Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Dönem

Malzeme

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Köken

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

2.El Para & Madalya

için 2,078 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Antika ve Koleksiyon Para ve Madalya

Antika eski zamanlardan kalan, tarihi ve değerli eşyalara denir. Antika radyo, saat, tablo, vazo, telefon gibi çeşitli eşyalar olabilir. Genellikle bu eşyalar ne kadar eski ise o kadar değerli olur. Ortaya çıktığı tarihten günümüze kadar uzanan yaşı itibariyle daha çok değerlenir. Yaşıyla beraber, taşıdıkları anlamlarda çok önemlidir. Tarihe tanıklık etmiş objeler o döneme ait de bilgiler verir. Bu sebepten büyük önem taşırlar. Antika severler için bir hobi haline gelen koleksiyonlar için türlü türlü malzeme bulmak bir tutkudur. Koleksiyonu başta bulduklarını biriktirme gibi yapılandırsalar da daha sonralarında çok büyük bir tutkuya dönüşüp, belli düzen ve disipline göre dizmeye başlamışlardır. Hem çok büyük bir zevk hem de bir yatırım olarak bu hobiyi yapmaktadırlar. Değerlenen koleksiyonları ileride daha büyük bir yatırıma dönüştürmeleri de mümkün olabilmektedir. Bu koleksiyonların en popülerlerinden biri deeski para koleksiyonlarıdır. Paranın icadından bu yana birçok ülkenin para birimi ya da değeri değişiklik göstermiştir. Değişip geçerliliği sonlanan paralar bir süre sonra hiç bulunmayacak hale geliyor. Eski para koleksiyonu uzun yıllardır var olan bir hobi. Osmanlı döneminden kalan paralar, antik roma paraları ve daha birçok imparatorluğun parasını koleksiyonlarda görmeniz mümkün. Ayrıca hala kullanımda olan paralardan, milli günler ve özel durumlar için basılanları da koleksiyonların vazgeçilmez parçaları arasında. 1 Türk lirası arkasına Atatürk büstü dışında simgeler basılmış ve sınırlı sayıda piyasaya sunulan paralar en gözde koleksiyon ürünlerinden. Eski para Osmanlı dönemine ait demir ve kâğıt paralar da günümüze kadar gelen paralar arasında. Sayfamız aracılığıyla farklı zamanlara ve ülkelere ait pek çok antika para ve madalyalaya kolaylıkla erişebilirsiniz. Koleksiyonunuza yeni parçalar ekleyebilirsiniz.

Antika Madalyalar ve Özellikleri

Antika Madalyalar ve Özellikleri

Dünya tarihinde farklı zamanlarda birçok savaş yaşanmıştır. Kazanılan savaşlarda askerleri ödüllendirmek ve rütbelendirmek için madalya ve madalyonlar verilmiştir. Bazıları altın, gümüş ve bronz olan bu madalyalar önemini üzerinden yıllar geçse de yitirmemektedir. Antika olmalarının en büyük sebeplerinden olan yaşı ve tarihi dokusudur. Yaşı çok büyük olan antikaların her birinin çok büyük anlam taşımaları ve günümüze kadar ulaşabilmeleri, onları daha değerli kılmaktadır. Antikalara verilen isimler genellikle yer ve mekâna göre verilmesiyle oluşmaktadır. Tarihe tanıklık etmiş bu eski madalya ve madalyonlar müzelerde korunarak sergilenebiliyor. Açık artırmalarda da satılan çeşitleri vardır. Tutkunları için bu madalyonları toplayıp bir koleksiyon haline getirmek büyük bir zevktir. Oldukça değerli olan madalyalar yıllar geçtikçe değerleri de yükselir. Yıllar geçtikçe değerinin artmasıyla birlikte oluşturulan koleksiyonun, daha paha biçilemez olmasını sağlamaktadır. Nadir bulunan parçaları sayfamızı inceleyerek bulabilirsiniz. Eski madalya fiyatları birçok farklı etkene göre belirlenir. Tarihine göre, madalyonun ne kadar iyi durumda olduğuna ve materyalin farklılığı bu etkenlerden bazılarıdır. Sadece savaşlarda kazanılanlar değil, olimpiyat madalyaları, asker ve subay rozetleri, eski değerli kolyeler de madalyaların gözdelerindendir. Bir eşyanın antika olması için üzerinden çok uzun yıllar geçmesi gerekmektedir. Bazı antikalar arkeolojik kazılar sonucunda bulunur. Bazıları ise koleksiyonerler tarafından yıllar boyunca özenle korunarak günümüze gelirler. Koleksiyonerler ve tarihe ilgisi olan bireyler bu ilgisini para ve madalya koleksiyonuna yöneltebilmektedir. Siz de dilerseniz eski bronz madalya farklı çağlara ve tarihlere ait seçenekleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 Kağıt ve Madeni Para Koleksiyonu için Eşsiz Seçenekler

Kağıt ve Madeni Para Koleksiyonu için Eşsiz Seçenekler

Bir ülkenin değerini yansıtan paralar sadece maddi değil manevi değerler de taşırlar. Üzerlerinde o dönemin yöneticileri, tarihi yapıları gibi işlemeleri ile o günlere dair önemli detayları barındırır. Bir ülkenin tarihini parasına bakarak anlayabilirsiniz. Eski para hem tarih için hem de insanlık için önem taşır. Artık kullanımdan kalkan paralar bir süre sonra yok olmaya başlar. Ne kadar eskiye dayanıyorsa o kadar değerli olan paraları biriktirmek bir hobi haline de gelmiştir. Eski para koleksiyonu oldukça popüler bir koleksiyon çeşididir. Ayrıca zaman geçtikçe değerlenen paralar ve ender bulunan paralar sizin için bir yatırım haline gelebilir. Doğru şekilde muhafaza edilen paraları çok uzun yıllar boyunca zarar görmeden saklanabilir. Kâğıt paraları tek tek saklayabilmek için plastik şeffaf kâğıt para koruyucu zarflardan edinebilirsiniz. Farklı boyutlarda kâğıt paralar olabilir. Her boyuta uygun koruyucu zarf bulmanız mümkün. Her uygarlığın ve imparatorluğun yaşayış biçimi ve yönetim tarzı farklıdır. Bu farklılıklar paranın tasarımına, boyutuna ve materyaline de yansımıştır. Eski zamanlarda paralar boyut olarak büyüktü. Günümüze gelene kadar paraların boyutları da küçülmüştür. Çok sıfırlı paralar yerini daha yalın numaralara bırakmış, bazı para miktarları tedavülden kalkmıştır. Eski para değerleri paranın ne kadar eski olmasına da bağlıdır. Para ne kadar eski ve iyi durumda ise o kadar değerlidir. Eski demir paralar zamanla oksitlenir ve rengi yeşile döner. Oksitlenmiş parayı temizlemek isteyebilirsiniz. Yanlış bir yöntem paranın hasar görmesine ve değer kaybetmesine neden olabilir. Bu sebeple temizliklerine dikkat etmelisiniz. Gerekli durumlarda profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Çeşitli imparatorluklara ait madeni, kâğıt paraları, madalya ve madalyonları sayfamızdan temin edebilirsiniz.

 Antika Para ve Madalya Fiyatları

Antika Para ve Madalya Fiyatları

Tarihe tanıklık etmiş parçalar maddi manevi değerler taşır. Zorluklarla kazanılmış savaş hatıraları olan madalyalar ve madalyonlar, asker rozetleri ve eski tarihlere dayanan paralar günümüze kadar gelmiştir. Tarih için oldukça önemli hale gelen bu paralar, uzun yıllar boyunca formunu kaybetmeden günümüze kadar gelmiş olsa da bazıları değişiklik yaşamıştır. Özel olarak muhafaza edilmesi gereken bu paralar günümüze kadar ne kadar iyi durumda gelirlerse değerleri de bir o kadar yüksek olur. Eski para çeşitleri kâğıt paralar ve demir paralar olarak gruplandırılabilir. Basım tarihine ve ülkesine göre de sıralamak mümkündür. Eski para fiyatları belirli etkenler göz önüne alınarak belirlenir. Farklı fiyat bazındaki paraları sayfamızdan temin etmeniz mümkündür. Koleksiyon başlangıç setlerinden edinerek başlayabilirsiniz. Koleksiyonunuz var ise yeni parçalar için ürünleri inceleyebilirsiniz. Koleksiyonunuzu genişletmek için sık sık yeni ürünleri takip edebilirsiniz. Eski para demir koleksiyon parçalarınızı zarar görmeden muhafaza edebilmek için özel stantlardan edinebilirsiniz. Fiyatlandırılmaları bu ürünlerin tarihine, durumuna ve farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yaşı ve tarihi dokusuyla birlikte daha fazla önem kazandırmaktadır. Taşıdıkları anlamlar değerinin artmasını sağlar. Koleksiyon yapmak isteyen ya da kendine farklı bir hobi edinmek isteyen bireyler antika para ve madalya koleksiyonerliği yapabilir. Bunun yanı sıra tarihe meraklı olanlar da aynı şekilde koleksiyoner olabilmektedir. Eski çağlardan ve zamanlardan kalma paralar taşıdıkları tarih ile oldukça değerlidir. Birden fazla para bulunan setleri ve özel koruma ambalajlarını satın alarak koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. İlk baskı paraları özel paketlemeleri ile bulabilirsiniz. Fiyat filtrelemelerini kullanarak bütçenize uygun seçenekleri sıralayabilirsiniz. Alışveriş sepetinizi oluşturarak anında sipariş verebilirsiniz.