmesi çalışmaların yedeği alınmadığı durumda ciddi bilgi kayıplarına sebep olur. Çalışırken şarjın bitmesi, kılıf yetersiz olduğu için cihazın zarar görmesi gibi risklere karşı alınacak önlemler riski bertaraf etme konusunda ilk adımdır. Diz üstü bilgisayar ile birlikte düşünülen aksesuarların kalitesi ve performansı cihazın verimine olumlu katkı sağlar. Cihazlar araçta ya da kısa mesafelerde kılıf içinde taşınabilirken uzun seyahatlerde veya toplu taşıma kullanırken darbeleri absorbe edebilecek bir laptop çantası içinde taşınması uygun olur. Çantaların özellikleri modelden modele değişkenlik gösterirken gidilecek mesafe ve hareket halinde kalınacak süre ürün güvenliği için önemlidir. Bunun yanında tüm bağlantıları bir araya toplayan portlar daha çok ofislerde kullanılır. Kesintisiz güç kaynağı olarak da düşünülebilen ürünler laptopu geniş ekrana bağlayarak çift ekran kullanmaya müsaade eden, tüm bağlantıları bir araya toplayarak gereksiz kablo dağınıklığını ortadan kaldıran cihazlardandır. Ayrıca kilitlenebiliyor olması sayesinde cihazı da güvende tutar. Ekran koruyucu özellikle ofis gibi birlikte çalışılan kalabalık ortamlarda sadece kullanıcının verileri görebilmesini sağlayan diğer kullanıcıların görüş açısını kesen bir üründür. Özellikle bilgi güvenliğinin önemli olduğu günümüz dünyasında bilgiyi korumaya destek olur. Sadece ofislerde değil uçak, tren gibi toplu taşıma araçlarında da kullanıcının bilgilerinin güvenle kalmasını sağlar. dizüstü bilgisayar aksesuar özellikleri itibariyle kullanıcıya kesintisiz kullanım sağlamanın yanında ergonomik tasarımlarıyla da kullanıcısına destek olur. Cihazı göz hizasına getirerek sağlıklı duruş sağlayan ekipman bilgisayar başında uzun zaman geçiren kullanıcılar için önemli ekipmanlar arasında yer alır. Batarya cihazın en önemli parçalarındandır. Belirli bir ömrü olan bataryaların ömrü azaldığında cihazın şarjı çabuk biter. Adaptör ve şarj cihazı ofiste ve evde birer tane olması gereken önemli bir aksesuardır. Bazı modellerde küçük tasarlanan adaptörler bazı modellerde daha büyüktür. Her modelin farklı şarj cihaz ucu olduğundan uzun seyahatlerde çantada bulundurmak önemlidir.

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Ergonomik ve Şık Çanta Modelleri Sunar

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Ergonomik ve Şık Çanta Modelleri Sunar

