Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Silecek

için 58,575 sonuç bulundu.
Uzunluk seçiniz

Silecek

Oto silecekler, kış aylarının zorlu hava koşullarında daha net bir görüş alabilmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda yüksek süpürme gücü ile tozu ve kiri mükemmel bir şekilde temizliyor. Hassas bir mekanizmaya sahip olan bu silecekler, güvenli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Oto silecek fiyatları ise markaya göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak uygun aralıklarda yer alıyor.

Oto Silecek ile Mükemmel Görüş Açısı

Oto Silecek ile Mükemmel Görüş Açısı

Otomobillerde birbirleri ile paralel olarak çalışan iki adet oto cam silecek kolu yer alıyor. Bu bıçaklardan biri sürücü tarafında diğeri ise ortaya yakın bir noktada bulunuyor. Araç silecekleri, ön cam kirli olduğunda ya da yağışlı havalarda sürücüye net bir görüş sağlıyor. Bu yüzden sürüş güvenliği açısından büyük önem taşıyor. İyi durumda olmayan ve aşınmış silecekler, yol boyunca görüşünüzü olumsuz etkileyeceği için kaza yapma riskinizi artırıyor. Bunun yanı sıra en son teknoloji ile donatılan silecekler, zamanla aşınabiliyor. Bu yüzden düzenli aralıklarla bakımının yapılması ve servise götürülmesi tavsiye ediliyor. Otomobilin sileceklerini temizlemek için kaliteli ve silecek lastiğine zarar vermeyecek ürünlerin kullanılması gerekiyor. Oto silecekler, arabanın markasına ve modeline göre özel olarak tasarlanıyor. Bu nedenle oto silecek marka tavsiye doğrultusunda seçim yapılması gerekiyor. Aynı zamanda sileceğin sessiz çalışma özelliği, daha uzun kullanım ömrü ve kusursuz silme performansı da göz önünde bulunduruluyor.

Güvenli Sürüş Keyfi Yaşatan Oto Silecek

Güvenli Sürüş Keyfi Yaşatan Oto Silecek

Silecekleri cam üzerinde ileri geri hareket ettirmek için büyük miktarda güç gerekiyor. Otomobiller de bu gücü sağlamak için küçük bir elektrik motorundan faydalanıyor. Oto silecek motoru, sonsuz dişli elektrik motorundan aldığı yüksek devri düşürerek torka çeviriyor. Böylece silecekleri hareket ettirmek için yeterli güç sağlanıyor. Dişliye bağlı olan kam döndükçe de silecekler sağa ve sola gidip geliyor. Motor dişli ünitesinde bulunan bir sensör ise sileceklerin kullanılmadığı zamanlarda bulunduğu konumu algılıyor. Oto silecek, kullanılmadığı zamanlarda elektrik motoruna giden akımı kesiyor ve sileceklerin kapalı konumda kalmasını sağlıyor. Oto cam silecek lastiği üzerinde ince kauçuk bir hat bulunuyor. Bu kauçuk hat cam üzerinde kayarak yağmur suyunu yok ediyor. Silecekteki kauçuk yeni ise pürüzsüz bir süpürme sağlanıyor. Ancak aşınmalar meydana geldiyse camda lekeler ve çizgiler oluşabiliyor ya da silecekten rahatsız edici sesler gelebiliyor. Bu nedenle sileceklerin camla temas eden süpürücü yüzeylerinin temizlenerek ömrünün uzatılması gerekiyor.

Zengin Donanımlı Oto Silecek Çeşitleri

Zengin Donanımlı Oto Silecek Çeşitleri

Arabanın camı üzerindeki karlanma ve buzlanma da silecek yapısını bozarak kuvvet ve basınç dağılımının düzenli olmasını engelleyebiliyor. Bunu engellemek için bazı oto silecek markaları, kar ve buzlanmadan silecekleri korumak için çeşitli önlemler alıyor. Bazı araçlarda bütün camı temizlemek için tek bir oto silecek kolu yer alıyor. Bu kol dönüş sırasında uzayıp kısalarak cam üzerinde en geniş alanın temizlenmesini sağlıyor. Bazı araçlarda ise camın her iki yanına bağlı ve birbirine zıt yönlerde hareket eden silecek sistemi bulunuyor. Sileceklerde yer alan hız kontrolü ise güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor. Yağmurun şiddetine göre sileceklerin çalışma hızı farklı kademelerde ayarlanabiliyor. Aynı zamanda sileceklerin sürekli ya da kesikli çalışmasını sağlayan kontroller de bulunuyor. Bu kontroller araçların markalarına ve modellerine göre farklılık gösteriyor. Silecekleri yağmura göre doğru hızda çalıştırmak, silecek ömrünü de uzatıyor. Çünkü silecekler hızlı çalıştırılırsa cam üzerinde kuru bölgeler oluşuyor ve oto silecek lastiği yıpranıyor. Düşük hızla çalıştırmada ise cam üzerinde biriken yağmur damlaları görüşü azaltıyor. Tüm otomobil yedek parçaları için Yedek Parça kategorisini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Audi (3)
AutoCet (239)
Autokit (129)
Automix (1)
BOD (340)
Bosch (20833)
Carspeed (662)
Carub (1226)
Dlaa (40)
DPA (22)
Dreamcar (76)
Eurocraft (23)
GLR (7)
İl Piu (3)
Inwells (5398)
Maxtel (1631)
Modacar (26)
Mycar (1)
Numerouno (15)
R.B.V (227)
RBW (5350)
Rota Car (24)
Silbak (2638)
Silbi (109)
Silecek (13658)
SWF (617)
Tai-Yi (3194)
Twp (28)
Typer (28)
Valeo (636)
Vette (14)
YEO (1159)
Z Tech (119)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Uzunluk

(20942)
(408)
(400)
(295)
(183)
(165)
(155)
(107)
(93)
(63)
(49)
(46)
(22)
(20)
(18)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(7,254)
ve üzeri (9,857)
ve üzeri (10,417)
ve üzeri (10,563)
ve üzeri (10,881)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL