Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

JBG
ABC
Mcg
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün İçeriği

Başka bir kelime deneyin

Koku

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bitkisel Sabun

için 2,248 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Doğal El Yapımı Kükürt Sabun 1 KG

  (78)
  30 günün en düşük fiyatı!
  219,50 TL 184,95 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Siirt Sabun Evi El Yapımı Saf Bıttım Sabunu 1 KG

  (29)
  30 günün en düşük fiyatı!
  349,99 TL 219,95 TL
  +
 • Otacı Otal Çam Katranlı ve Kükürtlü Sabun 80 G

  (133)
  30 günün en düşük fiyatı!
  126,70 TL 121,80 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Agarta Doğal El Yapımı Ardıç Katranı Sabunu 2 x 150 G

  (5)
  30 günün en düşük fiyatı!
  129 TL 127,71 TL
  +
 • Agarta El Yapımı Doğal Bıttım Sabunu 150 G

  (30)
  30 günün en düşük fiyatı!
  83,88 TL 83,04 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Humanızlı El Yapımı Doğal Zeytinyağlı Sabun 2500 G

  (26)
  30 günün en düşük fiyatı!
  299,99 TL 294,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Agarta Doğal El Yapımı Çay Ağacı Sabunu 1400 gr

  (4)
  30 günün en düşük fiyatı!
  440 TL 435,60 TL
  +

Bitkisel Sabun

Cilt sağlığını fiziksel ve yapısal olarak bozan en büyük etmen kimyasal içeriği yüksek cilt bakım ürünlerinden kaynaklıdır. Bu nedenle, bitkisel sabun türlerinin günlük kullanımı oldukça önemlidir. Farklı alternatifleri ile dikkat çeken bitkisel sabunlar, kullanım amacına, cilt tipine ve ihtiyaca göre çeşitlenebilir. Son zamanların favori seçimleri arasında zeytinyağlı, keçi sütü, lavantalı, aloeveralı, kantaron, gül, bittim, gül ve çay ağacı bitkisel sabunları bulunur. Hem dahili tüketilen gıdalarda hem de harici kullanılan kozmetik ürünlerde standart üretim koşulları sağlansa dahi alerjen etki oluşabilir. En büyük alerjen etkiye bakıldığında direk bitkinin bileşimindeki maddeler tetikleyici unsurlar olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenle eğer alerjin olduğunu düşünüyorsan öncesinde bir dizi kontroller yapman gerekir. Bununla birlikte her cilt bakım ürününde olduğu gibi gözle temasından kaçınılması önerilerin başında gelir. Durulanma gerektiğinden gerekli miktarda cilde ya da saça sürüldükten sonra yıkanması mecburi bir durum oluşturur. Tüm bunlara ilave olarak, bitkisel temizleyici bu ürünlerin kullanım sıklığı ve şekli de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Günde 2-3 kez kullanımdan daha fazla ürünü uygulamak cilt gerginliğini arttırmaya sebebiyet verebilir, böylece ciltte soyulma ve kuruma gibi yan etkiler meydana getirebilir. Bu nedenble doğal bir sabun kullanmadan önce kullanım seçeneklerini dikkatlice incelemen gerekir. Tüm bu bilgiler ışığında, taleplerinizi karşılayacak en iyi organik sabun seçenekleri için katı sabun sayfamızı da ziyaret edebilirsin.

Bitkisel Sabunlar Hakkında Merak Edilenler

Bitkisel Sabunlar Hakkında Merak Edilenler

Temizleme gücünü gösterirken cildin pH dengesini bozmaması bitkisel sabunlardan beklenen etkilerden biridir. Bu açıdan, doğal el yapımı sabunlarda özel formülasyonla içerik zenginleştirilebilir. Normal koşullarda bitkisel bu ürünlere sitrik asit gibi doğal ham maddeler eklenerek pH değerinin cilt pH olan 5.5 civarında olması sağlanabilir. Özellikle cilt kuruluğu yaşıyorsan bu cilt indeksine sahip doğal sabunlar yatıştırıcı ve aşınma karşıtı bir potansiyel gösterebilir. Diğer bir taraftan, yapısı gereği anyonik ve katyonik maddelerden oluşması bu ürünlerin yüzey aktif madde içeriğine sahip ürünler yapar. Yüzey aktif maddeler kiri derinlemesine temizleyen ve cilt porlarında birikmesini engelleyen bir özelliği ortaya çıkarır. Eğer, cildin çok yağlı ise ve günlük cilt temizliğinde bütünen bir arınma arıyorsan bitkisel bu ürünler çözüm ortağın olabilir. Bununla birlikte, bitkisel sabun isimleri ürünün fonksiyonelliğini de doğrudan etkiler. Örneğin; lavantadan yapılan ürünün çiçeğinden gelen parazit ve bakteri karşıtı özelliği ile mikroorganizmalara karşı ekstra bir koruma sağlanabilir. Buradan hareketle, bitkinin yaprağı, çiçeği, gövdesi, kökü ya da meyvesi gibi kısımlarının üründe kullanımı işlevselliğini en üst safhaya çıkarır. Bitkisel sabunları incelediğinde de ağırlıkla çiçek ve meyvesinin seçildiğini gözlemleyebilirsin. Bunun temel nedeni ise aromatik tıbbi bitkilerin koku özelliği veren bölümlerinin çiçeklerden gelmesindendir. Ürünü kullanırken aynı zamanda kendine özgü güzel bir kokusu olsun isteyebilirsin, defne sabunu ya da keçi sütü sabunu gibi hoş kokuya sahip içerikler seni memnun edebilir. Diğer önemli bir nokta ise ürünün su ile temas ettiğinde köpürme işlevini göstermesidir. Yüzey aktif maddelerce zengin olan ürünler sulu ortamda köpürerek alışagelmiş algıyı destekleyebilir. Buna ek olarak, doğal yollarla sentezlenen ürünler olmasından dolayı kimyasal içeriği yüksek ürünlere kıyasla daha az köpürmesi katkısız olmasından kaynaklıdır. Üretim sırasında tercih edilen kalıplara göre şekilleri de değişebilir. Bu kapsamda, kare, dikdörtgen ve oval görünümlü ürünler çoğunlukta olabilir. Bitkisel sabunların renkleri de seçilen ham madde kaynağına göre değişkenlik gösterir. Doğada hakim olan renkler arasında yeşil, sarı, kahverengi olduğu için ürünlerde bu renkler baskındır. Ayrıca, bazı işlem basamaklarında yan ürünlerin meydana gelmesi nedeniyle renk skalasının da değiştiğini gözlemleyebilirsin.

Bitkisel Sabunlar ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Sabunlar ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel sabun çeşitleri, bitkinin bileşimindeki etken maddeye göre faydasını ortaya koyar. Bu doğrultuda bitkisel sabunlar ve faydaları oldukça fazladır. Keçi sütü sabunu vitamin ve mineral içeriği sayesinde cildin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Cildi temizleyerek gözenekleri açarken akne ve sivilce oluşumunu minimize etmeye destektir. Eğer, hassas bir cildin varsa ya da cildin tahriş olmuşsa keçi sütü içerikli ürün doğru bir tercih olabilir. Zeytinyağlı sabun ise E vitamini açısından zengin olmasıyla yüksek nemlendirici özelliğe sahiptir. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde de zararlı madde olarak bilinen toksinlerin atılmasına ve cildin nefes almasına doğrudan destek olur. Cildin ya da saçın soğuk-sıcak değişikliğinden negatif etkilenmemesi için zeytinyağ sabunu günlük bakımına ekleyebilirsin. Son dönemde favori olan bitkisel bu ürünlerden bittim sabunu ise genellikle menengiç ve yabani fıstık içeriğinden oluşur. Güneydoğu bölgesinde yetişen bu bitkiler el yapımı bitkisel sabun olarak yörede geleneksel olarak yıllardır üretilir. Bıttım ağacının meyveleri, zeytinle benzerlik gösterdiği için yağ oranı da yüksektir. Aynı zeytinyağlı ürünler gibi nemlendirici ve cilt problemlerini engelleyici faktörleri destekleyici olarak ön plana çıkar. Omega 3, omega 6 ve omega 9 esansiyel yağ asitleri açısından zengin olması cildin beslenmesine katkı sağarken sebum dengesinin korunmasına da yardımcı olur. Retinol kaynağı olması ile hücre yenileyici özelliğini sergileyerek yaşlanma karşıtı bir etkiyi cilt üzerinde göstermede de yardımcı rol oynar. Bıttım sabunu ile beraber diğer doğal içerikli ürünleri de kullanırsan potansiyelini arttırabilirsin. Diğer bir taraftan; kükürt sabununun ham maddesi olan kükürt, doğada volkan kayaçlarında saf halde bulunan kokusuz ve limon sarı renginde bir mineraldir. Kükürt ile doğal bitki özleri kullanarak formülasyonu hazırlanan bitkisel sabun çok fonksiyonel bir ürün haline gelebilir. Sağlık sektöründe sıklıkla kullanılan bu ham madde temizleyici gücü yüksek olmasından dolayı kozmetik alanında kendine yer bulduğu görebilirsin. Cildiniz çok yağlı ise kükürt ürünü oldukça yararlı olabilir, kurutucu ve antiseptik özelliği ile fazla yağı arındırmaya destek olur. Aynı zamanda kükürt ürünü antiseptik özelliği ile cilt iltihaplarının önlenmesinde yardımcı rol üstlenir. Bununla birlikte, yaz aylarında ayaklarda çatlak oluşumunu engellenmesine ve selülit nedeniyle oluşan ödemin azalmasına destek olur. Tüy dökücü bitkisel sabunların başında gelen kükürt ürünlerinin epilasyon sürecinde alanında uzman birine danışarak kullanmanız tavsiye edilir.

Bitkisel Sabun Ürünlerinin Kullanım Alanları

Bitkisel Sabun Ürünlerinin Kullanım Alanları

Saç, ayak, yüz, tırnak, vücut ve el dokusunun farklı olması ürünün biyoyararlılığını ve verimini doğrudan etkiler. Bu nedenle, bitkisel sabun ürünleri tercihi yapmadan önce vücudun hangi bölgesinde kullanacağına dikkat etmende fayda var. Devamında ise ihtiyaca yönelik bitkisel sabun türünü seçmek doğru bir rehber olabilir. Ayrıca, bitkilerin aromatik ya da sabit yağlarının sabun yapımında eklenmesi ürünün kullanım alanını genişletebilir. Bu açıdan, keçi sütü, defne ve lavanta gibi bitkisel sabunları yüz bölümünde akne ve siyah nokta için favori tercihler olurken zeytinyağı ve bittim içerikli bitkisel bu ürünler da el ve vücut nemlendirmek için trend seçimler olur. Bu noktada, aloevera özlü bitkisel ürünler de su tutma kapasiteleri yüksek olduğu için cansız ve yıpranmış saçlarda vazgeçilmez tercihlerdir. Çay ağacı ya da gül özlü bitkisel sabunlarda ise tonik özelliği göstermesiyle cilt gözeneklerini sıkılaştırmaya destek olarak çok yönlü bir potansiyel oluşturur. Cildin gerek ölü deriden arınmasını gerekse gözeneklerin formda olmasını isteniyorsa alternatif bitkisel sabunlar arasından karar verilebilir. Doğal sabun isimlerini gözden geçirirken özel olarak cildin belli bir kısmına yönelik üretildiğini de gözlemleyebilirsin. Örnek verilecek olunursa; ısırgan otlu bitkisel sabun denilince ilk aklınıza saç dökülmesine karşı bir ürün gelebilir, ayrıca saç foliküllerini beslemesi ile saçların gürleşmesine katkı sağlayabilir. Bitkisel sabun saç için kullanırken de saç köklerine masaj yaparak uygulamak kan dolaşımını arttırmada yardımcı rol oynadığı için sürece daha fazla katkı sağlar. Bunun yanında, karbon özlü bitkisel sabun yüz bölgesinde tıkanan gözeneklerin kir ve kalıntılarını temizlemede etkin olması yük temizleme ürünlerinde ilk sıraya yerleşmesini sağlar. Tüm bitkisel sabunlar, yağı ve kiri temizleyen aktif madde içeriğinin yanında bitkilerin etken maddelerinden gelen özelliklerin olması kullanım alanlarında belirleyici unsurlardandır. Günlük cilt bakım ürünleri kullanırken aynı işlevi gösteren kozmetik ürünleri de birlikte kullanılabilir. Böylece, cilt lekelerin azalmasında destek olan keçi sütü sabunuyla birlikte susam ya da jojoba yağlı cilt bakım ürünleri ile kombine bir kullanım sağlanabilir. Bununla beraber, bitkisel bu ürünlerle cilt temizliği yaptıktan sonra sırasıyla tonik, serum ve anti-aging kremler uygulanarak cildin yaşlanması yavaşlatılabilir. Ayrıca, yoğun tempolu bir gün sonunda evine geldiğinde cildinin makyaj ve dış etkenlerden arındırman için bitkisel sabunlar olmazsa olmaz dokunuşlar arasında yer alır. Bundan hareketle, bitkisel bu ürünlerin sadece cilt için özelleşmiş bir fonksiyon göstermesi kullanım sıklığı ile ilişkilidir. Temizleyici ürünlerin sabah-akşam düzenli kullanımı sonucunda hızlı ve doğru bir etki görülebilir. Nokta atışı yapacak tercihler için farklı ürün gruplarını incelemek istersen sabun sayfamıza göz atabilirsin.

Doğal Bitkisel Sabunları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal Bitkisel Sabunları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tropikal bitkilerin yağları cilt tarafından yabancı bir madde olarak algılanması ciltte egzamatik reaksiyonları açığa çıkarabilir. Eğer, cildin bu yağlara karşı olağanüstü bir tepki veriyorsa başka ürünlere yönelmen daha uygun olabilir. Bu doğrultuda, avokadolu ya da aloeveralı doğal bitkisel sabunlar bu başlık altında olan ürünler arasında yer aldığını görebilirsin. Ek olarak, limonen gibi koku esanslarını yoğun içeren mandalina gibi yağlardan elde edilen ürünler bazı alerjen mekanizmaları harekete geçirebilir. Bu yönde kokulara karşı bir hassasiyeti olan kullanıcıların tercih yaparken dikkat etmesi gerekir. Keçi sütü bitkisel sabunu da laktoz alerjisi olanların kullanmaması tavsiye edilir. Tam olarak ürünü denetimli kullanmak için cildin belli bir bölgesinde bir ön deneme yaparak uygulanabilir. Ayrıca, bitkisel sabunlar cildin fazla yağını arındırması nedeniyle ciltte kısa vadeli bir kuruma hissi oluşturabilir. Bu durum da kızarıklık, tahriş ve egzamatik etkileri gün yüzüne kısa süreliğine çıkarabilir. Ürün ile cilt arasında uyumluluk yakalandığında pozitif etkileri ortaya çıkar. Yaş aralığı da ürün kullanımında önem kazanır. Bitkisel sabunların pH değerleri kısmen bazik özellikte olduğu için bebeklerin ve çocukların ciltlerine çok uyumlu olmadığı gözlemlenir. Bundan hareketle, eve aldığınız ürünün ailenin tüm fertlerinde kullanımında bazı sakıncalara gözlemlenebilir. Cilt tipinizin önem kazandığı bu süreçte karma, yağlı ve kuru cilt eğilimlerine göre kullanım sıklığını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Cilt üzerinde faydalarının kullanım alanına göre hızlı ortaya çıkması için de ürün katı, toz, sıvı ya da viskoz kıvamda üretilebilir. Bitkisel sabun tozu formunda ürünler çözünme becerisi daha etkin olduğu için hem köpürme oranı hem de ciltte artan homojen dağılımının daha fazla olduğunu gözlemleyebilirsin. Toz formunda ürünler ağırlıkla alternatif diğer bitkisel sabunlarla karıştırılarak çift etkili kullanımı sağlanabilir. Üretim koşullarının da belirli standartlarda gerçekleşmesi kritik adımlar arasındadır. Bu işlemler sırasında kimyasal maddelerin kullanılmaması ve doğal ham maddelere yer verilmesi bitkisel sabunların farklılığıdır. Diğer bir taraftan, tesislerin üretim koşullarında GMP koşullarının sağlanması bitkisel sabunun ham madde girişinin nihai ürüne kadar tüm fiziksel hususların kontrolünü ifade eder. Bu doğrultuda, bitkisel sabun bazı negatif koşulları bertaraf edilebilir, mikrobiyal bulaşığının önü kapanır. Ürün seçiminde etiket, ambalaj, paketleme ve doğal koruyucu bilgisini bilmeniz güvenilir bir bitkisel sabun kullanımının habercisidir.

Bitkisel Sabun Çeşitleri ve Fiyatlarını Değiştiren Durumlar

Bitkisel Sabun Çeşitleri ve Fiyatlarını Değiştiren Durumlar

Bitkisel sabun çeşitleri ve fiyatlarını gözden geçirirken gramajı ve çeşidi ilk sırada etkili olur. Ürünlerin gramajları dikkate alındığında büyük gramajlı ve boyutlu ürünler 1 kg, 2 kg, 2,5 kg ve 5 kg olarak paketlendiğini görebilirsin. Aynı ürünün artan gramajları daha yüksek tutarda olurken kilogram katlarıyla direk artış göstermeyebilir. Evde günlük kullanıma uygun ürünlerin gramajları ise genellikle 125 mg, 150 mg, 250 mg ve 500 mg'dan oluşur ve bu anlamda tercihlerine kullanım kolaylığına göre şekillendirebilirsin. Bitkisel bu ürünlerin ham maddelerine ulaşabilirlik ne kadar zorsa nihai ürününün de fiyatları o denli farklı olabilir. Örneğin; lavanta bitkisinin yetiştiği bölgeler endemik koşullar oluştururken kekik hemen hemen her bölgede yetişir. Buradan hareketle, lavanta özlü ürün kekik içerikli kozmetik ürünlerine göre bitkisel sabun fiyatları açısından farklı olabilir. Ayrıca, ham madde olarak doğrudan bitkinin kısımları kullanılmayabilir, birkaç işlem sonrası bitkinin arta kalan suyu ya da katranı kullanabilir. Eğer, işlem basamaklarına göre maliyetleri fazla ise son ürün içinde fiyat skalası yukarı yönlü artabilir. Bitkisel özlü ürünler ile hayvansal ham maddeler karşılaştırıldığında elde ediliş maliyetleri yüksek olduğu için hayvansal ürünler daha farklı fiyatlandırmada olabilir. Bir örnek verecek olunursa keçi sütü ya da eşek sütü içerikli ürünler lavanta ya da kantaron özlü ürünlere göre daha farklı bir fiyat listesine sahip olabilir. Ayrıca, dünyanın en iyi sabununu keşfetmek için bitkisel sabun markalarını filtreleyerek incelemende fayda var. Markaların bilinirliğine ve tanınırlığına bağlı olarak da aynı bitkisel sabununun fiyat düzenlemesi geniş bir aralıkta yer alır. Avokadolu, keçi sütü, karbon, kükürt, lavanta, kekik, kantaron ya da diğer içeriklerin tek başlarına üründe kullanıldığında fiyatları tahmin edilebilir. Bunun aksine zeytinyağı içeren defne bitkisel ürün gibi üretim gerçekleşmişse fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Aynı içeriğe sahip bitkisel el yapımı sabunun, duş jeli, şampuanı ve vücut bakım ürünlerini set halinde de tercih edilebilir. Set halinde alınan ürünler total olarak bakıldığında daha farklı bir fiyat skalasında olabilir. Diğer bir taraftan, tek paketli ürünler yerine 2-3-4-6 adetli ürünler kutu olarak alındığında toplu alımlar sizin için daha uyguna gelebilir. Aynı markanın birden fazla seçeneği olması alternatiflerinizi arttırırken bütçe paralelinde bir tercih yapılabilir. Eğer, ilk kez ürünü kullanılacaksa çoklu paketler almak yerine tek ürün seçiminde bulunmak daha doğru bir tercih olur. Cilt bakım ürünleri olduğu için kokusunu, dokusunu ya da diğer fiziksel özelliklerini beğenmediğinde açılan ambalajının geri iade koşulu bulunmadığını bilmen alışverişini kolaylaştırabilir. Doğal sabunlar dışında; el, ayak ve cilt için farklı seçenekler bulunur. Cildine uygun en doğru temizleme ürününe ulaşmak için farklı seçenekleri değerlendirmen gerekir. Bu değerlendirmeyi yapıp doğru bir liste oluşturduktan sonra tüm ihtiyaçların için banyo ürünleri sayfamızı ziyaret edebilirsin. Bu şekilde aklında kalan tüm el yapımı doğal sabun seçeneklerini inceleyebilirsin.