Deneyimler ve uzun çalışmalar sonucu oluşturulan bilgilerin saklanması da oluşturma süreci kadar önemlidir. Artık kağıt ve kalemin neredeyse hiç kullanılmadığı, toplantı notlarının bile ortak kullanıma açık bilgisayar ortamlarında tutulduğu günümüz dünyasında bilgilerin neredeyse tamamı dijital ortamlarda saklanır. Yedekleme yapılmadığı durumda risk büyükken yedeklemenin belirli zamanlarda yapılması da dosyanın son haliyle saklanmasını zorlaştırır. Bu gibi durumlarda hem dizüstü bilgisayarlar ile çalışmayı kesintisiz hale getirmek hem de bilgiyi korumak için dizüstü bilgisayar aksesuarları kullanıcısına destek olur. Taşınabilir olmasından dolayı her ortamda çalışmaya uygun cihazın fiziksel güvenliğini almak ilk adımdır. Koruyucu çanta modelleri askılıdan, evrak çantası ve laptop çantası sırt için tasarlanan modelleriyle de kullanıcı beklentilerini karşılar. Genellikle unisex olarak üretilen çantaların seyahat çantası olarak tasarlanmış modeli elde taşınabildiği gibi askı aparatı sayesinde omuzda da taşınabilir. Hem önde hem de arkada bulunan cepleri defter, kalem, CD, USB bellek gibi ürünleri taşımak için uygundur. Ana bölmesi 15,6”’lik diz üstü bilgisayarlar için uygundur. Bölmenin sünger ile desteklenmiş olması cihazı çarpma ve düşmelere karşı korur. Özel tasarımlı kumaşı su geçirmediği için dışarıda da kullanıma uygundur. Ayrıca omuz askılarının ayarlanabilir olması taşımada kolaylık sağlar. Ağırlığı 400 gr olan ürün cihazın ağırlığına ek fazla ağırlık bindirmez. Ürünler kullanıcısına gri, siyah, kırmızı gibi farklı renk seçenekleri sunar. Sırtta taşımak için tasarlanmış modeller özel laptop bölümüne sahiptir. Bunun yanında kartvizit koymaya yarayan küçük bölme ve kalemlik de kullanım kolaylığı sağlar. Bilgisayar bölmesinin ve sırt askılıklarının yastıklı olması hem cihazı darbelere karşı korur hem de sırtta taşıma sırasında rahatsız etmez. Ayrıca yanında bulunan file bölüm içecek taşımak için uygundur. Ürün 15,6” laptop taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. 17” laptop için uygun olan başka bir modelin dışı su geçirmez kumaştan üretilmiştir. İçi astarlı olan model iki ana bölmeye sahiptir. Bölmelerden biri korumalı bölme olup laptop taşımaya uygun olarak yastıklı tasarlanmıştır. Diğer bölmede defter, küçük dosya, kalem, CD gibi ürünler taşınabilir. Korunaklı modellerin yanında el yapımı deri modeller de dizüstü bilgisayar taşımak üzere üretilmiştir. 13”lik cihaz taşımaya uygun olan ürünün kapağı magnetlidir. Şık görüntüsü ile ofis içinde ya da araçta taşımaya uygun bir üründür. Başka bir deri kumaş kılıf modeli ayrıca farklı renkleri ve üzerindeki renkli figürlerle dikkat çeker. İçerisinde bulunan sünger dolgusu cihazı darbelere karşı korumak üzere tasarlanmıştır. İhtiyacınıza göre adaptör ve şarj cihazı seçeneklerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları ile Dosyalarınız Güvende

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları ile Dosyalarınız Güvende

Dizüstü bilgisayar aksesuar ürünleri arasında yer alan laptop kilidi bilgileri güvende tutmaya yarayan önemli aksesuarlardandır. Taşınabilir cihazlar olmasından dolayı çalınma riski ile karşı karşıya olan cihazları şifreli notebook kilidiyle koruyarak cihaz çalınsa bile bilgi ve belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesi engellenebilir. Çelik kablodan ürün üzerinde yer alan 4 haneli şifre sistemi üst düzey güvenlik sağlamada başarılıdır. Kurulumu ve kullanımı kolay olan bazı modeller 180 cm uzunluğunda 105 gr ağırlığındadır. Kilitler farklı tasarımlarıyla ve boyutlarıyla bilgileri güvende tutarken laptop klavye koruyucu da su geçirmez özelliği sayesinde ürüne su ya da herhangi bir sıvı dökülse de cihazı korur. Silikondan üretilen ürünler aynı zamanda dayanıklı olduğu için kullanım sırasında deforme olmaz. Laptop etiketleri de klavye üzerinde ve laptop üzerinde kullanılabilen ürünler arasındadır. Aynı zamanda renkli tasarımlı ve mat dokunuşlu ürün modelleri esnek silikon malzemeden yapılmış olup yıkanarak temizlenebilir. İnce olduğu için çalışma sırasında performansı etkilemez. Birçok cihaza uygun olması kullanım esnekliği sağlar. Dizüstü bilgisayarın verimliliğine katkıda bulunan diğer bir ekipman olan dizüstü bilgisayar aksesuar soğutucu ihtiyaca göre 1 adetten 7 adede kadar çıkabilen fan sayısı ile cihazın çalışırken fazla ısınmasından kaynaklı problemlerin önüne geçmede kullanıcıya destek olur. Dizüstü bilgisayarların masaüstü modellerine göre daha küçük olması içinde bulunan aparatların çabuk ısınmasına sebep olur. Isınmanın önüne geçmenin en etkili yolu ise soğutucuda bulunan fanların yüksek performansta çalıştırılmasıdır. Ürünler bir miktar ses yapsa da cihazı güvene almakta başarılıdır. Ürün ısınan havayı fanlar sayesinde hızla dışarı atarak cihaz içinde bulunan parçaları güvene alır. Böylece cihazlar uzun süre yavaşlama ya da takılma olmadan çalışmaya devam eder. Laptop soğutucu , bilgisayar özellikleri dikkate alınarak seçildiğinde beklenilen performansı gösterir. Ürünün performansı yapısına bulunan fan sayısına ve fanın özelliklerine göre değişir. Laptop soğutucu fanın dönme hızı ürünün performansını belirlerken dönerken ses çıkaran ürünler olduğu gibi sessiz çalışan ürün portföyü de kullanıcılarının beğenisine sunulur. Dizüstü bilgisayarın USB girişinden cihaza bağlanan ürünlerin ışıklı, kendinden hoparlörlü gibi birçok farklı özelliği de vardır. Özellikle oyun bilgisayarlarında sıkça tercih edilen ürünler ayarlanabilir soğutma kademesi ile kullanıcılarına destek olur. Büyük modeller daha hızlı soğutma sağlasa da küçük cihazlara önerilmez. Laptop soğutucu fan modelin cihazı boyuna ve devrelerin yerleşim özelliğine göre seçilmesi ürünün performansı için önemlidir.

 Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları  Bilgilerinizi Güvende Tutar

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Bilgilerinizi Güvende Tutar

Özellikle seyahat sırasında verimli vakit geçirmek için çalışmayı yada dijital dünyada gezinmeyi tercih eden kullanıcılar bilgilerinin güvende olduğundan emin olmak ister. Bilgisayar ekranına takılacak bir ekran filtresi cihazı bir yandan çizilmelere karşı güvende tutarken bir yandan da sadece kullanıcının görebileceği şekilde ekranı gizleyerek yetkisiz erişimlerin de önüne geçer. Ekran filtreleri cihazın boyutuna ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bazı modeller jelatin şeklinde olup ekrana yapıştırılırken bazı modeller ise ekranın kenarlarına yapıştırılan plastik aparatların içine geçirilir. Sadece ekranı toz, kir, çizilme gibi dış etkenlere karşı korumak istemeyip aynı zamanda dışarıdan da bilgiler görünmesini istemeyenler biraz daha kalın olan bu modeli tercih ederler. Bu modelin diğer bir özelliği de iki kişi çalışılan durumlarda ekrandan çıkarılarak verilerin görünür olmasını sağlar. Çift fonksiyonlu bu ürün tipleri çok kişinin çalıştığı ofislerde ve seyahatler sırasında veri güvenliği için sıklıkla kullanılır. Bilgi güvenliğinin önemli olduğu ve yasal mevzuatlara konu olduğu günümüz dünyasında dizüstü bilgisayar aksesuar önerisi olarak ekran filtresi önerilebilecek bir aksesuar tipidir. Bazı modeller sadece 50 derece açıdan görüş olanağı sağlarken mavi ışık emisyonunun %35 azalmasına yardımcı olur. Cihazın ekranına kabarcık bırakmadan yapışan ürün ayrıca yıkanıp tekrar takılabilir olduğu için uzun süreli kullanım olanağı sunar. Başka bir modeli 21.5” monitörlerle uyumlu olup parlama önleyici teknolojiye sahiptir. Bunun yanında UV ışığını da engelleyen ürün bilgilerin sadece 60 derecelik görüş açısından görünmesine müsaade eder. Dokunmatik ekranlar için tasarlanan ürün aynı zamanda ekranı toz ve çizilmelere karşı korur. İnce ve çerçevesiz tasarımlara sahip farklı özellikteki ekran koruyucular kullanıcı bilgilerini güvende tutar. Dizüstü bilgisayar aksesuar parçaları arasında yer alan diğer bir ürün de Personal Computer Memory Card International Association (Kişisel Bilgisayar Hafıza Kartı Uluslararası Birliği) olarak bilinen PCMCIA kartlarıdır. Bu kartlar masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi dizüstü modellerde de cihazın kullanım alanını arttıran bir üründür. Özellikle yedek hardisk kullanmayı tercih etmeyen kullanıcılar tarafından kullandıkları laptop kart ile uyumlu ise tercih edilir. Hafıza kartı fonksiyonlarına sahip olan ürün 3 farklı boyutuyla uygun bilgisayarlarda kullanıcısına destek olur. Bu tür kartlar sadece cihaz hafızasını arttırmakla kalmaz aynı zamanda içinde bulunan verilerin kart ile uyumlu farklı cihazlara taşınmasına da olanak sağlar.

 Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları  Dijital Dünya ile Bağlantınızı Sürekli Kılar

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Dijital Dünya ile Bağlantınızı Sürekli Kılar

Günümüz dünyasında hemen hemen her şeyin online platformlara taşınması telefonların yanında bilgisayarları da vazgeçilmez ürünler arasında ilk sıralara yerleştirir. Online alışverişten görüntülü görüşmelere, eğitimlere ve bilgisayar oyunlarına kadar birçok konuda destek olan dizüstü bilgisayarlar pratik kullanımlarıyla da kullanıcılarının yanından ayırmadığı cihazlar arasındadır. Hafif tasarımları genişletilebilen hafızalarıyla cihazlar evde, ofiste, seyahatte olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Şarjının yeteri kadar dolu olması, cihazın fazla ısınmaması, yeteri kadar boş alan bulunması, veri gizliliği gibi konularda destek olan farklı aksesuar ürünleri cihazın verimli çalışması konusunda destek olur. Böylece kullanıcı dijital dünya ile olan bağlantısına kesintisiz devam etme deneyimi yaşar. Önemli aksesuarlardan biri olan laptop güç kablosu, farklı boyları ile mobiliteyi artırır. Cihazın sürekli kullanıldığı alanın yakından priz olsa da farklı alanlarda da kullanılacağı düşünüldüğünde uzun şarj kablosuna sahip olması kullanıcı için avantajdır. Ucu her bilgisayara göre farklılık gösteren cihazın adaptörünün de dizüstü bilgisayarın ihtiyacı olan gücü sağlaması beklenir. Fazla güç bilgisayara hasar vereceğinden yeni alınacak ürünlerde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de adaptörün sağlayacağı güçtür. Direkt elektrik gücüne bağlanan cihazın bilgisayara özel şarj girişinden cihaza güç transferinin mümkün olmasının yanında USB bağlantılı şarjın mümkün olması kullanıcıya kolaylık sağlar. Böylece USB girişine uyabilen standardize edilmiş her tip şarj aletinin kullanabilir olması cihaza hızlı erişim kolaylaştırır. Taşınabilir şarj aletleri bilgisayar çantasına rahatlıkla sığar. Diğer yandan dizüstü bilgisayarları şarj etmeye yarayan taşınabilir güneş panelleri özellikle elektriğe ulaşımın mümkün olmadığı doğa koşullarında kullanıcılarına bağlantı avantajı sağlar. Hafif olması sayesinde taşıması kolaydır. Ayrıca kurulumunun ve bakımının kolay olması çift USB bağlantı noktaları, her alanda kullanılabilme özelliği ile şarja ihtiyacı olan ve USB girişi olan tüm elektronik cihazlarda kullanılabilir olmasını garantiler.150 watt gücü, 5V çift USB voltajı ile teknolojiyi her yere taşıyabilen oldukça avantajlı bir üründür demek doğru olur. Uzun süreli kullanımlarda bataryası biten ya da sürekli şarj ile çalışması gereken dizüstü bilgisayarlara özel laptop batarya modelleri, bu gibi durumlarda da kullanıcısına destek olur. Güçlendirilmiş batarya modelleri cihazın pili dolduktan sonra uzun süre şarja bağlı olmadan çalışmasını sağlar. Sürekli şarj aleti taşımak istemeyenler için iyi bir haberdir. Kullanıcı cihazının modeline ve ihtiyacına göre seçeceği bataryalar sayesinde istediği sürece cihazı kullanmanın avantajını yaşar. Farklı özellikte pil içeren kategoride dizüstü bilgisayar aksesuar pil fiyatları modele ve ürünün özelliğine göre değişir.

 Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Kullanıcı Beklentilerine Göre Tasarlanmıştır

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları Kullanıcı Beklentilerine Göre Tasarlanmıştır

İşlevselliğinin yanında ergonomik tasarımlara da sahip dizüstü bilgisayar aksesuar kategorisi, özellikle bilgisayarların yoğun kullanıldığı günümüze dünyasına geliştirdiği laptop yükseltici tarzı ürünlerle de katkı sunar. Laptop standı olarak da anılan ürünler kolay taşınabilir olması sayesinde istenilen yerde uzun süreli çalışmaya fayda sağlar. Genellikle masa üzerinde laptop altında herhangi bir yükselti olmadan çalışıldığında ekran göz hizasından aşağıda olduğu için boyun ve sırt ağrıları oluşur. Bütün gün bilgisayar başında vakit geçirenler için bu olumsuz bir durumdur. Modeller masa üstü olduğu gibi tekerlekli sehpa şeklinde de dizayn edilmiştir. Kullanıcı oturma pozisyonuna göre üzerine laptopunu yerleştirdiği sehpayı istediği yüksekliğe getirerek kullanabilir. Farklı özellikteki sehpalar şık görsel tasarımlarıyla da kullanıcılarının beğenisini kazanır. Diğer yandan dock station olarak adlandırılan ürünler ise farklı fonksiyonları bir arada toplayarak cihazın kullanım durumunu avantajlı hale getirir. Aynı zamanda büyük ekrana bağlanabilmesi ve büyük ekranın göz hizasına ayarlanabilen boyu sayesinde kullanıcı ergonomik bir çalıma ortamı yaratır. Sadece güç kaynağı ya da ekranı değil farklı USB girişleri sayesinde yazıcı gibi farklı cihazları da aynı porta bağlamak mümkündür. Her türlü bağlantıyı bir yerde toplayan ürün laptop yerleştirildiğinde tüm bağlı cihazların laptop ile bağlantısı aktif hale gelir. Diğer yandan laptop klavyesini uzun süreli kullanmak istemeyen kullanıcılar farklı renk ve özellikteki ürün seçeneklerinden birini tercih edebilir. Aynı şekilde kablolu kablosuz Mouse seçenekleri de ergonomik kullanım açısından önemli aksesuarlar arasında yer alır. Özellikle oyuncu klavyesi üzerinde bulunan LED ışıklar dizüstü bilgisayar aksesuarları arasında yer alan ürünlerdendir. Ayrıca laptoplarda yer alan LED ışıklar gece lamba açmadan bilgisayar kullanımını kolaylaştırır. Bunun yanına USB ile bağlanabilen LED lambalar da oldukça işlevseldir. Farklı boyut ve ölçülerdeki dizüstü bilgisayar aksesuar renkli LED lambaları gece kitap okuma, film izleme gibi durumlarda kullanıcısına kolaylık sağlar. Geniş ürün yelpazesine sahip kategorinin içerisinde yer alan farklı aksesuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve dizüstü bilgisayar aksesuar tavsiye konusunda fikir almak için aksesuar ve yedek parça sayfamızı inceleyebilirsiniz.