Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

2.El Antika Oyuncaklar

için 90 sonuç bulundu.

2.El Antika Oyuncaklar

İlk çağlardan bugünlere kadar, her dönemde çocukların varlığı ile beraber, oyuncakların da oluşumu başlamıştır. Eski tarihlerde oyuncak olarak şekillendirilen materyaller, çocukların eğitilmesinde kullanılmaktaydı. Bunun yanında avcılık, savunma sanatı gibi yeteneklerin de gelişmesini sağlayan oyunlar, günümüzde öğrenme, anlama, hayal gücünü geliştirme gibi aktiviteler için oldukça yararlıdır. Yeni modellere olan ilginin yanı sıra antika oyuncak çeşitleri de sıkça tercih edilmektedir.

Antika Oyuncak Bebek Üretimi

Antika Oyuncak Bebek Üretimi

Sanayi Devrimi ile birlikte Avrupa'da porselen endüstrisi hızla gelişerek, kullanışlı ve talebe göre özel üretimler yapılmaya başlanmıştır. Porselenin en çok kullanıldığı ürünlerden bir tanesi, genellikle oyuncak bebek üretimi olmuştur. Üretildiği günden beri yoğun ilgi ile karşılaşan antika oyuncak bebek modelleri, eski zamanlarda varlıklı ailelerin çocukları için üretilmiş bir oyuncak iken, 1900 yılından itibaren Fransa'da birçok iş yapmış ünlü modacıların giydirmiş olduğu birer manken haline gelmiştir. Antik oyuncak bebekler, yapılmış oldukları dönemin kültürü hakkında bilgi vermesinin yanı sıra, sınırlı miktarda ve detaylı el işçiliği ile üretilmiş olması gibi özellikleri sayesinde, antika koleksiyoncularının yoğun ilgisini çeken parçalardan bir tanesi olmuştur. Hala Macaristan, Almanya, Slovakya ve İtalya gibi dünyanın pek çok ülkesinde bu tarz bebek üretimleri devam etse bile, ülkemizde antika özelliği taşıyarak koleksiyonerler tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. antika oyuncak bebek arabası modelleri de, antika bebekleri tamamlayan eski parçalar arasında yerini almıştır. Bu tür arabaları ve antika 2. el bebek modellerini piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Koleksiyonerler Tarafından Sıkça Tercih Edilen Antika Oyuncak Araba

Koleksiyonerler Tarafından Sıkça Tercih Edilen Antika Oyuncak Araba

Oyuncak koleksiyonu yapmak isteyen kişiler, genellikle antik oyuncak araba ile koleksiyon yapmaya başlarlar. Oyuncak araba koleksiyonu yaparken, Diecast ve Matchbox olmak üzere 2 kısma ayrılan araba modellerinin olduğu unutulmamalıdır. Diecast genel olarak büyük araba modelleri, Matchbox ise daha küçük ve elle yapılabilen arabalar olarak bilinir. Koleksiyon yapmak istediğiniz arabaların modeli ve yapısı büyük önem taşımaktadır. Bütün antika ürünlerde olduğu gibi oyuncak arabalarda da, arabanın modeli ne kadar eski ve piyasada az bulunuyorsa, değeri bir o kadar artar. Metal, oyuncakların üretiminde sıklıkla tercih edilen bir materyal olmasına karşın, oyuncak arabaların üretiminde ağaç ve plastik gibi materyaller de bu alanda özel bir yere sahiptir. Bir diğer sevilen araba modeli ise uzaktan kumandaya sahip olanlardır. Koleksiyoncular tarafından yoğun ilgi gören bu arabalar, günümüzde elektrikli modellerin normal arabalara göre daha dikkat çekici olmasını sağlamıştır. Slot arabalar olarak nitelendirilen piste sahip Matchbox modelleri, sahiplerine yarış heyecanını tattırarak unutamayacağı bir heyecan yaşatmıştır. antika oyuncak araba fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye 2.El Antika & Koleksiyon sayfamız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Sevilen Antika Oyuncak Çeşitleri

Sevilen Antika Oyuncak Çeşitleri

Oyun ve oyuncakların tarihçesi, insanlığın varolduğu güne dayanır. Tarihte bilinen ilk oyuncak, Mısırlılar tarafından icat edilmiştir. Milattan önce 5. yüzyılda Mısırlı çocukların, günümüzde de sıkça kullanılan tahta atlara binmekten hoşlandığı, mağara resimleri ve çeşitli belgelerce kanıtlanmıştır. antika oyuncak at 1700'lü yıllarda seri üretime geçmiş ve günümüzde de her çocuğun gözdesi haline gelmiştir. Hayat şartlarına ve toplumun kültürel yapısına bağlı olarak oyuncakların her geçen gün değiştiği gözlemlenmiştir. Bunun en büyük örneği, Orta Çağ dönemlerinde çocukların ağırlıklı olarak tahta at, askerler ve bebekler ile oynarken günümüzde uçan adam figürleri, astronot, robot gibi teknolojik oyuncaklara olan ilgi artmıştır. 19. yüzyılın ortalarında doğru antika oyuncak tren yapımı artmaya başlamıştır. Zaman geçtikçe baskı tekniklerinin ilerlemesi sayesinde oyuncak trenin gelişimi de artmaya başlamıştır. Yoğun ilgi ile takip edilen antika oyuncak trenlerin yerini 1930 yılından sonra elektrikle çalışan trenler alır. En az 20 parçadan oluşan bu oyuncak tren setinin içerisinde vagonlar ve tren rayları bulunur. Koleksiyonerlerin yoğun ilgi gösterdiği bu parçaların satışı, günümüzde de sıkça gerçekleşmektedir. Mücevher & Saat kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Dönem

(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Malzeme

Demir (60)
Polyester (16)
Ahşap (7)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Meslek

(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL