Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ekran Koruyucusu

için 2,308 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Dizüstü Ekran Koruyucu

Bilgisayar ve telefon ekranları sık kullanımları ve yapıları gereği yıpranmaya dayanıksız ve darbeler sonucu kırılabilir teknolojik ürünlerdir. Fakat birçok insan bu ürünlerin fabrika üretimi sırasında üzerlerine uygulanan bir madde yüzünden hassas olduklarını anlamaz. Çünkü bu madde gözlük, bilgisayar ve telefon gibi ürünlerde kullanılan ve düşme ya da kullanım sırasında oluşacak olan Çizikleri engelleyen bir maddedir. Bunun sayesinde ekranlar ya da gözlük camları uzunca süre çizilmeden kullanılırlar fakat bu maddenin etkisi geçtiğinde kısa sürede beklenenden daha fazla hasar alacaklardır. Dolayısıyla birçok kişi daha uzun ömürlü bir ekran kullanımı ve çiziklerin görüntü kalitesini düşürmemesi için dizüstü bilgisayar ekran koruyucu ürünleri kullanmaktadır. Her bilgisayar ve telefon modeline göre kullanmanız gereken laptop ekran koruyucu ürünü değişeceği gibi ekran koruyucudan istediğiniz özellikler de farklı olabilir. Ve bu farklı özelliklere yanıt veren farklı çeşit ekran koruyucular vardır. Sayfamızdan edinebileceğiniz bu ekran koruyucuları daha akıllıca bir alışveriş için bu yazıda inceleyebilirsiniz.

Plastik Ekran Koruyucu Modelleri

Plastik Ekran Koruyucu Modelleri

Kullanacağınız cihaza ve ekran koruyucusundan beklediğiniz performansa göre birçok farklı tercihte bulunabilirsiniz. Kullanım alanlarına göre ekran koruyucular en temelde ikiye ayrılıyor: plastik ve tamperli cam koruyucular. Plastik koruyucular bir tarafında yapışkan olan ve çizilmeye karşı dayanıklılık sağlayacak biçimde, genellikle yarım milimetre ve daha az kalınlıkta olan koruyuculardır. Bu koruyucuların temel amacı ekranı çizilmelere karşı korumaktır. Yılda birkaç defa değiştirilmeleri gerekmektedir. Kırılmalara ya da darbelere karşı koruma sağlamazlar ancak takılmasının basit olması ve ekranı kalınlaştırmayıp kullanım kolaylığı sağlamasıyla insanların tercihleri arasına girer. Eğer siz de cihazınızı çok fazla düşürmeyen ancak sık kullanan biriyseniz bu çeşit bir ekran koruyucuyu tercih edebilirsiniz. Ekran jelatini ya da laptop ekran koruyucu film olarak da aratabileceğiniz bu koruyucuları sadece ekranda değil laptopınızın veya telefonunuzun metal ya da plastik yüzeylerinin de çizilip kirlenmemesi için kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen markalardan birisi olan Microcase özellikle Apple marka ürünler için ideal ekran koruyucuları üretmektedir. Plastik koruyucularla ilgili en büyük sorun bunları takarken arada hava boşlukları kalmasıdır. Bu da ekranınızda baloncuklu bir görüntü oluşturur ve görüntü kalitenizi bozar. İlk çözüm laptop ekran koruyucu jelatin sabitleme olmaktadır. İşlemi yaparken yüzeyi sabit bir zemine koymanız ve ekran koruyucuyu bir köşeden başlayıp bardak gibi sert bir cisimle bastırarak içerideki havayı henüz yapıştırmadığınız bölgeye doğru iter biçimde sabitlemeniz, hava kabarcıklarını azaltacaktır. Daha sonra yapıştırma işlemini yaptığınız cihazın üzerine büyük bir kitap koyarak bir süre bekletmeniz hem yapıştırdığınız ürünü sabitler hem de sonradan oluşabilecek hava kabarcıklarını önler. Ancak bu kadar uğraşmak istemezseniz özel bir yapıştırıcıyla üretilmiş laptop ekran koruma filmi ürünleri ikinci bir çözüm olacaktır.

 Tamperli Cam Koruyucular ve Özellikleri

Tamperli Cam Koruyucular ve Özellikleri

Diğer bir çeşit dizüstü ekran koruyucu ise tamperli cam olanlardır. Bu laptop kırılmaz ekran koruyucu ürünler cihazlarınızı düşmeye ya da darbelere karşı oldukça başarılı bir şekilde korurlar. Araba camları gibi çift cam etkisi yaratırlar ve darbeler sırasında kendileri parçalansalar dahi ekranınızı sağlam tutarlar. Bu açıdan bakıldığında düşmelere karşı cihazlarınızı korumak istiyorsanız tercih edeceğiniz ürünler tamperli laptop ekran koruyucu cam ürünleri olabilir. Bu ürünlerin ayrıca oleofobik özellikte olması dokunmatik ekran kullanıcıları açısından yararlı olmaktadır. Çünkü ekranda dokunmayla oluşan yağlanma ve lekeleri engellerler. Yağ tutmayan yüzeyleriyle kolaylıkla temizlenebilirler. Eğer sadece yağlı ve kirli görünmeyen bir yüzeyi değil de bakteri ve virüslerin tutulumunu azaltarak steril hale getirilmiş bir ekran koruyucu ararsanız bulmanız mümkün. Antibakteriyel ekran koruyucu olarak isimlendirilen bu koruyuculular özellikle çocukların kullanımında olan tabletler için uygun olacaktır. Tamperli cam ürünlerin bir diğer avantajıysa parlama karşıtı özellik içerebilmeleridir. Özellikle çok aydınlık saatlerde bilgisayarda oluşan parlamalar hem göz yorar hem de görüşümüzü kısıtlar. Bilgisayarın üzerine gelen ışığı dağıtarak kıran bu ürünler parlama probleminin üstesinden gelir. Böylelikle parlama sorunu olan cihazları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca avantaj sağlayan diğer bir yönleri de mavi ışık filtresi olmayan ekranlara takılacak tamperli cam koruyucuların filtre sağlama özelliğidir. Gözlüklerde de bulunan mavi ışık filtresi uzun süre ekran kullanımında gözün ışıktan yorulmasına sebebiyet veren dalga boylarının kırılarak göze ulaştırılmaması esasına dayanır. Dizüstü bilgisayarlar son dönemde bu filtreyi barındırsalar da barındırmayan ürünler de mevcuttur. Laptop mavi ekran koruyucu ürünlerini kullanmak göz sağlığı için zararlı olacağından dizüstü ekran koruyucu ile bu sorunu çözebilirsiniz. Dış ortamda çalışan biriyseniz ya da verilerinizin güvenliğiyle ilgili hassasiyet sahibiyseniz sizden başka insanların ekranınızı görmesini istemeyebilirsiniz. Bazı dizüstü ekran koruyucu ürünleri karşıdan bakan sizin açınız haricinde diğer insanların göz açılarının ekranınızı göremeyeceği şekilde kenarlara sahiptir. Bu ürünler belli bir açı aralığı dışındaki kişilerin ekranınızı net görmesini engeller. Bu ürünler özellikle laptop kullanıcıları için üretilmiş olsa da artık başka ürünler için de üretiliyor. Sayfamızda dizüstü ekran koruyucularını bulabilirsiniz.

Dizüstü Ekran Koruyucu Temizliği

Dizüstü Ekran Koruyucu Temizliği

Bilgisayarınızın ekran koruyucusu olmadığında onu herhangi bir bezle temizlememelisiniz. Çünkü peçeteyle ya da sıradan bir bezle sildiğinizde bilgisayar ekranınız çizilecektir. Tıpkı bu durum gibi ekran koruyucuları da doğru ürünle temizlenmediklerinde kolaylıkla çizilebilirler. Bunu engellemek için uygun temizleyici ürünleri edinmeniz gerekir. Örneğin gözlük bezleri gibi kumaşlar ve bu iş için üretilmiş mikrofiber ürünler ekran koruyucularınızın çizilmeden temizlenmesini sağlayabilirler. Her ne kadar ekran koruyucuları sildiğinizde direkt bilgisayar ekranına temas etmeyecek olsanız da ekran koruyucuyu suyla temizlemek ekranınıza zarar verebilir. Bunun için alkol bazlı ekran temizleyicileri kullanmalısınız. Bu ürünler aynı zamanda ekranınızın toz tutmasını da engelleyerek daha uzun süre temiz kalmasını sağlarlar. Unutulmamalıdır ki ekranınızın çizikleri, meydana gelen çatlaklar ve kırılma durumları her ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin firmalar tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirilmektedir. Çizikleriniz temizlik esnasında da oluşsa, taşıma esnasında da gerçekleşse firmalar garanti kabul etmeyeceğinden ekranınızı yenilemek sizin masrafınız olacaktır. Bunun yerine önlem alarak sayfamızdan ulaşacağınız ekran koruyuculardan edinmek böyle bir durumu gerçekleşmeden engeller. Siz de bilgisayarınızı ya da telefonunuzu hasarsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer tamperli cam ekran koruyucuları size çok kalın geliyor ve plastik koruyucular da kırılma karşıtı olmadığı için yetersiz kalıyorsa yeni tip nano filmleri tercih edebilirsiniz. Bu koruyucular kalınlık bakımından tamperli camlardan ince oldukları gibi plastik koruyuculardan bir miktar daha kalınlardır. Çiziklere karşı koruma sağlamalarıyla beraber darbelere ve düşmelere karşı da ekranınızın kırılmasını önleme özelliğine sahiplerdir. İnce yapıları sayesinde daha portatiftirler ancak tamperli camlara oranla sert darbelere karşı daha az koruyucu olacaklardır. Yine de rahat kullanım için bir alternatiflerdir. Sitemizdeki birçok ürün bu ihtiyacınızı karşılar.