PCMCIA Kartlar

Masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar aksesuarlarından biri olan PCMCIA kartlar günümüz bilgisayar kullanıcıları tarafından bilinmeyen ve gitgide eskide kalmaya yüz tutmuş ürünlerdir. Fakat eski laptop ve PC sahipleri bu kartları kullanarak emektar bilgisayarlarını dünyaya bağlayabilir. PCMCIA kartlar bazı akıllı televizyonlarda da kullanılır.

PCMCIA Nedir?

PCMCIA Nedir?

PCMCIA’nın açılımı Personal Computer Memory Card International Association, yani Kişisel Bilgisayar Hafıza Kartı Uluslararası Birliği’dir ve 1989 yılında kurulan bu ticari birlik PCMCIA kartlarının standartlarının korunup geliştirilmesinden sorumludur. PCMCIA 2.1 1993 yılında yayınlanmıştır. PCMCIA kartı standart kredi kartından biraz daha büyük olan bir donanım arayüzüdür ve başta dizüstü bilgisayarlar olmak üzere çeşitli portatif cihazlara ekstra işlevsellik katabilir. Hafıza kartı veya I/O (Input/Output, Giriş/Çıkış) cihazı olarak işlev görür. En yaygın PCMCIA kartı notebook bilgisayarlarda kullanılan 28.8 Kbps modemdir. PCMCIA kartının, onu PC’ye bağlayan 68 pin bağlayıcısı vardır. PCMCIA kartlarının üç boyutu, başka bir deyişe üç türü vardır. 3,3 mm’lik PCMCIA kartı hafıza; 5.0 mm’lik PCMCIA kartı modem, LAnN, SCSI (Small Computer System Interface, Tr. Küçük Bilgisayar Sistemi Arayüzü), ses; 10.5 mm’lik PCMCIA kartı ATA sabit disk için kullanılır.

PCMCIA Nasıl Kullanılır?

PCMCIA Nasıl Kullanılır?

PCMCIA kartları kullanmak için ihtiyacınızı bilmeniz gerekir. Bu ihtiyaca göre yukarıda belirtilen PCMCIA kart türlerinden birini satın alabilirsiniz. Birinci ve ikinci boyuttaki kartlar üçüncü boyuttaki PCMCIA kart yuvasında, birinci boyuttaki kart da ikinci boyuttaki PCMCIA kart yuvasında çalışır. Ama kartların kalınlığı da kart yuvasına uyup uymayacağında belirleyicidir. PCMCIA kartlarını en yaygın olarak dizüstü bilgisayarda kullanabilirsiniz ama masaüstü bilgisayarda da kullanmanız mümkün. Bu kartları yine kredi kartı boyutunda olan akıllı kartlar ile karıştırmayın. Masaüstü bilgisayarlardaki genişletme kartlarına aşinaysanız PCMCIA kartlarını da dizüstü bilgisayarlar için genişletme kartı olarak düşünebilirsiniz.

PCMCIA Kart Fiyatları Ne Kadar?

PCMCIA Kart Fiyatları Ne Kadar?

Yukarıdakilerin yanı sıra bir PCMCIA kartı ile (türüne bağlı olarak) büyük dijital dosyalarınızı dizüstü bilgisayarınızdan başka bilgisayarlara aktarabilir ya da onu, laptop bilgisayarınızı veya başka bir portatif cihazınızı kablosuz bir ağa bağlamanızı sağlayan kablosuz ağ kartı olarak kullanabilirsiniz.PCMCIA kart fiyatları boyutuna, yani aslında kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Ama genel olarak fazla bütçe ayırmanızı gerektirmeyen dizüstü bilgisayar aksesuarlarındandır. Ayrıca bu ürünlerin kendilerinin uzun ömürlü olmasının yanı sıra bilgisayarınızın da kullanım alanını kayda değer ölçüde artırdığını unutmamak lazım. Panther, Uncommon LLC ve diğer markaların ihtiyacınız olan türdeki PCMCIA kartlarını web sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca diğer aksesuar ve yedek parça ürünlerine göz atmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

PCMCIA Kartlar

için 234 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(14)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)
ve üzeri (16)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL