TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

2.El Para & Madalya

için 387 sonuç bulundu.

2.El Para & Madalya

Antika, belirli bir maddi değeri olan eşya anlamına gelmektedir. Bir eşyanın antika olarak kabul edilmesi için çok eski yıllarda üretilmiş olması ve az bulunur bir ürün olması gerekir, fakat her eski eşyanın antika olarak kabul edilmesi tamamen yanlış bir kanıdır. Ünlü bir kişiye ya da tarihsel bir döneme ait olan antika madalya koleksiyoncuların ilgiyle takip ettiği ürünlerden biridir.

Bir Coğrafyanın Simgesi Haline Gelen Madalyalar

Bir Coğrafyanın Simgesi Haline Gelen Madalyalar

Eski zamanların zorlu coğrafyalarında, medeniyet kurma ve toprak kazanma amacı ile verilen mücadelelerin en somut örnekleri, madalyalar olmuştur. Bir askerin apoleti, almış olduğu eski madalyayı, nişan ve rozet gibi antika ürünlerin birçoğu, günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmıştır. Bazı insanlar yalnızca göze hitap eden madalyaları koleksiyon yaparken, bazıları ise madalyaların yıllar geçtikçe değerleneceklerini düşünerek koleksiyonlarını oluşturmaya başlar. Koleksiyon için alınan bu madalyalar belirli bir süre zarfı sonunda antika niteliğini kazanırlar. Bu tür koleksiyon parçaları piyasada ender bulunduğu için oldukça değerlidir. antika madalya alanlar ya da almayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken birkaç özellik bulunmaktadır. Bir madalyanın antika olması belirli şartlara bağlıdır. Ürünün hangi zamanda yapıldığı, üzerinde bulunan yıpranmaların miktarı, ünlü bir kişiye ya da belirli bir tarihsel döneme ait olması ve ender bulunur bir eşya olması gibi özellikler, madalyanın ne kadar değerli olup olmadığı konusunda koleksiyonculara bilgi verir. Bu özelliklere sayesinde antika madalya fiyatları yıl geçtikçe değişiklik gösterebilir. Mücevher & Saat kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Antika Paranın Değeri, Belirli Kriterlere Göre Değişiklik Gösterir

Antika Paranın Değeri, Belirli Kriterlere Göre Değişiklik Gösterir

Dünya üzerinde geçmişten günümüze, uzun yıllar boyunca pek çok farklı uygarlık yaşamını sürdürmüştür. Her uygarlık, kendi kurallarına ve yaşam biçimine göre hayatına devam etmiş, kendilerine özgü bir para birimi kullanmıştır. Bu antika paralar korunarak günümüze kadar gelmeyi başarmış ve antika olarak kabul edilerek oldukça değerli oldukları belirlenmiştir. Tarih boyunca, farklı boyutlara ve figürlere sahip binlerce antika para kullanılmıştır. Her medeniyetin kendisine özel olarak yaptırdığı bu paralar, günümüzde antika haline gelerek birçok koleksiyon sahibinin elinde bulunmaktadır. Tarih hakkında bilgi veren belgeler olarak kabul edilen bu paralar, tarihi olduğu kadar antika olması, yapıldığı materyal ve dönemin olayları ile ilişkili olması gibi sebepler sayesinde maddi olarak da ciddi bir değere sahiptir. Eski para fiyatlarını hesaplamak için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu paralar, ne kadar eski bir döneme aitse o kadar değerli olarak kabul edilir. Siz de antika para fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için 2.El Antika & Koleksiyon sayfamıza göz atabilir, koleksiyonunuza en uygun parçaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Antika Para Çeşitleri

Geçmişten Günümüze Antika Para Çeşitleri

Tarihte yaşanan birçok olaya tanıklık etmiş olan antika paralar, manevi yönlerinin yanı sıra maddi yönleriyle de oldukça değer taşır. antik paraların değeri hakkında net bir bilgiye sahip olmak için, tarih boyunca ülkede yaşanmış olan 7 emisyon dönemi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu dönemlerin her birinde farklı paralar basılmış ve bir süre sonra kullanımdan kaldırılmıştır. 1.Emisyon dönemine ait paralar, İngiltere'de basılmış ve en değerli madeni paraların bulunduğu dönem olarak kabul edilmiştir. 3. Emisyon dönemine ait paraların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Günümüze kadar korunan ve en değerli paralardan biri olarak kabul edilen, üzerinde İsmet İnönü portresi bulunan 50 liralık paradır. 7. Emisyon dönemine ait paraların basım tarihleri günümüze oldukça yakındır. Bu nedenle 7. Emisyon dönemine ait eski paraların değerleri, önceki dönem paralarına göre bir miktar daha az olabilir. Uzun yıllar geçtikçe, bu Emisyon dönemindeki paralar da değerlenmeye devam edecektir. antika para değerleri hakkında bilgi sahibi olan koleksiyonerler, bu tarihi ürünlerin sahibi olmak için yüklü miktarda ödeme yapabilirler.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün – Model Tipi

Hanedan (20)
Kraliyet (10)
Savaş (7)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Dönem

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Malzeme

Kağıt (104)
Cam (65)
Ahşap (58)
Gümüş (38)
Demir (35)
Pirinç (32)
Bronz (20)
Bakır (17)
Altın (11)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Meslek

(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL