Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Sabun & Dezenfektan

için 32,424 sonuç bulundu.

Sabun & Dezenfektan

Hijyeni sağlamada bir numaralı unsur olan sabun ve dezenfektanlar; katı, sıvı veya köpük gibi farklı formlara dönüştürülerek satılmaktadır. Duş jeli gibi farklı varyasyonlarının da bulunduğu tüm bu ürün çeşidi, tek bir amaç için ortaya çıkmıştır. Günlük yaşamda hijyeni sağlamadaki temel ürün olan bu temizlik maddeleri, banyolarda kullanılır. Çeşitli cilt tipleri için farklı özellikler katılarak, her cilt tipine uygun formda üretilebilen bu temizlik ürünleri bu noktada hijyen sağladıkları gibi aynı zamanda da cildinize zarar vermemektedirler. Kullanım amacına göre çeşitlenen bu ürünler; el ve yüz, güzellik ve Banyo Ürünleri olarak farklı kategorilere ayrılır. Bu noktada; kuru, hassas veya yağlı ciltlere uygun olarak üretilen çeşitleri de bulunur.

Yüzde Yüz Doğal Sabun ve Dezenfektan Çeşitleri

Yüzde Yüz Doğal Sabun ve Dezenfektan Çeşitleri

Organik bileşenlerden üretilmiş bir temizlik ürün kullanmak, kimyasal içeren türlere kıyasla sağlık açısından daha uygun bir tercih olacaktır. Bu noktada eşek sütü sabunu gibi türler öne çıkmaktadır. Tamamıyla doğal ham madde kullanılarak üretilmesi bu temizlik ürünlerini değerli kılmaktadır. Diğer alternatiflerine kıyasla daha sağlıklı olan bu tür çeşitler de son yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Genel olarak, alkali bir maddenin, yağ ile bir araya getirilmesi ile üretilen bu temizlik ürünleri, ısı yardımı ile karışım kaplarına aktarılır ve bu noktada katılaşarak, satışa hazır hale gelirler. Üretimde kullanılan eşek sütü veya farklı bir doğal ya da kimyasal maddeye göre, yağına göre ve son olarak işlem süresine göre farklı pH derecelerine sahip temizlik ürünleri elde edilir. Bu temizlik ürünlerinin üretiminde kullanılan yağlar, ortaya çıkacak olan ürünün özelliklerini belirlemede önemli bir etkiye sahiptir. Bu noktada yap olarak; zeytin yağı, fındık yağı, hurma yağı, Hindistan cevizi yağı, pirinç kepeği yağı ve hint yağı gibi bitkisel yağlar kullanılır. Bu yağlara ek olarak hayvansal yağların kullanıldığı çeşitler de üretilmektedir. Satın almayı düşündüğünüz üründe kullanılan yağ oranı fazlalaştıkça, ürünün nemlendirme özelliği de artacaktır. Bu noktada banyolarda kullanacağınız türden bir ürün tercih edecekseniz, daha az yağ içeren, güzellik amacıyla kullanacaksanız yağ oranı yüksek olan çeşitleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu noktada kullanım türünüze uygun bir ürün almak önem taşır. Birçok farklı türde üretilen bu temizlik ürününün bir başka türü de kükürtlü sabun olmaktadır. Yüksek aktif maddeye sahip olması ile ciltteki kiri en iyi şekilde temizleyen bu türdeki çeşidin yanı sıra, gliserin eklenmesi ile elde edilen daha hafif çeşitler de bulunmaktadır. Ancak bakım amaçlı kullanılan türler ise daha hafif formüllere sahip olmaktadırlar. Bu gruba dahil olan ürünlerde, içerdikleri yağ oranı standarda göre daha yüksek seviyededir. Üretim aşamasında katılaştırma işlemi daha kısa tutulması sebebiyle daha yüksek oranda yağ içeren bu çeşit; nemlendirme özelliği yüksek ve cildi tahriş etmeyen bir yapı kazanır. Böylece farklı cilt türleri için uygun hijyen ürünleri üretilmektedir. Ağız, Diş & Banyo Ürünleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Sabun ve Dezenfektan Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sabun ve Dezenfektan Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

El ve vücut temizliğinin en önemli unsuru olan bu temizlik ürünleri, binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kozmetik & Kişisel Bakım temizlik ve aynı zamanda da cilt bakım özelliğine sahip olarak üretilen birçok farklı yapıdaki bu hijyen ürünlerinin başta zeytinyağlı sabun olmak üzere onlarca farklı çeşidi mevcuttur. Her türünün farklı bir özelliğe sahip olması ile önem kazanan bu temizlik ürünleri, evlerin vazgeçilmezi olmuştur. Cildinizi ve ellerinizi koruyan ve aynı zamanda da bakım yapan nemlendirici özelliğe sahip olan türler ve anti bakteriyel özelliğe sahip, dezenfektan olarak kullanılan türlere kadar, her ihtiyaca uygun oldukça farklı sayıda ve farklı marka tarafından üretilen temizlik ürünleri bulunmaktadır. Evlerde temizlik için kullanılan arap sabunu özel içeriğinin yanı sıra, içeriğine hoş koku yaratacak kimyasalların eklenmesi ile birlikte özellikle de zemin temizliğinde kullanılır hale gelmiştir. Bu gibi türlerin yanı sıra, ağır sanayi işlerinde, yağ gibi çıkarılması zor kirler için üretilmiş arındırıcı özelliğe sahip dezenfektanlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda zararlı kimyasallar içermeyen bitki özlü arındırıcı hijyen ürünleri ile hem doğayı hem de cildinizi koruyabilirsiniz. Son derece saf ve organik yapıda olan bu hijyen ürünleri, kullanıcılarını memnun bırakmaktadırlar. Kategori sayfası üzerinden, farklı markalar tarafından üretilen birçok farklı yapıdaki çeşide ulaşabilir ve ihtiyacınıza en uygun hijyen ürününü satın alarak, günlük olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Organik içeriğe sahip olan bir diğer hijyen ürünü türü ise pirinç sabunu olmaktadır. Genellikle ciltte oluşan kızarıklık ve kaşıntı durumlarında, bu problemi ortadan kaldırmak için tercih edilen bu temizlik ürünü türü, tamamıyla doğal bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. İçerdiği pirinç yağı ile birlikte, kullanıldığı taktirde hoş bir koku yaratacak esanslar kullanılarak üretilen bu katı haldeki hijyen ürün çeşidi oldukça popüler bir türdür. Bu tür katı haldeki türlerin yanı sıra, sıvı halde veya köpük formatında, daha farklı içeriklere sahip hijyen ürünü çeşitleri de üretilmektedir. Her bir tür, farklı bir işleve sahiptir. Dolayısıyla bu noktada günlük olarak kullanabileceğiniz, bakım amaçlı kullanabileceğiniz veya dezenfektan olarak kullanabileceğiniz ürünler bulmanız mümkündür.

Sıvı, Katı veya Köpük Formunda Üretilen Sabun ve Dezenfektan Türleri

Sıvı, Katı veya Köpük Formunda Üretilen Sabun ve Dezenfektan Türleri

Farklı üretim ve farklı oranlamalar ile elde edilen birbirinden çeşitli temizlik ürünlerinin bir başka çeşidi de ‘Syndet’ olarak etiketlenen özel türdür. Sentetik yüzey aktif cisimlerin işlenmesi sayesinde üretilen bu temizlik ürünün en önemli yanı standart ürünlere kıyasla katılaştırma işleminin uygulanmıyor olmasıdır. Dolayısıyla bu klasmandaki temizlik ürünleri, cilt için en uygun ürünler olmaktadır. Cilt için uygun bir diğer temizlik ürünü ise keçi sütü sabunu olmaktadır. Keçi sütü ağırlıklı olarak üretilen bu türde, cildinize zararlı olacak hiçbir madde bulunmamaktadır. Herhangi bir alerjik reaksiyon veya ciltte tahriş gibi olumsuz hiçbir etki yaratmayacak olan bu hijyen ürününü, günlük olarak yüzünüze veya ellerinize uygulayabilirsiniz. Normal cilde sahipseniz, her tür çeşidi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak; kuru, akne eğilimi olan, yağı veya alerjik bir cilde sahipseniz, tercih edeceğiniz temizlik ürününü dikkatli bir biçimde seçmeniz önerilir. Akne eğilimine sahip bir cilt için, organik temizlik ürünleri kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu tür ürünler, cildinizi destekleyecek doğal içeriğe sahiptir. Katı haldeki bazı türler de hassas ciltlerde yatıştırma özelliğini ortaya çıkaracak bitkisel formüller de içermektedir. Karma ve hassas tipteki cilde sahip kişiler ise doğal formül içeren türlerin yanı sıra dezenfektan özelliğine sahip çeşitleri tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Kuru cilde sahip kişiler içinse içeriğindeki yağ yüksek olan ve pH açısından cilt tipine uygun türler en uygun seçim olmaktadır. Kuru cilde sahip kişilere özel olarak formüle edilen bu temizlik ürünleri, nemlendirme özelliğini artırmak adına; E vitamini, aloe vera, kakao yağı, shea yağı veya zeytinyağı içerir. Bu bitkisel yağların nemlendirme özelliklerinin öne çıkarıldığı bu temizlik ürünleri kuru ciltler için tavsiye edilmektedir. Yağlı cilde sahip kişiler içinse, gliserin içeren temizlik ürünleri uygun olmaktadır. Arındırıcı özelliği nedeniyle yağlı yapıya sahip türdeki ciltleri etkili bir biçimde temizleyebilmektedirler. Ayrıca, tıkanmış gözenek problemi ile karşılaşmamak adına, komedojenik içermeyen temizlik ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu tip ürünler, siyah nokta oluşumunu önlemektedirler. Bu türlerin yanı sıra tavsiye edilen bir başka temizlik ürünü türü ise cilt lekelerini giderici özelliğine sahip katran sabunu olmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Tariş (20)
Thalia (1031)
Agarta (807)
Mecitefendi (699)
Osmanlı (622)
Duru (515)
Dalan (454)
1881 (349)
Dermosept (349)
Harem's (335)
Activex (309)
Nesti Dante (255)
Farmasi (241)
Konix (238)
Myros (216)
Dove (213)
Nestidante (167)
Siveno (163)
Otacı (147)
Krauterhof (143)
Hacı Şakir (139)
Maratem (135)
Saloon (135)
Deep Fresh (134)
Destek (125)
Cosmolive (119)
Hobby (114)
Softem (114)
Dermokil (113)
Olivos (87)
Nilco (86)
La Diva (85)
Bebak (81)
Incia (72)
Roll-N-Go (68)
Sebamed (68)
Abc (66)
Fomy (61)
Protex (61)
Huncalife (60)
Tex (56)
Primanova (55)
Dalin (51)
ABC (48)
Fax (48)
Komili (46)
Bee Mest (43)
Lole's (42)
4711 (41)
Bioxin (41)
Biotama (40)
Lux (39)
Biorad (38)
Dezentech (37)
Selesta (37)
DaraSabun (36)
Organeo (35)
Oriflame (35)
Acto (34)
Evissa (31)
Sante (31)
Elder (29)
Palmolive (29)
Akita (28)
Blue Ocean (28)
Bioxi (27)
Ersağ (27)
Kendi (27)
Moos (27)
Avon (26)
History (26)
Ozonfull (26)
Yuna (26)
Dex (25)
Rosense (25)
Titiz (25)
Antimic (24)
Dr. Clinic (24)
Organique (24)
Belux (23)
Ecos3 (23)
LR (22)
Ladiva (22)
Ogansia (21)
Olive ixir (21)
Prima Nova (21)
Vhp (21)
Amway (20)
Fiolas (20)
Naturalive (20)
Rebul (20)
Urtekram (20)
İlkom (20)
Şifaver (20)
Chemsoll (19)
Mona Roza (19)
Proxentin (19)
Viking (19)
Dr Organic (18)
Kafoğlu (18)
LokmanAVM (18)
4Moms (17)
Capila (17)
EMEK (17)
Pure Line (17)
255 ML (16)
Escabel (16)
GreenX (16)
N1 (16)
Sterilox (16)
The LifeCo (16)
Bienars (15)
Borel (15)
Borline (15)
MC Elixier (15)
Nivea (15)
Nuvilva (15)
Saber Sab (15)
Sens (15)
İduna (15)
Güno (14)
Maister (14)
55 ML (13)
Confy (13)
Eti (13)
Quesera (13)
Sonett (13)
Torku (13)
ebitkisel (13)
Alalin (12)
Bacteron (12)
Luxun (12)
Ozon (12)
Baharhan (11)
Bioderma (11)
Biodermine (11)
Blue Drop (11)
Bulutix (11)
Esterya (11)
Ficomed (11)
Akat (10)
Alkomed (10)
Dettol (10)
Dexal (10)
Pormet (10)
Agadir (9)
Arko (9)
Divortex (9)
ECOS3 (9)
Poviexin (9)
Sebu (9)
Syorell (9)
Beauty (8)
Calgon (8)
Hermes (8)
Jugend (8)
Koza (8)
Lyonsey (8)
Uni (8)
Biolueur (7)
Equilibra (7)
Faberlic (7)
New City (7)
Prosol (7)
Pürel (7)
SaniCare (7)
Zoya (7)
Aktarzane (6)
Bebedor (6)
Biomax (6)
Deflin (6)
Elit (6)
Evyap (6)
Isana (6)
Luba (6)
Moda (6)
Nazeli (6)
Neoflo (6)
Prodax (6)
REVOL (6)
Sanijel (6)
Sodasan (6)
Biyosider (5)
By Balkan (5)
Ceha (5)
Chicco (5)
Farmisol (5)
Hunca (5)
Melissa (5)
Nuxe (5)
Palex (5)
TTO (5)
Abc Derm (4)
Airycot (4)
Chi (4)
Johnson's (4)
Lifebuoy (4)
Lüx (4)
Macroshot (4)
Markasız (4)
Monteida (4)
Mustela (4)
Odin (4)
Photon (4)
Polat (4)
Procsin (4)
Sinoz (4)
Soldex (4)
Verdaa (4)
Vire-x (4)
Wancare (4)
X Time (4)
ABCDerm (3)
BESTTEM (3)
Babe (3)
Bioder (3)
Dermapeel (3)
Dinarelli (3)
Dr. Plus (3)
EGET TEN (3)
Ecowell (3)
Elzey (3)
Fa (3)
Gülhane (3)
Ixora (3)
J Natural (3)
Luxy Bio (3)
Nanoasia (3)
Nanodis (3)
Nilera (3)
Nursima (3)
Old Spice (3)
Organix (3)
Q-tips (3)
Silperox (3)
modomiz (3)
Adore (2)
Arleva (2)
Avene (2)
Babylabs (2)
Balmy (2)
Bio Fresh (2)
Biotaron (2)
Bübchen (2)
Curativex (2)
Dermacol (2)
Ekowell (2)
Eubos (2)
Fortune (2)
Fresh (2)
Gemix (2)
Golf (2)
Haler (2)
Hatayköy (2)
Lamordin (2)
Lionel (2)
Mikrotem (2)
Miniso (2)
Miss Gaya (2)
Misvakti (2)
Omniwash (2)
Palmer's (2)
Pereja (2)
Pomellos (2)
Q Clean (2)
Teknojen (2)
Uso (2)
Watsons (2)
Ziaja (2)
Zigavus (2)
abentiny (2)
3M (1)
Alescia (1)
Aloe (1)
Anatoline (1)
AntiCorX (1)
Bargello (1)
Bioselect (1)
Biosoapy (1)
Bioterra (1)
Bitkimix (1)
Bodyville (1)
Boramed (1)
Botalife (1)
Clarins (1)
DKNY (1)
De Nature (1)
Dead (1)
Diesel (1)
Disney (1)
Dr. Angel (1)
Dr. Ea (1)
Ducray (1)
Ece (1)
Ecolinn (1)
EgeUsulü (1)
Fe (1)
Gabrini (1)
Greenland (1)
Gülşah (1)
HS (1)
Huggies (1)
Kiko (1)
Klorane (1)
Kristal (1)
Kul-Tem (1)
(16876)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(4094)
(2174)
(1620)
(1450)
(1306)
(1161)
(1130)
(512)
(399)
(386)
(305)
(303)
(297)
(293)
(289)
(247)
(229)
(175)
(170)
(149)
(144)
(137)
(128)
(115)
(112)
(102)
(85)
(83)
(83)
(81)
(72)
(52)
(51)
(51)
(44)
(40)
(33)
(30)
(27)
(26)
(25)
(20)
(19)
(17)
(16)
(14)
(12)
(11)
(11)
(11)
(11)
(10)
(10)
(10)
(9)
(9)
(9)
(9)
(9)
(8)
(8)
(8)
(7)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün İçeriği

(4078)
(1868)
(1743)
(1200)
(1047)
(958)
(350)
(349)
(339)
(339)
(305)
(273)
(261)
(247)
(178)
(171)
(103)
(101)
(100)
(97)
(77)
(69)
(66)
(59)
(46)
(42)
(34)
(18)
(15)
(13)
(12)
(6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Özelliği

Nemlendirici (1792)
Hassas (1389)
Besleyici (1208)
Vitaminli (447)
Koruyucu (6)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Koku

(1270)
(635)
(423)
(374)
(368)
(257)
(158)
(101)
(71)
(55)
(55)
(54)
(52)
(44)
(43)
(43)
(42)
(25)
(24)
(20)
(20)
(19)
(18)
(17)
(17)
(16)
(14)
(13)
(13)
(12)
(12)
(12)
(12)
(12)
(12)
(11)
(11)
(11)
(10)
(10)
(9)
(9)
(9)
(8)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(5)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3,093)
ve üzeri (3,894)
ve üzeri (4,151)
ve üzeri (4,223)
ve üzeri (4,359)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL